x800 w plus gsm sam sie łączy z edge

  • 5 Odpowiedzi
  • 1928 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

x800 w plus gsm sam sie łączy z edge
« dnia: Lipiec 22, 2008, 22:38:44 »
Panowie jak w temacie x800 w plus gsm sam sie łączy z edge co jakiś czas. Czy to jest normalny objaw. Czy powinienem wyłączyć
to ze względu na zanik kasy z konta mojej karty (simplusa) Jesli tak to jak to wykonać. Nie jestem tez pewien czy w czasie takiego połączenia mozna sie do mnie dodzwonić. Dosyć czesto sie to powtarza.
Napisane: Lipiec 22, 2008, 22:37:02
Mam Roma 457 PL EUU narazie fajnie smiga

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: x800 w plus gsm sam sie łączy z edge
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2008, 23:20:42 »
Na moje oko to jakaś aplikacja może wymuszać połączenie (np SPB mobile shel przy aktualizowaniu pogody). Tylko, że jest wiele aplikacji, które tak potrafią  :S

Odp: x800 w plus gsm sam sie łączy z edge
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 03, 2008, 16:11:30 »
zainstaluj sobie program NoData. bedziesz mogl calkowicie wylaczyc polaczenie edge. sprawdzilem to w roamingu i dziala.

Odp: x800 w plus gsm sam sie łączy z edge
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2008, 14:12:24 »
Miałem ten sam problem i nawet pisałem do serwisu powiedzieli mi, że "na pewno jest jakiś program który sam się łączy" (ciekawe jak przy factory default).
W końcu namierzyłem o co chodzi - ustawienia MMS. MMS -> Menu -> Ustawienia MMS -> zakładka "Odbierz". Masz Akceptowany typy wiadomości (Informacyjne i Automatyczne mogą być domyśnie zaznaczone). Więc po prostu odznać i tyle (dodatkowo Odbiór Dom:Ręcznie i Roaming:Ręcznie żeby się nie narazić na koszty).
Mam ROM 471PL więc powinno być podobnie.

Pozdrawiam

Odp: x800 w plus gsm sam sie łączy z edge
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2008, 22:06:43 »
Tak masz rację . Znalazlem opis uaktywnienia MMS dla plusa. Wykonywalem ustawienia zgodnie z opisem. Od tej pory ani mms nie chodzil mi wcale a eten sam co jakis czas sam sie łączył z GPRS. Robilem wszystko - ustawienia konfiguracji MMS nic nie dalo. Pojawil sie nowy rom 471 przeinstalowalem i problem znikł. Teraz obawiam sie ponownej konfiguracji MMS wiec juz nie chce MMS-ow. -szkoda. Ktoregos dnia ponowilem proby i to samo. Powiedzialem stop.
Mam jeszcze jeden problem z x800 ustawiając dzwonek na moj ulubiony potrafi raz zadzwonic czasami trzy razy nim a np. za 4tym powraca do sojego standardowego. Probowalem skopiowac do do sys windows - dalej to samo.
Juz mnie cos trafia.

Odp: x800 w plus gsm sam sie łączy z edge
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2008, 13:21:05 »
Wiesz co, jeżeli chodzi o MMS to u mnie działają bez problemu(tyle, że muszę to ręcznie odpalić na zasadzie Wyślij i Pobierz) a po zmianie ustawień samego ETEN-a tak jak opisałem to przestał się łączyć "samodzielnie". Może spróbuj "automatycznych ustawień Plus-a" i jeszcze raz zmienić ustawienia samego MMS-a. Jeżeli chodzi o dzwonki to sam mam ten problem. Jak mam ustawioną melodyjkę jako MP3 to po jakimś czasie wraca do swojego dzwonka ogólnie się z tym poddałem i tak jest teraz dużo lepiej niż było. Zaczynałem z ROM-em z 11.2007 więc tam dopiero były cuda, potrafił się samoczynnie "wyłączyć" pomimo, że producent nie przewidział całkowitego wyłączenia urządzenia, więc w gruncie rzeczy nigdy nie widziałem czy telefon jest jako hibernate czy po prostu off.