[eten m700] mini jack

  • 11 Odpowiedzi
  • 1949 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mayki

  • **
  • 207
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE M600i, Qtek 2020, Nokia 8850 xD
[eten m700] mini jack
« dnia: Listopad 27, 2007, 00:53:21 »
Swojego posta może zacznę trochę od strony sentymentalno ekonomicznej. Pda nabyłem w wyniku chęci posiadania urządzenia "all in one", zaoszczędzenia miejsca w kieszeni jak i spokoju sumienia ze jadąc gdzieś nie zapomnialem np o tel, mp3 playerku, GPS, czy PSP. Od pierwszego dnia posiadania Etena kombinuje nad słuchawkami, oryginalne do niczego sie nie nadaja. Dźwięk badziewny, głośność porażająco szumiąca a o badziewno-bazarowo tandeciarskim wygladzie nie napisze ani słowa.
Długo zastanawiałem sie nad słuchawkami BT stereo, ale trochę mi szkoda na nie $. Szukalem również takich z micro jackiem ale albo mi brak zdolności szperacza-szukacza albo u nas w kraju ciężko o takowe. Wszelkiej maści przejściówki wole pozostawić na sklepowych polkach, po prostu mnie irytują. Pewnego dnia natomiast cos mnie huknęło i eureka!!! Czy próbował ktoś pozbyć sie z etena gniazda micro jack i przelutować je na zwykłego mini jacka 3,5mm? Czy jest to wykonalne? Nie zależy mi na mikrofonie czy przycisku PTT, chcem mieć zwykle słuchawki z MM.
BTW.Jeśli macie zdjęcia rozkręconej M700-setki to bardzo bym prosil o takowe. Samo stwierdzenie nie da sie bo nie mi nie wystarczy, chciał bym choć na fotce łypnać na to okiem. Swojej zabawki narazie nie będe rozkrecal-gwarancja.
Pozdrawiam serdecznie
Wiktor z Nieporętu

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2007, 01:48:53 »
kup przejsciowke z micro jack na mini jack, kosztuje grosze i jest najlepszym i najprostszym rozwiazaniem w tym przypadku :)
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2007, 02:23:00 »
kup przejsciowke z micro jack na mini jack, kosztuje grosze i jest najlepszym i najprostszym rozwiazaniem w tym przypadku :)
Wszelkiej maści przejściówki wole pozostawić na sklepowych polkach, po prostu mnie irytują.


*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 27, 2007, 11:59:01 »
kup przejsciowke z micro jack na mini jack, kosztuje grosze i jest najlepszym i najprostszym rozwiazaniem w tym przypadku :)
Wszelkiej maści przejściówki wole pozostawić na sklepowych polkach, po prostu mnie irytują.


nie wiem co moze byc irytujacego w przejsciowce ?? ...chyba lepiej ja kupic niz ryzykowac zniszczenie PDA :]
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline mayki

  • **
  • 207
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE M600i, Qtek 2020, Nokia 8850 xD
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2007, 13:40:10 »
Może nie skupiajmy sie na tym co komu przeszkadza. Twoja wypowiedz nie wniosła niczego wartościowego. Offtop-do śmieci.

*

Offline kangur_kolczasty

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO A701
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2007, 21:59:57 »
Witam. Zapewne da się to zrobić, na pewno w jakiś mniej lub bardziej przyzwoity sposób. Co do szczegółów technicznych to niestety nie mogę pomóc. Ja miałem taki sam dylemat dosłownie parę dni temu z moim MIO A701 - jeden z forumowiczów polecił mi przejściówkę, bardzo ciekawą i niedrogą: http://www.skleppda.pl/index.php?p723,zestaw-sluchawkowy-przejsciowka-stereo-z-jack-25mm-na-jack-35mm
Na początku też byłem przeciwnikiem przejściówek, ale przekonałem się. O zaletach takiego rozwiązania nie muszę chyba pisać, przede wszystkim nie ryzykujesz zepsucia sprzętu i utraty gwarancji, nie tracisz mikrofonu z przyciskiem....
 Nie namawiam na siłę, wiem, że "jeden lubi to, a drugi tamto" (Kubuś Puchatek ;))) ), u mnie to rozwiązanie spisuje się świetnie.
Pozdrawiam
kangur

Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2007, 16:11:16 »
Da sie to zrobic bo ja tak zrobilem ucielem kabelki ze slochawek jesdna slochawka miala minijack i przejscowce ucielem kabelki z mikrojack no i te kabelki zlutowalem

*

Offline mayki

  • **
  • 207
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SE M600i, Qtek 2020, Nokia 8850 xD
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2007, 19:04:16 »
Czyli generalnie zmieniłeś wtyczki 3,5 na 2,5 poprzez zwykłe ciachniecie kabli i przelutowanie?
Jesli tak to odpada, chcem raz zmienic gniazdko i miec je na wieki wieków.....
Czekam na kolejne propozycje i zarazem gorąco pozdrawiam.

*

Offline _TB_TB_

  • ****
  • 791
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SGH-i780 + 4GB microSDHC
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2007, 20:55:32 »
_________________________________________
Simlock i780/Omnia: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=120622.0
Demotywatory na Titanium: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=147136

*

Offline faucolt

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 15, 2007, 11:32:23 »
Rozebrany m700: http://eten-users.eu/index.php?showtopic=11398

Po prostu genialne odkrycie w googlu. Jeszcze daj login i hasło do tego forum z dostępem do załączników to będzie miło. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2007, 12:20:47 wysłana przez faucolt »

*

Offline primosz

  • ***
  • 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eten m700
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 15, 2007, 18:29:08 »
Zarejestrowanie się to kwestia 5 min. nie wiem co w tym trudnego. :worried:
Ja stosuje ze skutkiem taką przejściówkę jaką podał kangur_kolczasty i jest spoko.
Próba zmiana gniazdek to robota dla elektryka (albo dla człowieka z niemal fanatyczną wiarą w swoje siły) bynajmniej jeśli Ci się uda to zapodaj zdjęcia i jakiś schemat to i ja pokombinuje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2007, 18:32:38 wysłana przez primosz »
Ciekawość zabija ale czyni ludzi szczęśliwymi

*

Offline faucolt

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [eten m700] mini jack
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2007, 10:56:14 »
Zarejestrowanie się to kwestia 5 min. nie wiem co w tym trudnego. :worried:

Przepraszam, mój błąd. Po prostu źle mi założyli konto, a automat wysyłający maile mnie olał i miałem niepełne konto z brakiem dostępu do załączników. Za to umieszcze te zdjęcie tutaj:



Pozdrawiam,
faucolt
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2007, 11:09:50 wysłana przez faucolt »