Desire Z vs Touch Pro 2; Nokia e51/52; Smasung Omnia II porównanie zasięgu WI-FI

  • 14 Odpowiedzi
  • 3364 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Witam. Zastanawiam się nad przesiadką z Touch Pro 2 na DZ i nurtujem nie jedno pytanie odnośnie właśnie WI-FI. JAK Z ZASIĘGIEM? W porównaniu do TP2. Powiem szczerze, że gdy miałem Nokie e51 i e52 a obecnie e3 to zadziwia mnie zasięg sieci WI-FI właśnie w porównaniu do TP2. Gdy kupywałem TP 2 chciałem głównie korzystać z WI-FI ale niestety bardzo się zawiodłem. Czy na DZ też mnie czeka taki zawód czy znacznie coś się poprawiło? Bardzo mnie kusi Android i głównie z tego powodu chciałbym się przesiąść na nowego Smarta. Testowałem na TP2 ale niestety wiadomo jak z tym jest i nie wszystko działa. Widziałem, że wiele osób też chciało się przesiąść/przesiadło się właśnie z TP2 więc proszę o info.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 15:24:33 wysłana przez Bisztov »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Desire Z vs Touch Pro 2 - WI-FI
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2011, 08:15:46 »
Do Touch Pro 2 porównania nie mam, ale w ogródku Zetka mi zasięg łapie bez większych problemów (router jest na drugim piętrze).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Odp: Desire Z vs Touch Pro 2 - WI-FI
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2011, 09:34:21 »
OK dzięki. Będę jeszcze czekać na inne opinie bo jak mówie na tym mi bardzo zależy. Jakby ktoś miał jak porównać DZ z jakąś Nokią to też byłbym zadowolony. Z kilku telefonów które miałem i posiadały WI-FI, tj Samsung Omnia I, SPV e650, teraz TP 2 to tylko Nokie zachwyciły mnie swoim zasięgiem WI-FI. Czekam na dalsze info.
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2011, 11:16:20 wysłana przez Bisztov »

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Desire Z vs Touch Pro 2 - WI-FI
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2011, 10:55:41 »
Ja mogę tylko porównać z Hero. Jest lepiej, znacznie lepiej. Zarówno zasięg lepszy, jak i prędkość łączenia się w zasięgu znanej sieci. Nawet już nie wyłączam nadajnika między domem a pracą, bo wiem że w obydwu miejscach połączy się praktycznie natychmiast i bez mojej ingerencji.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Odp: Desire Z vs Touch Pro 2 - WI-FI
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2011, 11:17:08 »
Dzięki za kolejną opinie :) im więcej tym lepiej :)

*

Offline paja

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900
Odp: Desire Z vs Touch Pro 2 - WI-FI
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2011, 13:15:47 »
Ja za bardzo nie mam jak porównać z Touch Pro 2, ale mam dwa laptopy, jeden acer, drugi asus i oba mają w zasadzie porównywalny zasięg jak Desire Z, więc chyba jest nieźle. W akademiku spokojnie łączyła mi się z wifi, jak byłem kilka pokojów dalej. Ogólnie, nie narzekam na wifi, ale może jestem mało wymagający :D

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Odp: Desire Z vs Touch Pro 2 - WI-FI
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2011, 15:15:41 »
OK. Dziękuję za te klilka opinii. Mam nadzieję, że jak uzbieram trochę kasy i kupię DZ to się nie zawiodę przynajmniej na WI-FI. Jeśli ktoś by miał porównanie z jakąś Nokią to proszę też o opinie.

*

Offline hubert

  • **
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Leo/Desire Z/Droid3/S3/Xperia Z/Z1/Z1 Compact
Porównując Desire Z do Nokii E51 (chyba, nie pamiętam teraz) zasięg wifi trochę lepiej trzyma Nokia. A przynajmniej u mnie w domu...

*

Offline pionik1

  • 27
  • Sprzęt: HTC DESIRE Z,  NOKIA E72
jednoczesnie uzywam nokii e72 i desire Z. zasieg wifi jest bardzo porownywalny. nie wskazalbym zwyciezcy. bierz smialo desire Z. ja dotychczas korzystalem glownie z nokii. desire z dalo ogromy powiew swiezosci. bateria nie jest najgorsza, caly dzien na pelnych obrotach wytrzymuje. mozna sie przyczepic jedynie do glosnika. o ile w e72 w trybie glosnomowiacym dzwik byl glosny i czysty to desire z zwyczajnie charczy.

E50 -> HTC DIAMOND ->E71 ->E72
                                             ->IPHONE -> HTC DESIRE Z
a do zabawy i navi asus A696

*

Offline benezis

  • **
  • 225
  • Płeć: Mężczyzna
    • ajiSUSHI
  • Sprzęt: Smailo HD, HTC Desire Z
Używam E72 i Desire Z, żona E71 i nie zauważyłem różnic w działaniu WIFI
AM 610 PL

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
I o to mi chodziło. Ja z doświadczenia wiem a miałem juz 3 nokie z WI-FI e51; e52 a obecnie także C3 więc troszkę z niższej półki ale także z WI-FI i porównanie TP2 i C3 z WI-FI jest kolosalna na korzyść dla Nokii. Jeszcze jedno. Napisałeś o głośności. Mógłbyś mi powiedzieć jak jest z głośnością i jakością dzwonków? Zależy mi bardzo na tym żeby było słychać że ktoś dzwoni lub nadszedł SMS np. koło ruchliwej ulicy bo często w takich warunkach pracuje. Wołałbym żeby ktoś się tu "przypadkowo" wypowiedział na ten temat a jak nie to najwyżej założę drugi temat. Szukałem w google ale było tylko że dość cicho gra na słuchawkach ale w sumie większość pewnie zależy od jakości słuchawek. Akurat tak było w wypadku mojej Omni I. Dostałem do niej słuchawki Pionnera i była to rewelacja w porównaniu do standardowych ale chodzi mi teraz o ZEWNĘTRZY głośnik.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 19:36:07 wysłana przez Bisztov »

*

Offline pionik1

  • 27
  • Sprzęt: HTC DESIRE Z,  NOKIA E72
wg mnie zewnetrzny glosnik jest slaby w porownaniu do e72. sama glosnosc dzwonka jest ok, slaba jest po prostu jakosc dzwieku i dzwonkow i charczenie przy maksymalnej glosnosci. to samo dotyczy odtwarzania mediow. nokia dala sie sluchac np ogladajac teledyski na youtube. dzwiek byl wyrazny i w miare "soczysty". desire ma w takiej sytuacji problemy, dzwieki piskliwe i bez wyrazu. na sluchawkach za to jest ok. nie jestem melomanem ale muzyki da sie sluchac. co do glosnosci samych rozmow jako telefon (nie w trybie glosnomowiacym bo ten jest slabej jakosci i niewyrazny) nie mam zastrzezen. slychac rozmowce glosno i wyraznie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2011, 00:21:42 wysłana przez pionik1 »
E50 -> HTC DIAMOND ->E71 ->E72
                                             ->IPHONE -> HTC DESIRE Z
a do zabawy i navi asus A696

*

Offline Bisztov

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z, HTC Touch Pro 2
Aż tak kiepsko...? Więc to chyba po prostu wada HTC tak samo jak z aparatami. Co prawda nie zmierzam słuchać mp3 z telefonu i chodzić z tym jak jakiś dureń po ulicy ale zależy mi żeby po prostu było dość wyraźne i głośne przede wszystkim. Co z programmai do poprawy głośności? Daje to co? Jeszcze bardziej trzeszczy głośnik? Zależy mi żeby było dość głośno i móc usłyszeć dźwięk przy ruchliwej ulicy.

*

Offline benezis

  • **
  • 225
  • Płeć: Mężczyzna
    • ajiSUSHI
  • Sprzęt: Smailo HD, HTC Desire Z
Ale wibracja w DZ jest o niebo lepsza niż w E72.
AM 610 PL

*

Offline pionik1

  • 27
  • Sprzęt: HTC DESIRE Z,  NOKIA E72
programow do zwiekszania nie stosuje bo mimo wszystko ich nie potrzebuje. jak kiedys mialem htc diamond to nie slyszalem czesci polaczen, z desire z jakos mi sie to nie zdarza. glosnik jest glosny tyle ze ma dziwne brzmienie w porownaniu do nokii. nokia brzmiala glosno i naturalnie (jak na telefon oczywiscie) a desire z ma taki plaski i piskliwy dzwiek. mimo wszystko slychac go. faktycznie do tego wibracja w desire z jest mocna az kopie. brzmienie desie z jest wg mnie zblizone do diamonda tyle, ze glosniejsze.
E50 -> HTC DIAMOND ->E71 ->E72
                                             ->IPHONE -> HTC DESIRE Z
a do zabawy i navi asus A696