Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest

  • 853 Odpowiedzi
  • 173775 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 21, 2008, 19:57:59 »
Ja bym już zostawił temat paska i przystąpił to WSTĘPNYCH rozważań nad wprowadzeniem info o korkach. To chyba obecnie najbardziej pożądana funkcja.
Trzeba najpierw to info mieć. A skąd? Z TVN24 Traffic?
Jak dla mnie to na razie na to w Polsce za wcześnie, Najpierw to musimy miec po czym jeździć i dopiero później sie za TMC zabierać
Napisane: Marzec 21, 2008, 19:56:30
Zamiast tego proponowałbym, wzorem iGO, mniejszą strzałkę kolejnego manewru, po tym najbliższym (w gęstwinie miejskich uliczek, gdy musimy pomanewrować, uważam to za przydatną funkcję). W demo iGO 8 widziałem, że ta druga strzałka jest też zamieniana na np. znak zakazu skrętu.

IMHO bardzo dobry pomysł. Proponuje taką strzałkę kolejnego manewru dorzucić do opcji możliwych do wyświetlenia na konfigurowalnych polach. Prędkość/czas/odległość do celu/.../kolejny manewr. Do wyboru.


Jestem jak najbardziej za dobry pomysł  :ok:
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline yossarian-67

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PNA NAVROAD 430BT, HTC HD2, TT GO LIVE 1000
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 21, 2008, 21:27:59 »
Jako jeszcze jeden tester programu, zgłosiłem też takie propozycje do supportu. Część z nich się na pewno pokrywa z wcześniejszymi, pozostałe są próbą przystosowania programu do moich potrzeb, więc dla mnie byłyby interesującymi opcjami.
•   Potrzebne mi są większe przyciski ekranowe, korzystam z AutoMapy na motocyklu i możliwość zmiany ich wielkości znacznie ułatwiłaby mi obsługę programu w rękawiczkach. Funkcja powiększania klawiszy powinna być konfigurowalna, aby można było wybrać kompromis między łatwością ich używania a widocznością samej mapy
•   Wprowadzenie (przywrócenie z poprzednich wersji) wskaźnika mocy sygnału GPS
•   Graficzne pokazanie widocznych satelitów (jako zakładka w menu GPS)
•   Możliwość konfiguracji wskaźnika położenia z opcji programu (nie jako samodzielna podmiana pliku w odpowiednim katalogu). Ikonki wskaźników powinny być dostarczane w instalacji programu.
•   Wprowadzenie profili AutoMapy, np.: motocyklowy, motorowerowy, rowerowy, ciężarówek. W zależności od wybranego profilu zmieniałaby się wielkość ikonek, sposoby wyznaczania trasy. Np.: w przypadku motoroweru - omijanie autostrad, ciężarówek - unikanie centrów miast, niskich wiaduktów, ograniczeń ciężaru (na podstawie zainstalowanych POI), roweru – kierunkowości ulic itp. Profile te można by konfigurować w opcjach programu.
•   Możliwość wybrania trasy turystyczno – widokowej, w której to opcji można by było odwiedzić jak najwięcej interesujących miejsc zgromadzonych w bazie POI (rodzaj takich punktów i ich odległość od trasy byłaby konfigurowalną). Można taką funkcję rozciągnąć na funkcję biznesowe, czyli na zaplanowanej trasie objechanie największej ilości punktów związanych z firmą.
•   Wprowadzenie funkcji alarmowego poszukiwania najbliższych POI, które można dowolnie konfigurować. Np.: MAŁO PALIWA – znajduje najbliższe stacje benzynowe, LPG; WYPADEK – najbliższe pogotowia, policja itp. Taka funkcja może być przygotowana w menu podręcznych podczas nawigacji.
•   Przygotowanie konsoli konfiguracyjnej programu AutoMapa, z której można by było korzystać w trakcie podłączania PNA/PDA do komputera. Chodzi o to, że łatwiej konfigurować program na dużym ekranie komputera niż na ekranie o wielkości kilku cali. Dotyczy to reorganizacji układu menu, koloru map, skórek programu itp. To, co do tej pory wykonywali hobbyści powinno zostać przejęte przez właściciela programu. Dla osób posiadających dwie licencje ułatwiałoby tez synchronizowanie obu licencji pod względem planowanych tras, POI itp.
•   Większym zaangażowaniu AutoMapy w support produktu poprzez rozbudowanie strony firmowej o skórki, ikony, dodatkowe komunikaty nawigacyjne (w tym znanych głosów, czy „alternatywne” komunikaty) – serwis MIPLO, mimo że świetny, nie ma (i chyba nie będzie miał) fachowego wsparcia twórców AutoMapy, dotyczy to głównie skórek, dźwięków komunikatów, jeśli chodzi o POI to społeczność użytkowników dostarcza danych jakich żaden producent nie jest w stanie zapewnić i zlekceważyć (i jest to siłą takich serwisów).
•   Wersja PC powinna mieć możliwość korzystania z książki adresowej Outlooka i innych klientów poczty.

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 21, 2008, 22:04:36 »
•   Wprowadzenie (przywrócenie z poprzednich wersji) wskaźnika mocy sygnału GPS
•   Graficzne pokazanie widocznych satelitów (jako zakładka w menu GPS)

Moim zdaniem wystarczy to drugie (można dołączyć do zakładki z poziomem sygnału z poszczególnych satelitów, tak jak to jest w innych aplikacjach). Sam wskaźnik sygnału mocy z satelitów, bez parametrów błędów, właściwie niewiele mówi. Może sięgać połowy skali, a fixa brak, bo nie spełnia parametrów geometrycznych. Stąd np. różne kolory wskaźnika mocy w niektórych urządzeniach (z fixem 3D, 2D i bez).

•   Możliwość wybrania trasy turystyczno – widokowej, w której to opcji można by było odwiedzić jak najwięcej interesujących miejsc zgromadzonych w bazie POI (rodzaj takich punktów i ich odległość od trasy byłaby konfigurowalną). Można taką funkcję rozciągnąć na funkcję biznesowe, czyli na zaplanowanej trasie objechanie największej ilości punktów związanych z firmą.

Byłoby to chyba skomplikowane - de gustibus.... Wydaje się szybsze do realizacji powrócenie do koncepcji dzielenia się ciekawymi trasami via MIPLO (trasa + opis + fotki). Widywałem to w wielu serwisach motocyklowych właśnie.
MIPLO powinno stać się bardziej portalem społecznościowym, nie tylko workiem do wrzucania i zasysania POIs.

•   Wprowadzenie funkcji alarmowego poszukiwania najbliższych POI, które można dowolnie konfigurować. Np.: MAŁO PALIWA – znajduje najbliższe stacje benzynowe, LPG; WYPADEK – najbliższe pogotowia, policja itp. Taka funkcja może być przygotowana w menu podręcznych podczas nawigacji.

Też nad tym myślałem, bo miewam permanentny problem z szybko wysychającym bakiem w aucie, co mnie zaskakuje od jakichś 25 lat.  :grin:
Oczywiście, zwykle w miejscach, w których ostatni ludożerca został zjedzony dobrych kilka lat temu...

•   Wersja PC powinna mieć możliwość korzystania z książki adresowej Outlooka i innych klientów poczty.

Będzie, pytałem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 22:08:00 wysłana przez Moi »

*

Offline quark71

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Pentagram Nomad P5210
Odp: może jakieś porządki?
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 21, 2008, 22:05:11 »
.... zwłaszcza, że Darek_Foto i Yako na temat paska postępu rozprawiali ze 3 strony ....

Nie wiem czemu się mnie czepiasz ??? - na temat paska wysłałem aż 4 posty, a informacja nie była tylko dla Yako.

Prosił bym o powstrzymanie się od takich uwag.



Wcale się nie czepiam.  Rzuciłem propozycje nie podoba się to nie i tyle.
Owszem pokazałeś nie raz ciekawe modyfikacje szacunek, ale mnie chodziło o założenie oddzielnego tematu dot. tylko modyfikacji grafiki np. chcesz pasek postępu tu, to w pliku takim to a takim musisz wstawić to i tamto. Chcesz mniejszy wskaźnik prędkości i kolorowy  to trzeba to i tamto a jak go nie chcesz to kill line number ... etc.


*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 21, 2008, 23:01:38 »
Cytuj
Ja zamiast kolejnego paska (w tym wypadku siły sygnału) zamieniłbym go na mini ikonkę satelity obok poziomu naładowania i dałbym jej 3 tryby w kolorze: czerwony - brak sygnału, żółty - słaby, zielony - "pełna moc" . Przecież tak naprawdę, nikt w czasie jazdy i tak nie jest w stanie poprawić widoczności satelit. Po co zatem informacja, czy widzimy 9, czy tylko 4?
Popieram. A poza tym obecna AM jest dość dokładna z pokazywaniem pozycji. Ja zapisuję ślady często i nawet przy 4 widocznych satelitach nie mam problemów z dokładnością. Choć któraś z poprzednich wersji miała o ile pamiętam takiego buga,że przy 4 i mniej satelitach pokazywała,że słaby sygnał GPS i kompletnie głupiała,tracąc pozycję na kilka sekund-potem znowu chwilka z dokładna pozycją i znowu utrata.I tak w kółko.Na chwilę obecną nie zauważyłem takiego problemu,więc nie zmartwię się utratą tego wskażnika na rzecz możliwości sprawdzenia tego w menu GPS-tym bardziej,że i tak przy zapisie śladu trzeba się pogimnastykować (np.żeby nadać nazwę pliku-albo zaakceptować domyślną-czyli data i godzina).A w trakcie jazdy takie grzebanie w ekranie to murowany wypadek-ja zanim zaczynałem zapis,zjeżdżałem na pobocze,żeby wszystko przygotować i wtedy zawsze mogłem sprawdzić ile satelitów widać.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 21, 2008, 23:03:40 »
No to ja jeszcze raz, tym razem co ergonomia podpowiada na temat wskaźnika sygnału gps. Otóż optymalna była by ikonka w kształcie anteny satelitarnej (czaszy), a nie satelity (mała czytelność takiego piktogramu), która przyjmowałaby następujące kolory:
- kolor zielony - sygnał b.dobry
- kolor żółty - sygnał dostateczny (wystarczający do pracy)
- kolor czerwony - sygnał za słaby do prawidłowej pracy (tylko 1-2 satelity)
- kolor czerwony migający - całkowity brak sygnału

ewentualnie inny (dla mnie ciekawszy) wariant:
- kolor zielony - sygnał b.dobry
- kolor żółty - sygnał dostateczny (wystarczający do pracy)
- kolor żółty migający - sygnał za słaby do prawidłowej pracy (tylko 1-2 satelity)
- kolor czerwony  - całkowity brak sygnału

/brak ikonki w obu wariantach - nieaktywny odbiornik gps/

lokalizacja ikonki to raczej rzecz oczywista - tuż obok ikonki stanu naładowania baterii.
Moim zdaniem pasek z kwadracików pokazujący liczbę satelitów (i nawet zmieniający kolor) to kiepski pomysł, jest mało czytelny, ponadto sumarycznie zabiera więcej miejsca na ekranie niż ikonka gps.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 21, 2008, 23:21:06 »
... i tak przy zapisie śladu trzeba się pogimnastykować ...

Yoggi biedaku, tyle niepotrzebnej gimnastyki ...  :worried: (żeby od tego choć kilogramów ubywało  :E)
Ja mam tak:
-naciskam guzik (klawisz sprzetowy) i zaczyna się nagrywać
-naciskam drugi raz i wyłączam nagrywanie
-trzeci - i już kolejny ślad się zapisuje
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline quark71

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Pentagram Nomad P5210
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 21, 2008, 23:22:56 »
To może zostańmy przy trzech kolorach wskaźnika siły sygnału . Czerwony-brak, pomarańczowy-słaby i zielony-full. Wszyscy znają kolorki i zapamiętać łatwiej... :wink:

*

Offline szqudii

  • **
  • 181
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD 2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 21, 2008, 23:27:36 »
Na AM beta 2 robiłem trasę Poznań - Ostrów Wlkp. - Poznań i obyło się bez problemów, natomiast na beta 3 dzisiaj jak wracałem dojeżdżając do skrzyżowania usłyszałem "Teraz" i koniec, program nie powtórzył jaki manewr mam wykonać, więc zacząłem intensywnie obserwować AM, i okazało się że zaczęła się przycinać, działała płynnie przez 2 - 3 sekundy po czym mapa stawała w miejscu i po 5 lub więcej sekundach skakała na odpowiednie miejsce. Włączyłem zapis śladu ale nie wiem czy coś będzie z tego widać. Dodam że mój sprzęt to Asus P526 z WM6 i wcześniej takich problemów na beta wersjach nie było. W czasie tych "zawieszek" zminimalizowałem AM i dostępnej pamięci miałem jeszcze około 5 MB, a w samej AM mam ustawione na więcej niż standardowa ilość pamięci na mapy.

Zapomniałem dodać że pod koniec trasy około 5 razy gubił sygnał GPS i po około 5 - 10 sekundach odnajdywał go.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 23:35:51 wysłana przez szqudii »
Przygoda z Windows Mobile... | Mio A701 | Asus P526 | Asus P750  | HTC Touch PRO | HTC HD 2 ... będzie Windows Phone od HTC ;)

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 21, 2008, 23:33:22 »
Cytuj
Yoggi biedaku, tyle niepotrzebnej gimnastyki ...   (żeby od tego choć kilogramów ubywało  )
Ja mam tak:
-naciskam guzik (klawisz sprzetowy) i zaczyna się nagrywać
-naciskam drugi raz i wyłączam nagrywanie
-trzeci - i już kolejny ślad się zapisuje
O to chodzi-jakos muszę zwalić 8 kilo nadwagi  :grin:
Ja to przy Tobie mały pikuś,ale się bardzo staram. :smile:
Cytuj
To może zostańmy przy trzech kolorach wskaźnika siły sygnału . Czerwony-brak, pomarańczowy-słaby i zielony-full. Wszyscy znają kolorki i zapamiętać łatwiej...
Co do kolorów można podyskutować,ale wskaźnik musi być zrobiony z sensem. Nie może być zielony full,bo mogłoby sie okazać,że go nikt nigdy na oczy nie ujrzy (swoją drogą-muszę sprawdzić jaką mam typową ilośc wyświetlanych przy dobrym sygnale,bo nie pamietam już). Np.
czerwony-brak
żółty 1-3,bądź 1-4
zielony-od 4 lub 5 w górę.
Musi to być ilość przy której standartowy GPS-trzyma dobrze pozycję. Bo się jeszcze okaże ,że jedynie ten pomarańczowy będziesz przez całe życie oglądał.
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #550 dnia: Marzec 21, 2008, 23:36:08 »
Informacje od supportu AM na temat zgłaszanych uwag:

> Podmieniony wskaznik GPS znika po przelaczeniu na noc, po powrocie na dzien nadal juz go nie ma.

Juz to zostalo poprawione.

> Czy dalo by sie zrobic, aby byl osobny wskaznik na dzien i na noc.

Tak, w nowej wersji bedzie taka mozliwosc.
Nazwy plikow beda takie:
car2D.bmp
car2D_night.bmp
car3D.bmp
car3D_night.bmp
+ odp. dla nich .settings

To teraz robimy autka z włączonymi światłami  :grin:

A wracając do wskaźników - mi osobiście nie jest potrzebny wskaźnik poziomu sygnału GPS (może być),
ale bardziej potrzebuje wskaźnika postępu dobrze widocznego - tj. tak jak było poprzednio - poziomo pod nazwą ulicy.
Teraz jest zupełnie nie widoczny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 23:40:32 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #551 dnia: Marzec 21, 2008, 23:46:35 »
Cytuj
To teraz robimy autka z włączonymi światłami 
No. I żeby się światła stopu świeciły jak zwalniamy,a kierunkowskazy migały przy skręcie (co nie byłoby takie trudne skoro mapa wie jak daleko jesteśmy od miejsca manewru,więc wystarcza,żeby opcja się uaktywniała na 20-50 metrów przed manewrem (np. skrętu w lewo). :grin:
Ale nie powinienem tego mówić. Jak kiedyś pożartowałem tak z budynków 3D w jednym z postów,to widzicie jak się to skończyło. Ludzie z AM też mają poczucie humoru i nie zdziw się jak dowalą to w ramach akcentu humorystycznego (tak jak np teksty Hołka odnośnie sygnału GPS-sławetne "Jak znajdę to ci powiem").
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #552 dnia: Marzec 21, 2008, 23:54:48 »
(tak jak np teksty Hołka odnośnie sygnału GPS-sławetne "Jak znajdę to ci powiem").

Tylko jak znajdzie to i tak nigdy nie mówi, że znalazł  :E
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline quark71

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Pentagram Nomad P5210
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #553 dnia: Marzec 22, 2008, 00:02:17 »
Wytłumacz mi proszę łopatologicznie ten wskaźnik postępu. Masz komunikaty w jakim czasie osiągniesz cel itp. itd. Nie bardzo pojmuje co z takiego paska bez skali wyczytujesz, zwłaszcza na alejach w godzinach szczytu  :lol:
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 00:05:50 wysłana przez quark71 »

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #554 dnia: Marzec 22, 2008, 00:11:49 »
Jak mam długa trasę to szybko orientuje się ile procentowo trasy jest już za mną, a ile jeszcze przede mną oraz jak daleko mam do punktów przelotowych.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #555 dnia: Marzec 22, 2008, 00:14:34 »
Widzisz, to jest jak w sklepie, jeden chce 45deko sera, a drugi taki kawałek jak pięść,
obaj chcą tyle samo, ale do jednego przemawiają cyferki a do drugiego obrazy.  :smile:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline quark71

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Pentagram Nomad P5210
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #556 dnia: Marzec 22, 2008, 00:25:50 »
Widzisz, to jest jak w sklepie, jeden chce 45deko sera, a drugi taki kawałek jak pięść,
obaj chcą tyle samo, ale do jednego przemawiają cyferki a do drugiego obrazy.  :smile:

Racja! Ale jak Darek to oblicza % trasy przebytej jak nie ma żadnej skali na takim wskaźniku? To dla mnie jest zagadka :)

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #557 dnia: Marzec 22, 2008, 00:29:54 »
Widzisz, to jest jak w sklepie, jeden chce 45deko sera, a drugi taki kawałek jak pięść,
obaj chcą tyle samo, ale do jednego przemawiają cyferki a do drugiego obrazy.  :smile:

Racja! Ale jak Darek to oblicza % trasy przebytej jak nie ma żadnej skali na takim wskaźniku? To dla mnie jest zagadka :)
Objętości twojej  pięści też sprzedawca nie zna ale ukroi tyle sera co chciałeś  :grin:
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #558 dnia: Marzec 22, 2008, 00:38:56 »
Racja! Ale jak Darek to oblicza % trasy przebytej jak nie ma żadnej skali na takim wskaźniku? To dla mnie jest zagadka :)
Ja mam skalę wbudowaną (w głowie :grin:), ale jak Ty potrzebujesz, to przełączasz na komputer i tam masz podaną wartość w procentach.

« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 00:46:29 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline quark71

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Pentagram Nomad P5210
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #559 dnia: Marzec 22, 2008, 00:41:52 »
Darek, wszystko się zgadza! Jak potrzebuję to odpalam "komputer' i widzę co mi pozostało do przejechania!!!! :ok: A na głównym ekranie jakiś tam pasek chyba nic nie wnosi informacyjnie. Tak mi sie wydaje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 00:55:06 wysłana przez quark71 »

*

Offline MarcinM.

  • **
  • 139
  • NavRoad NR430 BT
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #560 dnia: Marzec 22, 2008, 00:52:31 »
Proszę poziom:



Ta wersja mi się najbardziej podoba :ok:
Dla mnie jest najbardziej przejrzysta i intuicyjna. Gratuluje pomysłowości.
Szkoda, że nie mogę brać udziału w testach, ale przynajmniej mogę wyrazić swoje zdanie  :mrgreen:
NavRoad NR430 BT

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #561 dnia: Marzec 22, 2008, 00:57:36 »
Darek, wszystko się zgadza! Jak potrzebuję to odpalam "komputer' i widzę co mi pozostało do przejechania!!!! :ok: A na głównym ekranie jakiś tam pasek chyba nic nie wnosi informacyjnie. Tak mi sie wydaje.

Tylko w czasie jazdy nie mam ochoty pukać w ekran, aby coś tam zobaczyć - do komputera zaglądam tylko czasem i dopiero po przejechaniu całej trasy.
Najlepiej jak by taki pasek był włączany/wyłączany w opcjach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 01:00:29 wysłana przez Darek_Foto »
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline quark71

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Pentagram Nomad P5210
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #562 dnia: Marzec 22, 2008, 01:04:59 »
Darek, wszystko się zgadza! Jak potrzebuję to odpalam "komputer' i widzę co mi pozostało do przejechania!!!! :ok: A na głównym ekranie jakiś tam pasek chyba nic nie wnosi informacyjnie. Tak mi sie wydaje.

Tylko w czasie jazdy nie mam ochoty pukać w ekran, aby coś tam zobaczyć - do komputera zaglądam tylko czasem i dopiero po przejechaniu trasy.
Najlepiej jak by taki pasek był włączany/wyłączany w opcjach.

Może jakaś dodatkowa ikonka, która by pokazywała jaki % trasy już jest przejechany?

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #563 dnia: Marzec 22, 2008, 01:18:02 »
I jeszcze dodatkowa ikona pokazująca punkt przelotowy .......

Tu właśnie chodzi o OBRAZOWY (paskowy) wykres, dodatkowo z naniesionymi punktami przelotowymi, obrazujący całą trasę.

Myślę, że dalsza dyskusja jest zbędna - po prostu jedni (np. ja) korzystamy z tej funkcjonalności, a inni nie zwracaja na to uwagi.
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #564 dnia: Marzec 22, 2008, 01:21:56 »
Sortowanie POI.
Miłym prezentem byłaby zmiana sortowania POI. Najpierw wyświetlałyby się aktywne POI, a poniżej pozostałe, wg alfabetu. Tak jak jest w TomTom-ie.
Jeszcze chyba praktyczniejsze by było, gdyby najpierw były aktywne (wyświetlane) POI, potem wgrane kategorie użytkownika, a potem reszta, które dostajemy z mapą.

W beta3 zniknęło to co było we wcześniejszych wersjach - pasek głośności, po kliknięciu w ikonkę głośniczka. Teraz dźwięk mozna albo właczyć, albo wyłączyć. By zmienić głośność, trzeba brnąć w menu.

W punktach własnych są "dom" i "praca". Sądzę, że przydałby się jeszcze "tymczasowy dom". Na wakacyjnych wojażach jest jak znalazł i nie trzeba modyfikować ustawień aktualnych poza wakacjami. Na drugiej stronie podmenu "prowadź do" jest jeszcze kilka wolnych miejsc, gdzie taki punkt tymczasowy można umieścić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 01:23:57 wysłana przez gps_am »

*

Offline WalZych

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SG4 z AM SygicEurop; HD2 na WM; AM6 EU; Asus TF201
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #565 dnia: Marzec 22, 2008, 07:55:50 »
Nie zupełnie rozumiem, w czym pasek postępu, mający szerokość niecałego milimetra tak bardzo niektórym przeszkadza, bo miejsca za ekranie zajmuje tyle co nic. Ja, tak jak Darek-Foto, lubię jednym rzutem oka mieć orientację jaką część trasy mam jeszcze przed sobą.
Skoro jednak gusta są różne, popieram pomysł, żeby w opcjach interfejsu można było ten pasek uaktywnić lub nie. I jako jeden z pierwszych skorzystam z uprzejmości Darka i ściągnę od niego pliki z żółtym paskiem.

Swoją drogą pisałem już do supportu, że wersja z nazwą ulicy po której jadę, a bezpośrednio pod nią ulica po następnym manewrze (jak w 4-ce) bardziej mi odpowiadała. Ta nazwa ulicy wciśnięta obecnie na dole jest mało czytelna. Oczywiście w opcjach powinna być możliwość wyboru czy, oraz która z tych informacji ma się wyświetlać. Pamiętam bowiem długie dyskusje na forum, czy te nazwy są potrzebne czy nie. Otóz, jak widać, niektórym jest bardzo potrzebne, a innym przeszkadzają.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2008, 08:02:17 wysłana przez WalZych »

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #566 dnia: Marzec 22, 2008, 08:09:35 »
Sortowanie POI.
Miłym prezentem byłaby zmiana sortowania POI. Najpierw wyświetlałyby się aktywne POI, a poniżej pozostałe, wg alfabetu. Tak jak jest w TomTom-ie.
Jeszcze chyba praktyczniejsze by było, gdyby najpierw były aktywne (wyświetlane) POI, potem wgrane kategorie użytkownika, a potem reszta, które dostajemy z mapą.
Chyba miałeś na myśli kategorie POI, a nie punkty POI?

W beta3 zniknęło to co było we wcześniejszych wersjach - pasek głośności, po kliknięciu w ikonkę głośniczka. Teraz dźwięk można albo włączyć, albo wyłączyć. By zmienić głośność, trzeba brnąć w menu.
Jest trzeba kliknąć z przytrzymaniem (2 sek.) w ikonę z głośnikiem
wtedy lupa zmienia się w potencjometr głośności.

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #567 dnia: Marzec 22, 2008, 08:26:06 »
W punktach własnych są "dom" i "praca". Sądzę, że przydałby się jeszcze "tymczasowy dom". Na wakacyjnych wojażach jest jak znalazł i nie trzeba modyfikować ustawień aktualnych poza wakacjami. [...]
Proponuję dodać taki punkt do ulubionych z dowolnym opisem i już jest problem z głowy...
Przy takim podejściu to ja poprosze jeszcze o:
- szkoła córki
- studia córki
- praca żony
ect... ect...
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline redi

  • ****
  • 636
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad DUXO, Toshiba Encore
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #568 dnia: Marzec 22, 2008, 09:15:29 »
Proszę poziom:



A dla mnie najbardziej podobaja sie srzalki. Na pilocie jest w prawo a na mapie w lewo :-)

*

Dżeju

Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #569 dnia: Marzec 22, 2008, 09:36:14 »
Na mapie widzisz najbliższy manewr, a na Pilocie już następny manewr. Dość często to się zdarza.