bateria

  • 51 Odpowiedzi
  • 14913 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: bateria
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 05, 2010, 13:43:01 »
obecnie średnia to 2-3 dni
jeśli nie gram w prądożerne gry

wtedy miałem oficjalny Froyo teraz mam odchudzony Froyo z rootem
ekran ustawiony na 5-10% jasności podświetlenia

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: bateria
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 05, 2010, 18:18:57 »
Jak masz ustawiony fon, że tyle Ci trzyma?? Jaki ROM?
Zapomnial napisac, ze trzyma telefon na ladowarce indukcyjnej :P  Mialem Desire wraz z Froyo i w stanie spoczynku (Boshe, jak to brzmi... ;)) bateria trzymala 48 h. O graniu i przegladaniu internetu nie bylo mowy, wtedy bateria po prostu znika w oczach.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline Tomasz Urbanowicz

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E71 HTC Desire iPhone 3G
Odp: bateria
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 06, 2010, 07:29:00 »
Zrobiłem wipe baterry, "skalibrowałem" baterię, ROM AuraxTSense v7.3, wyświetlacz na "auto", wifi włączone tylko kiedy używam neta. U mnie bateria ma problem żeby dotrwać od 24h bez ładowania. Wprawdzie ładuję ją tak od 5% dopiero 2 raz, ale...

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: bateria
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 06, 2010, 16:06:54 »
to ekran musi tak zjadać, taka sama sytuacja była w Touch pro przy ekranie na automatycznej jasności bateria znikała w oczach

*

Offline apes

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact IV z Dark Innovation 2 + E71 + B2100
Odp: bateria
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 13, 2010, 23:58:12 »
Hej!

Wlasnie jestem przed zakupem Desire.
Czytam troche o tej baterji i przyszedl mi do glowy taki pomysl. Mianowicie zeby nie latac z ladowarkami, zakupic stacje dokujaca i np po przyjsciu do domu, na noc zamiast fona na polke to do stacji wepchnac, a rano bateria pelna. Czy takie ladowanie, mimo ze bateria nie bedzie rozladowana, wplywa na jek zywotnosc?
FS N520 + MDA Compact IV z Dark Innovation 2 + E71 + B2100 :>

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: bateria
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 14, 2010, 00:04:10 »
Nie. Jest nawet zalecane.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline qrees

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:45:39 »
Hej!

Wlasnie jestem przed zakupem Desire.
Czytam troche o tej baterji i przyszedl mi do glowy taki pomysl. Mianowicie zeby nie latac z ladowarkami, zakupic stacje dokujaca i np po przyjsciu do domu, na noc zamiast fona na polke to do stacji wepchnac, a rano bateria pelna. Czy takie ladowanie, mimo ze bateria nie bedzie rozladowana, wplywa na jek zywotnosc?
Najbardziej skraca żywotność całkowite rozładowanie baterii. Częste ładowanie też skraca żywotność baterii, ale mniej.

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: bateria
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2010, 10:53:35 »
Hej!

Wlasnie jestem przed zakupem Desire.
Czytam troche o tej baterji i przyszedl mi do glowy taki pomysl. Mianowicie zeby nie latac z ladowarkami, zakupic stacje dokujaca i np po przyjsciu do domu, na noc zamiast fona na polke to do stacji wepchnac, a rano bateria pelna. Czy takie ladowanie, mimo ze bateria nie bedzie rozladowana, wplywa na jek zywotnosc?
Pamiętaj że w Desire występuje bug ładowania, HTC nazywa to "zabezpieczeniem"
Telefon stosunkowo szybko się ładuje do 100 % po jakimś czasie rozładowuje się do 90% i następnie znowu ładuje do 100% ale bardzo powoli jeśli przerwiesz proces ponownego doładowywania po rozładowaniu to na początku pokaże że jest 100% po chwili poziom szybko spadnie o kilka procent i nie będzie się dało doładować telefonu do 100%, najczęściej zostaje się na 98% procentach i dopiero po mocnym rozładowaniu jest możliwość doładowania do 100%

*

Offline apes

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact IV z Dark Innovation 2 + E71 + B2100
Odp: bateria
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2010, 15:04:09 »
Czy taką procedurę ładowania aby naładować baterię do pełna trzeba powtarzać za każdym razem, czy wystarczy raz na jakiś czas?
FS N520 + MDA Compact IV z Dark Innovation 2 + E71 + B2100 :>

*

Offline medive

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire, ASUS S96S
Odp: bateria
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 14, 2010, 18:46:03 »
zdania są podzielone jedni mówią żeby tak robić inni że wystarczy zwykłe ładowanie a jeszcze inni o formatowaniu baterii mówią, szczerze to sam nie wiem, ja ładuje normalnie od 5% poziomu energii do pełna i jak na razie trzyma mi 2-3 dni
chociaż na początku słabo trzyma z czasem(ilością ładowań) dłużej trzyma

*

Offline qrees

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 14, 2010, 20:36:33 »
Czy taką procedurę ładowania aby naładować baterię do pełna trzeba powtarzać za każdym razem, czy wystarczy raz na jakiś czas?
Ładowanie do pełna jest potrzebne na początku tylko po to, żeby telefon nauczył się jaka jest pojemność baterii i dobrze pokazywał procent naładowania. Z resztą jak się źle nauczy, to można go ponownie skalibrować: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=755903

*

Offline apes

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact IV z Dark Innovation 2 + E71 + B2100
Odp: bateria
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 15, 2010, 11:09:15 »
Dzięki za informacje :)

Teraz z niecierpliwością czekam na dostawę :>
FS N520 + MDA Compact IV z Dark Innovation 2 + E71 + B2100 :>

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 15, 2010, 13:21:08 »
Ja ładowałem dopiero kilka razy (sprzęt odebrałem w Piątek). Przy włączonym wifi cały czas, trochęgadaniu, internecie w ilości średniej i paroma minutami z Raging Thunder 2 zszedł mi w 40h godzin do 25%. Podejrzewam, że bym go spokojnie przegonił do 48h i 5%, jakbym przestał się od tej chwili bawić ustawieniami i grzebaniem w Androidzie :)

Teraz po naładowaniu będę włączał wifi tylko w przypadku przeglądania stronek, zobaczymy ile wytrzyma. Tym razem pogonię do 5%, choć to niezdrowe dla baterii.

Spec: ekran mam na auto, wyłączone 3G (tylko Edge), auto-aktualizację pogody co 6 godzin.

EDIT: Nie mam autosynchronizacji z googlami, facebookami i innymi. Google synchronizuję ręcznie (kalendarz, zadania, kontakty), facebooka na telefonie użyłem może dwa razy od piątku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 13:23:14 wysłana przez wil3 »
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline Tomasz Urbanowicz

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E71 HTC Desire iPhone 3G
Odp: bateria
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 15, 2010, 13:22:52 »
Proponuję pokazać statystyki z Ustawienia/Informacje o telefonie/Akumulator i Użycie baterii, jak również napisać jaki ROM.
Trudno mi uwierzyć, aby przy takim użytkowaniu tak długo trzymała bateria.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 13:24:47 wysłana przez Tomasz Urbanowicz »

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 15, 2010, 13:24:50 »
Proponuję pokazać statystyki z Ustawienia/Informacje o telefonie/Akumulator i Użycie baterii.

A to to jest fajna zabawka, rzeczywiście :D odkryłem ją dopiero przedwczoraj :) szkoda, że się resetuje po podłączeniu ładowania. Tym razem zrobię screenshot przed podpięciem ładowarki i wkleję tutaj :)

EDIT:
Trudno mi uwierzyć, aby przy takim użytkowaniu tak długo trzymała bateria.

ROM mam seryjny (opisany w stopce). I nic nie poradzę na to, że tak długo trzyma ;) chociaż długo to pojęcie względne, Diamond trzymał zauważalnie dłużej, ale to chyba dlatego, że mi się znudził i używałem tylko wtedy, kiedy faktycznie potrzebowałem coś zrobić.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 14:23:21 wysłana przez wil3 »
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline apes

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Compact IV z Dark Innovation 2 + E71 + B2100
Odp: bateria
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 15, 2010, 15:50:24 »
Mój Diamencik trzymało około 2 dni przy większej ilości rozmów 1 dzień - WIFI wyłączone, 3G włączone synchronizacja pogody automatyczna, rss i poczta co 2 godziny. Fajnie by było jakby Desire trzymał te 2 doby przy takim użytkowaniu :)
FS N520 + MDA Compact IV z Dark Innovation 2 + E71 + B2100 :>

*

Offline Tomasz Urbanowicz

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E71 HTC Desire iPhone 3G
Odp: bateria
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 15, 2010, 15:58:53 »
Cytat: wil3
ROM mam seryjny (opisany w stopce). I nic nie poradzę na to, że tak długo trzyma ;)
Poczekam cierpliwie na statystyki :)

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 15, 2010, 18:14:47 »
[Trochę OT] Szukałem u wujka Google, ale nie znalazłem... podpowie mi ktoś, czym robić screenshoty na nierootowanym telefonie?
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: bateria
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 15, 2010, 18:46:24 »
[Trochę OT] Szukałem u wujka Google, ale nie znalazłem... podpowie mi ktoś, czym robić screenshoty na nierootowanym telefonie?
Tylko przez SDK (Google: screenshot sdk) lub http://pdaclub.pl/forum/android/podgladaj-androida-z-pc-(jak-w-mymobiler)/.
Cos slabo szukales...
Jestem jaki jestem :)

*

Offline wil3

  • **
  • 165
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://wil3.com
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC Desire
Odp: bateria
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 16, 2010, 14:25:03 »
Więc tak: po 24h zeszło tym razem do 39% i musiałem wrzucić pod prąd, bo niedługo jadę w trasę i chcę wyruszyć z pełną baterią. Nie mam czasu się bawić w SDK, więc powiem jak jest:

Użycie baterii:
30% telefon uśpiony
33% telefon wybudzony
reszta to android (12%), ekran (4%) i coś tam jeszcze było.

w ciągu 24 godzin przegadałem 70 minut, ściągnąłem megabajt danych (www, market, synchro), 20 minut grałem w Angry Birds (uśmiałem się przy tym, strasznie wciąga) i trochę machałem palcem po ekranie bawiąc się sensem bez sensu ;-)

Sumując, tym razem nie wytrzymałoby dwóch dni, pewnie musiałbym wieczorem lub rano ładować. Ale też dużo więcej niż zwykle rozmawiałem (zazwyczaj 20min) no i Angry Birds też pewnie swoje zeżarło. Podtrzymuję tezę, że przy rozsądnym użytkowaniu bez gier wynik dwóch dni jest jak najbardziej realny.
[Diamond] Gen.Y R5.5 D2 PL + AutoMapa 6.7
[Desire] Android 2.3.2 Oxygen v2.0-RC7 + Sygic Aura 2.0

*

Offline porosiu

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd, htc desire,evo 3d
Odp: bateria
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:16:56 »
U mnie przed instalacja froyo bylo zawsze 2 dni teraz to praktycznie co noc jest ladowanie.A telefon uzywam tak samo czyli okolo 1 - 2 h wifi,15min rozmow,1 h gier   I pare razy sprawdzenie poczty...

*

Offline Tomasz Urbanowicz

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: E71 HTC Desire iPhone 3G
Odp: bateria
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 17, 2010, 12:17:55 »
A próbowaliście jak wytrzymuje bateria na OD najnowszym?