Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.

  • 237 Odpowiedzi
  • 70553 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mcglow

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, AM 6.15_EU
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 12, 2010, 00:20:35 »
Nie tylko są, ale nawet znajduje ich więcej niż 6.6.1:

A u mnie nie znajduje. Nie wiem w czym tkwi problem. Do tej pory nie zetknąłem się z podobnym.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 12, 2010, 00:27:29 »
Opisz dokładnie jak szukasz.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline mcglow

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, AM 6.15_EU
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 12, 2010, 00:40:43 »
Opisz dokładnie jak szukasz.

Menu-->prowadź do/szukaj--> adresy-->kraj (Francja)-->miasto (Montfermeil)-->pokaż na mapie.
Następnie, menu-->prowadź do/szukaj-->POI-->wzgl. aktualnej pozycji-->kategorie-->wszystkie-->turystyka-->nocleg-->hotel (wszystkie).

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 12, 2010, 01:19:09 »
Jakoś bardzo na około szukasz, ale nawet w ten sposób uzyskuję ten sam efekt jak wyżej.
Szukałem tak:
Menu-->Szukaj--> POI--> w pobliżu miejscowości --> zmień--> kraj (Francja)--> miasto (Montfermeil)--> wpisuję 'hot'--> wybieram: hotel (wszystkie)--> i mam listę jak pokazałem na screenie.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline tomek1970

  • **
  • 116
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P560 + WM6.0
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 12, 2010, 03:59:23 »
Małe pytanie odnośnie punktów przeterminowanych w bieżącej becie.
Kategoria fotoradar przenośny - Bydgoszcz skrzyżowanie ulic Fordońskiej i Brzechwy, chodzi konkretnie o ten punkt:http://www.miplo.pl/point.php?p=GJ3m9HgY.
Podczas jazdy punkt ten wyświetla się gdy mamy do niego ponad 600 m (na zrzucie radar1 - zaznaczony strzałką)
Po przekroczeniu magicznej granicy 600 m punkt znika z ekranu i oczywiście brak jakiegokolwiek ostrzegania - zrzuty radar2 i radar3. Nie udało mi się uzyskać podobnego zachowania programu na dwóch innych przeterminowanych radarach przy ul. Fordońskiej.
Mam prośbę o potwierdzenie takiego zachowania programu w tym miejscu i pytanie czy ktoś zaobserwował gdzieś jeszcze coś podobnego?

*

MarkNavi

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 12, 2010, 07:27:49 »
Na HTC HD2 podczas zatrzymania pojazdu, automapa "skacze" i zmienia orientacje mapy, podobne objawy byly juz poruszane kiedys
w tym watku: http://pdaclub.pl/forum/automapa/skacze-na-krzyzowce/
Wydawalo mi sie, ze problem nie istnial w wersji 6.6.1?

U mnie nie skacze, ale ja kiedyś leczyłem to urządzenie wg kiedyś tam podanej instrukcji (poprawki w rejestrze windowsa itd), więc ciężko mi powiedzieć, czy AM ma już to naprawione w standardzie czy nie.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 12, 2010, 07:56:06 »
Podczas jazdy punkt ten wyświetla się gdy mamy do niego ponad 600 m (na zrzucie radar1 - zaznaczony strzałką)
Po przekroczeniu magicznej granicy 600 m punkt znika z ekranu i oczywiście brak jakiegokolwiek ostrzegania - zrzuty radar2 i radar3.

Nie rozumiem dlaczego w ogóle on Ci się pokazuje. :mysli: Przecież go nie ma, bo jest przeterminowany. U mnie nie ma po nim śladu.

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 12, 2010, 08:56:32 »
Jest problem z POI u mnie w miejscowości Waleńczów powiat kłobucki są dwie szuszarki w miplo w automapie po synchro ich nie ma!

może ktoś to sprawdzić? u siebie

Od 3,5 roku nikt nie potwierdził punków - w mojej ocenie bardzo dobrze że są niewidoczne w AM takie punkty. Już pomijam fakt że w jednym punkcie jest suszarka i fotoradar przenośny.

OK zapraszam do Waleńczowa stoja co dwa dni

a teraz trochę statystyki z tendencja spadającą:

ile osób dodaje punkty??
ile osób potwierdza punkty?
ile osób natknie sie na tą suszarkę jadąc autem z automapa
ile osób potwierdza w aucie w automapie podczas jazdy stwarzając zagrożenie?
ile osób potwierdza w domu marnując własny czas na urządzeniu gps z automapa?
ile osób pamięta o tym?

reasumując ten OFF TOPIC bez sensu to zatwierdzanie

Dlaczego sa dwa punkty radar i fotoradar bo raz spodziewasz sie jednego bardzo drugiego


*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 12, 2010, 09:12:37 »
reasumując ten OFF TOPIC bez sensu to zatwierdzanie



A dla mnie bardzo pożyteczne, przynajmniej nie pokazuje się co 100 metrów kontrola drogowa zdublowana dodatkowo z fotoradarem przenośnym - tutaj mamy doskonały przykład takiej sytuacji :ok:

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 12, 2010, 09:19:12 »
Jakoś  nie widzę aby kogoś jeszcze spotkała niedogodność podublowania ikon POI na mapie która w moim przypadku pojawiła się wraz z tą testową wersja beta. Z tego co pamiętam to powinienem skasować jakiś plik w katalogu AM. Czy może mi ktoś przypomnieć jaki to plik jest zasługuje na takie potraktowanie.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 12, 2010, 09:40:03 »
categories.data

Połączone: Listopad 12, 2010, 09:42:39
reasumując ten OFF TOPIC bez sensu to zatwierdzanie



A dla mnie bardzo pożyteczne, przynajmniej nie pokazuje się co 100 metrów kontrola drogowa zdublowana dodatkowo z fotoradarem przenośnym - tutaj mamy doskonały przykład takiej sytuacji :ok:

Też tak uważam, po prostu potwierdzanie suszarek i fotoradarów przenośnych musi się rozpowszechnić w nawykach ludzi dodających punkty do Miplo.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 09:42:39 wysłana przez akubit »

*

Offline Powhatan

  • ****
  • 771
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.powhatan.republika.pl
  • Sprzęt: Mio P350, Loox n560 wyposażone w AM 3 i 5 oraz Garminy eTrex i GPSmap60CSx z GPMapą 2007.2
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 12, 2010, 09:53:51 »
categories.data
No niestety bez zmian.
Chyba będzie konieczne całkowite usunięcie poprzedniej wersji i instalacja na czysta kartę.]

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 12, 2010, 10:01:02 »
A nie wystarczy usunąć stare pliki z POI?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 12, 2010, 10:06:10 »
Też tak uważam, po prostu potwierdzanie suszarek i fotoradarów przenośnych musi się rozpowszechnić w nawykach ludzi dodających punkty do Miplo.

Choć niestety na ten moment potwierdzanie jest mało wygodne i nie zachęca to użytkowników, nad tym mogli by popracować. Tzn. wymyślić jakiś prosty sposób na potwierdzanie punktów. Już kiedyś była dyskusja na ten temat - coś w rodzaju wyskakującego okienka z komunikatem o zbliżaniu się do niepotwierdzonego punktu i kliknięcie czy chcemy potwierdzić czy nie chcemy.

Ale sama idea potwierdzeń jest jak najbardziej  :ok:

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #104 dnia: Listopad 12, 2010, 10:46:43 »
Idea potwierdzania mogłaby być również w przyszłości wykorzystana do ustawienia przez użytkownika "progu" zadziałania ostrzegania, np ostrzegaj przy 5 potwierdzeniach lub ostrzegaj, gdy ostatnie potwierdzenie nie jest starsze niż...
Co do braku wygody potwierdzeń - pełna zgoda  :ok:
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 10:48:41 wysłana przez akubit »

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #105 dnia: Listopad 12, 2010, 11:57:15 »
W Warszawie na al. Sztandarów znajduje się fotoradar stacjonarny 40km/h. Widoczny tutaj

Proszę o potwierdzenie (lub nie) następującego błędu:

Trasa będzie króciutka, żeby nie męczyć :)

Start:
Warszawa, (dajmy na to) ul. Republikańska 37
Koniec:
Warszawa, (dajmy na to) al. Sztandarów 37

Ładnie ostrzega przed radarem...

Teraz proszę o odwrócenie trasy i podzielenie się czy będzie ostrzeganie.

Bardzo dało mi to do myślenia, na okoliczność nocnych jazd w nieznanym terenie z AM z poczuciem pewności...

Edit:
u mnie błąd występuje także w 6.6.1
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 12:13:47 wysłana przez jachraniak »

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #106 dnia: Listopad 12, 2010, 12:19:35 »
Takich przypadkow z tym nie ostrzeganiem jest chyba setki. Ale co jest tego przyczyna nie mam pojecia. Ostatnio bardzo czesto tego doswiadczam. Ps. Teraz juz wiem ze jazda w nocy i ostrzeganie w AM nie wiele ma ze sobą wspolnego z tym co jest w realu.

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #107 dnia: Listopad 12, 2010, 13:29:52 »
Na NavRoadzie Q1, ostrzega w obie strony, ustawienie ostrzegania: 20 stopni, 500m.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #108 dnia: Listopad 12, 2010, 14:04:37 »
Dobra... Po kilku podejściach na zasadzie prób i błedów doszedłem co jest źle.

Odhaczyłem opcję "Nie ostrzegaj o POI po lewej na drogach dwukierunkowych".
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 18:26:06 wysłana przez jachraniak »

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #109 dnia: Listopad 12, 2010, 14:49:52 »
Jadąc codziennie do pracy mijam fotoradar o którym AM ostrzega mnie mniej więcej raz na trzy przejazdy. Tak jest od wersji 6.6.1. Kiedy wracam z pracy i mam go po lewej stronie ostrzeżenie jest raz na ok. 10 razy.
Nie znalazłem żadnej reguły dlaczego tak się dzieje. Podobnie zachowania obserwuję niestety jeżdżąc w trasy.

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #110 dnia: Listopad 12, 2010, 14:57:14 »
Dziś rano jadąc do pracy w włączoną AM, Krzysiek powiedział "utrudnienia w ruchu" i pojawiła się belka z informacją o opóźnieniu +7 minut.

Czyżby poprawili tą funkcję, czy to tylko sporadyczny przypadek? U Was też tak to działa?

*

pliers

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #111 dnia: Listopad 12, 2010, 15:00:32 »
Jadąc codziennie do pracy mijam fotoradar o którym AM ostrzega mnie mniej więcej raz na trzy przejazdy. Tak jest od wersji 6.6.1. Kiedy wracam z pracy i mam go po lewej stronie ostrzeżenie jest raz na ok. 10 razy.
Nie znalazłem żadnej reguły dlaczego tak się dzieje. Podobnie zachowania obserwuję niestety jeżdżąc w trasy.

czy to nie zależy od prędkości z jaką jedziesz? ustaw od 5km/h, po za tym ja zaobserwowałem że często mnie nie ostrzega o radarze jeśli zatrzymam się w "strefie ostrzegania" np. na światłach które są 500m przed danym radarem (ostrzeganie mam na 500m i 30 stopni) - ostrzeganie nie zdąży się włączyć, ja się zatrzymuję na światłach, potem ruszam i już nie ostrzeże...

*

Offline rgr

  • *****
  • 1045
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #112 dnia: Listopad 12, 2010, 15:10:23 »
Jadąc codziennie do pracy mijam fotoradar o którym AM ostrzega mnie mniej więcej raz na trzy przejazdy. Tak jest od wersji 6.6.1. Kiedy wracam z pracy i mam go po lewej stronie ostrzeżenie jest raz na ok. 10 razy.
Nie znalazłem żadnej reguły dlaczego tak się dzieje. Podobnie zachowania obserwuję niestety jeżdżąc w trasy.
Posprawdzajcie sobie czy nie "przykrywa" go jakiś komunikat nawigacyjny z AM, bo one mają pierwszeństwo (a ostrzeganie o POI nie pojawi się z opóźnieniem, są wtedy pomijane -- pojawi się tylko na ekranie jeżeli macie tą funkcję włączoną).
To nie tablica ogłoszeń !

*

pliers

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 12, 2010, 15:29:00 »
aaa właśnie... też zauważyłem że AM nie ostrzega o więcej niż jednym POI, jeśli macie zaznaczone "pokazuj aż do minięcia" to w tym czasie nie włączy się ostrzeganie o innym POI

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 12, 2010, 15:42:07 »
Dziś rano jadąc do pracy w włączoną AM, Krzysiek powiedział "utrudnienia w ruchu" i pojawiła się belka z informacją o opóźnieniu +7 minut.

Czyżby poprawili tą funkcję, czy to tylko sporadyczny przypadek? U Was też tak to działa?

Też tak działa... i to nawet często.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 12, 2010, 16:29:52 »
Dziś rano jadąc do pracy w włączoną AM, Krzysiek powiedział "utrudnienia w ruchu" i pojawiła się belka z informacją o opóźnieniu +7 minut.

Czyżby poprawili tą funkcję, czy to tylko sporadyczny przypadek? U Was też tak to działa?

Działa. I działało już w 6.6.1.

http://pdaclub.pl/forum/automapa/am-56-x-x-modyfikacje-i-wariacje-na-temat/msg1395427/#msg1395427
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Bilunia

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 12, 2010, 17:28:53 »
aaa właśnie... też zauważyłem że AM nie ostrzega o więcej niż jednym POI, jeśli macie zaznaczone "pokazuj aż do minięcia" to w tym czasie nie włączy się ostrzeganie o innym POI
Przecież tak to właśnie działało już od dawien dawna.
Przy ustawieniu dla danej kategorii "pokazuj aż do minięcia", dopóki nie minąłeś punktu, który "trzyma", nie ostrzeże Cię o innych punktach, które w międzyczasie znajdą się w ustawionym zakresie ostrzegania.

*

pliers

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #117 dnia: Listopad 12, 2010, 17:56:36 »
Nie twierdzę że tak nie działało, sugeruję tylko żeby zwrócić na to uwagę przy problemach z ostrzeganiem. Mnie akurat to zaskoczyło :-)

*

Bilunia

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #118 dnia: Listopad 12, 2010, 18:17:11 »
pliers
Zauważ co będzie, jeżeli ktoś korzysta z wariantu ostrzegania "Przy trasie" + "Pokazuj aż do minięcia" i ustawi dla "kontroli" odl. 1000m, a dla stacjonarnych np.  200m
W odl. 1000m zacznie go ostrzegać o ew. kontroli drogowej, natomiast o stacjonarnym, który będzie w odl. 250 - 1000m, na odcinku dojazdu do "Kontroli drogowej", ostrzeganie nawet nie piśnie.

*

pliers

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #119 dnia: Listopad 12, 2010, 18:20:43 »
wiem, rozumiem, przeżyłem, dlatego napisałem aby inni zwrócili na to uwagę :-)