AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic

  • 213 Odpowiedzi
  • 62682 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 05, 2011, 11:36:40 »
Ja sie wczoraj ponownie przekonalem, ze LD to jedna wielka smocza k..a.
1. Filtrowa zablokowana - brak naniesionych danych na LD. Nie interesuje mnie blokada miplo. Chcialbym, aby LD wiedzialo, ze nie moze mnie tam prowadzic, a wczoraj probowalo.
2. Koszykowa zamknieta w strone Lindleya - AM zero informacji o robotach etc. - koparke przeciez ciezko przeoczyc.
3. Wyjazd z W-wy wczoraj na Gdansk. Megakorki, zepsuty autobus na wyjezdzie. LD pokazuje radosnie, ze mozna jechac bez problemu i nie ma utrudnien.

Dla mnie to jedna wielka beta, bo niewiele daje. Jesli misie w AM nie potrafia do spolki z Targeo posadzic paru osob na 24 godz/dobe, ktora na biezaco nanosi informacje z Dyrekcji Drog, Radia, Strazy, Policji etc. to moga sobie zabrac te zabawke. A jak juz jest trasa zabagniona to raz mi sie zdarzylo, ze AM pokazala, ze jest korek. Jedynie roboty drogowe sie pojawiaja i to takie co trwaja z tydzien. Ad hoc - typu wyrwa w jezdni zamkniety pas juz nie.
I na marginesie - musze zglosic z trasy Warszawa-Torun brak przynajmniej 30 sygnalizatorow swietlnych. Nie wiem czy to cos da, ale marketing AM bedzie mogl sie pochwalic, ze ma 30 POI wiecej.

*

pliers

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 05, 2011, 12:27:09 »
Cytuj
marketing AM bedzie mogl sie pochwalic, ze ma 30 POI wiecej.

niekoniecznie... spotkałem kilka miejsc gdzie w rzeczywistości nie ma sygnalizacji a w AM jest. A tak przy okazji sygnalizacji świetlnej, trochę to śmieszne że na dużych skrzyżowaniach potrafią wstawić np. 4 ikony

*

Offline intimo

  • **
  • 125
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 05, 2011, 12:31:19 »
Ciekawostka,

Ostatnio wracałem z Gdańska do Krakowa. Kolega prowadził a ja zapewniałem mu logistyczną pomoc w pokonaniu tego odcinka. Miałem CB radio, NaviExperta, Targeo na laptopie z blueconnect. Kolegia miał AM chyba 6.6.2 bez LD ale z aktualnymi danymi SR. Dodatkowo jechał przed nami kolega, który wyjechał godzinę wcześmiej i nam uciekał. Informacji miałem pod dostatkiem. Po kolei:
CB radio: informacje na 80-90% prawdziwe, ale pokrycie tylko kilka – kilkanaście km.
NaviExpert: niby ma CT Online, ale jak LD z AM działa bardzo podobnie :D czyli raz tak a raz nie (nie mylić że to działanie to 50/50%).
Targeo: tu chyba najlepsze odzwierciedlenie zdarzeń na drodze. Generalnie paski prędkości pokrywały się z rzeczywistością. Był jakiś wypadek przed Częstochową. Na Targeo było czarno. Potem pasek rozjaśniał się, aż stał się przejezdny. Gdy byliśmy tam (to było po 4 godzinach) widać było że był tam wypadek, ale już posprzątany.
Kolega przed nami. No i tu mieliśmy najświeższe informacje o sytuacji na trasie.
AM ta bez LD wiadomo że nic nie wniosła w kwestii danych online, ale była przydatna „jak jechać”.
Podsumowując z tymi wszystkimi pomocami nigdzie nie utknęliśmy, dojechaliśmy w miarę szybko, przeważnie głównymi trasami, omijaliśmy zatłoczone odcinki. Jak widać sporo trzeba by tak sprawnie pokonać Polskę. Na chwilę obecną jeden system to za mało. Potrzeba info z wielu źródeł, dobrze przetworzonych i podanych :)

*

Offline tesbor

  • **
  • 242
  • Sprzęt: Galaxy sIII + Galaxy Note II
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 05, 2011, 19:03:48 »
Czyli upraszczajac sprawe - skoro amatorzy sobie poradzili to profesjonalisci tym bardziej - zwyczajnie trzeba chciec!

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 05, 2011, 19:20:26 »
Cytuj
Dla mnie to jedna wielka beta, bo niewiele daje. Jeśli misie w AM nie potrafia do spolki z Targeo posadzic paru osob na 24 godz/dobe, ktora na  nanosi informacje z Dyrekcji Drog, Radia, Strazy, Policji etc. to moga sobie zabrac te zabawke.

Żeby to zrobić to trzeba wyłożyć środki dokładnie kasę i stworzyć Centrum Zarządzania Informacjami drogowymi "zwał jak zwał" połączone i wymieniające się danymi z różnymi podmiotami typu Policja, Straż , Targeo, Taxi,   itp. itd....  gromadzone i zarządzane w jednym miejscu a następnie wysyłane tak jak teraz LD do użytkowników AM czy innych potencjalnych  odbiorców (tych którzy by chcieli pobierać takie dane oprócz użytkowników AM)

1. Za pewne nie było by to darmowe ze względy na poniesione inwestycje w sprzęt i zasoby ludzkie
2. Ilu było by chętnych skorzystania z takiej usługi - zapewne płatnej usługi bo nikt nie będzie tego robił za darmo (te parę osób 24h/dobę +sprzęt kosztuje)
3. Jaki by był przypuszczalny koszt takiej płatnej usługi LIVE? (ilu użytkowników AM z całego ogółu ma urządzenia aby w czasie rzeczywistym pobierać takie dane)
4. Czy ewentualna opłata, o ile by była, płacona była by miesięcznie czy rocznie?
5. Czy takie centrum jest w stanie utrzymać się tylko z użytkowników AM???


Cytuj
1. Filtrowa zablokowana - brak naniesionych danych na LD. Nie interesuje mnie blokada miplo.

A tu pytanie dlaczego?? Blokady są naniesione a synchronizacja i połączenie z Miplo Traffic nie prowadzi po tym odcinku drogi. Wystarczy zsynchronizować POI przed wyruszeniem w tresę ( mówię tu o tym konkretnym przykładzie gdzie blokady zostały naniesione zaraz po uszkodzeniu tej drogi)
Cytuj
Ja sie wczoraj ponownie przekonałem
czyli Piątek

Oczywiście nie staje tu w obronie LD bo sam mam wiele życzeń co do jego poprawnego działania ale uważam że jest to już poważny krok w dobrą stronę.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 19:27:29 wysłana przez morette »
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 05, 2011, 19:46:24 »
Żeby to zrobić to trzeba wyłożyć środki dokładnie kasę i stworzyć Centrum Zarządzania Informacjami drogowymi "zwał jak zwał" połączone i wymieniające się danymi z różnymi podmiotami typu Policja, Straż , Targeo, Taxi,   itp. itd....  gromadzone i zarządzane w jednym miejscu a następnie wysyłane tak jak teraz LD do użytkowników AM czy innych potencjalnych  odbiorców (tych którzy by chcieli pobierać takie dane oprócz użytkowników AM)
Czyli mamy nowy idealny standard. Inni mogą się łaskawie przyłączyć lub zgrzytać zębami. Megalomania. Systemem uznanym na świeci jest TMC. I Aqurat może do niego przystąpić lub rozwijać swój bez nadziei na kolejkę innych chętnych producentów.
1. Za pewne nie było by to darmowe ze względy na poniesione inwestycje w sprzęt i zasoby ludzkie
A czy AM jest darmowa? Skoro LD jest głównym chwytem reklamowym, to znaczy że warto w niego inwestować. I trzeba, a nie tworzyć wypierdek.
2. Ilu było by chętnych skorzystania z takiej usługi - zapewne płatnej usługi bo nikt nie będzie tego robił za darmo (te parę osób 24h/dobę +sprzęt kosztuje)
Jak wyżej. Od kiedy AM jest za friko. Aby zbierać owoce trzeba wcześniej zasiać.
3. Jaki by był przypuszczalny koszt takiej płatnej usługi LIVE? (ilu użytkowników AM z całego ogółu ma urządzenia aby w czasie rzeczywistym pobierać takie dane)
Jeżeli nie ma potencjalnych użytkowników, to spuśćmy zasłonę nad tą rzeczą. I przestańmy świecić marketingiem w oczy.
4. Czy ewentualna opłata, o ile by była, płacona była by miesięcznie czy rocznie?
5. Czy takie centrum jest w stanie utrzymać się tylko z użytkowników AM???
W kółko Macieju. Płacę kupując, płacę za subskrypcję. Jeszcze mało?

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 05, 2011, 20:05:26 »
W kółko Macieju. Płacę kupując, płacę za subskrypcję. Jeszcze mało?

Żebyś się nie zrujnował. 20 groszy dziennie, korzystając (przynajmniej ja!) dzień w dzień. To byle dziadowi na parkingu dajesz złotówkę, czy dwie, żeby się odczepił. No, ale jak Pan płaci, to wymaga  :evil:

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 05, 2011, 20:10:24 »
... Systemem uznanym na świeci jest TMC...
I z tego co czytam, jak to TMC w Polsce działa to nie wiem już co jest bardziej badziewne, TMC czy LD. :S
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #188 dnia: Luty 05, 2011, 20:16:41 »
Jakie masz TMC w Polsce na chwilę obecną ??? Chyba tylko sygnał testowy w RMF.   Masz je za friko i jesteś z niego zadowolony?


Ile płacisz tyle dostajesz bo tych kilku gości co by miało coś robić siedzi w domu i pierdzi w stołek a ty stój w korku i nie narzekaj  :P bo i tak już kasa poszła na mapy i program  :banan: :banan: :banan: :banan:
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #189 dnia: Luty 05, 2011, 20:17:27 »
A może było tak, że kolega przeczytał na stronie producenta że:
Cytuj
"AutoMapa Traffic to nowatorskie podejście do sposobu wyznaczania tras z uwzględnieniem informacji o ruchu drogowym. Dzięki potężnej bazie danych, o historycznej i aktualnej sytuacji na drogach, AutoMapa Traffic doskonale wie, z jaką predkością można jechać w danym momencie i którędy należy prowadzić, by ominąć zatory, korki, czy remonty na drodze. Dzięki AutoMapa Traffic kierowca otrzymuje dokładną informację, o której godzinie dotrze na miejsce, mając jednocześnie przekonanie, że czas jazdy będzie najkrótszy z możliwych."
( http://www.automapa.pl/?PEI=210436&lng=PL )
A po kupieniu programu okazało się że efekt działania tej nowatorskiej funkcji jest delikatnie mówiąc do d...
A my ... zachwalajmy dalej Automapę pod niebiosa bo przecież nie wypada inaczej.  :P

PS -ja też dałem się w to wkręcić zachęcony reklamą - ot głupi jestem że wierzę w to co pisze producent....


Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #190 dnia: Luty 05, 2011, 20:21:15 »
izaw no to poleciałeś po całości no i padło hasło TMC zaraz się zacznie i dział zostanie zamknięty przez uroczego amina te typy tak mają . Ja z obserwacji forum wiem że .„Po pierwsze primo” AM jest święte i nie wolno krytykować. „Po drugie primo” temat TMC jest beeeee ohydny i nie lzia. „Po trzecie primo” założenie co poniektórych płać i płacz za AM i za transfer który nic nie daje ,a jak już to coś nie tak ( patrz lektura forum AM). W AM dzięki samouwielbieniu ,oraz ulepszaczom z forum nie ma najmilejszych szans na zmianę polityki rozwoju aplikacji. Najgorsze to to że by zrozumieć zasadę działania AM trzeba być stałym użytkownikiem forum bo jak nie to zwiedzanie okolicy jest pewne . Teraz nastawiam klatę na krytykę oraz połajanki, proszę tylko o nowe wersje bo stare z opcji po co kupiłeś już znam i też się zastanawiam.   

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 05, 2011, 20:41:59 »
ochkarol wiem, że TMC działa nijak. Ale jak firmy w to zainwestują to zadziała jak w Europie. I twierdzę, że TMC zacznie szybciej sensownie działać w Polsce, niż reszta Europy padnie na kolana i zacznie stosować LD.
Oczywiście zawsze można mieć dwa systemy, dla nas i dla gorszej reszty.

akubit będziesz mi wypominał ile płacę? Czy kradnę? Kupuję produkt, czytam z wypiekami wypowiedzi PR Aquratu i... chciałbym to dostać. Jeżeli za te pieniądze nie jest to możliwe, to niech będzie tańsza wersja light bez LD i droższa z LD. Ale niech działa! Będę maił wybór.

A co do kosztów. Wystarczy do śledzenia sytuacji i nanoszenia w systemie około 10 osób (1 - 2 osoby "online" + urlopy itd). Koszt około 50 tys brutto. Sprzęt? Komputer z internetem mają (śledzą fora szukając...), radio, telefon. Podzielić to na pół miliona licencji wychodzi 10 gr miesięcznie na licencję. Dopłacisz za pewność systemu?

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #192 dnia: Luty 05, 2011, 20:53:28 »
Dopłacisz za pewność systemu?


Napewno dopłacę i to z wielką chęcią :ok: Z tym, że za 50 tys. to sprzątaczkę możesz zatrudnić i to nie na 24/7 tylko na 8 godzin.

Połączone: Luty 05, 2011, 20:55:49
izaw no to poleciałeś po całości no i padło hasło TMC zaraz się zacznie i dział zostanie zamknięty przez uroczego amina te typy tak mają . Ja z obserwacji forum wiem że .„Po pierwsze primo” AM jest święte i nie wolno krytykować. „Po drugie primo” temat TMC jest beeeee ohydny i nie lzia. „Po trzecie primo” założenie co poniektórych płać i płacz za AM i za transfer który nic nie daje ,a jak już to coś nie tak ( patrz lektura forum AM). W AM dzięki samouwielbieniu ,oraz ulepszaczom z forum nie ma najmilejszych szans na zmianę polityki rozwoju aplikacji. Najgorsze to to że by zrozumieć zasadę działania AM trzeba być stałym użytkownikiem forum bo jak nie to zwiedzanie okolicy jest pewne . Teraz nastawiam klatę na krytykę oraz połajanki, proszę tylko o nowe wersje bo stare z opcji po co kupiłeś już znam i też się zastanawiam.

Normalnie rzuciłeś mnie na kolana. Pełen szacun  :evil: Masz jeszcze jakieś przemyślenia?
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 20:55:49 wysłana przez akubit »

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 05, 2011, 21:03:17 »
akubit znasz to?Przykro mi, ale ten wątek całkowicie stracił przejrzystość - piszecie tu praktycznie na każdy temat. Dlatego dalsze jego istnienie nie ma sensu.

Bardzo proszę - twórzcie oddzielne wątki dotyczące każdego problemu, bo robi się śmietnik. Na przyszłość postarajcie się też unikać OT.
:ok:

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 05, 2011, 21:10:39 »
Kłaniam się.

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 05, 2011, 21:17:03 »
akubit masz pracę za 50 tys.? Chętnie skorzystam.

Podałem około 10 osób. W dzień do dwóch, nocą jedna. Daje to 7 osób. Uwzględniając weekendy, urlopy, inne wyszło 10.

Nie potrzeba tutaj żadnych profesorów habilitowanych, czy absolwentów MBA. Nawet matura niekonieczna. Wystarczy podstawowa znajomość języka polskiego, obsługi komputera.

Zatem 50 tys. miesięcznie na 10 osób to 5 brutto. Daje to ponad 2,5 tys. netto. Mało? Dodam, że nie musi pracować w Warszawie, a Koziej Wólce. Tutaj znajdziesz chętnych za połowę tej kwoty.

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 05, 2011, 21:20:38 »
Ale wiesz, że koszty pracodawcy, to nie tylko pensja?

Aaa, pisałeś o 50000 miesięcznie? No to ok  :ok:
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 21:28:13 wysłana przez akubit »

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 05, 2011, 21:40:25 »
Zatem zgadzasz się. 10 gr. miesięcznie to 1,20 zł rocznie. Oczywiście pracodawca ma koszty oraz nie wypłaci złotówki nie biorąc drugiej. Zaokrąglając, dodając podatki mamy około 5 zł rocznie.

Za tyle jak zaoferują prawdziwą usługę to wchodzę. Inaczej czuję się naciągany i robiony w balona. Tylko główna strona automapa.pl może zemdlić.

Ma ktoś inny pomysł?

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 05, 2011, 21:40:42 »
A tak w temacie najwyższy czas by AM była w wersji TMC i AM`Traffic z możliwościami wyłączenie tego ustrojstwa :O~(jak TMC i AM`Traffic).Ustala trasy po Bożemu krótka to krótka szybka to szybka itd. Gdy ktoś chce skorzystać z dobrodziejstw TMC ,lub AM`Traffic ,jego problem jego kasa, a zwykły nie prof. docent doktor habilitowany z AM  potrafi zrozumieć zawiłości ustalania trasy bez zwiedzania okolicy :ok:

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 05, 2011, 21:51:13 »
Za tyle jak zaoferują prawdziwą usługę to wchodzę. Inaczej czuję się naciągany i robiony w balona.

Czyli zgodziliśmy się na podwyżkę subskrypcji o 5 zł, pod warunkiem sprawnego działania centrum obsługi zdarzeń drogowych? Ja jestem za  :ok: Ktoś nas poprze?

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #200 dnia: Luty 05, 2011, 21:55:15 »
Dam 10 zł byle to nie był następny fajerwerek!!!!!!!!!!!!!! :D

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 05, 2011, 22:32:52 »
ochkarol wiem, że TMC działa nijak. Ale jak firmy w to zainwestują to zadziała jak w Europie.
Nie interesuje mnie jak to mogłoby działać u nas. Bo LiveDrive też mógłby działać pięknie.
Po tym co czytam o tym, jak to teraz działa u nas (od blisko roku) to jestem do TMC tak samo sceptyczny jak i do LiveDrive.
Oczywiście zawsze można mieć dwa systemy, dla nas i dla gorszej reszty.
Mnie wystarczyłby jeden, ale działający.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 05, 2011, 23:25:06 »
Ale systemu online nie da się oprzeć na pospolitym ruszeniu wolontariuszy. I jak wykluczy się to co niemożliwe, to co pozostanie, choćby całkiem nieprawdopodobne, musi być prawdą.

No chyba, że Aqurat poważnie podejdzie do sprawy i wreszcie zatrudni ludzi do aktualizacji zdarzeń.

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 06, 2011, 00:15:20 »
ochkarol wiem, że TMC działa nijak. Ale jak firmy w to zainwestują to zadziała jak w Europie. I twierdzę, że TMC zacznie szybciej sensownie działać w Polsce, niż reszta Europy padnie na kolana i zacznie stosować LD.

Przeciez TMC i LD w zasadzie nie roznia sie zbytnio, to tylko inny sposob przekazywania informacji do urzadzen, szkielet i zasada dzialania jest bardzo podobny. Oczywiscie oba maja swoje plusy i minusy. Natomiast co do "padania Europy na kolana"... moze przyklad taki sobie, ale coraz wiecej uzytkownikow zaczyna korzystac z Sygic`a, a z tego co tam znalazlem:

Cytuj
* Traffic data is delivered to your device via mobile internet connection

Dla Polski na razie nie maja danych, ale mimo wszystko ida droga jak AM (chociaz oni maja dodatkowa oplate, ktora AM pewnie tez wprowadzi). Mysle, ze nie ma co sie sprzeczac co jest lepsze TMC czy LD, bo i tak glownie chodzi o centrum, ktore bedzie dbalo o rzetelne informacje. Natomiast nie zdziwie sie, jesli w przyszlosci system TMC bedzie rowniez wysylal info przez internet. Pewnie stanie sie to w momencie, gdy polaczenia z siecia w roamingu w krajach Unii, beda mialy sensowne stawki.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 06, 2011, 19:25:04 »
A jednak coś tam działa
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 19:33:44 wysłana przez morette »
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 06, 2011, 19:44:00 »
targeo traffic jeszcze coś tam pokazuje... ale LiveDrive leży i kwiczy. Szczątkowe dane dla Al. Jerozolimskich na wysokości Ryżowej.

Wymiękam.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #206 dnia: Luty 06, 2011, 19:46:54 »
A jednak coś tam działa
Najtrafniejsza ocena funkcjonowania LD jaką ostatnio czytałem  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #207 dnia: Luty 06, 2011, 19:58:42 »
Karol - miszcz ciętej riposty :mrgreen:
Tak to właśnie jest z tą technologią... Nie raz się przekonałem że działa i pozwala zaoszczędzić czas. Ale ostatnie doświadczenia wskazują na to że jeszcze dużo muszą popracować.

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #208 dnia: Luty 06, 2011, 21:50:18 »
Dopracują LD! uczac się na nas a jak system zacznie poprawnie działać (w co nie watpie) wprowadzą to jako płatną opcje  bo przecież "czas to pieniadz".
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2011, 09:27:15 wysłana przez JR.Nysa »

*

Zachu

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #209 dnia: Luty 07, 2011, 00:55:55 »
Przeciez TMC i LD w zasadzie nie roznia sie zbytnio, to tylko inny sposob przekazywania informacji do urzadzen, szkielet i zasada dzialania jest bardzo podobny. Oczywiscie oba maja swoje plusy i minusy. Natomiast co do "padania Europy na kolana"... moze przyklad taki sobie, ale coraz wiecej uzytkownikow zaczyna korzystac z Sygic`a, a z tego co tam znalazlem:
Część się przesiada na inne nawigacje w telefonie. Tu łatwiejszy dostęp jest do odbioru informacji przez net niż sygnał radiowy. Ile urządzeń ma taką możliwość?
Dla PNA i odbiorników wbudowanych, odbiór sygnału radiowego jest łatwiej dostępny i pewniejszy niż dostęp do internetu.
Cytuj
Dla Polski na razie nie maja danych, ale mimo wszystko ida droga jak AM (chociaz oni maja dodatkowa oplate, ktora AM pewnie tez wprowadzi). Mysle, ze nie ma co sie sprzeczac co jest lepsze TMC czy LD, bo i tak glownie chodzi o centrum, ktore bedzie dbalo o rzetelne informacje. Natomiast nie zdziwie sie, jesli w przyszlosci system TMC bedzie rowniez wysylal info przez internet. Pewnie stanie sie to w momencie, gdy polaczenia z siecia w roamingu w krajach Unii, beda mialy sensowne stawki.
Centrum może być wspólne. Tylko dystrybucji danych może być równolegle przez radio i net.
Myślisz że każdy producent będzie inwestował oddzielne w swoje centrum?