Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.

  • 237 Odpowiedzi
  • 70539 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 11, 2010, 12:13:49 »
Trasa przez Włocławek jest prowadzona przy "gołym" SR (Nie włączone proflie prędkości). W moim przypadku, przy włączonych (i na moich ustawieniach, bo na innych może być inaczej) profilach prędkości prowadzi przez Sierpc.
Oczywista oczywistość, że podać należy konfigurację istotnych parametrów konfiguracji ale też i trasy.
A przy włączonym SR również dzień i godzinę startu.
Och Karol - zwróć uwagę, że trasa z Warszawy to ta sama trasa tylko dłuższa Płońsk jest po drodze pozdr

*

pliers

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 11, 2010, 13:19:40 »
pojawiła się nowa wersja AM'Center 1.1.0.21 jakby kogoś interesowało :-)

pewnie można dzięki niemu aktualizować zdarzenia drogowe...

przy okazji mam pytanie, może ktoś sprawdził czy Zdarzenia drogowe aktualizują się także przez MiploSync? Gdzieś ktoś pisał że teraz te zdarzenia są traktowane jako POI
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 13:35:07 wysłana przez pliers »

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 11, 2010, 14:41:36 »
Zastanawiają mnie te poprawki dla "GoClever 5066FMBT/5040", bo 6.6.1 cały czas używał na modelu 5040 bez najmniejszych zastrzeżeń. Wiecie o co chodzi?

Z tego co widzę to te poprawki ograniczają sie do dodaniu autostartu dla nawigacji.

*

Offline Eldorado9

  • **
  • 187
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 11, 2010, 15:08:24 »
Z tego co widzę to te poprawki ograniczają sie do dodaniu autostartu dla nawigacji.

No nie nie - a rotacja na HD2 wreszcie działa jak należy!!!:)
Pozdrawiam
Eldorado9

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 11, 2010, 15:09:28 »
Nie ma osobnego pliku dla GC, GC jest tylko na liście wyboru "dodatku" przy instalacji.
Wcześniej korzystałem z dodatku Track, później Blow, a teraz sądząc po długości pliku instalator instaluje dodatek Nokii 500.


*

Offline Wiceq

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 6S PLUS (iAM)
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 11, 2010, 16:21:56 »
pojawiła się nowa wersja AM'Center 1.1.0.21 jakby kogoś interesowało :-)

pewnie można dzięki niemu aktualizować zdarzenia drogowe...

przy okazji mam pytanie, może ktoś sprawdził czy Zdarzenia drogowe aktualizują się także przez MiploSync? Gdzieś ktoś pisał że teraz te zdarzenia są traktowane jako POI

Synchronizacja AM'Center 1.1.0.21 oprócz średnich prędkości, powoduje tez aktualizację pliku events.a zawierającego zdarzenia. Przy okazji w tej wersji AM zdarzenia typu roboty drogowe powodują zmniejszenie średniej prędkości danego odcinka drogi, co ma wpływ na kalkulację trasy.

MiploSync synchronizuje tylko poi i blokady z miplo więc nie ma nic wspólnego ze zdarzeniami synchronizowanymi przez AM'Center.

*

Offline mcglow

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, AM 6.15_EU
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 11, 2010, 17:18:32 »
Witam i proszę użytkowników bety w wersji EU o potwierdzenie (lub nie) braku możliwości znalezienia jakiegokolwiek POI  na terenie Francji i braku możliwości wyznaczenia celu podróży na terenie Francji poprzez menu-->prowadź do/szukaj-->adresy.
Pozdrawiam.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #67 dnia: Listopad 11, 2010, 17:41:43 »
Zaprzeczam, nie ma takich problemów.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Wookash82

  • ***
  • 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio P560
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #68 dnia: Listopad 11, 2010, 17:58:08 »
Synchronizacja AM'Center 1.1.0.21 oprócz średnich prędkości, powoduje tez aktualizację pliku events.a zawierającego zdarzenia. Przy okazji w tej wersji AM zdarzenia typu roboty drogowe powodują zmniejszenie średniej prędkości danego odcinka drogi, co ma wpływ na kalkulację trasy.

A czy AM'Center pobiera rowniez blokady drogowe jak to bylo wczesniej czy tylko jak kolega pisal wyzej predkosci i roboty drogowe
Proste są dla szybkich samochodów, Zakręty są dla szybkich kierowców...

AutoMapa 6.10.0

*

Offline mcglow

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, AM 6.15_EU
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #69 dnia: Listopad 11, 2010, 18:03:21 »
Zaprzeczam, nie ma takich problemów.
Dzięki. Ściągam jeszcze raz instalatora. Może w nim był jakiś błąd.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #70 dnia: Listopad 11, 2010, 19:14:30 »
Jest problem z POI u mnie w miejscowości Waleńczów powiat kłobucki są dwie szuszarki w miplo w automapie po synchro ich nie ma!

może ktoś to sprawdzić? u siebie

Od 3,5 roku nikt nie potwierdził punków - w mojej ocenie bardzo dobrze że są niewidoczne w AM takie punkty. Już pomijam fakt że w jednym punkcie jest suszarka i fotoradar przenośny.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 11, 2010, 19:14:38 »
Sprawdzam na sucho w demo ale wygląda na to, że w końcu uporali się z istniejącym od pół roku problemem ciągłego przeliczania (w kółko) długich tras (np Warszawa-warszawa-Paryż) - potestuję trochę i potwierdzę.
Teraz mogę potwierdzić: w AM 6.6.2 beta usunięto istniejący od ponad pół roku problem z ciągłym przeliczaniem długich tras w kółko (np opisywaną trasę Warszawa-warszawa-Paryż). Odnoszę wrażenie, że przy długich trasach nawiguje nieco mniej płynnie.
Można wyznaczyć trasę z Warszawy do Lizbony (ok 4400km) i uruchomić demo i też działa należycie (czyli nie przelicza co chwilę jak poprzednio)  :)

Jak na razie wydaje mi się to najlepszą wersją AM od 2 lat....

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 19:33:39 wysłana przez puniek »
ISTQB Certified Tester

*

Offline Wiceq

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 6S PLUS (iAM)
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 11, 2010, 19:52:01 »
Synchronizacja AM'Center 1.1.0.21 oprócz średnich prędkości, powoduje tez aktualizację pliku events.a zawierającego zdarzenia. ...

A czy AM'Center pobiera rowniez blokady drogowe jak to bylo wczesniej czy tylko jak kolega pisal wyzej predkosci i roboty drogowe

Wygląda na to, że wrzuca cały nowy plik events.a, czyli blokady (czerwone i czarne płotki) i roboty drogowe (hokeiści), no i to co było do tej pory czyli średnie prędkości w postaci dwu innych plików.

*

pliers

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 11, 2010, 20:08:35 »
może mi ktoś powiedzieć gdzie jest opcja Objazd? Mam tylko guzik Kasuj objazdy

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 11, 2010, 20:21:25 »
A ja mam problem z rejestracją:

Polska: nie można połączyć się z serwerem rejestracyjnym.
Możesz podać inny numer licencji lub zakończyć instalację i spróbować zainstalować na innym urządzeniu/karcie.

Na stronie AutoMapy sprawdzałem ważność mojej licencji i jest jak byk, że do 3 listopada 2011. Niedawno przedłużałem.

Czy ktoś ma podobny problem?
Wysłałem maila do supportu.
Próbowałem nawet na czystej sformatowanej karcie i to samo. Zmieniałem operatora internetowego i nie pomogło.

Może ma ktoś jakiś pomysł?
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 11, 2010, 20:45:57 »
Sprawdź czy dobrze zaznaczyłeś do czego masz przypisaną licencję.

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 11, 2010, 20:49:02 »
I tak i tak próbowałem i nic.
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline mcglow

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, AM 6.15_EU
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 11, 2010, 21:24:36 »
Zaprzeczam, nie ma takich problemów.
Dzięki. Ściągam jeszcze raz instalatora. Może w nim był jakiś błąd.
Zainstalowałem betę 6.6.2_EU powtórnie  na wersji 6.6.1, tak jak zwykle to praktykowałem, i nadal ten sam problem. Następnie, zainstalowałem betę na sformatowanej karcie i ... można co prawda znaleźć adres we Francji, ale POI w pobliżu tego adresu już nie. Wracam do 6.6.1 i jednak zgłoszę ten problem do supportu.

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 11, 2010, 21:33:39 »
@Puniek

Takie zadowalające wyniki :) masz przy włączonym smartroutes i livedrive? Jaki typ trasy?

Ja też dziś myślałem, że osiągnąłem pełnię szczęścia - wyznaczyłem moją ulubioną trasę Kraków - Tavira (Portugalia) i ruszyłem w... celowe zbaczanie z niej. Przejechałem chyba z 10 skrzyżowań nie po myśli AM i już myślałem, że jest super (rekalkulacja za każdym razem maksymalnie 10 s), kiedy zaczął przeliczać trasę na prostej drodze, na której nie było skrzyżowań i tym razem nie trwało to krótko. Przeliczanie zaczęło się zapętać, bo jak już AM policzyła trasę, to byłem pewnie z 2 km od miejsca, w którym zaczęła i tak w kółko.

Na pewno zrobili spory krok do przodu, ale do końca dobrze jeszcze nie jest. Próbowałeś wyznaczyć tak długą trasę jadąc?

U mnie SR i LD włączone - zasięg LD duży. Wyszedłem z założenia, że jeśli jakaś funkcja jest, to powinna działać :). Z wyłączonymi jeszcze nie próbowałem.


Pozdrawiam
dziubekma
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 23:40:55 wysłana przez dziubekma »

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 11, 2010, 21:45:31 »
@dziubekma

U mnie teraz problem w ogóle nie występuje. Czy używasz LD on-Line?
ISTQB Certified Tester

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 11, 2010, 21:52:40 »
Cytat: mcglow
... można co prawda znaleźć adres we Francji, ale POI w pobliżu tego adresu już nie.

A jakich POI szukasz? Może takich po prostu tam nie ma?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

pliers

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 11, 2010, 22:08:25 »
Moje spostrzeżenia podczas konfiguracji:

1. program nie pamięta kategorii podpiętych: przy pierwszym ustawieniu, resecie i ponownym włączeniu programu trzeba je ustawić od nowa, od tej pory są już zapamiętywane

2. coś dziwnego dzieje się z ostrzeżeniami POI, wczytuję plik moje.war, reset urządzenia i nagle moje.war rośnie z 3KB do 27KB i jest bardzo dużo kategorii z włączonym ostrzeganiem - oczywiście niechcianych

3. ustawienie kategorii prywatnej POI jako podręczna powoduje że po resecie znika jako podręczna. Klikam na tą kategorię i o dziwo nadal jest niebieski kwadracik jakby kategoria była włączona jako podręczna. Wyłączenie/włączenie naprawia problem...do następnego uruchomienia programu.

4. menu>prowadź do/szukaj>POI>W pobliżu miejscowości>dowolne miasto>nie działa przycisk Obszar dla kategorii prywatnych

5. w menu dla danego POI wybranego na mapie (z opisu) nie ma dźwięku "klikania" przy przełączaniu stron, poza tym aż się prosi aby w dwa puste pola na drugiej stronie dodać opcję "Usuń" i "Edytuj"

*

Offline kwojtow

  • *****
  • 1035
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad VIVO ST, Sony Xperia Z, Asus A696
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 11, 2010, 22:11:30 »
To ja dorzuce od siebie ze ostrzeganie o POI raz działa a raz nie. Mam tu np na mysli fotoradary.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2010, 22:49:32 wysłana przez kwojtow »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 11, 2010, 22:21:58 »
3. ustawienie kategorii prywatnej POI jako podręczna powoduje że po resecie znika jako podręczna. Klikam na tą kategorię i o dziwo nadal jest niebieski kwadracik jakby kategoria była włączona jako podręczna. Wyłączenie/włączenie naprawia problem...do następnego uruchomienia programu.

4. menu>prowadź do/szukaj>POI>W pobliżu miejscowości>dowolne miasto>nie działa przycisk Obszar dla kategorii prywatnych

Potwierdzam, u mnie identycznie. Nie działa przycisk obszar i nie znikają podręczne.

*

Offline mcglow

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, AM 6.15_EU
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 11, 2010, 22:50:33 »
Cytat: mcglow
... można co prawda znaleźć adres we Francji, ale POI w pobliżu tego adresu już nie.

A jakich POI szukasz? Może takich po prostu tam nie ma?

Są. Np. w kategorii "hotele" w pobliżu miejscowości Montfermeil. AM 6.6.1 pokazywała mi, zgodnie z prawdą, najbliższy hotel w Clichy-Sous-Bois odległy o 1,4 km, a 6.6.2 beta informuje, że w promieniu ponad 200 km nie ma POI w kategorii "hotele".

*

Offline oskar

  • 11
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 11, 2010, 22:53:24 »
Na HTC HD2 podczas zatrzymania pojazdu, automapa "skacze" i zmienia orientacje mapy, podobne objawy byly juz poruszane kiedys
w tym watku: http://pdaclub.pl/forum/automapa/skacze-na-krzyzowce/

Wydawalo mi sie, ze problem nie istnial w wersji 6.6.1?

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 11, 2010, 23:06:07 »
Cytat: mcglow
Są. Np. w kategorii "hotele" ...

No i wszystko jasne, nie ma kategorii 'Hotele' i nie ma też żadnych POI ze słowem 'hotele'.
Nic dziwnego że niczego nie znajdujesz, w 6.6.1 też byś nie znalazł.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline mcglow

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Auro 2S, AM 6.15_EU
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 11, 2010, 23:10:30 »
Cytat: mcglow
Są. Np. w kategorii "hotele" ...

No i wszystko jasne, nie ma kategorii 'Hotele' i nie ma też żadnych POI ze słowem 'hotele'.
Nic dziwnego że niczego nie znajdujesz, w 6.6.1 też byś nie znalazł.

Sorry, nie "hotele", a "hotel". Taka kategoria jest i w 6.6.1 znajduję.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 11, 2010, 23:36:44 »
Nie tylko są, ale nawet znajduje ich więcej niż 6.6.1:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Testy czas zacząć. 6.6.2 Beta czeka.
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 11, 2010, 23:41:43 »
@dziubekma

U mnie teraz problem w ogóle nie występuje. Czy używasz LD on-Line?


Tak. On-line. A można inaczej? Serio pytam.

Jak się u Ciebie zachowuje AM, gdy wyznaczysz długą trasę i ruszysz w drogę zanim się policzy? U mnie policzenie trasy zajmuje wtedy niebotyczne ilości czasu. Jak nie ma korków, to "pół Krakowa". Wiem - to nieduże miasto :D

Pozdrawiam
dziubekma

P.S. No dobrze - przesadziłem. Tak naprawdę to trasa jest w stanie się liczyć na odcinku ok. 5 km.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2010, 00:14:46 wysłana przez dziubekma »