bateria a GPS

  • 2 Odpowiedzi
  • 1355 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bateria a GPS
« dnia: Kwiecień 23, 2010, 20:34:32 »
Witam,
Jakie są wasze doświadczenia z baterią w X800? U mnie trzyma od kilkunastu godzin do 4 dni. Co ciekawe, zauważyłem, że jest związek pomiędzy używaniem GPS a pojemnością baterii. Bateria trzyma 3-4 dni, po kilkugodzinnej jeździe z włączoną automapą i podłączeniu do zasilacza samochodowego trzyma nie więcej jak 24h. Tak utrzymuje się przez kilka dni aż z czasem znów zaczyna trzymać coraz dłużej. Myślałem, że to wina zasilacza ale tak samo jest jak używam automapy a potem łąduję firmową łądowarką. Chyba taki sam efekt jest po używaniu innej aplikacji wykorzystującej GPS. Teraz wyłączyłem ręcznie GPS i wydaje się, że bateria trzyma dłużej.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia?

*

Offline wsz

  • ***
  • 294
  • Sprzęt: Eten X800-->Sony Xperia SP-->Xperia XZ1 Compact
Odp: bateria a GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2010, 16:36:24 »
Zdarzyło mi się 2-3 razy w ciągu ok. dwóch lat, że czasami po padach lub zawieszeniach (zakończonych SR)  Automapy "odptaszkowana" była opcja wyłączenia urządzenia po określonym czasie przy pracy na baterii w opcjach zarządzania energią. Wtedy w ciągu niecałych 24 godzin bateria zjeżdżała ze 100% do np. 10%. Ponowne "zaptaszkowanie" tej opcji naprawiało sytuację. Tyle, że nie miało to nic wspólnego z włączonym/wyłączonym GPS. Sprawdź ustawienia zarządzania energią.

Odp: bateria a GPS
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 14, 2010, 22:24:42 »
a zasilacz samochodowy masz oryginalny czy z allegro za 3pln??