MOCOWANIEUżywam od pewnego czasu N560 na kierownicy roweru (na mostku). Kupiłem już jakiś czas temu na allegro pojemnik (kanapkowy

) przerobiony na obudowany box z uchwytem. Instalacja jest odporna na deszcz. Pomalowałem całość spreyem na czarno, wydłubałem w nim miejsce na złącze zasilające.
ZASILANIEOdpowiednim kabelkiem złącze loox -> USB** podłączyłem zasilanie pod dynamo Shimano ~6V poprzez prostownik i stabilizator 6V wykonany z płytki po starym zasilaczu. Ponadto podłączyłem lampki rowerowe z akumulatorami 4xAAA (razem szeregowo ok. 5V) pod ten system zasilania (jak stoję to N560 wysysa prąd z lampek). N560 przy nawigacji zjada średnio 1,5W mocy. Prądnice rowerową mam 3W. Wszystko to po to żeby na dalekich wielodniowych wyprawach nie szukać kiosku z bateriami i nie szukać po polach namiotowych gniazdek ~230V. Cała instalacja jest max estetyczna i bezpieczna elektrycznie.
EKRAN i SŁÓŃCERóżowo z ekranem nie jest... ale N560 ma ekran TransReflective (
http://www.irontech.com/industrial_LCD_displays_for_sunlight.html) więc tragedii nie ma. Jednak ... słońce + matowa folia brando to pomyłka. Kupiłem więc gładką folię brando i w słoneczny dzień da się oglądać ekran jednak to zależy od kąta padania promieni słonecznych. Przy słońcu nie ma znaczenia moc podświetlania ... można nawet spokojnie je w ogóle wyłączyć. W nocy natomiast minimalne podświetlenie sprawia że idealnie wszystko widzę.
NAWIGACJAAktualnie używam Automapy 5.3 i Garmin Mobile XT z gpmapą i ump mapą. Automapę włączam gdy jeżdżę po większych miastach a ump mapę gdy przedzieram się przez bezdroża i lasy w Polsce.
MUZYKA/RADIOZacząłem używać N560 jako playera muzyki/radia internetowego na rowerze. Mam telefon SE k800i i używam go jako modemu BT dla N560 (telefon też jest ładowany z prądnicy rowerowej tyle że na postojach i rzadko bo bardzo długo trzyma bateria). Wciąż szukam dobrego programu z odpowiednim interfejsem do odtwarzania muzyki. Warunek krytyczny to odtwarzanie jedynego słusznego formatu audio czyli MPC

Używam aktualnie Conduits PocketPalyera z wgraną wtyczką do MPC. Chciałem zrobić instalacje bluetoothową używając A2DP ale jakość dźwięku przez A2DP jest delikatnie mówiąc bardzo kiepska więc zrezygnowałem na rzecz kabla. Podłączam się więc słuchawkami do N560 (od góry).
N560 posiada wyjście "cradle audio" które również sobie wyciągnąłem w "kabelku zasilającym" ale to wyjście właściwie nie ma wzmacniacza wiec się do słuchawek nie nadaje.
Dodam że sprowadziłem z Niemiec "Audio Control Set"
http://media.dsgibusiness.com/img/products/FUJAC852.jpg czyli słuchawki z pilotem do N560 ale sterują TYLKO windows media playerem i nie są traktowane jako hard buttony jak to miało miejsce np przy Sony Clie (można było przypisać akcje systemowe do przycisków pilota!). Wyjątkiem jest MortPlayer ale i on sobie do końca nie radzi z obsługą przycisków pilota. Mort player nie obsługuje na razie MPC (wiec dla mnie tak jakby w ogóle nie istniał).
POMYSŁYW przyszłości chciałbym machnąć sobie na przyczepce Extrawheel lub innej zestaw głośników i wzmacniacz samochodowy wraz z akumulatorem żelowym do nagłaśniania wszelakich mas krytycznych i ognisk w lasach, jako źródło dźwięku oczywiście chce użyć N560..

Kolejny pomysł to dostęp przez np. PPTP i SMB do domowego serwera mediów tak aby na mazurach mieć dostęp do wszystkich swoich zasobów muzyki. Problemem jest jeszcze oczywiście nie wszedzie obecny 3G :/
Jakie są wasze doświadczenia z N560 używanym na rowerze i pomysły co można z nim fajnego zrobić?
-----
** Loox ma 2 piny ładowania aku: jeden to +5V z "USB data" a drugi od 5 do 6V zasilaczowy. Różnica między nimi jest taka że pin od USB data wolniej ładuje i nie obudzi martwego N560 i nie zacznie go ładować. Moje rozwiązanie to podpięcie +5V "USB data" do pinu zasilaczowego czyli w 1 wtyczce mam i "USB Data" i prawdziwe ładowanie.