X650 - Programy warte zainstalowania?

  • 5 Odpowiedzi
  • 1554 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline loriath

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X650, Asus A636N, HTC Touch Diamond, HTC TP2 Rhodium
X650 - Programy warte zainstalowania?
« dnia: Lipiec 24, 2008, 10:19:15 »
Witajcie!
Wiem, że to trochę lamerskie pytanie, ale myślę, że wszyscy mogliby się czegoś ciekawego dowiedzieć, gdyby każdy napisał jakiego oprogramowania używa na swoim urządzeniu. Oczywiście nie chodzi o wszystko co się da zainstalować, a raczej o to z czego się najczęściej korzysta na tego typu urządzeniu. Ja chętnie podzielę się swoimi wrażeniami, bo mimo, że X650 mam od niedawna, to od ponad roku używałem innego PDA na Windowsie i jakieś doświadczenia mam.

Otóż do wcześniejszego PDA kupiłem sobie SBSH Pocket Breeze, przyjemny pakiet pozwalający na Today'u wyświetlić zadania do wykonania, terminy, wiadomości, itp, wszystko w dużo przyjemniejszy sposób niż to robi domyślny soft Windowsa. Wrzuciłem ten programik na X650 i niestety sprzęt spowolnił baardzo. Jako że zarządzanie terminami i zadaniami jest jednym z moich głównych zastosowań dla x650, zainteresowałem się czy jest jakieś podobne oprogramowanie i znalazłem - SPB Diary - funkcjonalność taka sama, a wydaje się, że chodzi o niebo szybciej.

Z innych programów zastanawia mnie czy używacie jakiegoś oprogramowania do obsługi funkcji telefonu? Może macie też coś do obsługi MMSsów, bo niestety wycięto to z rosyjskiego ROMu.

 

*

Offline loriath

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X650, Asus A636N, HTC Touch Diamond, HTC TP2 Rhodium
Odp: X650 - Programy warte zainstalowania?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2008, 22:04:21 »
OK, widzę, że nie chcecie pisać :) To może chociaż znacie jakieś stronki, gdzie takie porównania i opisy przez userów (a nie marketingowy bełkot) można znaleźć?

Pozdro.

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: X650 - Programy warte zainstalowania?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 25, 2008, 22:49:38 »
Nie obraź sie, ale to tak samo jak byś wszedł na jakiś wortal komputerowy (idg, dobreprogramy itp) i napisał: "Kupiłem sobie komputer co warto zainstalować?".
Pierwsze pytanie co potrzebujesz? Bo softu jest naprawdę dużo. U mnie podstawowe programy to gg, opera, TCPMP, total commander, foxit reader, pocket tlen. A reszta to już wedle upodobań, np bluezard (do hackowania po bluetoothie), PocketBlender (nazwa mówi sama za siebie), FPSE 0.9.6 (emulator PSa), i jeszcze jakieś tam inne.
Do typowego PIMu masz PocketInformant, wersja 2007 bez problemu działała na x800, teraz ta wersja chyba jest darmowa.

*

Offline loriath

  • **
  • 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X650, Asus A636N, HTC Touch Diamond, HTC TP2 Rhodium
Odp: X650 - Programy warte zainstalowania?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2008, 14:07:14 »
Poniekąd rozumiem, bo jestem informatykiem, ale jest jedno "ale" - zastosowań dla PDA można znaleźć mniej niż dla standardowego PCta - mnie przychodzą do głowy: zarządzanie terminami i kontaktami, GPS, obsługa telefonu, gry logiczne... i co najważniejsze - nie chodzi o pisanie o każdym śmieciu jaki się widziało, tylko o tym co jest warte zainteresowania i w czym dany soft jest lepszy od innego. A wybór porządnych programów do każdego z zadań jest myślę niewielki, może z 5 pozycji... więc chyba nie trudno by było to opisać. Ktoś pisał o takiej liście programów po rosyjsku, ale może warto by było cos "po naszemu"? Tak tylko proponuję, nie chcę się narzucać :)

*

Offline banny

  • 37
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten X650
Odp: X650 - Programy warte zainstalowania?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2008, 19:08:44 »
Poszukaj informacji o programach w dzialach ogolnych (np "Pocket PC"), a nie na forum poswieconemu okreslonemu modelowi...

Eten wrzuca fabrycznie calkiem spory pakiet oprogramowania i ja sie bardziej zastanawialem, co wyrzucic niz co wgrac... Moze nie wszystkie programy etena sa idealne, ale otrzymujemy je z dobrodziejstwem inwentarza, tak wiec o ile ich funkconalnosc jest zadowalajaca to raczej szkoda kasy na zakup komercyjnych odpowiednikow.

Dobor programow zalezy od osobistych preferencji, a ocena przydatnosci poszczegolnych programow bywa mocno subiektywna, takze trudno o jednoznaczne wnioski i uniwersalne rozwiazania.

Mnie brakowalo w sofcie fabrycznym nieco narzedzi sieciowych, wgralem wiec jakiegos freewarowego pinga, klienta ftp oraz putty do SSH.
------------------------
Pozdrawiam
Banny

*

Offline Kalidoro

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eten x600>Eten x650>HTC Pharos>HTC Polaris>HTC Venus
Odp: X650 - Programy warte zainstalowania?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2008, 12:46:18 »
1)TCPMP
2)BatteryStatus
3)Total commander
4)SpbMobileShell
Pytasz i masz:)