[Garmin-Asus M10][18.11.2010] Informacje, FAQ, Tips & Tricks

  • 0 Odpowiedzi
  • 3191 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline longu

  • ****
  • 760
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Garmin-Asus M10, HTC Diamond, SE Xperia Ray
[Garmin-Asus M10][18.11.2010] Informacje, FAQ, Tips & Tricks
« dnia: Listopad 12, 2010, 17:01:27 »
Witam serdecznie
W tym wątku będę zamieszczał znalezione/odkryte przeze mnie ciekawostki dotyczące urządzenia Garmin-Asus Nuvifone M10.



Wstęp:

Nie odpowiadam za szkody wynikłe w skutek zastosowania którejś z porady. Dodam jednak, że wszystkie (a przynajmniej większość) są przeze mnie przetestowane i sam z nich korzystam ;-).

SPIS TREŚCI:
  • Specyfikacja i dane techniczne
  • Recenzje i testy
  • Wyłączenie komunikatu powitalnego (EULA)
  • Pozostawienie włączonego WIFI w trybie uśpienia
  • Boot mode
  • Zmiana ROM na anglojęzyczny
  • Dodanie aplikacji do "czarnej listy" auto obracania
  • psShutXP dla M10
  • Usuwanie polskich znaków w SMS

1. Specyfikacja i dane techniczne
  • Sieci:    HSDPA DL:7.2Mbps UL:384Kpbs, UMTS 2100 / 900 EDGE / GPRS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
  • System operacyjny:    Windows® Mobile™ 6.5.3 Professional
  • Procesor:    Qualcomm 7227 600MHz
  • Pamięć:    512MB RAM+512MB ROM+4GB eMMC Flash
  • Łączność:    Bluetooth 2.0+EDR, WLAN 802.11b+g, USB v2.0, Micro-USB
  • GPS:    Qualcomm GPS (obsługa AGPS)
  • Aparat:    5 megapikseli
  • Ekran:    Ekran dotykowy-oporowy 3.5 WVGA (800x480) TFT-LCD
  • Bateria:    1500mAh
  • Stan czuwania:    Do 25 dni***
  • Czas rozmów:    Do 8 godzin***
  • Rozszerzenie pamięci:    micro-SD™ (obsługa SDHC)
  • Przeglądarka:    HTTP / IE6
  • Email:    SMS / MMS / IM / Push e-mail / POP3 / IMAP4 / SMTP
  • Odtwarzanie filmów:    MPEG4 / H.264 / H.263 / WMV @ 30fps WVGA
  • Nagrywanie filmów:    MPEG4 / H.264 / H.263 @ 24fps VGA
  • Strumieniowanie:    Audio / Video
  • Audio:    MP3 / WMA / 3GP / AAC / AAC+ słuchawki z mikrofonem 3,5mm
  • JAVA:    J2ME (CLDC 1.1 + MIDP2.0)
  • Zaawansowana nawigacja/LBS:    Usługi sieciowe*, Wyświetlanie skrzyżowań i instrukcje zmiany pasa**, Gdzie jestem?, Gdzie zaparkowałem samochód?, Rejestr trasy i planowanie trasy
  • Inne aplikacje:    Facebook™**, YouTube™**, Windows Marketplace dla systemu Mobile, Microsoft® Office, Picasa™ - zamieszczanie zdjęć**, wyświetlacz PDF, MSN® Money**

2. Recenzje i testy


3. Wyłączenie komunikatu powitalnego (EULA)

Po uruchomieniu urządzenia (i każdym soft resecie) pojawia się do zaakceptowany komunikat powitalny (tzw EULA). Jest to dość denerwujące, ale na szczęście jest sposób, aby się go pozbyć. Wystarczy zmienić następującą wartość rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ ASUS \ EULA \ "Enabled" = dword: 00000000

4. Pozostawienie włączonego WIFI w trybie uśpienia

Aby WIFI były cały czas aktywne (nawet podczas uśpienia),  należy zmienić następującą wartość rejestru:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Control \ Power \ State \ Suspend \ (98C5250D-C29A-4985-AE5F-AFE5367E5006) \ "Default" = dword: 00000001

5. Boot mode

Uruchomienie urządzenia w trybie Boot mode (potrzebne np do zmiany ROMu):
1. Wyłącz telefon
2. Wciśnij klawisz ściszania (Volume down) włącz urządzenie przyciskiem Power (trzymając oba przyciski przez chwilę)
3. Wciśnij klawisz zgłaszania (Volume up), żeby wybrać tryb karty pamięci

6. Zmiana ROM na anglojęzyczny

Na dzień dzisiejszy nie znalazłem nowszego ROMu w języku polskim. Istnieje natomiast nowszy w języku angielskim, do pobrania stąd: http://www.garminasus.com/en_ID/support/documentation/m10/M10_V6150_WWE_app_IDN00.zip. Aby go jednak zainstalować należy wykonać następujące czynności:

1. Rozpakuj ROM
2. Wykonaj polecenie: p835abisplit3.exe M10_ALL_V6.15.0_Modem_V4.7.8_Ship_WWE_app_IDN00_V5 .1.8.exe
3. Wrzuć plik *.abi (M10_ALL_V6.15.0_Modem_V4.7.8_Ship_WWE_app_IDN00_V5.1.8.exe.abi) na kartę pamięci
4. Uruchom PDA w trybie Boot mode. Rozpocznie się instalacja romu w języku angielskim.

UWAGA: nie testowałem tego jeszcze, ale czytałem, że działa ;-)

EDIT:
Wersja ROM z nowszym numerkiem (również język angielski): http://www.garminasus.com/en_SG/support/m10-software-updates.html

7. Dodanie aplikacji do "czarnej listy" auto obracania

M10 jest wyposażony w akcelerometr, także standardowo, gdy obrócimy urządzenie wtedy to, co wyświetlane jest obecnie na ekranie zostanie również obrócone. Niestety niektóre aplikacje nie działają wtedy poprawnie (np. Pocket Heroes). Można wtedy taką aplikację dodać do czarnej listy:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ ASUS \ AutoRotationSetting \ BlackList

Ale uwaga:
a) Klucz BlackList jest typu MultiString, także nie wszystkie edytory sobie z nim radzą (np. Total Commander, czy PHM RegEdit). Polecam zatem użyć: Resco Explorer (płatny), lub darmowy CeRegEditor.
b) Na listę dopisać należy Window Class. Jak zdobyć? Polecam użyć narzędzia: Task Manager. Przykłady Windows Class:
Pocket Heroes: GXLMWND
Spb Mobile Shell: SpbNow_HomeWindow oraz SpbNow_MainWindow (trzeba wpisać oba w osobnych linijkach)
Total Commander: CECMD
Uwaga na wielkość znaków! Następnie należy wykonać soft reset, aby zmiany weszły w życie.

8. psShutXP dla M10

Przygotowałem instalkę psShutXP, która działa na urządzeniu Garmin-Asus M10 i podpina się pod dłuższe przytrzymanie przycisku Power. Dzięki niej możemy np zresetować urządzenie bez potrzeby wyciągania rysika i ściągania klapki od baterii.

Wygląda tak:


Ściągamy stąd: http://longu.org/PDA/PsShutXP_M10.zip

9. Usuwanie polskich znaków w SMS

Za czasów, gdy używałem Diamonda i utrzymywałem tamtejsze FAQ pewien użytkownik forum stworzył skrypt do usuwania polskich znaków pod napisaniu SMS. Jest to o tyle przydatne, gdyż jeżeli wstawimy do SMS choć jeden znak Unicode, wtedy długość pojedynczej wiadomości tekstowej zostaje obcięte do 80 znaków. Aby sobie z tym poradzić musimy zainstalować Mortscripta i ściągnąć jeden z dwóch przystosowanych przeze mnie do M10 skrypt i rozpakować na urządzeniu, pozostaje już tylko utworzyć skrót w Menu Start.
Obsługa wygląda następująco:
1. Piszemy SMS z polskimi znakami
2. Uruchamiamy menu start i odpalamy utworzony wcześniej skrót do skryptu SMS.mortrun. W tym momencie program czeka (5 sekund) na powrót do okna tworzenia nowej wiadomości tekstowej, gdy to nastąpi kopiuje do schowka cały tekst, zamienia polskie znaki (ę->e, ą->a, itp) i wkleja z powrotem zmodyfikowany tekst.
UWAGA: program działa tylko i wyłącznie w Polskiej wersji ROM. Jeżeli chcecie, aby działał na innej wersji językowej, to należy zmodyfikować następującą linijkę:
WaitForActive("Wiadomości",5)
zastępując słowo "Wiadomość" słowem, który widnieje na górnej belce podczas pisania SMS.
Istnieje też inny sposób: przypisanie do jakiegoś sprzętowego klawisza za pomocą komercyjnego programu: AE Button Plus. Wtedy należy całkowicie usunąć powyższą linijkę.

Pozdrowionka.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2010, 12:50:01 wysłana przez longu »
iPaq H3870 -> iPaq H4155 -> Acer n311 -> Asus P535 -> HTC Diamond -> Garmin-Asus M10 -> SE Xperia Ray