Problem z zasięgiem

  • 5 Odpowiedzi
  • 1574 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Squel

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Gie I
Problem z zasięgiem
« dnia: Styczeń 21, 2009, 21:59:44 »
Kurcze mam taki problem kiedy używam telefonu pokazuje 4 kreski kiedy zaczynam dzwonić są już 2 i zaczyna troszkę szarpać rozmowę.
Leży sobie na biurku i ma full zasięg po chwili patrze na ekran a tu brak zasięgu, po czym znowu za sekundę wraca na full. Macie może pomysł co to może być, dodam że jeszcze nie zmieniałem softu odkąd go kupiłem w erze. Wersja ROM 1.02.931.3, radio 1.06.25.29, protcol 52.43.25.24u.
Czy wy też tak macie ?
Niektóre kobiety są bezcenne, za wszystkie inne zapłacisz kartą master card.
--------------
SX1->N6600->N6630->SE K750i->SE K800i->SE P1i->Iphone->Kajzerka :)->Diamond->Touch Pro->Xperia X1a-> MDA compact IV-> Gie I

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2009, 22:04:49 »
Zapewne robi hopki wyszukując różne BTS-y . Jeśli nie potrzebujesz szybkiej transmisji przełącz pasmo z AUTO na GSM . Widocznie jesteś na pograniczu zasięgu dwóch rożnych BTS-ów
potrzebna zgoda

*

Offline Squel

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Gie I
Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2009, 05:03:01 »
Widzisz zapomniałem dodać że już dawno przełączyłem z AUTO na GSM, zresztą zawsze tak robię bo raczej rzadko korzystam z 3G.
Chyba pofatyguje się do serwisu, ciekawe czy jak wymienią płytę to założą mi simlocka (bo puki co mój telefon z ery jest nie brandoany i bez locka) ?
A da się wymienić radio bez wgrywania Hard SPL? Bo nie chcę kombinować z softem przed oddaniem go do serwisu.
Niektóre kobiety są bezcenne, za wszystkie inne zapłacisz kartą master card.
--------------
SX1->N6600->N6630->SE K750i->SE K800i->SE P1i->Iphone->Kajzerka :)->Diamond->Touch Pro->Xperia X1a-> MDA compact IV-> Gie I

Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2010, 21:34:31 »
Nie chciałem zakładać nowego wątku więc podłączę się pod ten...

Mam podobny problem z zasięgiem jak kolega powyżej... Telefon spokojnie leży sobie na biurku albo na łóżku i nagle gubi zasięg... Po czym po jakimś czasie znajduje, i... Za jakiś czas ponownie gubi. Czasem mam wrażenie że częściej tego zasięgu nie ma niż jest   :worried: Jest to strasznie irytujące, bo piszę dość dużo smsów i tak mniej więcej jeden sms na 3-4 nie chce się wysłać i muszę czekać aż telefon "złapie" sieć... Tryb telefonu jest ustawiony nie na AUTO, ale na GSM. Dodam że Radio ROM był zmieniany na 1.16, ale i soft także, na Genesis'a. Gdzieś czytałem że pomóc może wgranie oryginalnego softa... Hmm? Może doradzicie mi coś? Bo mam ten telefon ok. 2 miesięcy i już nie wytrzymuję z nim powoli...  :S
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2010, 21:36:23 wysłana przez ostry-90 »

Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 16, 2010, 14:38:06 »
Witam, pobierz sobie sony ericsson update service i zaktualizuj oprogramowanie. Radio też się zaktualizuje. Na pewno coś się poprawi ale jak każdy wie x1 nie szaleje zasięgiem  :P

Odp: Problem z zasięgiem
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 04, 2010, 13:24:41 »
Polecam ręczną aktualizację radia do wersji 1.16.25.48. Oczywiście hardspl wymagany. Też miałem problemy z zasięgiem, a po aktualizacji zdecydowanie zasięg się poprawił. Podczas rozmów staraj się nie zasłaniać dolnej części telefonu ponieważ tam jest antena