Jak usprawnic X800??

  • 12 Odpowiedzi
  • 2485 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak usprawnic X800??
« dnia: Grudzień 18, 2007, 23:22:29 »
Witam
W tym temacie mozna by opisywac jak uspawnic dzialanie X800.Napewno bylo by to pomocne dla kazdego nowego uzytkownika X800 i nie tylko.
Ja ze swojej strony na obecna chwile podaje link do programow napeno bardzo przydatnych:
1.http://s-k-tools.com/index.html?m_downloads.html.
 podawanie linków do pirackiego softu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 12:05:38 wysłana przez bikekowal »

Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2007, 09:06:05 »
Na poczatku podziele sie tym co napisal wczesniej Marcel napewno niektorym pomoze(mi pomoglo)
0 dogrywasz nowy rom i radio(http://eten-users.eu/index.php?showtopic=12184)
1. wywalić cały soft od etena oprócz paru programow(wedlug uznania)
-kamery pacza
-wireles managera
-wlanutility
-satelite update
-headset seting
-gprs wizarda
2. wywalić nieużywane dodatki (kwawiatury)
3. sformatować katre przed wgraniem AM na FAT
4. dograć taskmanagera
5. dograć łatę do aparatu ( foto)(http://pdaclub.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=85640.0;attach=3157)
6. dograć jakiś backup (spb) albo optimizer typu sktools które w ustawieniach mają automatyczny softreset który ustawisz sobie w nocy i na rano masz full memory.

*

Offline sqba

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: x800
Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2007, 00:57:26 »
czesc, jestem nowym użytkownikiem x800 rady były pomocne zaczał normalnie chodzić :))
ale jednak mam pytan jak to niedoswiadczony użytkownik. Jest to mów 1 urządzenie tego typu.
jak wgrać ten pacz do kamery?
gdzie sprawdzić wersje roma?
backup to po co sie robi:?
to tak na poczatek prosze o wyrozumienie
pozdrawiam
tomek
A mówili mi przyjaciele kup sobie HTC

*

Offline marcel

  • ****
  • 829
  • Sprzęt: x800
Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2007, 20:02:42 »
czesc, jestem nowym użytkownikiem x800 rady były pomocne zaczał normalnie chodzić :))
ale jednak mam pytan jak to niedoswiadczony użytkownik. Jest to mów 1 urządzenie tego typu.
jak wgrać ten pacz do kamery?
gdzie sprawdzić wersje roma?
backup to po co sie robi:?
to tak na poczatek prosze o wyrozumienie
pozdrawiam
tomek

daleki jestm od pouczania. sam wieokrotnie napominałem tych co to pisali poszukaj w google.

ale kolego...."po co się robi backup ?" na pdaclub chetnie pomożemy ale musisz wykazać minimum zaangażowania bo kolejnym pytaniem może być pytanie "co to klawisz power i poco on"

a tak całkiem serio, zamin zaczniesz wgrywać pacze i romy poczytaj faq poczytaj posty bo uwalisz sobie pocketa i niestety nawet backup nie pomoże

M

Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2007, 22:37:41 »
Generalnie temat mial za zadanie opisywac jak usprawnic urzadzonko a nie tlumaczyc jak sie przechodzi przez pasy na zielonym swietle, bo zaraz zrobi sie smietnik i bedzie malo czytelny.I jak nie masz minimalnej wiedzy na temat komputerow to lepiej daj spokuj lub przeczytaj wsio co jest na forum pare razy.No ale jak juz pisze to Ci odpowiem.
Pacza od kamerki wgrywasz do fona lub na karte,generalnie chodzi o to zeby uruchomic plik z telefonu a nie przez kompa(nie pytaj jak to sie robi)
Wersje softu sprawdzisz:Menu>Settings>System>System Information>Software(najnowsze obecnie na dzisiaj 0402)ewentualnie podczas uruchamiania jest info o sofcie.
Backup-jak cos uwalisz bedziesz mogl powrocic do wczesniejszego stanu(chyba ze przesadzisz z uwalaniem)

*

Offline MFC

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2008, 12:45:45 »
Piszecie zeby usunąc czesc programów, które nie sa potrzebne, jednak jak to robicie?

Czy robicie to po wgraniu nowego ROMu z poycji Dodaj/usun program czy moze tak jak napisal jeden z urzytkwników eten-users.

"ok. I've started my X800 for scratch with:

1. WM6. RAM 26.7 (you really need it (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ) - you just go to Start/Programs/Utilities/Default settings enter the code, YES and it starts. after you set it up, You will have 3 seconds to press and hold the CAMERA button to stop the eten software from installing."

Czy ktos tego probowal? Rozumiem ze ma to zatrzymac instalacje dodatkowego oprogramowania. Jak jednak dograc programy, ktore chcemy zeby byly?
........


Ok przytrzymalem przycisk aparatu i faktycznie nic sie wlasciwie nie zainstalowalo, przerwalo proces. Nie mialem nawet polskiej nakladki, Nie wiem jednak jak zainstalowac te programy, ktore jednak chcialbym zeby byly.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2008, 17:12:19 wysłana przez MFC »

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 06, 2008, 00:04:09 »
No to usprawniamy i naprawiamy.

W moim X800 padł zatrzask trzymającą kartę pamięci i karta wysuwała się z gniazdka.
Po telefonie do serwisu dowiedziałem się że wysyłają sprzęt do Niemiec celem naprawy.
A to trochę zajmuje czasu i musiałem sobie z tym poradzić.
I wykombinowałem taki prosty sposób.
A mianowicie pod kartę SIM po między zawiasy metalowego uchwytu na kartę SIM a styki położyłem kawałek tekturki i docisnąłem tą tekturkę kartą SIM. Co spowodowało dociśnięcie karty pamięci do zatrzasku.

Teraz karta nie wyskakuje.
Oczywiście karta normalnie się wysuwa a podczas wkładanie normalnie zatrzask ją trzyma
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 00:09:49 wysłana przez Polikon »
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2008, 00:13:38 »
Może masz jakiś pomysł na to, żeby klapka od baterii nie latała? Próbowałem podkładać rożne rzeczy, ale efekt był wręcz odwrotny.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2008, 01:23:02 »
Piszecie zeby usunąc czesc programów, które nie sa potrzebne, jednak jak to robicie?

Czy robicie to po wgraniu nowego ROMu z poycji Dodaj/usun program czy moze tak jak napisal jeden z urzytkwników eten-users.

"ok. I've started my X800 for scratch with:

1. WM6. RAM 26.7 (you really need it (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) ) - you just go to Start/Programs/Utilities/Default settings enter the code, YES and it starts. after you set it up, You will have 3 seconds to press and hold the CAMERA button to stop the eten software from installing."

Czy ktos tego probowal? Rozumiem ze ma to zatrzymac instalacje dodatkowego oprogramowania. Jak jednak dograc programy, ktore chcemy zeby byly?
........


Ok przytrzymalem przycisk aparatu i faktycznie nic sie wlasciwie nie zainstalowalo, przerwalo proces. Nie mialem nawet polskiej nakladki, Nie wiem jednak jak zainstalowac te programy, ktore jednak chcialbym zeby byly.


Programy Etena, ktore chcesz zainstalowac mozesz poprzez Start/Programs/Utilities/Application Recovery.

*

Offline Polikon

  • **
  • 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800//HTC HD2+Lobuz1 NewStyle1.2+SDHC16GB
Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2008, 01:34:33 »
Może masz jakiś pomysł na to, żeby klapka od baterii nie latała? Próbowałem podkładać rożne rzeczy, ale efekt był wręcz odwrotny.

U minie klapka baterii trzyma się idealnie.
Może przyczyną jest to że nie dokładnie wskakuje na zatrzaski np. bakteria źle włożona
X800.WM6.1.Panot.ver.1.90_PP6_ENG//Acer n311//HTC HD2+Lobuz1 New Style 1.2+SDHC 16GB

*

Offline MFC

  • *
  • 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:36:32 »
Co trzeba zrobic by doinstalowac polska nakladke(byla orginalnie)? W czasie instalacji anulowalem caly proces i samo urzadznie nic nie zainstalowalo. Teraz doinstalowuje to co bym chcial jednak nie wiem co z polska nakladka.

Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2008, 11:20:40 »
ściuągnąłem rom z unicomu
potraktowałem go romtools (pp na 4MB)
dotego przerwałem instalacje aplikacji etena

rezultat urządzenie poprostu lata a ramu mam 32,63MB !!!

*

Offline mangelob

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Jak usprawnic X800??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2008, 12:12:28 »
Ja też przestawiłem na 4MB, ale wgrałem wszystko jak leci (soft Etena i PL). Działa zdecydowanie szybciej, nie wiesza się, nie trzeba resetować  :grin: