Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest

  • 853 Odpowiedzi
  • 172443 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline igab

  • *****
  • 1119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Clarion Map780+AM6.6EU
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #450 dnia: Marzec 21, 2008, 09:01:24 »
W wersji Beta3 przy dodawaniu punktów POI nie są pobierane automatycznie nazwa miejscowości oraz ulica/numer drogi. Też tak macie ??
Pola są puste.
Tak, przy dodawaniu POI nazwa i opis nie jest pobierana, dla ulubionych jest OK.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #451 dnia: Marzec 21, 2008, 09:05:27 »
W wersji Beta3 przy dodawaniu punktów POI nie są pobierane automatycznie nazwa miejscowości oraz ulica/numer drogi. Też tak macie ??
Pola są puste.
Tak, przy dodawaniu POI nazwa i opis nie jest pobierana, dla ulubionych jest OK.


Dokładnie. Zgłoszenie już wysłałem, ale niech ktoś jeszcze im prześlę. Dość pomocne jest automatyczne dodawanie tych danych.

*

Offline Wiceq

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 6S PLUS (iAM)
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #452 dnia: Marzec 21, 2008, 09:07:45 »
Tak, przy okazji myślę, że warto też wrócić do usuniętego kiedyś wskaźnika poziomu sygnału, a właściwie ilości wykorzystywanych satelitów gps.

Można np. tak to pokazać:



Ale przynajmniej na zielono, rozweseli się wszechobecna szarość ... :) Pomysł myślę, że warto wysłać do Aquartu.



*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #453 dnia: Marzec 21, 2008, 09:10:35 »
a ja mam taki pomysł, co o tym myslicie ?

teraz logika poi jest taka że "szukam bankomatu, znajduje, klikam i do niego jadę"
możnany jednak dodać nową funkcjonalność:
 
w górnej części ekranu powinny pojawiać się mijane (najbliższe poi) powiedzmy 5 sztuk np jako półprzezroczyste duże ikony.
jadąc moglibyśmy zmienić trasę przypominając sobie że np trzeba zatankować, pobrać kasę czy odwiedzić sklep....
nawigacja do aktualnie mijanego punktu mogłaby odbywać się poprzez kliknięcie aktualnie wyświatlanego poi.
 
dodatkowo było by to wygodne w przypadku kliku punktów poi w 1 miejscu, np pizza na stacji , 2 bankomaty i sklep
 

*

Offline Ziemniaq

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A639
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #454 dnia: Marzec 21, 2008, 09:14:41 »
Witam!
Zauważyłem że AM ma problemy podczas jazdy drogami równoległymi do siebie. Mam na myśli to że jadąc np. drogą ekspresową, wjeżdżam na wiadukt na skrzyżowaniu jadę prosto i zjeżdżam znowu na drogę ekspresową to AM nie "kojarzy" tego faktu. Dla programu przez cały czas jadę drogą ekspresową ( w miastach jest to dość uciążliwe).
Zaznaczam że ustawienia GPS mam ustawione "najczulej" jak sie da.

Ziemniaq
 
Oficjalny Dżemowy Fan Club
"Skazani na Bluesa"

*

Offline rep007

  • ***
  • 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, HTC Kaiser, HP Hx4700, WM, Android, AM EU
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #455 dnia: Marzec 21, 2008, 09:19:22 »
Tak, przy okazji myślę, że warto też wrócić do usuniętego kiedyś wskaźnika poziomu sygnału, a właściwie ilości wykorzystywanych satelitów gps.

Można np. tak to pokazać:


Wygląda to super !!!! - tylko małe ale
Jeśli ktoś miał do czynienia np z iGO to taki pasek nad manewrem pokazywał graficznie ile jeszcze pozostało do tego manewru i w tym momencie może dojść do pomyłek
A może jak by przed tymi zielonymi kreskami dodał jeszcze napis GPS ????
ROM: NexusHD2 - Gingerbread 3.2a Nand

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #456 dnia: Marzec 21, 2008, 09:31:29 »
Tak, przy okazji myślę, że warto też wrócić do usuniętego kiedyś wskaźnika poziomu sygnału, a właściwie ilości wykorzystywanych satelitów gps.

Można np. tak to pokazać:



Ale przynajmniej na zielono, rozweseli się wszechobecna szarość ... :) Pomysł myślę, że warto wysłać do Aquartu.





A nie byłoby wygodniejsze gdyby w tym miejscu był pokazany pasek postępu ??

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #457 dnia: Marzec 21, 2008, 09:34:05 »
Wygląda to super !!!! - tylko małe ale
Jeśli ktoś miał do czynienia np z iGO to taki pasek nad manewrem pokazywał graficznie ile jeszcze pozostało do tego manewru i w tym momencie może dojść do pomyłek

W sumie to masz rację... Powyższe rozwiązanie dla niektórych z nas może być oczywiste, a dla niektórych nieintuicyjne...
Ale:
- przy IGO te kreseczki się "wziększały", a tu będą raczej stałe
- jeszcze się taki nie narodził, coby wszystkim dogodził...  :smile:

A może jak by przed tymi zielonymi kreskami dodał jeszcze napis GPS ????
Co to, to nie... Napis byłby albo niewidoczny, bo mały, albo źle wkomponowany w panel... Po prostu trzebaby się tej informacji nauczyć czytać ze zrozumieniem...
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline rep007

  • ***
  • 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, HTC Kaiser, HP Hx4700, WM, Android, AM EU
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #458 dnia: Marzec 21, 2008, 09:38:20 »



A nie byłoby wygodniejsze gdyby w tym miejscu był pokazany pasek postępu ??
[/quote]

A po co zawracać sobie głowę paskiem postępu - to jest tylko bajer - a zwracać uwagę na niego podczas skręcania chyba nie ma sensu. Według mnie przydatne to by było dla znudzonego pasażera, bo kierowca bardziej będzie zajęty samym manewrem - tak mi sie wydaje  B)
ROM: NexusHD2 - Gingerbread 3.2a Nand

*

Offline Sihpa

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #459 dnia: Marzec 21, 2008, 09:54:22 »
Panowie, nie jestem zaproszony do testowania :(, ale czytam ten wątek od samego początku.
Niestety uderza mnie fakt, że w przerażającej większości betatesterów AM jest używana w wersji pionowej. Mój PDA ma możliwość zamontowania tylko poziomo (nie mam zamiaru kupywać 3-go uchwytu) a jak to ktoś stwierdził na tym forum, że w odróżnieniu od iGO, AM w obecnej postaci można używać wygodnie tylko w pionie.

Miałem nadzieję, że skoro się pojawia nowa wersja, to się to zmieni, ale jak skoro 99% świetnych propozycji na tym forum tyczy się wersji pionowej :S


Dla mnie ten wskaźnik jest świetny.
Jak ktoś jednak chce tam pasek postępu trasy, to może powinien on być na całej długości ekranu, a sygnał GPS dać pionowo po środku jako rozdzielenie okienka z manewrem a informacji godzina/pozostało.
Pozdrawiam
Sihpa

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 21, 2008, 09:57:39 »
z tym sygnałem GPS tez się zastanawiałem i nawet fajnie to wygląda ale ja bym to kolorem zrobił i jakoś przystosował do wspomnianego przez Sihpa trybu landscape (którego też używam)

no i do mini pilota bez trybu nawigacji trzeba by to dodać jakoś
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 21, 2008, 10:02:49 »



A nie byłoby wygodniejsze gdyby w tym miejscu był pokazany pasek postępu ??

A po co zawracać sobie głowę paskiem postępu - to jest tylko bajer - a zwracać uwagę na niego podczas skręcania chyba nie ma sensu. Według mnie przydatne to by było dla znudzonego pasażera, bo kierowca bardziej będzie zajęty samym manewrem - tak mi sie wydaje  B)
[/quote]



Dla mnie pasek postępu jest dość przydatny a wskaźnik satelitów nic nie wnoszącym gadżetem  :mrgreen:

Dlatego idealne znowu byłoby aby była możliwość wyboru jaki parametr ma być pokazywany. No ale to melodia przyszłości, najpierw musi AM wogóle podchwycić pomysł.

*

Offline majki2

  • ***
  • 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS A636, Samsung Galaxy SII, SE P1i
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 21, 2008, 10:11:51 »

Zdecydowanie popieram, na moim maluchu tak samo jest to uciążliwe... Tzn. trafienie w mały przycisk w czasie jazdy... A tak na marginesie - da się ograniczyć możliwość przełączania trybów? Np. nie chcę trybu 3D z budynkami, wolę mieć możliwość przełączania tylko pomiędzy 2D a zwykłym 3D, tryb z budynkami to dodatkowe tapnięcie w ekran, zupełnie niepotrzebne...


A ja bym chciał żeby w ogóle te przyciski były opcjonalne. Korzystam jedynie z suwaka powiększania mapy. Reszta mi tylko zasłania ekran. Nie używam trybu 3D, ani zmiany głośności.  Wolałbym suwak cały czas a tamte przyciski wyłączone razem z przyciskiem do ich ukrywania. Zamiast niego wolałbym podziałkę skali mapy jak w starszych wersjach. Klikanie pokaż/ukryj żeby włączyć suwak jest uciążliwe, zwłaszcza że suwak cały czas by mi się przydał a pozostałe przyciski nie.

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 21, 2008, 10:16:39 »
[...] czytam ten wątek od samego początku. [...] Niestety uderza mnie fakt, że w przerażającej większości betatesterów AM jest używana w wersji pionowej. Mój PDA ma możliwość zamontowania tylko poziomo (nie mam zamiaru kupywać 3-go uchwytu) a jak to ktoś stwierdził na tym forum, że w odróżnieniu od iGO, AM w obecnej postaci można używać wygodnie tylko w pionie.

Nieważnie czytasz... Pisałem kilka postów wyżej...
Generalnie na moim MIO550 i skórce AutoMapa Panorama poziomy układ ekranu sprawdza się dużo lepiej niż pionowy... Problem jest tylko z paskiem postępu trasy (a właściwie z jego usunięciem), ale to problem do rozwiązania...
Myślę, że taka odpowiedź Cię usatysfakcjonuje i nie będziesz się martwił o poziomy układ ekranu... Jest dobrze...  :ok: :smile:

Miałem nadzieję, że skoro się pojawia nowa wersja, to się to zmieni, ale jak skoro 99% świetnych propozycji na tym forum tyczy się wersji pionowej :S

Nic sie nie martw...  :wink:
Napisane: Marzec 21, 2008, 10:13:52
Dla mnie pasek postępu jest dość przydatny a wskaźnik satelitów nic nie wnoszącym gadżetem  :mrgreen:

Zobacz ile pojawia się nawzajem wykluczających się opinii... I znów nalezy przypomnieć, że "jeszcze się taki nie narodził, coby wszystkim dogodził"...  :grin:

Dlatego idealne znowu byłoby aby była możliwość wyboru jaki parametr ma być pokazywany.[...]

Dokładnie tak... Byłby jakiś taki kompromis...
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline Wiceq

  • **
  • 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 6S PLUS (iAM)
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 21, 2008, 10:25:44 »
Tak, przy okazji myślę, że warto też wrócić do usuniętego kiedyś wskaźnika poziomu sygnału, a właściwie ilości wykorzystywanych satelitów gps.

Można np. tak to pokazać:



A może coś takiego ?



Albo ciut mniejsze ...


*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 21, 2008, 10:29:18 »
Cytat: rep007
A po co zawracać sobie głowę paskiem postępu - to jest tylko bajer - a zwracać uwagę na niego podczas skręcania chyba nie ma sensu.

Nie zgadzam się, to szybko przysfajalna informacja o tym jaka część trasy została już przejechana,
czytelna nawet dla humanistów,dla których cyferki są 'czarną magią'
Też wolałbym w tym miejscu pasek postępu, bo ustawiony z boku w bezpośrednim sąsiedztwie
ruchomego obrazy (mapy) sporo stracił na czytelności.

Jaki natomiast praktyczny pożytek masz z informacji o ilości satelitów?
Chcesz 'zwracać uwagę na niego podczas skręcania', żeby któregoś nie zahaczyć?  :mrgreen:

No właśnie, ale na 3,5", czy 4,2" jest wystarczająca wielkość i jeśli się je powiększy będą zdecydowanie za duże.
Więc jeśli zwiększać to tylko i wyłącznie jako OPCJA.

Też sie nie zgadzam, na 3.5'' ikony są akurat jeśli bawisz navi się w domu, ale w trasie jest już znacznie gorzej
już nieraz trafiłem palcem nie w tą ikonę co chciałem, a wcale nie mam dużych dłoni.
Dla tych co mają duże/grube palce zapewne jest to zdecydowanie uciążliwe.
Za to ikony powinny same znikać kilka sekund po ich użyciu, żeby niepotrzebnie nie przysłaniały mapy.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 21, 2008, 10:36:19 »
Cytat: rep007
A po co zawracać sobie głowę paskiem postępu - to jest tylko bajer - a zwracać uwagę na niego podczas skręcania chyba nie ma sensu.

Nie zgadzam się, to szybko przysfajalna informacja o tym jaka część trasy została już przejechana,
czytelna nawet dla humanistów,dla których cyferki są 'czarną magią'
Też wolałbym w tym miejscu pasek postępu, bo ustawiony z boku w bezpośrednim sąsiedztwie
ruchomego obrazy (mapy) sporo stracił na czytelności.

Jaki natomiast praktyczny pożytek masz z informacji o ilości satelitów?
Chcesz 'zwracać uwagę na niego podczas skręcania', żeby któregoś nie zahaczyć?  :mrgreen:

No właśnie, ale na 3,5", czy 4,2" jest wystarczająca wielkość i jeśli się je powiększy będą zdecydowanie za duże.
Więc jeśli zwiększać to tylko i wyłącznie jako OPCJA.

Też sie nie zgadzam, na 3.5'' ikony są akurat jeśli bawisz navi się w domu, ale w trasie jest już znacznie gorzej
już nieraz trafiłem palcem nie w tą ikonę co chciałem, a wcale nie mam dużych dłoni.
Dla tych co mają duże/grube palce zapewne jest to zdecydowanie uciążliwe.
Za to ikony powinny same znikać kilka sekund po ich użyciu, żeby niepotrzebnie nie przysłaniały mapy.
Nic dodać nic ująć!Pasek postępu to szybkie i czytelne źródło informacji!

*

Offline Sihpa

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696 WM6 PL
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 21, 2008, 10:51:51 »
Nieważnie czytasz... Pisałem kilka postów wyżej...
Oj czytam uważnie, czytam, tamten post również. Czasem to nawet mnie zaczynają drażnić pytania betatesterów, dla których odpowiedzi znajdują się na poprzednich stronach :wink:

Generalnie na moim MIO550 i skórce AutoMapa Panorama poziomy układ ekranu sprawdza się dużo lepiej niż pionowy...
No skoro sprawdza się lepiej, to może faktycznie nie ma się co martwić :) A martwiłem się dlatego, że "dopieszczana w tym wątku jest głównie wersja pionowa, która już w poprzednich wersjach była OK".

Co do paska postępu, to również uważam go za przydatny gadżet.
Pozdrawiam
Sihpa

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 21, 2008, 10:56:54 »
Nie zgadzam się, to szybko przysfajalna informacja o tym jaka część trasy została już przejechana,
czytelna nawet dla humanistów,dla których cyferki są 'czarną magią'
Też wolałbym w tym miejscu pasek postępu, bo ustawiony z boku w bezpośrednim sąsiedztwie
ruchomego obrazy (mapy) sporo stracił na czytelności.

Zgodnie z zasadami ergonomii tego typu wskaźnik powinien być w poziomie. Percepcja człowiek dobrze akceptuje pionowe wskaźniki dla zobrazowania wartości szybko zmiennych (np. wysterowanie poziomu zapisu głosu w magnetofonie), natomiast wartości wolno zmienne są przez znakomitą większość  populacji dużo lepiej akceptowalne w postaci wskaźnika poziomego (np. wskaźnik przewijania taśmy w magnetowidzie). Postęp poziomego wskaźnika powinien zmieniać się od lewej do prawej, i co ciekawe taką orientację postępu preferują zarówno nacje posługujące się pismem tak jak my jak i Arabowie piszący w drugą stronę. Podobnie jest z prawo i lewo ręcznymi, też prawie wszyscy wolą postęp ku prawej stronie.

Tyle mówią zasady ergonomii, fajnie by było jakby autorzy AM wzięli je pod uwagę, i nie uszczęśliwiali nas pionowym wskaźnikiem w tym przypadku, ale zrobili poziomy.

A teraz chwilka marzeń: czyli wskaźnik postępu przejechanej trasy w postaci widoku mapy całej trasy z zaznaczeniem różnymi kolorami  części już przejechanej i tej pozostałej. Oczywiście taki ekran byłby na życzenie - po naciśnięciu ikonki.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 21, 2008, 10:59:13 »
Skoro rozmawiamy o pionie i poziomie to wydaje mi sie nieporozumieniem tryb panarama w pionowej konfiguracji ekranu....przynajmniej w takim wykonaniu jakie widzimy w AM 5 beta 1/2/3  :(
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 11:02:04 wysłana przez Lutek II »
ISTQB Certified Tester

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 21, 2008, 11:02:26 »

A teraz chwilka marzeń: czyli wskaźnik postępu przejechanej trasy w postaci widoku mapy całej trasy z zaznaczeniem różnymi kolorami  części już przejechanej i tej pozostałej. Oczywiście taki ekran byłby na życzenie - po naciśnięciu ikonki.

cos ala NFS:) kolejny odważny pomysł, choć podobnie było z autkami - pomysł sie przyjął:)

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 21, 2008, 11:04:35 »
Skoro rozmawiamy o pionie i poziomie to wydaje mi sie nieporozumieniem tryb panarama w pionowej konfiguracji ekranu....przynajmniej w takim wykonaniu jakie widzimy w AM 5 beta 1/2/3  :(
pisałem o tym do AM żeby przy wybraniu skórki panorama od razu przełaczało w tryb landscape
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 21, 2008, 11:09:45 »
Cytat: emisiu
A teraz chwilka marzeń: czyli wskaźnik postępu przejechanej trasy w postaci widoku mapy całej trasy z zaznaczeniem różnymi kolorami  części już przejechanej i tej pozostałej. Oczywiście taki ekran byłby na życzenie - po naciśnięciu ikonki.

Ale przecież to już masz :)
Menu\Trasa\Pokaż całą - dokładnie tak jak chcesz i jeszcze wskaźnik aktualnej pozycji jako bonus :wink:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Qbik

  • *****
  • 1495
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.wikaro.pl
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 21, 2008, 11:11:54 »
Cytat: emisiu
A teraz chwilka marzeń: czyli wskaźnik postępu przejechanej trasy w postaci widoku mapy całej trasy z zaznaczeniem różnymi kolorami  części już przejechanej i tej pozostałej. Oczywiście taki ekran byłby na życzenie - po naciśnięciu ikonki.

Ale przecież to już masz :)
Menu\Trasa\Pokaż całą - dokładnie tak jak chcesz i jeszcze wskaźnik aktualnej pozycji jako bonus :wink:
tak, ale nie jako dodatkowe okienko z boku jak w rzeczonym NFS =) a na ekranie cały czas nawigacja
axim x51v LennySh_Football WM6.1 L10 & iPhone 3G 16GB z 2.2.1 na pokładzie + BT-359 + 4gb SDHC & CF + AM 5.xx EU
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6656

*

Offline Yako

  • ****
  • 508
  • Płeć: Mężczyzna
  • .: AutoMapa EU & iGO Primo :.
    • Jarosław Chmielewski - Wizytówka
  • Sprzęt: GoClever Navio 505
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 21, 2008, 11:16:23 »
Skoro rozmawiamy o pionie i poziomie to wydaje mi sie nieporozumieniem tryb panarama w pionowej konfiguracji ekranu....przynajmniej w takim wykonaniu jakie widzimy w AM 5 beta 1/2/3  :(
A może powyższe uzasadnić... Korzystam ze skórki AutoMapa Panorama i w sumie niewiele mam jej do zarzucenia...
Faktem jest, że do pionowej orientacji nie bardzo się nadaje, ale w poziomej sprawdza się bardzo dobrze...
Napisane: Marzec 21, 2008, 11:12:19
Skoro rozmawiamy o pionie i poziomie to wydaje mi sie nieporozumieniem tryb panarama w pionowej konfiguracji ekranu....przynajmniej w takim wykonaniu jakie widzimy w AM 5 beta 1/2/3  :(
pisałem o tym do AM żeby przy wybraniu skórki panorama od razu przełaczało w tryb landscape
Ooo... I to jest właśnie słuszne myślenie koncepcyjne...  :smile:  :ok:
Napisane: Marzec 21, 2008, 11:14:21
Cytat: emisiu
A teraz chwilka marzeń: czyli wskaźnik postępu przejechanej trasy w postaci widoku mapy całej trasy z zaznaczeniem różnymi kolorami  części już przejechanej i tej pozostałej. Oczywiście taki ekran byłby na życzenie - po naciśnięciu ikonki.
Ale przecież to już masz :)
Menu\Trasa\Pokaż całą - dokładnie tak jak chcesz i jeszcze wskaźnik aktualnej pozycji jako bonus :wink:
tak, ale nie jako dodatkowe okienko z boku jak w rzeczonym NFS =) a na ekranie cały czas nawigacja
Oj... Chyba za małe ekraniki mamy na takie wodotryski...  :worried:
Created By Yako - GSM PL +48 533 67 29 53

*

Offline gps_am

  • *
  • 80
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 21, 2008, 11:16:32 »
Nie zgadzam się, to szybko przysfajalna informacja o tym jaka część trasy została już przejechana,
czytelna nawet dla humanistów,dla których cyferki są 'czarną magią'
Też wolałbym w tym miejscu pasek postępu, bo ustawiony z boku w bezpośrednim sąsiedztwie
ruchomego obrazy (mapy) sporo stracił na czytelności.

Zgodnie z zasadami ergonomii tego typu wskaźnik powinien być w poziomie.
Też tak uważam. Pasowałby dobrze do rozdzielenia mapy od paneli informacyjnych lub na dole nad nazwą ulicy/miejscowości (szrszy ale krótszy).
Tam gdzie jest teraz, drażni oko. Przeźroczystość paska trochę mniej daje po oczach w nocy, nizw poprzedniej wersji. Ciągle mam wrażenie, że zaczyna mi fiksować grafika w PDA.
Sam pasek przydaje się gdy mamy trasę z punktami "via", bo widać ile do punktu zostało - w panelu nad mapą można ustawić  tylko dystans do celu.

*

Offline rep007

  • ***
  • 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, HTC Kaiser, HP Hx4700, WM, Android, AM EU
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 21, 2008, 11:19:21 »
Wracając do paska postępu i sygnalizatora o ilości satelit lub jak kto woli o poziomie sygnału to powinno to być opcją do wyboru - tak jak to zostało wcześniej zauważone - każdy lubi coś innego (jedni wolą blondynki a inni brunetki a inni całkiem cos innego)  :grin:
ROM: NexusHD2 - Gingerbread 3.2a Nand

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 21, 2008, 11:21:17 »
Skoro rozmawiamy o pionie i poziomie to wydaje mi sie nieporozumieniem tryb panarama w pionowej konfiguracji ekranu....przynajmniej w takim wykonaniu jakie widzimy w AM 5 beta 1/2/3  :(
A może powyższe uzasadnić... Korzystam ze skórki AutoMapa Panorama i w sumie niewiele mam jej do zarzucenia...
Faktem jest, że do pionowej orientacji nie bardzo się nadaje, ale w poziomej sprawdza się bardzo dobrze...
A co ja napisałem...?
Przytaj jeszcze raz to co napisałem.....
ISTQB Certified Tester

*

Offline potas7

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: OMNIA 2
Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 21, 2008, 11:27:01 »
Nie zgadzam się, to szybko przysfajalna informacja o tym jaka część trasy została już przejechana,
czytelna nawet dla humanistów,dla których cyferki są 'czarną magią'
Też wolałbym w tym miejscu pasek postępu, bo ustawiony z boku w bezpośrednim sąsiedztwie
ruchomego obrazy (mapy) sporo stracił na czytelności.

Zgodnie z zasadami ergonomii tego typu wskaźnik powinien być w poziomie.
Też tak uważam. Pasowałby dobrze do rozdzielenia mapy od paneli informacyjnych lub na dole nad nazwą ulicy/miejscowości (szrszy ale krótszy).
Tam gdzie jest teraz, drażni oko. Przeźroczystość paska trochę mniej daje po oczach w nocy, nizw poprzedniej wersji. Ciągle mam wrażenie, że zaczyna mi fiksować grafika w PDA.
Sam pasek przydaje się gdy mamy trasę z punktami "via", bo widać ile do punktu zostało - w panelu nad mapą można ustawić  tylko dystans do celu.

Pasek nie może stykać się z mapą bo się z nią zlewa!!! Pasek postępu musi być na panelu, tak jak to było wcześniej bodaj 4.0

Odp: Betatesterzy do pracy! :) beta AM5 już jest
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 21, 2008, 11:32:03 »
hmm czy ktos moglby wystawic plik commctrl.dll ? on jest przyczyna nieodpalania u mnie AM5 :/ w necie znalazlem kilka wersji tego pliku, ale na zadnym AM nie ruszyla (win 4.2)