TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi

  • 11 Odpowiedzi
  • 2894 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kari

  • **
  • 128
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fortuna gardłem się przelewa! :D
    • Biały Ikar
  • Sprzęt: Nexus 4
TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« dnia: Sierpień 08, 2007, 21:16:57 »
Czy w palmtopie TX da się dorobić zewnętrzne  gniazdo do anteny wi-fi? Może ktoś z forum już to zrobił?
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2008, 19:12:39 wysłana przez Kajetan Krykwiński »
Visor Neo, Dell Axim X30, Treo 650, Universal, iPhone 3G, 3GS, HP Pre 3, Nexus 4
iPad 1 16Gb, iPad 1 3G 32Gb

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2007, 09:45:07 »
nie potrafię znaleźć teraz tego wątku, ale jakiś czas temu bodajże ziele wmontował w axima gniazdo do zewnętrznej anteny WiFi. Poszukaj.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:33:15 »
watek o aximie prosze b ardzo  :) http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=53207.0

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:41:54 »
o właśnie o to chodziło... :ok:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Tallboy

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PalmTX, E51, MPX220, M530W
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2008, 20:01:22 »
Żeby nie zaśmiecać to piszę tutaj.

Chciałbym jakoś poprawić zasięg WiFi w moim TX ale nigdzie nie znalazłem takiego opisu. Wiem że na forum jest spory wątek o złączu w Aximie no ale Axim to nie Palm i rózni się trochę :)  Może ktoś już zrobił taką antenkę w Palmie?

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2008, 14:59:47 »
jeśli chodzi o urzywanie pda w domu to lepiej wpakować mozniejszą antenę w router gorzej jak w terenie chcemy pod czyjąś sieć sie podpiąć... wtedy moontowanie antenki w pda to chyba dobry pomysł, chyba wystarczyło by równolegle z anteną orginalna podłączyćgniazdo od anteny zewnętrznej ale nie znam sie na tym aż tak i nie wiem czy dwie anteny mogą pracować razem i coś sie nie zmieni, może lepiej zrobić przełączanie między własną a orginalną, pozatym trzeba znaleść w pda miejsce na gniazdo cołatwe nie jest raczej każdy centymetr kwadratowy jest zagospodarowany

*

Offline RybA™

  • Ekspert Dell
  • ****
  • 920
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Chosen One
    • Moje Portfolio
  • Sprzęt: Samsung S4, Dell Axim x50v & x51v, Nexus 7" 2012
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2008, 12:22:33 »
Teoretycznie wszystko się da. Rozbierz sprzęt, zrób zdjęcia płyty głównej i wrzuć je tutaj, a Ktoś Mądry (zapewne Ziele) Ci powie, co gdzie podłączyć :) WiFi mod w Aximie polegał na dolutowaniu do anteny kawałka przewodu sygnałowego zakończonego gniazdem, to zaś jest niezależne od OS jaki siedzi na danym sprzęcie.
Ten kto walczy z potworami winien uważać by nie stać się jednym z nich
Fryderyk Nietzsche.

*

Offline Tallboy

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PalmTX, E51, MPX220, M530W
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2008, 18:45:50 »
to jest wnętrze tx. zaznaczano elementy odpowiadają za wifi.
jak do tego doczepic gniazdo antenowe?

*

Offline Upgreydd

  • *
  • 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Too Weird To Live, Too Rare To Die...
    • Monitoring
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 17, 2008, 17:37:53 »
Moje spostrzezenia i przemyslenia:
1. Antene wifi podlacza sie 2 liniami a nie jednym a tu na zdjeciu widze jeden przekaznik do anteny. Nad nim sa dwa punkty, to luty?
2. Wez kawalek kabla, przylutuj i wyprowadz gdzies w obudowie zlaczke na antene na kabelku.
3. Nie wiem czy to dobry pomysl z przerabianiem tak PDA, laptopa tak przerobilem, z ta roznica ze dalem przelacznik ANTENA WBUDOWANA / GNIAZDO NA ANTENE ZEWNETRZNA. Udalo mi sie przerobic rowniec Wifi na PCMCIA w ten sam sposob, tylko czy PDA nie jest zbyt delikatny?

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 17, 2008, 17:51:50 »
Polecam forum bez-kabli.pl - tam jest naprawde duzo o antenach. Glownie GSM, ale moze da sie to przeniesc na WiFi :) Mozliwe ze mozna uzyc antetny indukcyjnej(o ile dobrze pamietam nazwe), ktorej nie trzeba nawet podlaczac do telefonu - takie anteny stosuje sie wlasnie w zwiekszaniu zasiegu GSM bez koniecznosci rozkrecania telefonu.

*

Offline Tallboy

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: PalmTX, E51, MPX220, M530W
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2008, 21:44:37 »
te dwa punkty to luty. przyczepiona jest taka mała kostka a z niej wyłazi ta blaszka i styka się z anteną. tak myślałem żeby tak tylko przylutować kawałek kabla. tylko, że kabelki anten WiFi mają 2 linie. no i teraz która linia do którego styku?

może jutro znajdę jakąś antenę i spróbuje ją jakoś "na styk" podłączyć i zobaczę co się stanie.


*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: TX i zewnętrzne gniazdo wi-fi
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2008, 16:49:45 »
Na styk to nie najlepszy pomysł... bo jak ci się rozłączy to wzmacniacz może się uszkodzić... :evil: