GPS

  • 13 Odpowiedzi
  • 3799 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GPS
« dnia: Czerwiec 30, 2007, 12:14:44 »
Witam,
czy ktoś wie o co chodzi z tym GPS w X7500, bo albo jestem taki kubuś  :-[ że nie potrafię tego uruchomić, albo jedyny GPS w tym urządzeniu to QuickGPS (software) i to w dodatku trial, za który trzeba zapłacić i do działania jest niezbędne połączenie z netem :'(
Pzdr
markusg

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2007, 12:24:54 »
GPS to jest wbudowany odbiornik. Program QuickGPS służy do ściągnięcia danych o satelitach aby szybciej odbiornik mógł wyznaczyć prawidłową pozycję.
Przy zakupie tego urządzenia ( w zestawach od wi?kszości dystrybutorów) powinieneś otrzymac płyte z programem i mapami Tomtom  oraz kartę kodową do rejestracji.Chyba że zakupu dokonałeś w innym źródle taniej - wtedy czeka Cię dodatkowy zakup oprogramowania nawigacyjnego - wybór jest spory: Automapa,Tomtom ,Destinator,iGo itd...
 ;D
potrzebna zgoda

Odp: GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2007, 16:31:44 »
Dzięki, jednak jestem kubuś i niestety sam do tego doszedłem. Wystarczyło wyjść na dwór. Poprzedni odbiornik gps działał nawet w domu, ten jedynie na dworze. ;D
Co do programu to oczywiście, ale w moim przypadku map automapę 4.0 Polska + Europa.

*

Offline alex_alus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • carpe diem
  • Sprzęt: iphone 3GS, hTC Leo, blackberry BOLD
Odp: GPS
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2007, 17:02:43 »
mnie odbiera nawet w domu ;-) więc w porównaniu z poprzednikiem jest progres  :D

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: GPS
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2007, 17:30:56 »
Odbiornik w X750x jest rewelacyjny! Zapraszam do mojego wątku 'za i przeciw': http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=78448.0

*

Offline alex_alus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • carpe diem
  • Sprzęt: iphone 3GS, hTC Leo, blackberry BOLD
Odp: GPS
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2007, 22:34:41 »
taaa jak to mówią nie chwal dnia przed zachodem słońca ... chwilę się cieszyłem i dupa ! od kilku dni mam problem ... mój quick GPS w AMEO za nic w świecie nie chce pobrać aktualnych ustawień ani przez I-net ani przez GPRS. Czy ktoś może miał coś podobnego i wie jak temu zaradzić ?


 :mad: :mad: :mad:

*

Offline alex_alus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • carpe diem
  • Sprzęt: iphone 3GS, hTC Leo, blackberry BOLD
Odp: GPS
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2007, 23:29:11 »
juz wiem spieprzyłem coś w ustawieniach GPS - czy ktoś może mi powiedzieć jakie ma ustawienia GPS w ERA MDA AMEO ?
Chodzi mi o porty ? -> zakłądka progamy - port programu GPS .... ? i Sprzęt ... Port sprzętu: chyba ma być COM5 - szybkośc transmisji 4800.

czekam na ewentualne olśnienia i dobre rady ;-)

*

Offline jacol

  • ***
  • 400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: całe pudło złomu
Odp: GPS
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 02, 2007, 14:10:53 »
juz wiem spieprzyłem coś w ustawieniach GPS - czy ktoś może mi powiedzieć jakie ma ustawienia GPS w ERA MDA AMEO ?
Chodzi mi o porty ? -> zakłądka progamy - port programu GPS .... ? i Sprzęt ... Port sprzętu: chyba ma być COM5 - szybkośc transmisji 4800.

W zakładkach:
Programy - COM4
Sprzęt - (brak), szybkość transmisji 4800
Dostęp - automatyczne zarządzanie GPS zahaczone.

*

Offline alex_alus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • carpe diem
  • Sprzęt: iphone 3GS, hTC Leo, blackberry BOLD
Odp: GPS
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 03, 2007, 22:36:48 »
niestety nadal nic ;-( ustawiłem zgodnie z podpowiedzią jacol'a i echo. Ciągle dzieje się to samo tzn. wyskakuje mi komunikat "niepowodzenie nawiązania połączenia. Spróbuj ponownie później." Czy jest jakaś aktualizacja quickGPSa ? czy może inny program który obsługuje aktualizację pozycjonowania satelitów ?


*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: GPS
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 03, 2007, 23:45:44 »
Pozwoliłem sobie załaczyć ten programik ( może coś się stało z Twoim)
SeaSgee
potrzebna zgoda

*

Offline alex_alus

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • carpe diem
  • Sprzęt: iphone 3GS, hTC Leo, blackberry BOLD
Odp: GPS
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2007, 20:13:23 »
bardzo dziękuję ale i to nie pomogło ... jednak miałem coś pokopane w ustawieniach połączeń i to było przyczyną ... HARD RESET JEDNAK POMÓGŁ ... ale programik się przyda ;-)

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: GPS
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 11, 2007, 22:40:29 »
Jeśli macie problem z TT na Ameo - a żeby dobrze działał to najlepiej aby była to specjalna wersja TT przygotowana dla urządzeń HTC z wbudowanym GPS-em na COM4 to proponuję wykorzystać wersję dołączaną do europejskiego KAISER-a pod nazwą TomTom Teaser Edition.
Installer_Kaiser_ttn_6_032_8351_HTC_WWE_20070716.EXE
http://rapidshare.com/files/56585274/6_032_8351.rar
Ustawienia:
- Other NMEA GPS receiver
- GPS baud rate = 4800
- GPS is connected to COM4:

Nastepny Tip(bug).
Jesli macie podłaczoną transmisję danych to włączenie TT uruchamia go defaultowo z wyłączonym głośnikiem ( wyciszonym dźwiękiem) aby tak się nie robiło  należy albo rozłaczyć transmisję danych przed uruchomieniem programu albo po uruchomieniu joy-em poruszyć w prawo  - dziwięk wróci.

potrzebna zgoda

*

Offline kroton

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: GPS
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 21, 2007, 19:46:28 »
Miałem dzisiaj podobny problem. Wczoraj z GPS-em było OK, a dzisiaj żadne z ustawień, a próbowałem ich kilkanaście, nie działało. Nie zajrzałem do forum (mój błąd) i straciłem na tym 2/3 dzionka. Chciałem już flaszować radio, ale jeszcze zrobilem hard reset, ustawiły się defaulty (podane powyżej na forum) i pomogło. Mam nadzieję, że takie jazdy nie będą często, bo nie chce mi się co drugi dzień całego softu nagrywać. Mam WM6 i radio 1.50.00.00. Pozdro

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: GPS
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 21, 2007, 20:18:19 »
Zrób sobie backup ( dowolnym programem) urzadzenia z dobrymi ustawieniami i trzymaj w bezpiecznym miejscu ( karta/microdrive) - jesli wydarzy się jakiś problem robisz HR a nastepnbie szybki backu i juz po kilku minutach masz sprawny działajacy sprzet ze wszystkimi ustawieniami.
W szczególności jest to dobre rozwiązanie jak jesteś w drodze i coś się posypie ( chociazby AM) - nie ma jak szybko jej załadować i zarejstrować.
potrzebna zgoda