AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic

  • 213 Odpowiedzi
  • 62683 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 25, 2011, 08:33:37 »
Nie dzialalo - Targeo bylo OK, ale LD w AM sobie nie radzilo. Wymuszalem pobieranie danych co 5 minut i nie bylo zadnego efektu. Zobacz moj post #155 o 3 okienka wyzej. Od 18:10 do 19:30 ciagle wyznaczal trase ul. Pulawska, a 2 pasy zostaly otworzone dopiero po godzinie 20. Trasa byla zablokowana od 17:30. Ja przejezdzalem w przeciwnym kierunku o 18:20 i byl minimalny ruch przez pas zieleni, ale watpie, zeby jezdzily po tym pasie auta z AM i Traffic. Dla pewnosci sprawdzalem czy dane sie pobieraly.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2011, 08:36:54 wysłana przez ererce »

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 25, 2011, 11:26:46 »
Nie działało bo w tych dniach akurat był problem z pobieraniem danych, został on usunięty wczoraj w godzinach wieczornych i może dla tego nie było odzwierciedlonej sytuacji w w AM
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:27:01 »
Nie działało bo w tych dniach akurat był problem z pobieraniem danych, został on usunięty wczoraj w godzinach wieczornych i może dla tego nie było odzwierciedlonej sytuacji w w AM

W mojej odpowiedzi  #147 częściowo odpowiedziałem na Twoje wątpliwości.
System Am Traffic ma jednak jeszcze problemy z " niwelacją opóźnienia" i podobno pracują nad tym.

Proponuję profilaktycznie podesłać im kilka maili z przypomnieniem o "problemie" LD! a pewnie poprawią to do następnej wersji  :D

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 25, 2011, 14:42:53 »
i tak zrobiłem
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline ererce

  • **
  • 175
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 25, 2011, 17:49:49 »
No fajnie, ze odpowiadaja, ze maja problem, ale w zwiazku z tym niech dadza info na stronie, ze produkt nie dziala. A obecnie to chwala sie tym jako przewaga konkurencyjna. Dla mnie to po prostu ciagle beta LD i beta SR. :)

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 02, 2011, 14:27:18 »
"Jedna osoba nie żyje. "Z samochodu zostało tyle, co widać"

http://kontakt24.tvn.pl/temat,jedna-osoba-nie-zyje-quot-z-samochodu-zostalo-tyle-co-widac-quot-,70518.html?grupa=polska

Śledziłem Targeo i AM i między AM  a Targeo było lekkie różnice, wiec nie jest źle :)
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Konrad4x

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 03, 2011, 10:33:52 »
Czy ktoś może sprawdzał jak LD zareagowało na utrudnienia w ruchu dziś od rana w okolicach filtrów i ulicy Koszykowej w Warszawie ( http://www.tvnwarszawa.pl/ulice,news,koszykowa-poplynela-a-potem-sie-zapadla,59522.html ) ?

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 03, 2011, 10:55:51 »
Tak jak i w Targeo i AM mało odczytu z tej ulicy, jakby użytkownicy omijali ten obszar, dodatkowo droga jest zablokowana w Miplo.
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 03, 2011, 11:39:11 »
trudno ocenić...

niepokoi mnie brak danych "Zdarzeń" na odcinku Raszyńska - Krzywickiego.

Natomiast dobrze wygląda Filtrowa. Także w AM. Przypomnę że w targeo jeśli nie ma prognoz (przerywanych kolorków na trasie) a brak jakiegokolwiek kolorku znaczy się że w tym miejscu jest czarny... czarny jak czarna dziura... przez to jest przezroczysty :)

Połączone: Luty 03, 2011, 11:54:58
W tej chwili brak danych LD (AM) dla Filtrowej! W ogóle mało danych - zostały główne arterie Warszawy.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 11:54:58 wysłana przez jachraniak »

*

Konrad4x

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 03, 2011, 15:35:00 »
Jak na tę chwilę, to AM z włączoną funkcją LD wyznaczy trase Wawelska - Krzywickiego- Koszykowa w kierunku Lindleya. Super, dzięki za takie LD  :-| , a zdarzeń zero w tym rejonie.  :(
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 15:37:41 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 03, 2011, 16:23:26 »
Jak nikt nie jedzie i nie wysyła z stamtąd danych to i nie ma odzwierciedlenia w LD. Trzeba ściągnąć blokady z Miplo
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Konrad4x

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 03, 2011, 16:36:52 »
Jak nikt nie jedzie i nie wysyła z stamtąd danych to i nie ma odzwierciedlenia w LD. Trzeba ściągnąć blokady z Miplo
Rozumiem, jak nie kijem go to pałką . Po ściągnięciu blokad z miplo faktycznie odcinek na Krzywickiego został zablokowany, co uniemożliwia tam skręt w Koszykową
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 16:55:41 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline superneo

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 03, 2011, 16:55:08 »
A wcale, ze nic nie poprawiono. Godz. 18:10 i 19:10 - Targeo pokazuje czarny kolor na odcinku Pulawskiej od Poleczki do Doliny Sluzewieckiej ze wzgledu na zablokowane 3 pasy ruchu.
AM zawziecie prowadzi i z danymi 18:20 i 19:10 przez Pulawska, wlasnie przez ten odcinek, ktory jest calkowicie nieprzejezdny.

Aktualnie trasa Łazienkowska z Centrum na pragę jest całkowicie zablokowana. Policja nie przepuszcza w ogóle nikogo. Jeszcze nie wiem dlaczego. Na Taergeo jest na czarno a AM: Jedź radośnie prosto z pełną prędkością. Może wpław przez Wisłę :)
S11 > 3210 > 3510i > N73 > N95 8GB > Omnia > HTC HD > HTC Desire HD > HTC Sensation

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 03, 2011, 17:26:47 »
Na targeo Most Łazienkowski wygląda dobrze :)
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 17:29:32 wysłana przez jachraniak »

*

Offline superneo

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Sensation
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 03, 2011, 17:43:10 »
Teraz tak ale wtedy był na czarno. A tak w ogóle to sprawdziłem na omijamykorki.pl i cofnąłem się z godzinami do tyłu i most w żadnej godzinie nie był na czarno. Kosmos jakiś
S11 > 3210 > 3510i > N73 > N95 8GB > Omnia > HTC HD > HTC Desire HD > HTC Sensation

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 03, 2011, 17:49:05 »
Dlatego zawsze trzeba robić zrzuty... Może się przydać kiedyś  :mrgreen:

*

Offline statler

  • **
  • 209
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto G6 Plus
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 03, 2011, 18:00:21 »
Jak nikt nie jedzie i nie wysyła z stamtąd danych to i nie ma odzwierciedlenia w LD. Trzeba ściągnąć blokady z Miplo

Z http://www.automapa.pl/?PEI=210436&lng=PL
Dane o natężeniu ruchu gromadzone są nieustannie z kilkunastu niezależnych źródeł. Ważną ich część stanowią informacje przekazywane anonimowo on-line przez użytkowników AutoMapy.

 :evil: Tia...

Jeśli LD faktycznie bazuje jedynie na użytkownikach AM, to nie ma przed sobą żadnej przyszłości. NocnyMarek już pisał o potrzebie istnienia "Trafficmena", który choćby na podstawie Miplo zmieniłby dane LD przekazywane kierowcom.

Nadal nie ma poprawnych danych LD dla Łodzi. Do supportu już nic w tej sprawie nie wysyłam, moja kolekcja maili "Dziękujemy za zgłoszenie..." jest już wystarczająco duża.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 18:26:23 wysłana przez statler »

*

Offline hipeck

  • **
  • 212
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 03, 2011, 21:44:21 »
Wygląda na to, że w obecnej formie /wg mnie to pewne/ nie zadziała nigdy jak należy.  pozdr

*

Konrad4x

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 04, 2011, 10:03:01 »
Dlaczego Live Drive po pobraniu danych pokazuje tylko kolorki na głównych ulicach ( w Warszawie )  . Tak mi w każdym razie wczoraj pokazywało. Przecież to bez sensu jest  :-|

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 04, 2011, 11:00:16 »
Moje pytanie do supportu AM  :

"  Dzisiaj godz. 16.45 system LD! nie pobiera pełnych  danych  z systemu Targeo."

Odpowiedź:

"Witamy

Prace nad usunieciem problemu trwaja, nic wiecej nie jestesmy w stanie Panu napisac.

Pozdrowienia / Regards / Mit freundlichen Gruessen
AutoMapa (mp) "


Moim zdaniem podejmowanie tematu przypadkowo działającego LD! oraz jego funkcjonowania na obecnym etapie uważam za bezcelowe.
 
My wiemy że działa źle , support też wie  a bicie piany nic tu nie pomoże.

Należy poczekać na naprawienie tego " aż nadto widocznego" problemu f. Aqurat i wtedy dyskutować nad jego użytecznością w życiu codziennym.

Niestety dla mnie LD! na tym etapie(v 6.7) to totalna klapa i niewypał.
 
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 11:41:56 wysłana przez JR.Nysa »

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 04, 2011, 11:48:45 »
Ja się z tym nie zgadzam może nie jest idealnie ale nie ma też tragedii. Mnie kilka razy uratowały dane z LD
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Konrad4x

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 04, 2011, 11:57:34 »
Moim zdaniem podejmowanie tematu przypadkowo działającego LD! oraz jego funkcjonowania na obecnym etapie uważam za bezcelowe.
 My wiemy że działa źle , support też wie  a bicie piany nic tu nie pomoże.
Należy poczekać na naprawienie tego " aż nadto widocznego" problemu f. Aqurat i wtedy dyskutować nad jego użytecznością w życiu codziennym.
Niestety dla mnie LD! na tym etapie(v 6.7) to totalna klapa i niewypał.

Zgadza się, tylko jak system LiveDrive nie działa, to może niech wywalą informację z głównej strony o tym badziewiu: http://www.automapa.pl/?PEI=210436&lng=PL
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2011, 12:13:10 wysłana przez Konrad4x »

*

Offline JR.Nysa

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • AM 6.17 PL , TomTom Android 1.4
  • Sprzęt: BLOW50YBT , Samsung Galaxy S 4 - i9505 5.0.1
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 04, 2011, 12:01:04 »
Problem LD! polega na niekompletnym pobieraniu danych Targeo a czy zadziała czy nie to najczęściej kwestia przypadku!

*

Dżeju

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 04, 2011, 17:31:20 »
Problem LD! polega na niekompletnym pobieraniu danych Targeo a czy zadziała czy nie to najczęściej kwestia przypadku!
Masz oczywiście rację  :ok: Uzupełniając, te przypadki zdarzają się zazwyczaj w dużych aglomeracjach. System jest w wersji wczesnej alfa i żadne bicie piany przez fanów tego systemu, którzy prezentują, iż gdzieś to zadziałało nic nie pomoże. Tak jak napisałeś, tą dyskusję można ciągnąć, gdy system będzie przynajmniej w wersji beta  :mrgreen:

*

Offline izaw

  • *****
  • 1165
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 04, 2011, 20:24:26 »
No co tak narzekacie. LD jest jak zepsuty zegar - dwa razy na dobę pokazuje dokładny czas.

*

Offline annkor

  • **
  • 234
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDACIV; AM z licencją;
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 04, 2011, 22:15:30 »
 :ok: :wink:
Do tej pory 3x, słownie trzy razy LD poprowadziło mnie w Wa-wie objazdami korków. Niestety również 3x, AM LD się nie spisało.  Może z powodu problemów w pobieraniu danych...a może z innego powodu...
Jednakże zupełnie nie dociera do mnie komunikacja AM o zyskaniu czy też stracie czasu, bądź km, wyświetlana w postaci dodatkowego "kolorowego" paska nad pilotem.  Czas dojazdu się często skraca w czasie jazdy, a komunikat lub komunikaty o "zysku" bądź "stracie", nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistym czasie dojazdu i żadna matematyka nie pomaga w wyliczeniu jakiegokolwiek współdziałania wskaźnikow.
P.S. Dobrze, że mam CB to chociaz wiem jak jechać, o ile można pojechać i wiem co mnie czeka po drodze.
Nie mam zaufania do LD i SR.... :-|
"Nie mów co wiesz, lecz wiedz co mówisz"

*

Konrad4x

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 05, 2011, 08:39:05 »
Problem LD! polega na niekompletnym pobieraniu danych Targeo a czy zadziała czy nie to najczęściej kwestia przypadku!

100% racji. Dopóki LD pobiera tylko szczątkowe dane traffic z targeo, to system LD w AutoMapie można między bajki włożyć, żeby nie powiedzieć wulgarniej. Uważam, iż reklamowanie tego na stronie AM i na stronie Targeo jest nieuczciwe i wysoce naganne !!!!!!!!!!!!!!! Wysyłanie danych LD do serwera AM jest na dzień dzisiejszy nabijaniem kieszeni operatorowi, a w zamian nie otrzymujemy niczego. Ja wiem zaraz ktoś napisze, ale masz przecież dzięki temu statystyczne SR. Ja nie chcę mieć SR tylko sprawne LD, bo SR to wróżenie z fusów w temacie przepustowości danej drogi o aktualnej porze wyznaczania trasy. W ogóle nie rozumiem sensu stworzenia tej funkcjonalności (SR) poza dostarczeniem tematu dla prasy dla szefa marketingu Aqu...  :-|
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 08:40:57 wysłana przez Konrad4x »

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 05, 2011, 09:56:06 »
wiam:)

myslę ze autorzy automapy powinni odblokować możliwosc wysyłania danych i ich pobierania (dotyczy tylko LD) z kopii pirackich. Po pierwsze niewiele ich to kosztuje (marne zwiększenie transferu na serwerach), a bardzo wiele mogą zyskać.

Mianowicie:

1. Oczywisty zysk: masa danych spływająca do systemu.
2. Co za tym idzie, większe zadowolenie legalnych userów.
3. Wprowadzić to jako np. 6 miesięczną akcje promocyjną (dla nielegalnych userów, żeby zachęcić ich do zakupu oryginału)
    Będzie akcja w mediach, że firma taka cudowna i cacy, że dba o potencjalnych klientów którzy chwilowo zbłądzili itp, a tak naprawdę firma zyska na masie danych.
    Uważam że ta masa danych to realna sprawa, ponieważ tzw maniacy zazwyczaj mają wykupione taryfy ryczałtowe na internet, a niezbyt często mają oryginalną automape.
   
4. Firma zyska sporą baze danych pirackich userow (typ sprzętu itp) co pozwoli lepiej przygotować akcję reklamową, dla, tak naprawdę już przekonanych do produktu userów.
5. Jeśli ta usługa ma faktycznie działać to musi powstac wersja na androida, czyli dla świadomych userów. Iphone nic nie rozwiąże, bo iphony z założenia kupują ludzie którzy nie mają pojęcia o LD.

6. Żona mnie woła na kawę więc resztę niech dopowie sobie dział marketingu z działem technicznym LD. :)


*

Konrad4x

Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 05, 2011, 10:15:40 »
myslę ze autorzy automapy powinni odblokować możliwosc wysyłania danych i ich pobierania (dotyczy tylko LD) z kopii pirackich. Po pierwsze niewiele ich to kosztuje (marne zwiększenie transferu na serwerach), a bardzo wiele mogą zyskać.
Może i masz rację , ale przede wszystkim musi byc zapewnione perfekcyjne odwzorowanie w AM danych traffic on line z targeo i na podstawie tego dobierany najszybszy routing. Ja tu nie za bardzo się orientuję, ale jeżeli dane trafikowe do targeo nie pochodzą z wysyłki danych od użytkowników automapy, to ta wysyłka w ogóle mogłaby być zbędna. Ale tu moge się mylić, bo nie znam źródła danych o korkach wyświetlanych w targeo.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM`Traffic działa? - karambol na A4 koło Gliwic
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 05, 2011, 11:15:07 »
... 3. Wprowadzić to jako np. 6 miesięczną akcje promocyjną (dla nielegalnych userów, żeby zachęcić ich do zakupu oryginału)
Żeby zachęcić do zakupu oryginału, to LiveDrive musi działać, po prostu działać a SmartRoutes nie prowadzić bocznymi drogami tudzież nie robić wycieczek po zjazdach i wjazdach.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .