Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912

  • 164 Odpowiedzi
  • 43794 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sserafin

  • ****
  • 751
  • Płeć: Mężczyzna
  • GPX są wokół Nas ;)
    • profil na facebook
  • Sprzęt: SGS4 GT-i9505 AndL501-no brand
Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:08:28 »
Witam

Pytanie ogólne: czy ta wersja nadaje się do użytku? Jak ze stabilnością?
Przypomnę problemy z poprzednim hmmm bublem 6.0:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=152090.msg1174992#msg1174992

z którym 80% czasu użytkowania spędzałem na formatach, instalacjach i ustawieniach.
Przeczytałem wątek i widzę że nikt nie wspomina o tym.
Nawigacja na drodze i nawigacja w górach :)
https://www.facebook.com/SerafinExpedition
-----------------------------------------------------
kiedyś: MIOP350, MODECOM MX2, ALGA PRIMA AN-5050 HD BT, MODECOM MX3, MODECOM SX7

*

Offline Svistak

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser + NavRoad NR560BF Win CE Pro
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:19:32 »
a teraz wszystko wróciło do tragicznej normy... można jeździć w oba kierunku, np. Ułańska od Szczepowej jest zakaz, a teraz na AM brak... "skopali" znów mapy :( ...

Chwila, bo piszesz nieprecyzyjnie, nie mieszaj 1-kierunkowych i zakazów ruchu.
Możesz podać konkertne przykłady gdzie zniknęła 1-kierunkowość?

Bardzo bliski przykład - zniknęła jednokierunkowość ul. Cienistej na Żelechowie - jazda odbywa się na całej jej długości w jednym kierunku od skrzyżowania z ul. Słowiczą, do skrzyżowania z ul. Bandurskiego - a teraz hulaj dusza w obie strony :( ...
Natomiast o dziwo zachowała się jednokierunkowość ul. Zagłoby, którą można się poruszać w częsci jej trasy tylko w jedną stronę, właśnie od. ul. Cienistej do ul. Obotryckiej :) ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 11:23:38 wysłana przez nocnyMarek »
Mobilek: Skoda Octavia II Radio: Alan 48+Multi Antena: Performer 5000

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:22:41 »
Póki sam nie zaistalujesz na swoim sprzęcie to się nie dowiesz, jeździłem na 6.0, jeżdżę na 6.1
i nie doświadczyłem zadnej zwiechy w terenie.
Gdybym nie czytał forum to w ogóle nie wiedziałbym, że wg niektórych nie nadaje się do użytku.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline ltleszcz

  • *
  • 52
  • Sprzęt: NavRoad Enovo S6 , Asus 639
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:29:08 »
Żeby nie siać paniki mam prośbę. Osoby które instalowały AM 6.1.0 PL - sprawdźcie proszę wasze systemy jakimś antywirem, zwłaszcza pod kątem W32.SillyFDC i proszę dajcie znać o efektach. Nie mam pewności ale sprawdzam system regularnie a AM była w ostatnim czasie jedynym programem który instalowałem. Przy dzisiejszym skanowaniu nieźle się zdziwiłem. :shock:

Skanowałem i zupełnie nic nie wykryło . System w 100% czysty , karta również . pozdrawiam

*

Offline Svistak

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser + NavRoad NR560BF Win CE Pro
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:32:16 »
Ze względu na bazę danych skan jest 24/24h... i też cisza, na karcie SD również :) ...
Mobilek: Skoda Octavia II Radio: Alan 48+Multi Antena: Performer 5000

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:32:34 »
Bardzo bliski przykład - zniknęła jednokierunkowość ul. Cienistej na Żelechowie ...

To nie jest dobry przykład, tam się nic nie zmieniło, Cienista była 2-kierunkowa na mapie 0909 i 0609,
(przed chwilą sprawdziłem)
więc to jest zwykły 'błąd pospolity' nie mający nic wspólnego ze zniknieciem części zakazów w całym kraju.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Svistak

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Kaiser + NavRoad NR560BF Win CE Pro
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:41:38 »
A to ciekawe, że wcześniej nie zauważyłem... dopiero wczoraj jak wracałem zauważyłem, że mnie pcha pod prąd... a potem na zakaz na Ułańskiej...
Mobilek: Skoda Octavia II Radio: Alan 48+Multi Antena: Performer 5000

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:58:32 »
........ dopiero wczoraj jak wracałem zauważyłem, że mnie pcha pod prąd..........
Pewnie dlatego że cały czas zmieniają coś w algorytmach planowania trasy . To widać za każdym (prawie) razem jak po zmianie wersji AM wyznacza te same trasy nieco inaczej .Tym bardziej teraz gdy doszedł traffic . Widać przedtem prowadziło Cię inną ulicą  ale nie koniecznie z powodu jednokierunkowości
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline mayek

  • ***
  • 281
  • Płeć: Mężczyzna
  • A co to jest GPS ?
  • Sprzęt: HTC ONE S
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 02, 2010, 13:13:57 »
Teren Stoczni Szczecińskiej jest teraz otwarty choć to teren zamkniety dla zwykłych śmiertelników. Przedtem były na tych uliczkach  zakazy, w 610 już nie .

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 02, 2010, 14:38:03 »
Mayek, stocznia to mały pikuś, w całym Szczecinie nie ma bodaj ani jednego odcinka z zakazem ruchu.
I tak jest w wielu innych miejscowościach, nie ma sensu się obecnie licytować kolejnymi miejscami.
(sam wysłałem do pupportu listę 25 miast), to są dziesiątki, albo i setki odcinków bez blokad.
Błąd jest na tyle poważny, że MZ w najbliższym czasie wyjdzie albo poprawka, albo poprawiona wersja mapy.
Teraz po prostu trzeba trochę poczekać.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline tplewa

  • ****
  • 688
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch HD
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 02, 2010, 14:48:15 »
he he jeszcze musze dokladnie posprawdzac ale u siebie w miescie widze ze popierniczyli kategorie :) jak wlaczone mam pomijaj gruntowe utrzymane to nie da sie dojechac do niektorych adresow.

Natomiast po drodze na 100% nie ma drogi wewnetrznej, a tym bardziej gruntowej...

Coraz lepiej :)

Co do blokad to narazie wyglada ok :) choc jeszcze wszystkiego nie sprawdzilem... czuje ze trzeba przysiasc i zrobic liste do supportu :)

Dodane:

he he jeszcze lepiej :) to nie problem z kategoria drogi :) raz prowadzi ok innym razem robi jajo :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 15:02:10 wysłana przez tplewa »
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe."

*

Bilunia

Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 02, 2010, 15:40:16 »
Powtórzę kolejny raz moją opinię.
Najlepszą z ostatnich wersji AM, była 5.5.3
Działała stabilnie, elegancko wyznaczała trasy (poza nielicznymi wyjątkami), oraz początki i końcówki tras. Gdyby można do tej wersji załadować nowe mapy (oczywiście nie te z finalnej 6.1) - byłoby super.
W tej chwili mamy terapię szokową. Wygląda na to, że już nawet "twórcy" się pogubili w tym, co gra, a co jest do zmiany.
Tego, co się z AM dzieje w ostatnim czasie, nie będą w stanie nadrobić nawet najlepsi pijarowcy.
Kiedy twórcy AM nareszcie zrozumieją, że ludzie kupują nawigację po to, by im pomagała, a nie po to, by ich wkurzała. Po to, by z niej korzystać, a nie po to, by ją testować. I na dodatek, muszą za to płacić. Świat stanął na głowie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2010, 15:47:25 wysłana przez Bilunia »

*

Offline doktorwycior

  • 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NR560BF
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:09:44 »
Podpisuję się pod tym co napisał Bilunia , w sytuacji gdy oprogramowanie działa stabilnie podstawową potrzebą jest aktualizacja samych map nic poza tym !!!

*

Offline jachu77

  • *
  • 95
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A696
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 02, 2010, 16:49:29 »
Podpisuję się pod tym co napisał Bilunia , w sytuacji gdy oprogramowanie działa stabilnie podstawową potrzebą jest aktualizacja samych map nic poza tym !!!
Zgadzam się, pod warunkiem, że zostanie wprowadzony wcześniej asystent pasa ruchu i TMC przydatny dla posiadaczy AM EU. Wszystkie potrzebne dane o pasach ruchu zaszyte są już w mapach Navteq i wystarczy tylko dostosowanie programu. :-|

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 02, 2010, 17:20:39 »
Pytanie ogólne: czy ta wersja nadaje się do użytku? Jak ze stabilnością?
Przypomnę problemy z poprzednim hmmm bublem 6.0:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=152090.msg1174992#msg1174992

z którym 80% czasu użytkowania spędzałem na formatach, instalacjach i ustawieniach.
Przeczytałem wątek i widzę że nikt nie wspomina o tym.


Jak na razie to u mnie wersja 6.1 w końcu w ogóle działa. Nie zawiesza się, błędu Braku pamięci nie widuje. Zrobiłem dzisiaj 200km, kilka razy robiła przeliczanie trasy, i wszystko grało.
Nie bawię się formatowanie karty, jedynie to, że przed instalacją robię defragmentację karty Pocket Mechanickiem - być może defragmentacja microSD niewiele daje, ale poprawia mi samopoczucie :)

pozdrawiam
Mario

Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 02, 2010, 20:13:32 »
Witam.

Potwierdzam, ze stabilnośią na razie u mnie jest ok.
Dzisiaj zrobiłem kilkadziesiąt kilometrów, specjalnie zjeżdżałem z trasy aby zmusić AM do przeliczania
i problemów z pamięcią nie zaobserwowałem (sprzęt: HTC Touch HD).

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 02, 2010, 23:29:15 »
Żeby nie było tak miło, w drodze powrotnej z Mazur, podczas działania AutoMapy wywaliło informacje o problemie z aplikacją _wm5AM.exe i pytaniem czy wysłać do MS info. Ale kliknięcie "don't send' spowodowało zniknięcie białej planszy i AM działała jakby nic się nie stało. Po drodze dwa razy AM zgubiła sygnał GPS - ale śnieżyca i noc robią swoje. Większych problemów dalej nie miałem.

pozdrawiam
Mario

*

Offline JaMi

  • ****
  • 563
  • Sprzęt: obecnie HTC x7500, SE X1 XPERIA, Larki 43.0 50.1
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 03, 2010, 00:15:57 »
Powtórzę kolejny raz moją opinię.
Najlepszą z ostatnich wersji AM, była 5.5.3
Działała stabilnie, elegancko wyznaczała trasy (poza nielicznymi wyjątkami), oraz początki i końcówki tras. Gdyby można do tej wersji załadować nowe mapy (oczywiście nie te z finalnej 6.1) - byłoby super.
W tej chwili mamy terapię szokową. Wygląda na to, że już nawet "twórcy" się pogubili w tym, co gra, a co jest do zmiany.
Tego, co się z AM dzieje w ostatnim czasie, nie będą w stanie nadrobić nawet najlepsi pijarowcy.
Kiedy twórcy AM nareszcie zrozumieją, że ludzie kupują nawigację po to, by im pomagała, a nie po to, by ich wkurzała. Po to, by z niej korzystać, a nie po to, by ją testować. I na dodatek, muszą za to płacić. Świat stanął na głowie.

nudne stalo sie to Twoje narzekanie. Przestan uzywac AM i potestuj cos innego. Przy okazji zdaj raport z eksploatacji innego oprogramowania.
Za mna kolejne setki km z AM 6.0 i jestem bardzo zadowolony. W trasach po Polsce nie robi super dziwnych niespodzianek jak poprzednie wersje. O ile trasy optymalne sila sie czasem na dziwne skroty (nie wiem na czym polega ta optymalizacja), o tyle trasy szybkie sa naprawde w porzadku. Samo dzialanie aplikacji jest takze w porzadku. Znalazlem oczywiscie sporo bledow, glownie zwiazanych z danymi mapowymi, ale to z z czasem zostanie poprawione

*

Bilunia

Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 03, 2010, 01:25:07 »
nudne stalo sie to Twoje narzekanie. Przestan uzywac AM i potestuj cos innego. Przy okazji zdaj raport z eksploatacji innego oprogramowania.
Ostatnio modne stały się na forum "osobiste wycieczki", czego jesteś przykładem. Bynajmniej nieodosobnionym.
Jeżeli Ciebie zachwyca sam fakt, że nawigacja się nie wyłącza, to Twoja sprawa. Mnie nic do tego.
Natomiast mnie się w ostatnich wersjach kilka rzeczy nie podoba, więc o nich piszę. Zresztę nie tylko ja.
Natomiast, jeżeli czyjeś wypowiedzi kogoś nudzą, to wystarczy zapamiętać avatar i je pomijać.
W ostateczności, zawsze można włączyć "Świat wg. Kiepskich".
Co do testów innych nawigacji.
Tak się składa, że wśród moich przyjaciół każdy ma coś innego i od czasu do czasu wymieniamy się na trochę swoimi "zabawkami". Wszyscy ogólnie jesteśmy zgodni, że dla jeżdżących po PL, zakup AM jest najlepszym rozwiązaniem. Ja też. Ale do miana ślepego szalikowca, mi daleko.
Natomiast uwag dot. zdawania raportów - nie zamierzam komentować. Gdybyś się pofatygował na podforum MM, to znajdziesz tam ciekawą dyskusję porównawczą z fanami MM, w której brałem udział.
Lektura tej dyskusji może być dla Ciebie ciekawym, życiowym doświadczeniem. Naprawdę polecam.

*

mik39

Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 03, 2010, 14:44:26 »
Jestem nad wyraz....leniwy albo jak kto woli.....ostrozny. Przy 6.0 stracilem kupe czasu, denerwowalem sie calkowicie nie potrzebnie bo bubel 6.0 zwyczajnie nie pracowal poprawnie dlatego teraz 6.1 przyjmuje z lekkim przymruzeniem oka. Poczytam co piszecie tutaj, jakie sa wasze reakcje a ja dalej zadowalam sie 5.5.3
Zwyczajnie produkt z serii 6.x podpadl mi strasznie. Oczywiscie jak nie zainstaluje to sie nie dowiem ale mam wybor: niech inni sie denerwuja a ja ide na spacer w ten piekny zimowy dzien.
PEACE!!

*

Offline piona

  • ***
  • 358
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Mio Moov
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 03, 2010, 19:35:39 »
Jestem nad wyraz....leniwy albo jak kto woli.....ostrozny. Przy 6.0 stracilem kupe czasu, denerwowalem sie calkowicie nie potrzebnie bo bubel 6.0 zwyczajnie nie pracowal poprawnie dlatego teraz 6.1 przyjmuje z lekkim przymruzeniem oka. Poczytam co piszecie tutaj, jakie sa wasze reakcje a ja dalej zadowalam sie 5.5.3

Nie jest źle jak się nie używa trafica :) Mniej problemów a więcej dokładnych map :) Ja na razie nei zauwazyłem żadnego problemu w 6.1
Fakt, przy becie wywaliło mi wszystko i musiałem zrobić format ale 6.1 zainstalowało bez problemów i wszystko działa ok.
Trochę denerwujące jest przy formatach to, że potem po instalce trzeba z pół godziny poświęcić na konfigurację docelową. Szczególnie, że używam skórek alternatywnych do AM.
piona

*

Bilunia

Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 03, 2010, 20:32:33 »
Trochę denerwujące jest przy formatach to, że potem po instalce trzeba z pół godziny poświęcić na konfigurację docelową.
Na to jest lekarstwo.
Jak masz wszystko poustawiane po instalacji (opcje, ostrzeganie, wyświetlanie itp), zrób sobie kopie katalogów "Settings Files" i "Data Files", oraz Twoich alternatywnych skórek.
Po formacie i ponownej instalacji podmieniasz ich zawartość i pacjent zdrowieje.
Ty zapewne o tym wiesz, ale komuś może się ten przepis przydać.
Ja zawsze robię sobie kopię całego katalogu AM. Po aktualizacji, jak mi coś nie pasuje, przywracam zawartość folderu z kopii i w kilka chwil mam przywróconą poprzednią wersję

*

Offline stefanekmac

  • **
  • 124
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: keiser+navroad 460
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 03, 2010, 20:55:35 »
Właśnie wróciłem z okolic Poznania.W jedną i drugą stronę Hołek 3 razy mówił że zjechałem z trasy by po sekundzie dalej nawigować mnie trasą uprzednio  wyznaczoną.Jechałem tamtędy już z różnymi wersjami ale tylko 6.1 tak zrobiła.A pogoda lux słonko,satelity ok to coś z programem nie teges jednak.
sagem,nokia 3210,nokia 6320,nokia 6310,nokian70.mdaII,nokiae66.mda IIIkeiser.

*

Bilunia

Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 03, 2010, 22:43:24 »
Obiektywnie.
Polecam mały teścik:
Start: Poznań, ul. Silniki
Koniec: Ostrów Wlkp
Zarówno na "optymalnej" jak i na "szybkiej", elegancko wyprowadza na S-11 (pomimo drobnych różnic) i prowadzi dalej zgodnie z logiką.
Teraz proszę ustawić koniec: Ostrzeszów (na DK-11)
Trasa niby ta sama, tylko koniec trochę dalej.
Proszę porównać sposób wyprowadzenia na S-11 w jednym i drugim przypadku. Powinien być ten sam.
Dziwnym trafem, w drugim przypadku prowadzi przez miasto.
Trafik - był wyłączony, a suwaki optymalnej w środku.
Nie chcę dodawać wariantu krótkiego, bo wtedy zaliczymy kawałek leśnego duktu przy Gądkach.

*

Offline JD-MM

  • *****
  • 1145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS6 SM-G920F
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 04, 2010, 09:05:47 »
Proszę o potwierdzenie, czy ten odcinek (na zrzucie) jest u Was przejezdny. Od AM 3.9 - 6.0 był u mnie przejezdny, w 6.1 jest nieprzejezdny. Nie mogę na nim również wyznaczyć początku i końca trasy.

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 04, 2010, 09:27:42 »
U mnie też nie wyznacza trasy przez ten odcinek.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 04, 2010, 09:47:58 »
Co więcej, gdy się da punkt startowy, czy końcowy, na tej drodze, jest komunikat "Nie można odnaleźć trasy dojazdowej". Do supportu.

*

Offline felixb

  • ***
  • 390
  • Płeć: Mężczyzna
  • MapaMap 6.6.2 TOP i Automapa 6.10
  • Sprzęt: Mio 500 v2, Omnia II, ROM 23123_Normal od Ryrzego
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 04, 2010, 09:55:15 »
A gdzie to jest?.
felix

*

Bilunia

Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 04, 2010, 10:01:49 »
W 5.5.3 jest przejezdny w każdm wariancie (krótka, optymalna, szybka).
Zrzut z v.5.5.3 poniżej.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Jest już na serwerze Polska 6.1.0. 0912
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 04, 2010, 10:18:13 »
Ciekawe, że do pokazania czegoś zupełnie nieistotnego chce Ci się zrobić screena,
a jak informujesz o potencjalnym błędzie aktualnej wersji to zwykle tylko używasz zwrotów typu:
proszę porównać, proszę zobaczyć, nie dodając żadnych zrzutów.

Felixb, Choczewo w Polsce jest tylko jedno, a to Kurowo, jak widać ze screena, leży koło niego.
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free