Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1

  • 28 Odpowiedzi
  • 12626 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« dnia: Marzec 14, 2008, 22:35:40 »
Czy ktoś zna to urządzenie i wie jak je odblokować. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. W necie niestety nic na temat tego GPS'a nie ma.

Edycja 20.03.2008 r.
Opis powstał na podstawie rad i podpowiedzi kolegi angler22. Ponadto przygotował odpowiedni skrypt do odblokowania Tracer Navigator TRN-1.
Wszelkie zmiany dokonywane są na karcie SD bez ingerencji w oprogramowanie GPS'a. Nie mniej nie biorę odpowiedzialności za ewentualne szkody.

1. Skopiuj w bezpieczne miejsce wszystkie foldery i pliki znajdujące się na karcie SD (na wszelki wypadek).
2. Zainstaluj na PC Microsoft ActiveSync pobierając np. z http://www.tracer.eu/Files.aspx?MenuID=723&FileType=0&Tab=4&Subtab=2&ParentID=709&SubgroupID=156&SearchProductID=&ProductDesc=
3. Pobierz pliki MioAutoRun i skrypt lark  z http://file4u.pl/download/902452/MioAutoRun_Beta7.ziphttp://file4u.pl/download/710704/lark.rar natępnie rozpakuj na PC.
4. Podłącz PDA kablem do PC, zsynchronizuj.
5. Zmień nazwę pliku mobilenavigator.exe z folderu MobileNavigator na karcie SD na np. mobilenavigator1.
6. Skopiuj na kartę SD do folderu MobileNavigator pliki z folderu Utils (MioAutoRun-Beta7/MioAutoRun/Programs).
7. Skopiuj na kartę SD do folderu MobileNavigator pliki z folderu lark.
8. odłącz PDa od PC, zresetuj (może być on/off).
9. uruchom PDA. Po ukazaniu się Menu Głównego kliknij dwa razy nawigację.
10. Uruchomi się Windows CE.
11. W tym momencie możesz uruchomić MapęMap klikając plik mobilenavigator1 w folderze MobileNavigator na karcie SD.
12. Życzę sukcesów w udoskonaleniu swojego windowsa. Mile widziane opisy w tym temacie.

PS.
Czynności od punktu 5 do 7 można wykonać bez pomocy ActiveSync wykonując operację na plikach w jakimś czytniku SD.

Edycja.
Inna metoda jest w tym wątku http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=83519.0
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2008, 21:46:30 wysłana przez waldika »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2008, 09:28:46 »
Na początek dwie metody, na trwałe skróty do aplikacji, na pulpicie (sądzę, że wszystkie zrobione na pulpicie skróty znikają po resecie).
1. Dopisujemy do pliku skryptu mobilenavigator.mscr linijkę, która zmieni domyślny katalog folderu pulpitu na jakiś folder na karcie, lub we flashu (te foldery nie znikają po resecie). Ścieżka do tego wpisu to HKLM\Explorer\shell folders - wpis desktop - zmieniamy katalog z "\desktop\" na "sd\pulpit\" na przykład. Wszystkie skróty będą już teraz bezpieczne.
2. Zamiast edytować rejestr, po prostu kopiujemy na starcie (automatycznie), wszystkie potrzebne skróty na pulpit, oczywiście też przy użyciu skryptu (polecenie xcopy).   

Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2008, 11:29:29 »
1. Dopisujemy do pliku skryptu mobilenavigator.mscr linijkę, która zmieni domyślny katalog folderu pulpitu na jakiś folder na karcie, lub we flashu (te foldery nie znikają po resecie). Ścieżka do tego wpisu to HKLM\Explorer\shell folders - wpis desktop - zmieniamy katalog z "\desktop\" na "sd\pulpit\" na przykład. Wszystkie skróty będą już teraz bezpieczne.
Czy ten wpis do pliku mobilenavigator.mscr (np. notatnikiem) ma wyglądać w np. ten sposób HKLM\Explorer\shell folders\SDMMC\MobileNavigator\Pulpit? Folder Desktop jest w folderze Windows.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2008, 13:59:15 »
Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś - chodzi o zmianę wartości, dla parametru "desktop" w gałęzi shell folders w rejestrze systemowym. Otwórz sobie rejestr PNA (edytor rejestru jest w pakiecie mioautorun) i poszukaj gałęzi HKLM\Explorer\shell folders, zaznacz i przyglądnij się wpisom i parametrom.

Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2008, 00:00:44 »
Wszystkie zmiany w rejestrze znikają po restarcie. Prośba! Jeśli mógłbyś pisać w sposób bardziej "łopatologiczny" to będę Ci bardzo wdzięczny.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 12:23:21 wysłana przez waldika »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2008, 08:49:48 »
Wiem, że znikają. Dlatego właśnie proponuję użycie mortscripta, czyli dopisanie linijki edytującej rejestr, do skryptu odblokowującego (którego nie wiem czemu nazwałem lark, choć ma być do tracera :) Z tego co pamiętam, akurat wpisy dotczyące shell folderów realizowane są natychmiast (bez konieczności resetowania), czyli automatyczna zmiana parametru desktop, przy każdym restarcie urządzenia, powinna dawać taki efekt, jak wpis do rejestru, który nie znika.
Edycja rejestru z poziomu mortscripta polega na użyciu polecenia regwrite(string,Dword).

Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 28, 2008, 17:22:26 »
Jak podaje kolega angler22 wpis powinien wyglądać tak:
"RegWriteString HKLM,"Explorer\Shell Folders\","Desktop","\Storage Card\pulpit"   - całość w jednej linijce - oczywiście wpis "\storage card\pulpit" ustawiamy sobie wedle uznania (zależy od nazwy karty SD i folderu)" U mnie jest \SDMMC\Pulpit. Nazwę skrótu mozna zmienić (działa po restarcie)

Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 15, 2008, 18:29:21 »
chejo
udało wam sie wgrać AM4 ? jakie drivery trzeba dołożyć?


Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 15, 2008, 22:52:12 »
A jak zmienić tło pulpitu na stałe?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2008, 22:54:35 wysłana przez waldika »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2008, 23:01:01 »
A jak zmienić tło pulpitu na stałe?
Można spróbować dwóch metod - jedna to wpis do rejestru (podobny jak dla pulpitu) ustawiający tło. Nie jestem niestety pewny, czy PNA zareaguje od razu na taką zmianę (przypuszczam, że jeśli zostanie zrobiona przed uruchomieniem explorera, to zadziała). Można spróbować też zastąpić orginalny plik tła (*.bmp) automatycznie kopiowanym plikiem (znów mortscript). Także i w tym przypadku PNA może nie zareagować, jeśli już wcześniej uruchomiony był explorer.

Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2008, 23:28:11 »
Można spróbować dwóch metod - jedna to wpis do rejestru ...

W której gałęzi rejestru należy dokonać zmiany? Przeglądam rejestr i nie mogą znaleźć.  A wpis do morscripta?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2008, 16:54:34 wysłana przez waldika »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2008, 23:44:12 »
Obie opisane metody wymagają działania mortscripta. Tylko, że kopiowanie pliku robisz prostą komendą Xcopy, natomiast wpis do rejestru - Regwritestring. Jutro sprawdzę, gdzie w rejestrze siedzi ten konkretny wpis, chociaż może to trochę inaczej wyglądać u mnie na CE 5 a inaczej na CE 4,2.

W WIN CE 5.0 wpis dotyczący tła siedzi tu:
HKCU\ControlPanel\Desktop  - nazwa klucza - "Wallpaper"  wartość  to ścieżka do pliku tła *.bmp
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2008, 09:18:41 wysłana przez angler22 »

Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 16, 2008, 10:43:23 »
Obie opisane metody wymagają działania mortscripta....

Działa. Jako nowe tło użyłem pliku w formacie *.bmp o wymiarach 320x240, który skopiowałem na kartę SD. Następnie należy wpisać np. notatnikiem do pliku skryptu mobilenavigator.mscr linijkę:

RegWriteString HKCU,"ControlPanel\Desktop\","Wallpaper","\SDMMC\MobileNavigator\Tlo\blue.bmp"

Gdzie \SDMMC\MobileNavigator\Tlo\blue.bmp to ścieżka do pliku.

Przy tej okazji kolejne pytanie. Jak pozbyć się tła pod nazwami ikon plików, ewentualnie jak zrobić by były przeźroczyste?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2008, 11:15:01 »
Nie wiem czy wogóle jest taka możliwości na Win CE - nigdy się tym nie zajmowałem. Są jakieś style okien do ustawienia w panelu sterowania, ale zupełnie nie wiem, czy jest opcja przezroczystości tła.

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 22, 2008, 20:09:27 »
Jaka mapa Polski do tego PND (oprócz dedykowanej MapyMap), co proponujecie? Opis http://www.tracer.pl/Products.aspx?GroupID=59&SubgroupID=0&ProductID=TRAGPS10793&MenuID=705&

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 22, 2008, 20:14:46 »
Jaka mapa Polski do tego PND (oprócz dedykowanej MapyMap), co proponujecie? Opis http://www.tracer.pl/Products.aspx?GroupID=59&SubgroupID=0&ProductID=TRAGPS10793&MenuID=705&
Ja jak zawsze proponuję Automapę :) Nie mam może porównania z najnowszymi wersjami MapaMap i Autopilota, ale jak do tej pory żaden program nawet nie zbliżał się (jakościowo) do Automapy. Produkty "zagraniczne" to IMHO porażka (miałem okazję przetestować Igo fabrycznie wgrywane do mojej nawigacji - śmiechu warte po prostu :)

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2008, 11:49:25 »
udało się komuś uruchomić automapę na TRN-1????

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2008, 20:03:34 »
udało się komuś uruchomić automapę na TRN-1????
A niby czemu miała by nie działać? Nowa AM 5 działa praktycznie na wszystkim co ma system od MS.

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2008, 21:38:09 »
Jak zmusić Win by podczas uruchamiania np. jakiejś mapy usuwał TaskBara?

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2008, 21:46:29 »
Jak program korzysta z GX'a to można włączyć ukrywanie paska przez GAPI. Ale IMHO lepiej zrobić sobie na pulpicie skrót do pliku taskbar.exe i po prostu najzwyczajniej w świecie wyłączyć pasek, gdy nie będzie potrzebny.

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 29, 2008, 21:57:47 »
Jak program korzysta z GX'a to można włączyć ukrywanie paska przez GAPI. Ale IMHO lepiej zrobić sobie na pulpicie skrót do pliku taskbar.exe i po prostu najzwyczajniej w świecie wyłączyć pasek, gdy nie będzie potrzebny.
Jasne, dzięki.

*

Offline adamsvip

  • 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2008, 05:22:39 »
Witam, mam problem z moją nawigacją, udało mi się odblokować windowsa w niej, ale wszystkie pliki z końcówkami .exe, pliki skrótów są jakby niewidoczne - można je uruchamiać ale trzeba klikać w niby puste miejsca. Natomiast jeżeli zmienię rozszerzenie pliku na dll albo gif - plik jest już widoczny.

Jak temu zaradzić??

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 01, 2008, 21:30:57 »
Przychodzi mi na myśl tylko przywrócić ustawienia fabryczne czyli system/Sys.info/ustaw.fabryczne.

Edycja.
Można zajrzeć jeszcze tu http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102095.0
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2008, 21:43:59 wysłana przez waldika »

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2008, 09:33:04 »
witam serdecznie  jak mogę odblokować tracer navigator jeżeli została wykasowana karta pamięci  czy ew mógłby ktos udostępnić lekarstwo ew. sposób w jaki można  odblokować teraz  ten sprzęcik

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2008, 09:40:00 »
witam serdecznie  jak mogę odblokować tracer navigator jeżeli została wykasowana karta pamięci  czy ew mógłby ktos udostępnić lekarstwo ew. sposób w jaki można  odblokować teraz  ten sprzęcik
Zawartość karty pamięci nie jest do niczego potrzebna. Bierzesz czystą kartę, zakładasz na niej katalog Mobilenavigator i wklejasz wszystkie pliki z paczki Lark z pierwszego posta. Po wszystkim wystarczy jak wciśniesz guzik "nawigacji" by zobaczyć pulpicik :)

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2008, 10:19:28 »
dzięki  powoli  jestem coraz mądrzejszy z navi  chociaż dopiero się uczę pomogło

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 20, 2008, 18:02:08 »
Witam proszę posiadaczy navi tracert navigator o zrobienie kopii rejestru i przesłanie w miarę możliwości na prv lub email darjerz małpa wp.pl
Przypadkowo usunąłem wpis rejestru dotyczący display i.. nacisnąłem power off :( i teraz mam tylko ekran powitalny - wiem sam sobie jestem winny. Więc zastanawiam się czy nie da się w jakiś sposób dopisać tego klucza do rejestru  -- activsync co prawda nie łączy się, ale urządzenie jest wykrywane jako Windows CE USB. Po włożeniu karty słychać dźwięk, więc może jakoś uda się spreparować jakiś plik startowy dopisujący taki klucz rejestru? Chyba, że ktoś wie jak przywrócić ustawienia fabryczne.

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 24, 2008, 21:33:27 »
Witam proszę posiadaczy navi tracert navigator o zrobienie kopii rejestru i przesłanie ...
Przesłałem Ci na emaila. Musisz mieć zainstalowany program CeRegEditor.

Odp: Odblokowanie Windowsa (i nie tylko) w Tracer Navigator TRN-1
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 05, 2008, 23:06:36 »
Odblokowałem to urządzenie pierwszym sposobem ikony na pulpicie są pozamieniane a dalsze niewidoczne mam pytanie czy można odpalić bez odlokowania Tom Tom-a jeżeli tak to gdzie znajdę właściwą instalkę. W chwili obecne testuje Igo8 i działa, automapa 5.0.5 też smiga  bez odlokowania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2008, 06:22:16 wysłana przez jarmis »