Ankieta

Co byś wybrał(a)

E-TEN X800
2 (50%)
HTC Touch Cruise
2 (50%)

Głosów w sumie: 4

X800 vs HTC CRUISE

  • 2 Odpowiedzi
  • 1184 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gebp

  • 23
X800 vs HTC CRUISE
« dnia: Grudzień 02, 2007, 19:44:45 »
Witam.
Zastanawiam się nad zmianą PDA i bardzo ciągnie mnie cosik co by miało UMTS + videorozmowy. Obecnie korzystam z X500 i nie mam nic przeciwko niemu. Miałem w ręce i chwile używałem MDA III. Jednakże ...

Moi faworyci są w ankiecie. Dlatego też pytam co byście wybrali/wybrały.
Każdy z w/w pda ma pewne wady i zalety dla mnie, może nie istotne ale wpływające na ocenę obydwóch użądzeń.
Wiem, X800 dopiero co wszedł a HTC jeszce nawet nie. Proszę o opinię i komentarze. Mam nadzieje że mimo tego iż jest to forum E-ten'a odpowiedzi nie będą "tenedencyjne".
A tak od mnie + i - obydwóch:

X800:
+ wyświetlacz 640x480
+ procesor (500 MHz)
+ dodatkowe oprogramowanie ( np. Voicecomander z którego nader aktywnie korzystam )
+ Bateria (1530 mAh)

- ROM i RAM!!! ( 256MB/64MB)
- Oprogamowanie nie do końca dopracowane ( patche! ale przynajmniej są )

HTC Cruise

+ ROM i RAM ( 256MB/128MB)
+ Kółko nawigacyjne
+ Fajny czarny Today
+ USB 2.0

- Bateria (1350 mAh)
- Procesor (400 MHz)

?? Jak sprawują się procesory odpowiadające za GPS. Niestety tu nie mam większego doświadczenia.
A może macie inne zdanie i opinie.

Odp: X800 vs HTC CRUISE
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2007, 20:01:19 »
Nie używałem żadnego z nich, ale zwrócę tylko uwagę, że w obu przypadkach prędkość procesora jest plusem i minusem tylko teoretycznie - w praktyce procesor 400 MHz przy rozdzielczości QVGA będzie dużo wydajniejszy niż 500 MHz przy VGA, co przełoży się na pewno na komfort korzystania z urządzenia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 20:02:51 wysłana przez Falconer »

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: X800 vs HTC CRUISE
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2007, 20:55:33 »
Stalem przed podobnym wyborem i jak na razie zdecydowalem sie na produkt HTC.
Spowodowalo to kilka rzeczy.
Dla mnie jedna z naistotniejszych spraw jest pamiec, wole dobry komfort uzytkowania, pracy, a 64MB to za malo moim zdaniem biorac pod uwage "wycieki" w WM.
Kolejna sprawa to VGA, fajna sprawa ale nie na 2,8 cala poza tym wydaje mi sie, ze Eten sie pospieszyl chcac wypuscic cos nowatorskiego, a zostawil "bebechy" od starszych modeli podkrecajac tylko procesor.
Nie mialem obydwu modeli w rekach, ale sporo poczytalem na eten-users i wyszlo to czego sie obawialem, ze X800 nie daje rady z obsluga VGA.
Wiec ja wole miec wszystko szybko i dobrze dzialajace niz czekac na otwarcie czegokolwiek, kombinowac, zeby cos zadzialo, resetowac co chwile.
Na plus Cruis'a dodalbym tez Touch FLO, dla mnie to mily dodatek, oraz mniejsza waga i aprat jest 3MP :)
Uwazam podobnie jak kolega wyzej, nie ma znaczenia, ze procek jest szybszy, ale na papierze, bo to podkrecony ze starszych modeli, poza tym VGA potrzebuje wiecej mocy zarowno procesora jak i spowoduje szybsze zuzycie baterii.
No ale kazdy woli co innego, jeden corke, a drugi tesciowa :)