AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic

  • 213 Odpowiedzi
  • 62221 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #210 dnia: Luty 07, 2011, 09:16:07 »
A jednak coś tam działa
Jeszcze troszkę i wszyscy będą chcieli mieć ten cały LD! Zobaczycie  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2011, 13:10:23 wysłana przez jachraniak »

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #211 dnia: Luty 07, 2011, 10:40:36 »
A jednak coś tam działa
Jeszcze troszkę i wszyscy będą chcieli mieć ten cały SmartRoutes! Zobaczycie  :mrgreen:

Chyba chodziło Ci o LiveDrive!

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #212 dnia: Luty 07, 2011, 15:17:26 »
ja... ja.. naturlich  :mrgreen:

Połączone: Luty 07, 2011, 15:46:24
Za dzisiejszy dzień przyznaję kolejny punkcik dla AM - po pierwsze zanim ruszyłem się w miasto sprawdziłem jak działa... i działał co widać na zrzutach powyżej.
Do tego doszło działanie na mieście. A prowadziła mnie pięknie, aż się zdziwiłem. Nie wdając się w szczegóły zaoszczędziłem znów kupę czasu i jestem zadowolony z dzisiejszego dnia.  :ok:
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2011, 15:46:24 wysłana przez jachraniak »

*

Offline Miedzio

  • ***
  • 492
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #213 dnia: Luty 07, 2011, 16:30:02 »
Przeciez TMC i LD w zasadzie nie roznia sie zbytnio, to tylko inny sposob przekazywania informacji do urzadzen, szkielet i zasada dzialania jest bardzo podobny. Oczywiscie oba maja swoje plusy i minusy. Natomiast co do "padania Europy na kolana"... moze przyklad taki sobie, ale coraz wiecej uzytkownikow zaczyna korzystac z Sygic`a, a z tego co tam znalazlem:
Część się przesiada na inne nawigacje w telefonie. Tu łatwiejszy dostęp jest do odbioru informacji przez net niż sygnał radiowy. Ile urządzeń ma taką możliwość? Dla PNA i odbiorników wbudowanych, odbiór sygnału radiowego jest łatwiej dostępny i pewniejszy niż dostęp do internetu.

Na dzien dzisiejszy owszem w niektorych urzadzeniach latwiej o dostep do sygnalu radiowego, ale trzeba brac pod uwage, ze i tak wiaze sie to z wbudowaniem dodatkowego modulu, modulu TMC. Nic nie stoi na przeszkodzie zeby zamiast TMC wbudowac GSM/WiFi/BT itp. a w zasadzie teraz prawie kazde nowe urzadzenie ma jakas mozliwosc laczenia sie z siecia. Wydaje mi sie, ze to tylko kwestia czasu, kiedy przesylanie danych przez internet wyprze przesylanie danych droge radiowa. Internet daje wieksze mozliwosci (chociazby dwukierunkowosc przesylania danych). Chodzi tylko o powszechnosc dostepu do sieci, a ona z roku na rok jest coraz wieksza i co wazne... tansza.

Cytuj
Dla Polski na razie nie maja danych, ale mimo wszystko ida droga jak AM (chociaz oni maja dodatkowa oplate, ktora AM pewnie tez wprowadzi). Mysle, ze nie ma co sie sprzeczac co jest lepsze TMC czy LD, bo i tak glownie chodzi o centrum, ktore bedzie dbalo o rzetelne informacje. Natomiast nie zdziwie sie, jesli w przyszlosci system TMC bedzie rowniez wysylal info przez internet. Pewnie stanie sie to w momencie, gdy polaczenia z siecia w roamingu w krajach Unii, beda mialy sensowne stawki.
Centrum może być wspólne. Tylko dystrybucji danych może być równolegle przez radio i net.
Myślisz że każdy producent będzie inwestował oddzielne w swoje centrum?

Jak wyzej, wlasnie o tym  pisalem, ze to tylko sposob dystrybucji informacji, a najwazniejsze jest centrum zarzadzania.