Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest

  • 853 Odpowiedzi
  • 173790 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #570 dnia: Marzec 22, 2008, 09:51:29 »
Sortowanie POI.
Miłym prezentem byłaby zmiana sortowania POI. Najpierw wyświetlałyby się aktywne POI, a poniżej pozostałe, wg alfabetu. Tak jak jest w TomTom-ie.
Jeszcze chyba praktyczniejsze by było, gdyby najpierw były aktywne (wyświetlane) POI, potem wgrane kategorie użytkownika, a potem reszta, które dostajemy z mapą.
Chyba miałeś na myśli kategorie POI, a nie punkty POI?
Tak, oczywiście, chodzi o kategorie. Samych POI przecież nigdzie nie widać (lista).

W punktach własnych są "dom" i "praca". Sądzę, że przydałby się jeszcze "tymczasowy dom". Na wakacyjnych wojażach jest jak znalazł i nie trzeba modyfikować ustawień aktualnych poza wakacjami. [...]
Proponuję dodać taki punkt do ulubionych z dowolnym opisem i już jest problem z głowy...
Przy takim podejściu to ja poprosze jeszcze o:
- szkoła córki
- studia córki
- praca żony
ect... ect...
Nie wiem jak często wyjeżdżasz z domu. Ja dość często i wracając z miejsca pracy do hotelu, nie zawsze mam ochotę na brnięcie przez menu i listy.
Przy takim podejściu, to .... przecież zawsze można kazdy punkt wprowadzać adresem. Po co tracić miejsce na "ulubione".

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #571 dnia: Marzec 22, 2008, 10:32:56 »
W punktach własnych są "dom" i "praca". Sądzę, że przydałby się jeszcze "tymczasowy dom". Na wakacyjnych wojażach jest jak znalazł i nie trzeba modyfikować ustawień aktualnych poza wakacjami. [...]
Proponuję dodać taki punkt do ulubionych z dowolnym opisem i już jest problem z głowy...
Przy takim podejściu to ja poprosze jeszcze o:
- szkoła córki
- studia córki
- praca żony
ect... ect...
Zgadzam się! Po to są ulubione aby sobie tam dodawać: domek nad morzem, najlepsze oscypki w gorach, dom kochanki itd.

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #572 dnia: Marzec 22, 2008, 11:13:15 »
Ten "drugi dom" i tak najpierw trzeba dodać do ulubionych, tak jak są tam obecnie "dom" i "praca". Mi chodzi tylko o łatwiejszy dostęp do wybrania punktu, który jest dla nas chwilowo istotniejszy od innych i okresowo częściej używany lub używany w sytuacjach, gdy nie bardzo ma się ochotę na  brnięcie przez menu i listy, ma się za to ochotę, znaleźć się tam najszybciej jak się da, gdy nawet kilka sekund wydaje się wiecznością.
Wtedy ruszamy zanim PDA się uruchomi, nim AM się załaduje - a w czasie jazdy nie ma możliwości na szukanie pozycji na liście, bo trzeba patrzeć na drogę. Wtedy taki "duży przycisk" ma swoje nieocenione zalety.

Nie wiem też czemu się tak puszycie. Nie ma obowiązku używać wszystkich funkcjonalności programu, tym bardziej, że ta funkcjonalność w niczym nie wpłynie na wydajność pracy AM, ani nie ograniczy już dostępnych opcji, gdyż korzysta z wolnej przestrzeni w menu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 11:15:46 wysłana przez gps_am »

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #573 dnia: Marzec 22, 2008, 11:25:20 »
Ten "drugi dom" i tak najpierw trzeba dodać do ulubionych, tak jak są tam obecnie "dom" i "praca". Mi chodzi tylko o łatwiejszy dostęp do wybrania punktu, który jest dla nas chwilowo istotniejszy od innych i okresowo częściej używany lub używany w sytuacjach, gdy nie bardzo ma się ochotę na  brnięcie przez menu i listy, ma się za to ochotę, znaleźć się tam najszybciej jak się da, gdy nawet kilka sekund wydaje się wiecznością.
Wtedy ruszamy zanim PDA się uruchomi, nim AM się załaduje - a w czasie jazdy nie ma możliwości na szukanie pozycji na liście, bo trzeba patrzeć na drogę. Wtedy taki "duży przycisk" ma swoje nieocenione zalety.

Nie wiem też czemu się tak puszycie. Nie ma obowiązku używać wszystkich funkcjonalności programu, tym bardziej, że ta funkcjonalność w niczym nie wpłynie na wydajność pracy AM, ani nie ograniczy już dostępnych opcji, gdyż korzysta z wolnej przestrzeni w menu.
masz już dwa duże przyciski które możesz zdefiniować. dodoatkowo możesz sobie ulubione dołączyć do menu podręcznego podczas nawigacji. Szkoda miejsca w menu na kolejny przycisk "ulubionych"

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #574 dnia: Marzec 22, 2008, 11:26:22 »
Cytuj
Nie wiem jak często wyjeżdżasz z domu. Ja dość często i wracając z miejsca pracy do hotelu, nie zawsze mam ochotę na brnięcie przez menu i listy.
Przy takim podejściu, to .... przecież zawsze można kazdy punkt wprowadzać adresem. Po co tracić miejsce na "ulubione".

Wejście w:
Menu-->Prowadz_do-->w_prawo_na drugą_podstronę-->ewentualnie jakaś ikonka adres_tymczasowy

a wejście w:
Menu-->Prowadz_do-->Ulubione-->wybieramy z listy tymczasowy adres wcześniej zdefiniowany

wymaga identycznej ilości kliknięć.  Też sporo jeżdzę, punkty stałe - jak adresy klientów mam dodane w POI a takie tymczasowe adresy dodaję właśnie do ulubionych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 11:28:43 wysłana przez Dolek »

*

Offline maxdamage

  • *
  • 50
  • Sprzęt: eten m700; mio168
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #575 dnia: Marzec 22, 2008, 11:58:14 »
Co do ikonek wskaźnika gps, nie wystarczą aktualne powiadomienia w boxie "szukam sygnału gps" czy "brak sygnału gps"?

skoro ma być trójkolorowa ikona gps koło baterii to po co ma się świecić cały czas na zielono (przy dobrej dostępności satelit). Jak będzie dużo to nie powinna się świecić, bo po co dodatkowy element na ekranie, a i tak 95% użytkowników tego nie używa tego do nawigacji podczas jazdy. Powinna być (jeżeli już musi, ale to i tak powinno być jako opcja), na żółto słaby sygnał i czerwony brak sygnału, tyle wystarczy.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #576 dnia: Marzec 22, 2008, 12:04:16 »
Panowie, jest taka trasa:
start: Warszawa, ul. Modlińska
meta: Kruszwica, ul. Niepodległości 42

AM mnie pyta czy ma omijać autostrady  :O
Czy ktoś wie gdzie na tym odcinku jest autostrada ?? Wydaje mi się że w wersji 4.5.3 nie było takiego zapytania.

Może któryś z kolegów sprawdzić tą trasę ??

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #577 dnia: Marzec 22, 2008, 12:12:42 »
Panowie, jest taka trasa:
start: Warszawa, ul. Modlińska
meta: Kruszwica, ul. Niepodległości 42

AM mnie pyta czy ma omijać autostrady  :O
Czy ktoś wie gdzie na tym odcinku jest autostrada ?? Wydaje mi się że w wersji 4.5.3 nie było takiego zapytania.

Może któryś z kolegów sprawdzić tą trasę ??
nie pytał o autobane mimo iz mam tak ustawione

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #578 dnia: Marzec 22, 2008, 12:20:19 »
Panowie, jest taka trasa:
start: Warszawa, ul. Modlińska
meta: Kruszwica, ul. Niepodległości 42

AM mnie pyta czy ma omijać autostrady  :O
Czy ktoś wie gdzie na tym odcinku jest autostrada ?? Wydaje mi się że w wersji 4.5.3 nie było takiego zapytania.

Może któryś z kolegów sprawdzić tą trasę ??
nie pytał o autobane mimo iz mam tak ustawione



No właśnie dziwne zachowanie.
Weź początek w Warszawie na Modlińskiej 100 a koniec w Kruszwicy na Niepodległości 40.
Tylko Niepodległości 40 wybierz po prawej stronie drogi krajowej (62) bo z lewej też jest numer 40.

Zauważyłem że wytyczanie z punktu start-stop oddalonego od tych miejsc nie pyta o autostradę a z tymi punktami pyta.

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #579 dnia: Marzec 22, 2008, 12:20:34 »
Cytuj
Nie wiem jak często wyjeżdżasz z domu. Ja dość często i wracając z miejsca pracy do hotelu, nie zawsze mam ochotę na brnięcie przez menu i listy.
Przy takim podejściu, to .... przecież zawsze można kazdy punkt wprowadzać adresem. Po co tracić miejsce na "ulubione".

Wejście w:
Menu-->Prowadz_do-->w_prawo_na drugą_podstronę-->ewentualnie jakaś ikonka adres_tymczasowy

a wejście w:
Menu-->Prowadz_do-->Ulubione-->wybieramy z listy tymczasowy adres wcześniej zdefiniowany

wymaga identycznej ilości kliknięć.  
Liczba kliknięć jest ta same, ale łątwiej klikać w duży klawisz, niż w wąski pasek pozycji z listy.


Jeszcze jedno spostrzeżenie dotyczące przewijania listy POI (kategorii) oraz listy ulubionych - czy nie praktyczniejsze by było, by zamiast małych przycisków "w górę", "w dół", które przesuwają listę tylko o jedną pozycję oraz paska, były dwa przyciski po pół wysokości ekranu, przesuwające wyświetlanie o cały ekran, odpowiednio w dół lub górę? W układzie poziomym ekranu, przesuwanie suwakiem i tak jest mało precyzyjne.



Panowie, jest taka trasa:
start: Warszawa, ul. Modlińska
meta: Kruszwica, ul. Niepodległości 42

AM mnie pyta czy ma omijać autostrady  :O
Czy ktoś wie gdzie na tym odcinku jest autostrada ?? Wydaje mi się że w wersji 4.5.3 nie było takiego zapytania.

Może któryś z kolegów sprawdzić tą trasę ??
Sprawdziłem, u mnie też pyta.
Możliwości są trzy:
1. jakiś fragment tras w okolicy Warszawy ma status autostrady
2. Nowy odcinek oddany pod Włocławkiem ma taki status (południowa obwodnica Włocławka)
3. błąd mapy
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 12:26:39 wysłana przez gps_am »

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #580 dnia: Marzec 22, 2008, 12:31:33 »

Panowie, jest taka trasa:
start: Warszawa, ul. Modlińska
meta: Kruszwica, ul. Niepodległości 42

AM mnie pyta czy ma omijać autostrady  :O
Czy ktoś wie gdzie na tym odcinku jest autostrada ?? Wydaje mi się że w wersji 4.5.3 nie było takiego zapytania.


Może któryś z kolegów sprawdzić tą trasę ??
Sprawdziłem, u mnie też pyta.
Możliwości są trzy:
1. jakiś fragment tras w okolicy Warszawy ma status autostrady
2. Nowy odcinek oddany pod Włocławkiem ma taki status (południowa obwodnica Włocławka)
3. błąd mapy
Sprawdziłem ze zgodą na autostradę i bez. Wychodzi na to, że jako autostrada jest traktowana Wisłostrada na swoim północnym końcu. Przynajmniej na mapie, bo stosownych znaków tam nie widziałem.

*

Offline Ziemniaq

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A639
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #581 dnia: Marzec 22, 2008, 12:32:52 »
Witam!
Odnośnie paseczka  informacji na jakiej na jakiej ulicy się znajdujemy to uważam że jest bardzo potrzebny  i że tekst na nim powinien się przewijać bo często widoczne jest np. " Czyżyny (XIV) Kra...".

W menu "Prowadź do" brakuje obok "Praca" i "Dom" pozycji "samochód" z domyślnym ustawieniem typu trasy na "piesza" (ktoś już o tym wspominał).

I jeszcze jedna rzecz dotycząca instalatora programu a właściwie deinstalatora. Uważam że niezbyt jasno jest określone co jest zainstalowane w systemie i co się chce odinstalować. Skoro to ma być prosty program to należałoby to przedstawić w bardziej "łopatologiczny" sposób.

Pozdrawiam
Ziemniaq 
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #582 dnia: Marzec 22, 2008, 14:25:28 »
Jeszcze jedna propozycja:

Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #583 dnia: Marzec 22, 2008, 14:35:24 »
Jeszcze jedna propozycja:




Super. Stary poczciwy pasek postępu  :ok: Tak według mnie powinien on wyglądać.
Jak dla mnie ikonki po lewej stronie są za bardzo przeźroczyste i kiepsko widoczne.
Ikonki na dole zawsze można zagęścić i jeszcze jakąś jedną wstawić. Np. do której można przypisać jakąś funkcję.
No i wolałbym aby ulica po której jedziemy i ta po manewrze były właśnie koło siebie.
Więc ja jestem na tak
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 14:38:57 wysłana przez Dolek »

*

Offline sponsor

  • **
  • 198
    • Download from RapidShare Without Waiting
  • Sprzęt: LOOX n560 WM6.1 SDHC6 8GB, AM6, Nokia N95, HTC Touch Pro, HTC Touch Pro2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #584 dnia: Marzec 22, 2008, 14:38:24 »
Darek, wszystko się zgadza! Jak potrzebuję to odpalam "komputer' i widzę co mi pozostało do przejechania!!!! :ok: A na głównym ekranie jakiś tam pasek chyba nic nie wnosi informacyjnie. Tak mi sie wydaje.

Tylko w czasie jazdy nie mam ochoty pukać w ekran, aby coś tam zobaczyć - do komputera zaglądam tylko czasem i dopiero po przejechaniu trasy.
Najlepiej jak by taki pasek był włączany/wyłączany w opcjach.

Może jakaś dodatkowa ikonka, która by pokazywała jaki % trasy już jest przejechany?
Według mnie to ilość procent przejechanej trasy powinno być po prostu dostępne jako jeden ze zmiennych elementów pilota. Jak ktoś woli zamiast prędkości wiedzieć ile % trasy przejechał to wybiera i tyle.
http://fixrapid.com/?premium=sponsor79 - Download from RapidShare Without Waiting

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #585 dnia: Marzec 22, 2008, 14:51:35 »
@Darek_Foto a jaką masz propozycję dla trybu landscape bo niestety trochę mniej miesca jest w samym pilocie i rozwiązanie z druga ulicą cięzko będzie wykonać
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #586 dnia: Marzec 22, 2008, 14:58:27 »
Cytat: Dolek
Jak dla mnie ikonki po lewej stronie są za bardzo przeźroczyste i kiepsko widoczne.

A dla mnie są w sam raz, w końcu one nie są do oglądania, mają tylko wskazywać miejsce
skąd można wywołać daną funkcję, Zdecydowanie wolę większe i jednocześnie nie przysłaniające mapy.
Ewentualnie pomyślałbym tylko nad zaostrzeniem samych konturów, bo możliwe że te w słońcu mogą być trudnodostrzegalne.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #587 dnia: Marzec 22, 2008, 15:15:13 »
Cytat: Dolek
Jak dla mnie ikonki po lewej stronie są za bardzo przeźroczyste i kiepsko widoczne.

A dla mnie są w sam raz, w końcu one nie są do oglądania, mają tylko wskazywać miejsce
skąd można wywołać daną funkcję, Zdecydowanie wolę większe i jednocześnie nie przysłaniające mapy.
Ewentualnie pomyślałbym tylko nad zaostrzeniem samych konturów, bo możliwe że te w słońcu mogą być trudnodostrzegalne.

A propo tych półprzeźroczystych ikonek.

Czy u Was one też zasłaniają wyświetlone szczegóły o punktach POI?


Wg mnie jest to do poprawki, okienko takie powinno być wyświetlany na samym wierzchu.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #588 dnia: Marzec 22, 2008, 15:39:30 »
Cytat: Poken30
Wg mnie jest to do poprawki, okienko takie powinno być wyświetlany na samym wierzchu.

No nie do końca, ikony są widoczne wtedy, kiedy są dostępne funkcje które one wywołują.
Opis POI na wierzchu blokowałby więc również dostęp do tych funkcji, (w tym przykładzie do 2,5 guzika  :wink:)
dlatego sądzę, iż lepszym rozwiązaniem niż obecne 'włącz/wyłącz' będzie takie, w którym
każdorazowe wywołanie tych ikon będzie tylko chwilowe (np. na 10-15 sekund).
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline stafid

  • ***
  • 445
  • Płeć: Mężczyzna
  • o drogę nie pytam
    • Perfect
  • Sprzęt: Asus 636N, AM EU
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #589 dnia: Marzec 22, 2008, 15:48:04 »
ale propozycji do zmian, aqrat zgłupieje. Mi też nie zawsze pasuje prawidlowy odczyt gps na mapie podczas śmigania. Chcę w menu możliwość wyboru opcji "Wprowadzaj non-stop w błąd". :O~

*

Offline quark71

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Pentagram Nomad P5210
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #590 dnia: Marzec 22, 2008, 16:26:39 »
ale propozycji do zmian, aqrat zgłupieje. Mi też nie zawsze pasuje prawidlowy odczyt gps na mapie podczas śmigania. Chcę w menu możliwość wyboru opcji "Wprowadzaj non-stop w błąd". :O~

Jak widać zapotrzebowanie na możliwość wyboru różnych opcji w AM jest spore. Może w taki razie warto sie zastanowić nad jakąś ankietą na forum :?:
Wypunktować najczęściej powtarzające się tematy dodać co nieco i już. Jedna osoba prześle propozycje do supportu i po sprawie. Albo też niech naładują AM różnymi opcjami i każdy wybierze co mu potrzebne, co ma być widoczne na pierwszym planie a co nie. 


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #591 dnia: Marzec 22, 2008, 16:40:32 »
Nie zapominajcie, że AM dopiero co zrobiła ankietę, na którą ZTCP odpowiedziało kilkanaście tysięcy osób,
więc o ile nasze pomysły nie będą współgrać z jej wynikami, to raczej nie ma co liczyć na to,
że zostaną zrealizowane.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline quark71

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Pentagram Nomad P5210
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #592 dnia: Marzec 22, 2008, 16:44:18 »
Zgadza się! Ale czy opublikowali gdzieś wyniki tej ankiety? Czy to jest tajne / poufne? Ciekaw jestem jak sie mają wprowadzone zmiany do wyników :)

*

Offline jachu77

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #593 dnia: Marzec 22, 2008, 16:47:02 »
Albo też niech naładują AM różnymi opcjami i każdy wybierze co mu potrzebne, co ma być widoczne na pierwszym planie a co nie. 



Ten pomysł mi się podoba!  :smile:

Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #594 dnia: Marzec 22, 2008, 17:19:32 »
Cytat: Poken30
Wg mnie jest to do poprawki, okienko takie powinno być wyświetlany na samym wierzchu.

No nie do końca, ikony są widoczne wtedy, kiedy są dostępne funkcje które one wywołują.
Opis POI na wierzchu blokowałby więc również dostęp do tych funkcji, (w tym przykładzie do 2,5 guzika  :wink:)
dlatego sądzę, iż lepszym rozwiązaniem niż obecne 'włącz/wyłącz' będzie takie, w którym
każdorazowe wywołanie tych ikon będzie tylko chwilowe (np. na 10-15 sekund).
Ale logiczne jest, że klikając na punkt POI chce poczytać o nim, a nie mieć dostęp do tych półprzeźroczystych przycisków.

Więc w momencie kliknięcia na POI przyciski powinny się schować odrazu, a nie po tych 10-15 sekundach.
Jeśli jednak miałyby być stale wyświetlane (by nie znikały po 10-15sek.), to po kliknięciu na POI okno informacji powinno jednak przykryć te przyciski, a jeśli bym je chciał zobaczyć na pierwszym planie, poprostu kliknąłbym ikonkę obok przycisku Menu i wtedy wyglądałoby to tak jak teraz.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #595 dnia: Marzec 22, 2008, 19:45:39 »
Cytat: Dolek
Jak dla mnie ikonki po lewej stronie są za bardzo przeźroczyste i kiepsko widoczne.

A dla mnie są w sam raz, w końcu one nie są do oglądania, mają tylko wskazywać miejsce
skąd można wywołać daną funkcję, Zdecydowanie wolę większe i jednocześnie nie przysłaniające mapy.
Ewentualnie pomyślałbym tylko nad zaostrzeniem samych konturów, bo możliwe że te w słońcu mogą być trudnodostrzegalne.



Właśnie o to mi chodzi, że w nie sprzyjających warunkach mogą nie być widoczne. Wyostrzenie krawędzi, ewentualnie jakimś ciemniejszym kolorem rzeczywiście by załatwiło sprawę.
Wielkość jest już też chyba dość poprawna.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #596 dnia: Marzec 22, 2008, 20:31:44 »
[Przez] Warszawa, ul.1 Sierpnia
Jak ustawisz via tuż przy salonie Fiata, to kierunkowość dróg dojazdowych na tej posesji wymusza objechanie całego obiektu, czyli przejazd przez drogi zamknięte dla ruchu. Źle jest zaznaczona kierunkowość fragmentu ulicy między parkingiem od Żwirki a wjazdem/wyjazdem.
Wystarczy, że via ustawisz na 1 Sierpnia, a nie przy ścianie salonu (już na terenie posesji).
No tak ale to nie ma związku z nieoczekiwanymi zamykaniami sie programu.... To był przykład "jaj" (nie wielkanocnych" jakie robi AM5 beta 3 z niektórymi trasami.
Np nie daje sie normalnie wyznaczyć trasy: okolice Obrońców Tobruku- Oławska- Parking "Park and ride" (koło stacji Metro Marymont) bo zwykle zaznaczenie tej trasy kończy się zwisem aplikacji :(

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Dżeju

Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #597 dnia: Marzec 22, 2008, 21:45:02 »
Wreszcie widać całą nazwę ulicy, dzielnicy i miasta – czyli dokładny opis gdzie w danej chwili jesteśmy



Jest to przykład, na to, że AM można sobie dowolnie konfigurować i niech tak to zostanie, gdyż wówczas nikt nie będzie na siłę narzucał swego zdania, że np. dany pasek postępu jest potrzebny lub nie, itp. itd.
Dodanie przez AM menu dla „blondynki” rozwiewa jak dla mnie wszelkie niepokoje związane z tym, że produkt będzie zbyt skomplikowany dla zwykłego Kowalskiego. Generalnie, to jak przysłowiowy Kowalski nie zna się kompletnie na tym i nie ma ku temu ochoty aby się poznać, to wystarczy, że zainstaluje AM i będzie jeździł bez żadnych problemów. Te wszystkie „myki”, o których tu rozmawiamy, to są właśnie dla nas: maniaków AM i PDA. Zresztą temu poświęcone jest to forum   :-|

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #598 dnia: Marzec 22, 2008, 22:33:27 »
Parking "Park and ride" (koło stacji Metro Marymont) bo zwykle zaznaczenie tej trasy kończy się zwisem aplikacji :(

Tam jest zablokowana dla ruchu ulica (Włościańska, od Braci Załuskich do Kłodawskiej).
Wywala Ci aplikację, jak trafisz na nietypową sytuację (gdy nie da się wyznaczyć trasy).

*

Offline altroch

  • ****
  • 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Modecom WinCE 6.0/AM 6.xx, SGS3, SG Note3
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #599 dnia: Marzec 23, 2008, 11:33:08 »


Jest to przykład, na to, że AM można sobie dowolnie konfigurować i niech tak to zostanie, gdyż wówczas nikt nie będzie na siłę narzucał swego zdania, że np. dany pasek postępu jest potrzebny lub nie, itp. itd.
Dodanie przez AM menu dla „blondynki” rozwiewa jak dla mnie wszelkie niepokoje związane z tym, że produkt będzie zbyt skomplikowany dla zwykłego Kowalskiego. Generalnie, to jak przysłowiowy Kowalski nie zna się kompletnie na tym i nie ma ku temu ochoty aby się poznać, to wystarczy, że zainstaluje AM i będzie jeździł bez żadnych problemów. Te wszystkie „myki”, o których tu rozmawiamy, to są właśnie dla nas: maniaków AM i PDA. Zresztą temu poświęcone jest to forum   :-|


I tu się całkowicie zgadzam. Dla nas wystarczy szczegółowy opis plików konfiguracyjnych i to forum. Każdy zmodyfikuje AM wg własnych chęci. Luksusem będzie program do modyfikacji menu, pilota, komputera.