Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc

  • 12 Odpowiedzi
  • 14116 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Próbowałem zrootować telefon za pomocą tego poradnika:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=769308

niby się udało jednak przy ostatnim już resecie telefonu nie chce się włączyć (pozostaje logo Galaxy S) :(
Jedyne co to mogę aktywować "recovery mode" i "download mode"
Podczas "recovery mode" zrobiłem "factory reset", myślałem, że pomoże ale nie pomogło...
Co jeszcze mogę zrobić? Prosiłbym o pomoc.

P.S. Zdaje się, że tryb debugowania USB nie jest włączony po powrocie do ustawień fabrycznych.

Jak mam wrócić do poprzednich ustawień?

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 15, 2011, 16:13:44 »
Wgraj na nowo ROM z pomocą Odina.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2011, 16:34:46 »
Wgraj na nowo ROM z pomocą Odina.

A link do ROM'a mógłbym dostać?
Jeżeli chodzi o te sprawy to dzisiaj pierwszy raz zacząłem się bawić w rootowanie i zmienianie rom'ów,
jak się posługiwać odinem już trochę wiem, ale przydałby się mały poradnik żebym znów czegoś nie spieprzył :/

Byłbym bardzo wdzięczny :)


@edit:

znalazłem taką stronkę:
CUT
stamtąd ściągam "ODIN 1 Click Captivate 2.2 Stock JI6 Firmware"
jakiś tutorial do Odina znalazłem na youtube:
Samsung Galaxy S (ODIN Tutorial)

zobaczymy co zdziałam ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 16:39:16 wysłana przez tomaszkap »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 15, 2011, 16:40:04 »
Bo się pogniewamy, stronkę Ci wyciąłem. Przecież tutaj w dziale wszystko masz!!

http://pdaclub.pl/forum/galaxy-s-(gt-i9000)/zmiana-rom-w-galaxy-s-(-odin-i-kies-)/

I to nie jest temat na takie pytania.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 15, 2011, 17:58:43 »
Niestety nie zadziałało, robiłem wszystko tak jak w opisie, niebieski pasek stanu się przesuwał. Później jak spojrzałem na telefon włączył się "recovery mode" i były jakieś 3 linijki tekstu na czerwono. Nie pamiętam co tam pisało, zresetowałem telefon i nadal nie działa. Po ukazanie się loga Galaxy S wyłącza się :(

Teraz nie mogę włączyć "download mode"... Trzymam Głośność DÓŁ + HOME + POWER i tylko się resetuje co ok. 5 sekund non-stop, a jak puszczę to się włącza.

Co jeszcze mogę zrobić? Przepraszam jeżeli nie w tym dziale takie pytania ale potrzebuje pomocy T.T

@Edit:

Żeby nie robić spamu może ktoś do mnie napisać na gg: 7740627 będzie łatwiej
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2011, 18:02:16 wysłana przez Grzechu789 »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2011, 20:24:52 »
Wydzieliłem wątek
Jeśli nie idzie Odinem to można wgrać z recovery, ale to zależy czy masz nowe recovery czy tylko standardowe.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2011, 21:21:54 »
A jaka jest różnica między nowym a standardowym recovery? Jeżeli to ma jakieś znaczenie to telefon został zakupiony w grudniu/styczniu. Jest na forum poradnik jak wgrać za pomocą recovery? Przypominam, że nie chce się uruchomić ani tryb recovery ani tryb download (za pomocą klawiszy) dlatego zrobię końcówkę JIG aby go tak odpalić i wgram czysty ROM zobaczymy co z tego będzie. Chętnie zaznajomiłbym się jak to wgrać z recovery.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2011, 18:18:02 »
Chętnie zaznajomiłbym się jak to wgrać z recovery.
Najczescie poprzez apply .zip from SD Card, tylko wlasnie musisz posiadac recovery CWM

*

Offline Astaroth1985

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy i9000
Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 03, 2011, 14:41:52 »
Jak na moje oko kolega ubił bootloadera w swoim SGS-ie i jak dla mnie jedynym skutecznym rozwiązaniem w tym momencie będzie wysyłka na serwis :P

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2011, 19:26:25 »
Nie wiadomo czy ubił bootloadera, w ogóle nie wiadomo co on zrobił, napisał że robił coś według poradnika. Tylko nie napisał według którego, jaki rom wgrywał i czym? Nawet nie wiadomo jaki ma telefon. Na początku podał linka do Odina od Captivate, może wgrał rom od Captivate do I9000. Zresztą można się tylko domyślać, bo nie napisał żadnych informacji.
Jak ktoś szuka pomocy na forum, to powinien napisać coś więcej.

*

Offline Astaroth1985

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy i9000
Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2011, 12:52:50 »
Pracuje w telefonach komórkowych miałem nie jednego GALAXY S z podobną usterką i w większości pomagała jedynie wysyłka na serwis kolega zrobi jak będzie chciał.

*

Offline slako35

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS I9000
Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 06, 2011, 15:52:56 »
Ciekawe rzeczy piszesz :) , tylko napisz skąd taka pewność....wróżyłeś z fusów czy szklanej kuli ? :)
Jak wrzucił roma od Captivate, i nie zaznaczył w Odinie "update bootloader" to może jeszcze jest ratunek, ale Grzechu789 nie odzywa się, więc temat chyba do zamknięcia.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Samsung nie włącza się po rootowaniu - proszę o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 06, 2011, 22:05:22 »
Wgranie ROMu od Captivy niczego nie przesądza, sam wgrałem kernel dla tego modelu :) Zamykam bo kolega już tu nie zagląda a jak będzie chciał coś napisać to niech się odezwie na PM.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G