Pęknięcie obudowy

  • 202 Odpowiedzi
  • 56602 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline sallivan

  • 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus p750 wm 6.5
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:54:48 »
Po asusie mozna spodziewac sie wszystkiego.Skoro wrzucili ekran vga bo byl tanszy i narzucili programowo ograniczenia(oczywiscie juz zlamane ograniczenia ^^ ) to mozna sie spodziewac ze i te pekajace rogi asusa tez sa jakos taniej zalatwione :P
W swoim sprzecie od wrzucenia kluczy do kieszeniu mam zdarte lekutko w jednym miejscu ale pekniecie w rogu to nie wiem skad sie wzielo.Asus polecial wczoraj na gwarancji do wymiany prawdopodobnie digizitera i joya bo zaczal sie rypac :P Jednak drogie nie oznacza dobre :P wydalem na niego 1300zl w marcu tego roku.Na to forum niestety trafilem za pozno by dowiedziec sie o pekajacych rogach metalowej obwodki :|
p0zdr0

*

Offline McROW

  • *
  • 96
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1 PL, Motorola A1000
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 30, 2009, 21:43:29 »
no to i ja dorzuce swoje 3 grosze .....

1. pekniecie w dolnym rogu > srebrny pasek miedzy rysikiem a slotem pamieci, pekniecie standardowe jak u wszystkich
2. kupilem dzisiaj micro SDHC 8 gb kingstone, dziala bez problemu
3. w trakcie zalatwiania pktu 2. upadl mi telefon ktory akurat wyciagnalem z kabury !!!!!! upadl tak niefortunnie ze odleciala klapka chroniaca wejscie do anteny GPS i pekla obudowa nad tymze miejscem.
4. wytarta powloka gumowa (ta na tylnej obudowie, w miejscu gdzie wyjmuje sie rysik)
5. brak lakieru na klawiszu 5 (tak jakby 1 duzy pixel z LCD przeniesc na klawisz nr 5, tylko ze dosc mocno to widac bo klawisze podswietlane od spodu wiec przebija swiatlo)

Moje pytanie jest wiec nastepujace, pomijajac pkt.3, ktory jest z mojej winy a majac na uwadze inne usterki, czy asus raczej wymieni mi obudowe ..... jak myslicie ?

2 pytanie, przeczytalem caly watek 7 stron :P i mniej wiecej wiem co i jak, ale bylbym wdzieczny gdyby ktos jeszcze raz napisal do kogo mam sie zglaszac dokladnie, jakies www albo cos, oraz czy potrzeboje paragonu czy wystarczy sam aparat i gwarancja ....

*

Offline kermitjr

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 02, 2009, 14:33:19 »
Przeczytaj ponownie wszystkie 7 str, bo odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania zostały już napisane ;)
iPhone 3G 8GB Black iOS 4.1
Asus P750
Mio MOOV 200

*

Offline McROW

  • *
  • 96
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1 PL, Motorola A1000
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 02, 2009, 20:12:52 »
Przeczytaj ponownie wszystkie 7 str, bo odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania zostały już napisane ;)


przeczytalem 2 razy, wiec nie musisz mnie pouczac, i co z tego ze przeczytalem, chce sie dowiedziec od innych jak to wyglada z autopsji mniej wiecej i jakie mam szanse wg innych uzytkonikow ktorzy sie z tym borykali .... Z tego co wiem na forum można również wymieniać opinie :)

*

Offline kermitjr

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 03, 2009, 10:10:52 »
Wg mnie możesz mieć problem z wymianą gwarancyjną obudowy, z tego względu, że ewidentnie Ci upadł itp itd. Aczkolwiek serwis Asusa już wiele razy pozytywnie zaskoczył forumowiczów (chyba zdają sobie sprawę z tego jaki syf zrobili i chcą zatrzeć złe wrażenie, pytanie co z tego?), więc próbuj... Masz mniej więcej 50% szans, że Ci wymienią na gwarancji ;)
Co do klawiszy mam podobnie, przyczynę znam - za często z telefonu korzysta moja dziewczyna, która paznokciami rysuje klawisze i odlatuje "nadruk"... No cóż, bywa...

I tutaj się zgodzę - to się nazywa wymiana opinii - czyli mój post do tej pory. Natomiast to o co prosisz później to już totalnie nie rozumiem :) Wiele razy w tym wątku zostało wszystko napisane, co, gdzie, dlaczego, po co. Istnieje strona Asusa, na której również wszystko jest opisane. Zawsze możesz również zadzwonić do Asusa - numer jest na stronie. Kwestia zebrania kilku informacji w jedną, spójną. Dlaczego ktoś ma to zrobić za Ciebie? Tym bardziej, że na tym forum robiono to już wiele razy.
iPhone 3G 8GB Black iOS 4.1
Asus P750
Mio MOOV 200

*

Offline McROW

  • *
  • 96
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1 PL, Motorola A1000
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 03, 2009, 19:30:40 »
thx, oj czepiasz sie koncowki :P myslalem ze jakas zyczliwa dusza zrobi to za mnie ^^ <leniuszek>

*

Offline kermitjr

  • ***
  • 298
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 03, 2009, 20:02:25 »
Czepiam się, bo ze mnie również jest leń :P
iPhone 3G 8GB Black iOS 4.1
Asus P750
Mio MOOV 200

*

Offline grafi

  • 33
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 29, 2009, 19:38:20 »
Czytałem, że w serwisie Asusa robią różne cuda... Ale czy przeszedł by taki myk? Telefon ma typowe pęknięcia, ale gwarancja już się skończyła. Czy jest szansa, że wymienią obudowe "w ramach gwarancji"?

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:11:29 »
mój Asusik po roku użytkowania doczekał w końcu momentu przymusowego pobytu w serwisie. Wcześniej te pęknięcia mi nie przeszkadzały ale gdy parę dni temu odpadł kawałek tej srebrnej obwódki, już nie wytrzymałem.

dziś kurier odebrał go z domu i pojechał do Koszalina... Przy okazji dorzuciłem jeszcze, że czasem brzęczy głośniczek ;)

Ciekawe jak to się dalej potoczy bo nawet w tym wątku zdarzały się osoby którym serwis odmówił wymiany obudowy... Przez telefon oczywiście niczego nie zapewniają: "bo technik musi obejrzeć i stwierdzić czy to nie jest aby uszkodzenie mechaniczne" :/

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 05, 2010, 07:03:10 »
Czytałem, że w serwisie Asusa robią różne cuda... Ale czy przeszedł by taki myk? Telefon ma typowe pęknięcia, ale gwarancja już się skończyła. Czy jest szansa, że wymienią obudowe "w ramach gwarancji"?
jeśli jest po gwarancji - to jest po gwarancji
wymienić mogą ale odpłatnie

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 06, 2010, 10:10:37 »
cholera, coś chyba kiepsko się dzieje w serwisie... na stronie od 2 tygodni jest status: "Waiting-Wait Parts" i nic się nie zmienia  :-|
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2010, 10:40:52 wysłana przez hubik82 »

*

Offline grafi

  • 33
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 20, 2010, 23:31:09 »
Jak to jest z tą gwarancją... Trza dołączać potwierdzenie zakupu (paragon, faktura) czy wystarczy podbita karta gwarancyjna żeby uwzględnili reklamacje?

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:20:26 »
Jak to jest z tą gwarancją... Trza dołączać potwierdzenie zakupu (paragon, faktura) czy wystarczy podbita karta gwarancyjna żeby uwzględnili reklamacje?
musi być kopia dowodu zakupu (paragon, faktura), karta gwarancyjna jest dla nich nieistotna.

a przy okazji jak ktoś wysyła P750 z powodu obudowy to radzę uzbroić się w cierpliwość: ja czekam już 3 tygodnie... Z info od ASUSa wiem, że dotarły już prawie wszystkie części  (po 3 dniach) oprócz przedniej części obudowy na którą serwis oczekuje już ponad 2 tygodnie...

*

Offline qtec

  • 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P750 rom vga mobiz wwe undetect
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #193 dnia: Luty 08, 2010, 20:21:51 »
Witam koledzy to ja też się pochwalę. Wysłałem swojego asusa do serwisu bo przestał dzwonić dodatkowo napisałem że obudowy w tych modelach są wadliwe itp. bo to prawda i ..... po 28 dniach czekania asus jedzie do mnie z powrotem. Więc trzeba być wytrwałym ale chwała asusowi za zmianę polityki serwisowej na korzyść konsumenta. Także wysyłajcie swoje sprzęty bo te obudowy są kiepskie.

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 17, 2010, 10:39:24 »
Ja wysłałem swojego Asusa z pęknięciami na obudowie 12-go lutego. Na stonce gzie można monitorować postęp na prawy "Waiting". Po telefonie do nich dowiaduje się ze czekają na części :/ (mogli by trochę tego mieć na stanie skoro to nie pierwsza tego typu naprawa u nich). Ciekawe ile naprawa potrwa.

No i stało się :) Wczoraj (tj 26.02.10) po dwóch tygodniach otrzymałem z serwisu mojego asusika :) wymienili przednia obudowę oraz środkową część (to chromowane) Teraz wygląda jak ta lala :) Ciekawe jakie części zamontowali (mam nadzieje te pozbawione wad).
Pozdrawiam wszystkich oczekujących na powrót swojego sprzęcika:)
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 19:09:52 wysłana przez nico21 »

*

Offline simple

  • 3
  • Sprzęt: MDA I > Acer n35 > Asus P750 > HTC Desire
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #195 dnia: Marzec 24, 2010, 16:03:57 »
Witam, nadszedł czas wysłania sprzętu do serwisu. Po trzech miesiącach mam pęknięcie w lewym dolnym rogu przedniej obudowy. Mama pytanie: czy można wysłać sam telefon i paragon, czy trzeba całość (opakowanie i akcesoria). Pozdrawiam

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #196 dnia: Marzec 24, 2010, 20:07:12 »
akcesoria im nie potrzebne
ale kartonik lepiej wysłać - dla bezpieczeństwa
no i nie wysyłasz - zgłaszasz przez www i kurier przyjedzie

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 05, 2010, 22:51:56 »
Poprawili tą obudowę? Jestem ciekawy...

Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 07, 2010, 07:23:29 »
U mnie już ok. 1 roku po wymianie i na razie jest w porządku.

*

Offline simple

  • 3
  • Sprzęt: MDA I > Acer n35 > Asus P750 > HTC Desire
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 16, 2010, 19:43:56 »
obudowa wysłana do serwisu w środę, w piątek jechała już do mnie z powrotem, wymieniono całą obudowę (4 elementy), jestem bardzo pozytywnie zaskoczony szybkością działania i podejściem do klienta przez serwis w koszalinie, pozdrawiam

ps. szukam już bardzo długo i nie mogę znaleźć dedykowanego futerału (jeśli nie krusell to jakiś inny), czy ktoś może pomóc?

*

Offline rlk

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750, MDA COMPACT II
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 17, 2010, 17:24:35 »
No a ja mam problemy. Najpierw popękała obudowa a potem wyświetlacz. Telefon poleciał do serwisu i w odpowiedzi dostałem coś takiego:
Cytuj
W przysłanym do serwisu sprzęcie stwierdzono uszkodzenie mechaniczne matrycy LCD i obudowy urządzenia, które nie podlega gwarancji.
Możliwa jest jedynie jej odpłatna wymiana na życzenie klienta w cenie 520zł brutto.
 
Jeżeli zdecydują się Państwo na naprawę, po jej zakończeniu sprzęt wyślemy za pobraniem (46,10zł zwrot kosztów transportu + koszt naprawy).
Prawie 600 zł to tyle ten asus nie jest nawet wart... :worried: A asusa ani razu chodnikiem nie uderzyłem...
I pytanie czy ktoś miał już taką sytuacje że wysłał tel do serwisu i kazali płacić? Co polecacie?

EDIT:
Ciąg dalszy sprawy: Po dłuższej rozmowie Pan Liszewski stwierdził, że już rok temu zgłaszałem usterkę obudowy i wtedy by mi ją wymienili, jednak z uwagi na to, że telefonu nie wysłałem to w ramach gwarancji obudowy nie wymienią nie wymienią(a telefonu nie używałem bo przy okazji posypał się wyświetlacz, którego oczywiście też nie wymienią).
C.D.N.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2010, 18:06:01 wysłana przez rlk »

*

Offline critu

  • **
  • 240
  • REGULAMIN - AVATAR
  • Sprzęt: Asus P750 WM 6.1
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #201 dnia: Październik 08, 2010, 10:36:55 »
Odgrzeję kotleta. Ja wysłałem do serwisu swojego Asusa i po ok 1,5 tyg otrzymałem go z powrotem z wymienioną obudową w ramach gwarancji. Dodam tylko, że w listopadzie kończy mi się gwarancja. Co więcej wydaje mi się, że firma asus udała się po rozum do głowy i zmodyfikowała obudowę. Mam wrażenie, że jest ona powleczona cieniutką warstwą gumy. Powiem tylko, że moja obudowa wyglądała tragicznie i już mi elektronika w narożnikach na wierzch wyłaziła gdyż brakowało kawałków obudowy, które na skutek pęknięć po prostu odleciały. Zdecydowałem się na wysyłkę z dwóch powodów. 1 Zbliżający się niechybnie koniec gwarancji, 2. Zaczął mi już wypadać cyferblat.

Tak czy siak wymienili obudowę w ramach gwarancji bez problemu i marudzenia. Niestety musiałem wysłać go jeszcze raz ze z powodu wadliwie działającego joga, którego też mieli naprawić ale im nie wyszło. W kierunku do dołu ciężko było ucelować w odpowiednią pozycję gdyż przeskakiwał co dwa, trzy.

Jak wróci to porobię foto i wstawię.

*

Offline simple

  • 3
  • Sprzęt: MDA I > Acer n35 > Asus P750 > HTC Desire
Odp: Pęknięcie obudowy
« Odpowiedź #202 dnia: Październik 11, 2010, 20:33:17 »
po 3 wymianach obudowy w ciągu 3 miesięcy, gdy pękła po raz czwarty uzyskałem zwrot pieniędzy, pozdrawiam