X800 nie rozpoznawany przez viste :(

  • 7 Odpowiedzi
  • 1110 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline futrzak

  • *
  • 65
  • Sprzęt: HTC Blackstone
X800 nie rozpoznawany przez viste :(
« dnia: Grudzień 03, 2007, 11:27:56 »
Witam

Czy ktoś może mi pomoc w rozwiązaniu problemu współpracy x800 z vistą?

Mianowice gdy podłącze x800 do kompa z vista to nie zostaje rozpoznany i nie mogę instalować, synchronizować danych. Po podłączeniu do kompa z XP wsio jest OK.

Czy istnieje jakieś rozwiązanie tego problemu?
W viscie zainstalowany do synchronizacji jest program Centrum Obsługi urządzeń z Systemem Windows Mobile 6.1.6965


Pozdrawiam
futrzak

*

Offline vroobel

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500+, WM6, AM 4.5.3
    • digiHOUSE
Odp: X800 nie rozpoznawany przez viste :(
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2007, 12:06:11 »
Nie tylko X800 ma z tym problem, ale chyba większość PDA - mój znajomy ma MIO P550 i też nie odpala mu ActiveSync i cała reszta, nie może nic instalować itp.
Ja jeszcze nie sprawdzałem mojego urządzenia z Vistą, bo mam XP - na szczęcie...
Regulamin!
Doświadczenie to wiedza, którą się zdobywa zaraz potem, jak się jej potrzebuje...

Odp: X800 nie rozpoznawany przez viste :(
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2007, 22:36:05 »
Bo active sync pod vistą nie dziala. Trzeba synchronizowac przez centrum synchronizacji Windows Vista. I w sumie nie ma zadnej roznicy... Pozdrawiam

*

Offline slawo_o

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: x800
Odp: X800 nie rozpoznawany przez viste :(
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2007, 23:52:24 »
Tak AutoMapa jest legalna ale karty przed włożeniem do x800 nie formatowałem. Myślisz że to ma aż tak duże znaczenie??

*

Offline vroobel

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • ETEN X500+, WM6, AM 4.5.3
    • digiHOUSE
Odp: X800 nie rozpoznawany przez viste :(
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2007, 09:42:00 »
Bo active sync pod vistą nie dziala. Trzeba synchronizowac przez centrum synchronizacji Windows Vista. I w sumie nie ma zadnej roznicy... Pozdrawiam
Tu nie chodzi o to, czy AS jest, czy nie pod Vista - nie działa mu to tak, jak AS pod XP, a - jak go znam - nie jest to dowód jego niewiedzy. Niewielu znam takich speców od systemów NT-pochodnych.
Regulamin!
Doświadczenie to wiedza, którą się zdobywa zaraz potem, jak się jej potrzebuje...

*

Offline sebaw

  • 22
Odp: X800 nie rozpoznawany przez viste :(
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2007, 10:50:02 »
To dziwne bo X500+ działa z Vista. Oprócz programów typowo napisanych pod AS, jak nowy ROM :)

Ja podłączyłem sprzęt kablem USB (przez bluetooth za nic nie chciał wykryć), zainstalowałem z  dołączonej przez producenta płyty Centrum obsługi urządzeń z Systemem WM  i dopiero po tym X500+ został poprawnie wykryty.
Skoro na płycie dodanej przez producenta jest ActiveSync4.5 i Mobile Device Center znany z Visty, to sprzęt musi działać.  W przypadku X800 wyglada to chyba podobnie?  choc pewnie już przeprowadzałeś te wszystkie operacje..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2007, 11:03:35 wysłana przez sebaw »

*

Offline Daszek

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2oo
  • Sprzęt: BLOW-43Vbt, iPhone3g, htc sensation
Odp: X800 nie rozpoznawany przez viste :(
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 15, 2007, 19:02:00 »
Z Vistą to nawet pendrive-y nie działają. Totalny brak czegokolwiek, czy to przy instalacji programu, czy też gry. Jedyna nadzieja w SP1.

*

Offline pragmatyk

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Nexus One
Odp: X800 nie rozpoznawany przez viste :(
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 17, 2007, 18:27:11 »
Daszek - trafiłeś w sedno.
Mam XP i Vistę na dwóch partycjach i czekam na SP1.

Jest niby specjalna wersja synca pod Vistę na oryginalnej płycie do X800, ale moich kilkanaście prób spełzło na niczym.  Nawet nie chciał go wykryć. Pod XPekiem bezproblemowo.