poczatki w aktualizowaniu androida

  • 18 Odpowiedzi
  • 8850 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline themo

  • 42
poczatki w aktualizowaniu androida
« dnia: Październik 14, 2010, 21:26:49 »
witam
mam pare pytan powaznych , ktore pomoga 'malo' znajacemu sie posiadaczowi sgs'a...
bez odpowiedzi i tak to zrobie czyli uaktulanie telefon do > 2.2 froyo...
ale jesli ktos by mogl cos mi pomoc, by to przebieglo spokojnie i bez problemowo, bylo by super :)
chodzi o to:
- chce uaktulanic wersje, ale wszystkie rzeczy zostana skasowane - wiec jaki polecacie 'dobry darmowy' program na poczatek do zrobienia dobrego buckup'a - kiedys cos kupie, narazie chce sie upewnic ze co do swoich dzialan :) ... (znalazlem to, ale nie testowalem http://misiek-ud.blogspot.com/2009/04/android-jak-zrobic-backup-systemu-g1.html) - prosilbym o cos bez problemowego..
- sciagnalem I9000XXJPM.rar, odin i pit - ale nie zaczynam bez backupa...
- mam chyba root'a - raczej 100% :)
- wiem ze musze w czasie aktualizacji wyciagnac karty...
- mam najnowszy kies.. ale nie wiem czy dzieki jemu da sie zaktualizowac do > 2.2 - da sie?
- ogolnie sie boje ze sie nie uda :|
- gadki typu zrob swip itp ... stworza wiecej postow :|, wiec jesli ktos cos zacznie tlumaczyc prosze o maly skrot wyjasniajacy :)

pozdrawiam
i oczekuje na male jezdzenie po mnie :)


*

Offline themo

  • 42
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2010, 21:45:15 »
...mam juz root'a, a nie pomoze latwiej 'One Click Lag Fix' na markecie?
...dalej nie zabiore sie bez zrobienia bakapu telefonu... a to jest na pierwszym miejscu
...jestem naprawde dosc poczatkujacy :|
dzieki za checi
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 22:00:40 wysłana przez themo »

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2010, 22:02:36 »
To nie checi, tylko realna pomoc. Jednak ciezko pomagac komus, ktos z gory zaklada, ze wszystko pod nos dostanie.

Aktualizacja zasadniczo jest mozliwa tylko z poziomu KIES-a, jako oficjalnego narzedzia, a w nim obecnie nie ma finalnej wersji Froyo, wiec nie ma mozliwosci wykonania tego w ten sposob. To jedyny oficjalny sposob i jako jedyny pozwala zachowac wszystkie dane i ustawienia (co zasadniczi podchodzi pod to pierwsze) uzytkownika.
ODIN-em wykonujesz zmiane, a nie aktualizacje i z jego poziomu nie ma mozliwosci przejscia na inna wersje z zachowaniem swoich danych.

Tu masz m.in. opis aktualizacji za pomoca KIES-a:

ODIN-a nie podaje, bo jest wszystko w podanym wczesniej temacie.

Odnosnie kopii, ja uzylem do tego celu RyanZA's OCLF + ROM Manager.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 22:05:17 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline themo

  • 42
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 15, 2010, 04:35:47 »
zrobilem root'a tak jak w opisie... chcialem zrobic bakap programikiem ROM MANAGER ale wyskakuje mi blad costam E: can't open /cache/update.zip :/
tak ze dalej nie mam pojecia jak zrobic bakapik, ktory by byl idealna wersja mojego systemu...
co do aktualizacji to zrozumialem co napisales i jestem sklonny do podmiany systemu, ale boje sie ze jak cos nie wyjdzie to nie bede mial ani bakapu ani nowego systemu... tak na koniec zostaje dreczace pytanie czy potrafilbym wrocic do starego systemu.. :)
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 04:42:00 wysłana przez themo »

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 15, 2010, 08:20:54 »
Jestes pewny, ze masz roota? Jesli tak, to w ROM Managerze musisz wybrac recovery dla swojego urzadzenia. To bodajze pierwsza od gory zakladka. Dokladne opisy wszystkich czynnosci znajduja sie w sieci np. na najwiekszym polskim forum traktujacym o Androidzie. Nie widze sensu w wywazaniu otwartych drzwi, wiec zacytuje:
Cytat: slupek ze wspomnianego forum
W sumie sprawa jest prosta.
Ściągasz z Marketu ROM Manager lub ze strony autora >>KLIK<<
Instalujesz program w telefonie i wybierasz pierwszą opcję Flash ClockworkMod Recovery.
Tam wybierasz Galaxy S i9000 -program dociągnie potrzebny plik, jest też on na Stronie Autora.

Przewijasz w Menu listę i masz tam Backup Current ROM.
Telefon uruchomi się ponownie i powinna zrobić się kopia ROMu. Jednak autor zauważył, że za pierwszym razem może nie zadziałać, u mnie właśnie tak było, i wtedy należy przeinstalować aplikację ROM Manager - wtedy poszło bez problemu.
Po wszystkim otrzymujemy na w sdcard\clockworkmod\backup\data i czas kopii\ kopię naszego ROMu.
Najlepiej zgrać to sobie na kompa lub na kartę microSD jeśli posiadamy.
Przywrócenia nie robiłem, ale chyba wygląda analogicznie, tyle, że zamiast Backup Current ROM. wybieramy Manage and Restore Backups.
Jest to moim zdaniem wyczerpujacy tutorial, a ze sam lepszego bym nie napisal to cytuje :) Mysle, ze autor nie bedzie mial nic przeciwko, w koncu najwazniejszy w tym wszystkim jest fakt, ze maja byc w/w informacje pomocne bez wzgledu na strone.

Przywrocenie swoich danych (nie calego systemu!) bez wzgledu na ROM rowniez opisano na wspomnianym forum, wiec pozwole sobie ponownie zacytowac:
Cytat: k0v4l ze wspomnianego forum
Musisz wrzucić swój backup na sd do folderu clockworkmod/backup, następnie odpalić program rom manager I tam wybrać reboot into recovery. Tam wybrać nandroid I advanced. Następnie flashujesz data.img a potem cache.img. Restart I będziesz miał swój poprzedni sgs razem z ustawieniami I aplikacjami.
Pomocniczo podaje rowniez temat na XDA Dev: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=734166

Bedziesz mogl wrocic do starego systemu jesli dziala Ci tryb downloadu. Twierdzisz, ze zrobiles roota, a do tego potrzebny jest tryb recover, wiec jesli ten dziala, to downloadu tez bedzie, bo sa ze soba nierozerwalnie zwiazane.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline marsden

  • *
  • 95
  • Sprzęt: [SPV M3000, Samsung i900 Omnia] Samsung Galaxy S
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 15, 2010, 09:00:26 »
Nie mam jeszcze SGS, dopiero czytam i czegoś tu nie rozumiem z poprzedniego posta:
1) Sądziłem, że tryb downloadu nie ma nic wspólnego z rootem - wciskasz vol - home i power i jesteś w downloadzie, możesz podłaczyć odina i flashować. No chyba, że masz akurat telefon z fabrycznie zablokowanym downloadem, to wtedy root jest potrzebny, żeby się w ten tryb dostać wykorzystując adb z android sdk.
Tak to jest?

2) Jak kto początkujący to nie powinien się bawić we flashowanie nieoficjalnych romów - choć SGS ponoć ciężko uceglić, to jednak sieć pełna jest opisów SGSów cegiełek, stojących ma logo samsunga. Nie dalej jak wczoraj gadałem z właścicielem takowego. Pomóc może ponoć tylko RIFF box.
Tak na marginesie fajnie jakby ktos na forum takiego Riff boxa miał i za rozsądne pieniądze po znajomości ratował nieszczęśników.

marsden

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2010, 09:30:59 »
flashowanie Odinem nie wymaga roota, ale to jest co innego niż download w recovery

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2010, 09:32:53 »
  • Tryb recovery jest niezbedny do rootowania, a downloadu do flashowania.
  • Oczywiscie, ze byloby najlepiej gdyby osoby ze znikoma znajomoscia swojego sprzetu nie bawily sie w zmiany ROM-ow. Niestety, to utopia, wiec nawet o tym nie mysle. Faktem niezaprzeczalnym jest, ze ciezko jak to okresliles "uceglic" SGS-a, poniewaz w/w tryby sa w zasadzie nie do zablokowania,  o ile nie zostalo to zrobione fabrycznie, a ostatnimi czasy sporo wlasnie takich sztuk sie u nas pokazalo. Jesli mimo wszystko zalatwiono urzadzenie, potrzebny jest programator, dostepny zasadniczo tylko w serwisach.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline themo

  • 42
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2010, 09:48:18 »
oj straszycie ze az tak zle bedzie...
zrobilem bakap tareaz czas na zamiane romow
Pieka w tym linku co podales na temat zamiany, opisany sa 3 pliki *.tar, ja zas mam po sciagnieciu I9000XXJPM (oficjalna wersja 2.2 - podobno.. chyba ze masz/cie link do ostatecznej..) mam JPM_JPM_U_JPM.rar i SS_DL.dll  w ktorym miejscu bede mial to umiescic? PDA, PHONE, CSC?
i jeszcze 2 malutkie pytania, przy zamianie pozostaja jakies smieci, czy to dziala jak format w pc? :)
i co konkretnie oznaczaja Auto Reboot, F. Reset Time oraz re-partition? bo gdzies czytalem ze re-partition ma byc nie zaznaczone przy takiech dzialaniach...
pozdrowionka i jeszcze raz dzieki za pomoc :)

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2010, 10:05:05 »
zainstalowałem one click lag fix. Chciałem zrobić reset i sprzęt zawisł na "forced upload be key pressing". wtf?

Wyjęcie baterii pomogło, ale sprzęt się nie zresetował.
Pozdrawiam
mike


przy drugiej próbie zawisł na "Downloading.. do not turn off target".
wyjęcie baterii znowu pomogło... jak mam odpalić to cholerne recovery??
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 10:32:51 wysłana przez mike100 »
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2010, 10:24:52 »
Podepnę się bezczelnie do tematu - wczoraj zdaje się widziałem link do informacji, że jakoby Samsung wypuścił oficjalny update z Froyo do SGSa. Podpiąłem tel. do KIESa i wykrył nowy firmware ale oczywiście nie napisał co będzie wymieniał więc zastopowałem. Nie wiecie może czy faktycznie teraz / na dniach ma się ukazać oficjalny update?
Niefirmowych ROMów raczej nie chcę zapodawać ponieważ jestem raczej "bojący się" i nie uśmiecha mi się kombinowanie jak mi w którymś momencie nie pójdzie wg planu.

Dodatkowe pytanie - mam SGSa brandowanego przez ERĘ ale bez locka. Czy muszę czekać aż ERA wypuści swoje uaktualnienie do Froyo czy mogę ciąć prosto z KIESa standardowy ROM? I ostatnie - podczas update'u muszę wyjąć kartę SD?

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2010, 11:11:55 »
zainstalowałem one click lag fix. Chciałem zrobić reset i sprzęt zawisł na "forced upload be key pressing". wtf?

Wyjęcie baterii pomogło, ale sprzęt się nie zresetował.
Pozdrawiam
mike


przy drugiej próbie zawisł na "Downloading.. do not turn off target".
wyjęcie baterii znowu pomogło... jak mam odpalić to cholerne recovery??
A dlaczego wlaczasz tryb downloadu, a nie recovery? Recovery to Volume Up + Home + Power.
Jestem jaki jestem :)

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2010, 11:15:12 »
a rety... wybacz i wielkie dzięki  :ok:

czuje się jak głąb :E
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2011, 18:11:20 wysłana przez mike100 »
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 15, 2010, 11:17:27 »
Niepotrzebnie, rzecza ludzka sie mylic ;)

Podepnę się bezczelnie do tematu - wczoraj zdaje się widziałem link do informacji, że jakoby Samsung wypuścił oficjalny update z Froyo do SGSa...

Dodatkowe pytanie - mam SGSa brandowanego przez ERĘ ale bez locka. Czy muszę czekać aż ERA wypuści swoje uaktualnienie do Froyo czy mogę ciąć prosto z KIESa standardowy ROM? I ostatnie - podczas update'u muszę wyjąć kartę SD?
Nie ma oficjalnie Froyo dla SGS-a, a to co jest w KIES-ie to zapewne beta. Czekaj na oficjalna informacje od Samsunga.

Zasadniczo tak, musisz czekac na Ere lub sprobowac zaktualizowac przez KIES-a do JM1, czyli ostatniej oficjalnej wersji dla SGS-a. Potrzebny jest Reg Hack, o ktorym juz pisalem przynajmniej dwa razy, a opis znajduje sie w linku podanym kilka postow wyzej. Nie dziala to jednak z najnowszymi wersjami KIES-a - zostaly pozbawione trybu testowego lub zmieniono skrot do jego wlaczenia, nie wiadomo dokladnie.

...Pieka w tym linku co podales na temat zamiany, opisany sa 3 pliki *.tar, ja zas mam po sciagnieciu I9000XXJPM (oficjalna wersja 2.2 - podobno.. chyba ze masz/cie link do ostatecznej..) mam JPM_JPM_U_JPM.rar i SS_DL.dll  w ktorym miejscu bede mial to umiescic? PDA, PHONE, CSC?...
Tu znajdziesz wszystkie odpowiedzi: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=807351
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 11:22:07 wysłana przez Pieka »
Jestem jaki jestem :)

*

Offline mike100

  • ****
  • 596
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: BB 9780, BB Playbook
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 15, 2010, 11:38:16 »
wow. ależ ten lagifix daje kopa...
przykładowo facebook zawsze niemiłosiernie mulił, a teraz śmiga aż miło  :ok:
High Tech Crap
BB 9780, Clarion Map790
Dell Vostro 3300, BB Playbook w drodze :)

*

Offline Pieka

  • *****
  • 1024
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fusionowy Anihilator
    • Polski Oficjalny Support PHP-Fusion
  • Sprzęt: iPhone 4S
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 15, 2010, 11:52:44 »
Zmiana systemu plikow na typowo linuksowy musi byc widoczna :)
Jestem jaki jestem :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2010, 13:09:15 »
U mnie lagi wyeliminowało i jak coś działa to działa szybko,, gorzej, że blackscreeny się pojawiły :)
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Blitzen

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nasty Canasta
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: poczatki w aktualizowaniu androida
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 15, 2010, 17:01:10 »
Dzięki dla kol. Pieka za odpowiedź  :ok:. Mam nadzieję tylko, że operatorzy wypuszczą swoje aktualizacje zaraz po oficjalnej a nie za pół roku :-|