PIN w X800

  • 6 Odpowiedzi
  • 1072 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wiesiek_J

  • 21
  • Sprzęt: Asus P70 + SunDisc miniSDHC 8 MB
PIN w X800
« dnia: Grudzień 27, 2007, 12:25:34 »
Witam,
Przesiadłem się niedawno na X800. Wgrałem nowy rom 402, który podobno usuwal problemy z brakiem zabezpieczenia telefonu przez PIN do karty SIM.
Niestety problem dalej istnieje. Po dłuższym naciśnięciu przycisku rozłączania wychodzimy z sieci (w moi przypadku PLUS). Jednak przy ponownym długim naciśnięciu telefon loguje sie automatycznie, bez żądania PIN. Takie samo zjawisko występuje przy korzystaniu z Wireless Manager i właczaniu/wyłaczaniu GSM tą drogą.
Dzieje się tak niezależnie od ustawień w zakładce Telefon/Phone - "Wymagaj kodu PIN/Require PIN..."
Czy tylko ja mam takie szczęście, czy też kogoś już to spotkało?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2007, 19:15:09 wysłana przez Wiesiek_J »

Odp: PIN w X800
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2007, 19:27:07 »
Po soft resecie loguje sie z pinem. Dla mnie to jak najbardziej poprawne zachowanie.

*

Offline Wiesiek_J

  • 21
  • Sprzęt: Asus P70 + SunDisc miniSDHC 8 MB
Odp: PIN w X800
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2007, 20:58:14 »
Po soft resecie tak, wymaga PIN. Ale to, że nie wymaga go po wyłączeniu GSM (bez resetu) nie jest normalne. Jest to mój kolejny (Eten M500-Mio A701-Eten X500-Asus P535) PPC i żaden nie pozwalał na ponowne włączenie się do sieci bez PIN. Temu zresztą służy opcja: "require PIN when phone is used". Mam tego rodzaju zajęcie, że muszę przełączać PDA we "Flight mode". Powrót do życia, logowanie do sieci zawsze wymagał PIN - lecz nie tu. I to budzi moje ździwienie.
Pozdrawiam

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: PIN w X800
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2007, 15:21:48 »
M700 też wymaga PINu w tej sytuacji
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline pragmatyk

  • 42
  • Płeć: Mężczyzna
    • Blog
  • Sprzęt: Nexus One
Odp: PIN w X800
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2007, 00:47:59 »
Mój też nie wymaga, ale to chyba normalne skoro raz już go podawałem przy włączaniu no nie?


Ja mam inny problem, chciałbym zlikwidować żądanie PINu i gdy odznaczam wspomnianą ikonę pojawia się prośba o podanie PINu, a potem wyskakuje błąd sieci.

*

Offline Wiesiek_J

  • 21
  • Sprzęt: Asus P70 + SunDisc miniSDHC 8 MB
Odp: PIN w X800
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 29, 2007, 01:09:25 »
Trudno mi się z tym zgodzić. Gdy opcja ochrony przez PIN jest ustawiona, to powinna jednak działać - chodzi o prywatność, na przykład. Nie po to wyłączasz telefon, aby przypadkowy użytkownik mógł dzwonić na Twoje konto...
Ale to nie jest bardzo dokuczliwe - soft reset, do czasu lepszego rozwiązania wystarczy.
Co do Twojego problemu z PIN - u mnie gdy odznaczysz tę opcję to już więcej PINu nie potrzeba - działa OK.

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: PIN w X800
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2007, 11:08:04 »
chciałbym zlikwidować żądanie PINu i gdy odznaczam wspomnianą ikonę pojawia się prośba o podanie PINu, a potem wyskakuje błąd sieci.
Ja tak mam na x500. Sieć Orange. Infolinia twierdzi, że nie można w ten sposób wyłączyć żądania PIN na simach tej sieci.