Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem

  • 8 Odpowiedzi
  • 3682 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem
« dnia: Grudzień 21, 2008, 01:21:11 »
Czytałem o tym gdzieś w necie, ale nie uwierzyłem i teraz mam...
Kupiłem sobie piękną skórzaną kaburkę zamykaną na magnes. Okazało się, że kiedy wkładam do niej swoją Xperię - włącza się ekran, a żeby tego było mało - zmienia się jego orientacja na poziomą. Przeprowadzone przeze mnie doświadczenia wykazały, że w kaburze ekran po kilku sekundach wraca do orientacji pionowej, a po przewidzianym w ustawieniach czasie wyłącza się. A przy wyciąganiu Xperii z kabury - automatycznie się włącza, zmienia orientację na poziomą by po kilku sekundach wrócić do pionowej. Cuda?! Mam teraz przyrząd do pokazywania sztuczek! I drenowania baterii :S

Przyczyna i rozwiązanie problemu:

Z xda-dev dowiedziałem się, że za powyższe zachowanie odpowiada czujnik wysunięcia klawiatury, który jest magnetyczny. Wystarczy wprowadzenie odpowiedniego wpisu w rejestrze wyłączającego wzbudzanie urządzenia po wysunięciu klawiatury. Szczegóły tu:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=453771
rozwiązanie tu:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=443895

EDIT:
Myślałem, że problem jest rozwiązany, a jednak nie do końca.
Gdy telefon jest w kaburze i nadchodzi połączenie, automatycznie włącza się ekran. Podczas wyciągania telefonu, na skutek działania magnesu ekran zaczyna wariować i przez kilka sekund niemożliwe jest odebranie połączenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2009, 22:29:35 wysłana przez arturpoz »

Odp: Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2008, 02:20:09 »
Zapewne dlatego, że w pda masz włączoną zmianę orientacjii po włożeniu do uchwytu samochodowego. W uchwycie znajduje się magnes, który po kontakcie z określoną częścią urzędzenia uruchamia czujnik powodując zmianę orientacjii. W mio A501 jest to prawy dolny róg.

Odp: Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2008, 02:51:06 »
A mógłbym prosić o wskazówkę, jak to wyłączyć? Za nic nie mogę znaleźć ani w Settings, ani w Advanced Config.

*

Offline tagor

  • ***
  • 264
Odp: Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2008, 14:43:02 »
Może to? http://s2u2.eqvipage.dk/S2U2-index.html
U mnie skutecznie blokuje ekran w każdej sytuacji.

Odp: Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2009, 22:26:58 »
Myślałem, że problem jest rozwiązany, a jednak nie do końca.
Gdy telefon jest w kaburze i nadchodzi połączenie, automatycznie włącza się ekran. Podczas wyciągania telefonu, na skutek działania magnesu ekran zaczyna wariować i przez kilka sekund niemożliwe jest odebranie połączenia.
W związku z powyższym: czy ktoś zna klucz w rejestrze, który odpowiada za zmianę orientacji ekranu podczas wysuwania klawiatury i mógłby podać taką jego wartość, która wyłącza zmianę orientacji na poziomą?

*

Offline lukasha

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xperia X1
Odp: Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2009, 21:13:52 »
Ten problem jest związany z tym, że Xperia wyposażona jest w magnetyczny czujnik rozsunięcia obudowy. Magnes w kaburze powoduje, że telefon muśli że to rozsuneliśmy/zsuneliśmy obudowę

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2009, 21:34:21 »
Z tego wynika, że w Xperii nie wyciągnęli wniosków z problemu znanego np z HTC Wizarda, gdzie czujnik rozsuwania klawiatury działał identycznie.

Odp: Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2009, 22:31:08 »
Problem "rozwiązany": kupiłem nową kaburę zapinaną na rzep :ok:

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Uwaga na kabury/pokrowce z magnetycznym zamknięciem
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2009, 22:34:01 »
Problem "rozwiązany": kupiłem nową kaburę zapinaną na rzep :ok:
nie mam takiej kabury ale mam dwa programy ktore nie radzą sobie ze zmianami poziomo pionowo po powrocie giną przyciski

to mozna w rejestrze wyłączyć to obracanie ?

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB