AM 6.7 - błędy! (aktualizacja 06.02.11r.)

  • 257 Odpowiedzi
  • 82540 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 28, 2011, 11:40:46 »
ocho - już jest nieźle :)
wystarczyło zmienić godzinę startu na 5:50 w przyszły piątek - efekt na zrzucie.
Jak znajdujecie?

Bo przyczyny mogą być znowu co najmniej dwie:
1) przewaga prędkości średnich na tej "złej" trasie
a) błędna
b) poprawna
2) błędny routing AM
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 11:56:15 wysłana przez jachraniak »

*

Offline mobilex

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad VIVO_S + AutoMapa Europe
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 28, 2011, 16:21:06 »
Cytuj
Dziś na trasie Głogów - Podgórzyn - Karpacz AM kilkakrotnie na siłę próbowała mnie ściągnąć na boczne dróżki. Najpierw w Polkowicach ciągnęła mnie na Chocianów i zadupia z dziurami, oczywiście pojechałem na Lubin, potem na początku i końcu Złotoryi ciągnęła mnie gdzieś na prawo na kolejne zadupia

Potwierdzam, dzieje się to także na szybkiej na tej samej trasie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2014, 10:31:35 wysłana przez mobilex »

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 28, 2011, 16:43:43 »
iceneon - niestety nie mogę potwierdzić Twojego routingu... ETA też chyba nie jest z F1... Możesz pokazać swoje zrzuty? Moje ustawienia - trasa szybka, włączony SR.

Jak u Ciebie - włączony SR, trasa szybka - efekt na zrzucie screen02 i screen 04. Tylko tak jak napisał nocnyMarek, przy włączonym SR ważny jest dzień i godzina wyznaczenia trasy.

Połączone: [time]Styczeń 28, 2011, 16:51:02[/time]

ocho - już jest nieźle :)
wystarczyło zmienić godzinę startu na 5:50 w przyszły piątek - efekt na zrzucie.

U mnie jest tak samo jak u Ciebie. Chyba tak samo, bo... niby 141 km, ale u mnie czas podróży dłuższy o 2 minuty  :shock: (screen03).
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, 16:53:03 wysłana przez jerzu »
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 28, 2011, 18:40:13 »
W AM6.7 Hołek nie sygnalizuje utrudnień w ruchu... Pojawia się stosowny pasek z informacją np "utrudnienia w ruchu +14min" ale Hołek się nie odzywa :(

Troszkę lipa bo w 6.6.2 komunikat był głosowy i w formie wspomnianego paska.

Nic chyba nie zmieniałem w ustawieniach...

może ktoś potwierdzić?

Połączone: Styczeń 28, 2011, 18:41:41
jerzu - Twoja trasa jest jeszcze inna. Ale czas i długość jest bardzo podobna.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 28, 2011, 19:11:03 »
jerzu - Twoja trasa jest jeszcze inna. Ale czas i długość jest bardzo podobna.

Te screeny z trasą to są z piątku, z godziny 16:40. Jak ustawiłem start na przyszły piątek i godz. 5:50 to trasa wyszła taka jak na twoim screenie, dlatego już ich nie wrzucałem. Jedyna różnica jest właśnie w czasie przejazdu - te 2 minuty.

Co do informacji o działaniu LD - zauważyłem że komunikaty głosowe nie zawsze się pojawiają, nie wiem od czego to zależy.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 28, 2011, 19:16:09 »
Brak komunikatu głosowego to moim zdaniem błąd.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 28, 2011, 19:45:20 »
Brak komunikatu głosowego to moim zdaniem błąd.

Moim zdaniem też. Ale tak sobie teraz pomyślałem, czy komunikat nie pojawia się tylko wtedy, gdy jest to związane ze zmianą przebiegu trasy spowodowaną przez dane LD.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 30, 2011, 10:26:56 »
@ iceneon

dane SR z 28 zmieniają przebieg trasy z takiej

na taką:


oczywiście start 04.02.2011. godz 5:50

jak oceniasz?

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 30, 2011, 14:14:25 »
Jeszcze gorzej. Szczerze mówiąc to nie widziałem, że tamtędy może przebiegać ta trasa  :shock:
Zaraz zaktualizuję dane i jutro przetestuję na trasie do Kamiennej Góry. W tamtą stronę co prawda jest mniej tras alternatywnych, ale może AM mnie zaskoczy  :]
Marudziłem, że przesiadam się na inny program, jednak w piątek po przejechaniu 50km z powrotem włączyłem AM, bo nie widzę innej alternatywy. Mimo swoich niedociągnięć AM i tak bije inne programy na łeb. Przynajmniej w Polsce.

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 30, 2011, 17:00:58 »
SR włączone, piątek, 5:50

Trasa "przez punkt"



Trasa "przez okolice"

Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 30, 2011, 17:19:06 »
Potwierdzam routing jerzu... Przy wybraniu opcji przez okolicę routing (chyba) jest taki jakiego oczekiwał iceneon od początku

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 30, 2011, 19:04:29 »
No i mamy ciekawostkę, bo nie powinno mieć znaczenia, czy wybieramy "przez punkt" czy "przez okolicę". W moim przypadku jest to konkretny punkt, bo mam klienta w Podgórzynie i w Karpaczu. IMHO babol AM.

*

pliers

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:39:20 »
dziś spotkałem się z takim oto przypadkiem:
12:30 START Rybnik, KONIEC Łódź , trasa szybka...

jadąc A4 przed węzłem Gliwice, AM kazała o zgrozo zjechać mi z autostrady, przejechać cały węzeł drogą równoległą do A4 po czym wrócić ładnie na autostradę. Domyślam się że przyczyną takiej sytuacji była funkcja SmartRoutes. Oczywiście pojechałem normalnie, czyli A4 jednak droga równoległa jest na tyle blisko A4 że program ciągle prowadził mnie drogą równoległą. Mam włączone wysyłanie danych SR przy podłączeniu z PC jednak tu nasuwa się pytanie... jak poprawić "średnią przepustowość" tego odcinka A4 skoro mimo że nim jadę 140 km/h AM widzi że jadę drogą równoległą? Wychodzi chyba z tego paradoks polegający na podwyższaniu "przepustowości" na drodze równoległej.

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 31, 2011, 23:06:51 »
Na trójmiejskiej obwodnicy którą dość często przejeżdżam też mi AM często każe zjeżdżać na równoległą jezdnię do zjazdów (Osowa i Matarnia) i potem wracać.  Teraz oczywiście jeśli nie mam zjeżdżać to ignoruję.  AM oczywiście nie widzi że nie posłuchałem i myśli że jadę grzecznie boczną jezdnią.  Główny efekt to powtarzany komunikat "zwolnij" (mam włączone), gdyż na tej bocznej jezdni jest dużo niższa dozwolona prędkość.  Ponieważ na głównej trasie czasem zdarzają się korki, to podejrzewam że te boczne jezdnie nigdy nie stracą statusu "szybszych".  Raz kogoś ładnie poprowadziło dla wyminięcia korka na głównej jezdni, i teraz już zostanie.  Przy obecnej dokładności GPS, to chyba tylko ręczna ingerencja może załatwić ten problem.  No chyba że miłośnicy live drive zaczną uparcie jeździć powoli tymi bocznymi trasami żeby "nauczyć" system, że to wcale nie jest takie super.

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 01, 2011, 13:10:30 »
Brak komunikatu głosowego to moim zdaniem błąd.
Moim zdaniem też. Ale tak sobie teraz pomyślałem, czy komunikat nie pojawia się tylko wtedy, gdy jest to związane ze zmianą przebiegu trasy spowodowaną przez dane LD.
Wczoraj doświadczyłem... W wyniku zmiany trasy wymuszonej LD Hołek się odezwał mniej więcej w tym kontekście "zmieniam trasę" albo "zmiana trasy" było ciut za cicho i nie jestem pewien. Chciałem dobrać się do Hołka za pomocą AMREC żeby ustalić jaki to komunikat, ale się okazało że nie ma takiej opcji.

*

Offline Darkph

  • ***
  • 493
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 01, 2011, 13:43:21 »
Mimo swoich niedociągnięć AM i tak bije inne programy na łeb. Przynajmniej w Polsce.
Mogę się zapytać w czym ?

*

Offline jachraniak

  • *****
  • 2152
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 13
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 01, 2011, 13:51:56 »
jak to w czym?
w dociągnięciach :mrgreen:

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 01, 2011, 18:19:26 »
Mam włączone wysyłanie danych SR przy podłączeniu z PC jednak tu nasuwa się pytanie... jak poprawić "średnią przepustowość" tego odcinka A4 skoro mimo że nim jadę 140 km/h AM widzi że jadę drogą równoległą? Wychodzi chyba z tego paradoks polegający na podwyższaniu "przepustowości" na drodze równoległej.
1. Przejechać ten odcinek bardzo wolno -- wyślą się dane o wolnym ruchu na bocznym odcinku.
2. Wybrać Trasa->Przelicz. Zazwyczaj przelicza trasę od aktualnego punktu wyznaczonego przez GPS.

Można jeszcze próbować zmienić ignorowanie odchyleń na najmniejsze, ale to pewnie nie zadziała...
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 01, 2011, 18:52:38 »
1. Przejechać ten odcinek bardzo wolno -- wyślą się dane o wolnym ruchu na bocznym odcinku.
To dość ryzykowne, raz że podejrzenie, że zbierane dane traffic są przyciągane do trasy,
to na razie tylko niezweryfikowana, choć nie bezzasadna hipoteza,
dwa, że takie stanowcze zwalnianie na autostradzie, bez widocznego dla innych
uczestników ruchu powodu, może stanowić potencjalne zagrożenie.
(chyba że pisząc 'ten odcinek' miałeś na myśli fizyczne zjechanie na drogę równoległą,
tą którą prowadzi trasa)
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 01, 2011, 19:20:46 »
Nie miałem na myśli jechania 10km/h, ale rzeczywiście lepszy pomysł to zjechanie na tą boczną drogę i papieros/siusiu.
Ale czy tak to powinno działać?
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline starsza.pani

  • ***
  • 328
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: MODECOM MX3HD AM-oczywiście najnowsza
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 01, 2011, 20:55:38 »
Na trójmiejskiej obwodnicy którą dość często przejeżdżam też mi AM często każe zjeżdżać na równoległą jezdnię do zjazdów (Osowa i Matarnia) i potem wracać.  Teraz oczywiście jeśli nie mam zjeżdżać to ignoruję.  AM oczywiście nie widzi że nie posłuchałem i myśli że jadę grzecznie boczną jezdnią.  Główny efekt to powtarzany komunikat "zwolnij" (mam włączone), gdyż na tej bocznej jezdni jest dużo niższa dozwolona prędkość. 

W niedzielę miałam identyczną sytuację jadąc w Katowicach dwupasmówką od Sosnowca w kierunku Bielska. Na Rozdzieńskiego kazała mi Marzena zjechać do Ikei czyli na równoległą boczną. Nie posłuchałam, ale AM tego nie zauważyła.

*

Offline morette

  • ****
  • 630
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 hypnosis V.12_3.14_F; Samsung Galaxy S III
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 03, 2011, 10:33:10 »
Witam

Dzisiaj przy pobieraniu danych Trafikowych pojawiły mi się następujące komunikaty.

Czy to oznaka padania karty SD??

EDIT:

Po zamknięciu programu i soft resecie urządzenia komunikat już się nie pojawia jednak zauważyłem że w statystykach danych Traffikowych dane zostały zresetowane i teraz liczy się wszystko od początku.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 11:09:19 wysłana przez morette »
Auto Mapa 6.10.0(1714)/Europe 1206  włączone korzystanie z LD
Android Auto Mapa - Samsung Galaxy S III

*

Offline rgr

  • *****
  • 1044
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 03, 2011, 16:12:33 »
Ale chyba wiesz jak to sprawdzić?
cmd.exe
chkdsk f:

(gdzie f: to nasz napęd z kartą)
To nie tablica ogłoszeń !

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 03, 2011, 20:49:34 »
Mam zapytanie do znających DK 10 Toruń-Bydgoszcz i okolice.
Wczoraj AM poprowadziła mnie jadąc DK 10 ze wschodu na zachód na wysokości Torunia via Grębocin, Łysomice, Łubianka do miejscowości Zławieś Wielka i dalej DK80 do Bydgoszczy i tam na 10kę zamiast cały czas ciągnąc mnie 10ką.

Czy ten routing nie zabrał mi dużo czasu. Wim jedno po zmroku ten objazd z DK10 na DK80 wydawał się strasznie wąski.

Jechałem tamtędy 1 raz dlatego pytam. godzina podróży to tam ok 20 wieczorem wczoraj.

Maciej
--
Pozdrawiam
Maciej

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 03, 2011, 22:29:33 »
Napiszę tak:
różnica czasu między trasą przez Toruń, a tą którą jechałeś, wynosi wg AM (o tej godzinie!) ok. 10min i 1km, na korzyść Twojej. I tak jest pewnie w rzeczywistości. IMO nie warto (no chyba, że masz nóż na gardle). Co innego w godzinach szczytu, bo wtedy różnica czasu będzie zdecydowana.
Dla mnie wniosek jest taki:
AM powinna mieć opcję wyliczania trasy według trzech sposobów - szybka, optymalna i łatwa (po najlepszych drogach), po czym przedstawiać wyniki obliczeń w sposób umożliwiający szybkie porównanie tych wyników z uwzględnieniem czasu i długości, a może i kategorii dróg, a następnie wybór.
Powinno być to dostępne jako opcja (może np. dla tras >100 czy 50km), gdyż czasem mamy więcej czasu na analizę, a czasem zależy nam na jak najszybszym wyznaczeniu trasy.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 03, 2011, 22:43:33 »
Nie wiem czy chcę takiej funkcjonalności, za to na pewno chciałbym, żeby ta przynajmiej ta jedna
była wyliczona tak jak być powinna, zobacz do dziś znalazłem, znów na tym odcinku pod Gnieznem
gdzie swego czasy była niepotrzebna blokada ze zdarzeń.
To naprawdę wstyd, żeby program tyle lat istniejący na rynku nie potrafił sobie poradzić
z tak banalną trasą:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Miami

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS MyPal A636N SDHC Class6 8GB FAT32 klaster4KB
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 03, 2011, 23:24:50 »
Wydłużyłem trase o kilka kilometrów. Algorytm liczący po osiągnięciu 15 km głupieje i to w przypadku bez VIA jak i z VIA. Trasa liczona przez VIA jest liczona na raty i gdy do VIA jest mniej niż 15 km to się udaję wyliczyć poprawnie. Przestawienie VIA tak aby przekroczyć 15 km ponownie kaszani trasę. Powodem głupienia może być napotkanie na liczonej trasie blokad tu akurat takich jak te przy miejscowości Woźniki. Wywalenie events.a pokazuje że coś jest na rzeczy.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2011, 23:30:48 wysłana przez Miami »
AutoMapa PL/EU 6.27.1(3126), mapa: teraz Polska 2303 6.1491

*

Offline matthiasgor

  • ***
  • 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NavRoad Vivo S, Nokia E7
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 04, 2011, 05:57:13 »
Napiszę tak:
różnica czasu między trasą przez Toruń, a tą którą jechałeś, wynosi wg AM (o tej godzinie!) ok. 10min i 1km, na korzyść Twojej. I tak jest pewnie w rzeczywistości. IMO nie warto (no chyba, że masz nóż na gardle). Co innego w godzinach szczytu, bo wtedy różnica czasu będzie zdecydowana.
Dla mnie wniosek jest taki:
AM powinna mieć opcję wyliczania trasy według trzech sposobów - szybka, optymalna i łatwa (po najlepszych drogach), po czym przedstawiać wyniki obliczeń w sposób umożliwiający szybkie porównanie tych wyników z uwzględnieniem czasu i długości, a może i kategorii dróg, a następnie wybór.
Powinno być to dostępne jako opcja (może np. dla tras >100 czy 50km), gdyż czasem mamy więcej czasu na analizę, a czasem zależy nam na jak najszybszym wyznaczeniu trasy.

W tym wszystkim najgorsze jest, iż to tylko element mojej trasy (Białystok - Piła) i mając już ponad 1000 km za kółkiem tej doby nie miałem ochoty się bawić. I tu wychodzi to, że AM sobie zmienia trasę jak jej się widzi i na drogach które znam sam potrafię ocenić, jak jadę na tzw. gościnne występy du.... Muszę jej ufać gdyż jadąc 500 km nie będe co 50 stawał i patrzył jak idzie droga bo i tak AM wyznaczy sobie drugą i mnie zrobi w balona :-|
--
Pozdrawiam
Maciej

Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 04, 2011, 08:27:26 »
Cała sytuacja wyglądałaby dużo gorzej kilka tygodni temu. Drogi w okolicy Łubianki były prawie nieprzejezdne (śnieg), a wtedy straciłbyś ładnych parę godzin.

*

Offline Piotr - sq2frv

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bydgoszcz
  • Sprzęt: BLOW 70iBT
Odp: AM 6.7 - błędy!
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 04, 2011, 08:47:31 »
Mam zapytanie do znających DK 10 Toruń-Bydgoszcz i okolice.
Wczoraj AM poprowadziła mnie jadąc DK 10 ze wschodu na zachód na wysokości Torunia via Grębocin, Łysomice, Łubianka do miejscowości Zławieś Wielka i dalej DK80 do Bydgoszczy i tam na 10kę zamiast cały czas ciągnąc mnie 10ką.

Czy ten routing nie zabrał mi dużo czasu. Wim jedno po zmroku ten objazd z DK10 na DK80 wydawał się strasznie wąski.

Jechałem tamtędy 1 raz dlatego pytam. godzina podróży to tam ok 20 wieczorem wczoraj.

Maciej

Serdecznie współczuję, jedyny sensowny sposób pokonania tego odcinka to uparte trzymanie się DK10 / S10 /, straciłeś prawdopodobnie ok. godziny jadąc opłotkami a potem przez Bydgoszcz.