Problem z x650

  • 3 Odpowiedzi
  • 1005 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Problem z x650
« dnia: Sierpień 22, 2008, 12:54:12 »
Mam od niedawna X650

ale denerwuje mnie to ze czasem sie wiesza i wolno pracuje
filmy Sie przycinają (tcpm player 8.1)
z bluetoothem mam problemy nie zawsze sie łączy i nie zawsze odbiera do końca pliki
Telefon szwankuje mam włączony a jak ktoś dzwoni to nie działa (abonent jest poza zasięgiem albo ma wyłączony tel)
Instalowałem gg i skype ale nie działa
Czasem przy podłączeniu do kompa wyskakuje jakiś problem i zaczyna cos skanować
Jedynie co to mi Mp3 dobrze czyta (Resco audiorec) i Nawigacja (automapa 5.0.5) ale tylko na wolnym powietrzu i w samochodzie w mieszkaniu  nie (jest mapa niema połączenia GPS) ponoć to normalne
 I teraz wyswietla sie ze Kończy sie miejsce w pamieci
Co mogę zrobić żeby było lepiej

Koledzy pomóżcie proszę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2008, 23:40:11 wysłana przez Trolls »

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Problem z x650
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2008, 17:59:33 »
Atutem kilku modeli Etena, jest piękny ekran VGA, ale niestety czasami to jest również problemem, co objawia się np w filmach. Pamiętaj, że to jednak PDA a nie PC i ma mniejszą wydajność. Dlatego filmy które są dedykowane do PC mogą ciężko chodzić na PDA, więc trzeba je przekonwertować na nieco mniejszy format.

Szybkość działania Etena zależy w głównej mierze od romu, a  szczególnie od tego czy masz nakładkę spolszczającą (ona znacznie spowalnia). Problem z telefonem też może być spowodowany romem. Dlatego dobrym rozwiązaniem było by jakbyś zainstalował inny rom (najlepiej nowszy i lepszy).

Bluetooth - dziwny problem. Wydaje mi się, że przy przesyłaniu każdego pliku sprawdzana jest suma kontrolna, więc nie dokońca przesłany plik nie powinen się zapisać. Napisz więcej o tym, z jakiego urządzenia itp.

GG, Skype - jak najbardziej działa, kwestia konfiguracji (chyba, że instalowałeś wersję na PC?).

Problem przy podlączniu do kompa - a jakie skanowanie rozpoczyna się? Być może program antyvirusowy itp. to wtedy problem leży po stronie programu.

Dzieki za pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2008, 17:51:28 »
W gralem nowy rom (EEU_X650_WWE_A42_030_0342) i wszystko chasa idealnie
tcpm 7.2 z z wszystkimi kodekami i filmiki dzialaja normalnie
GG I skype instaluje na PCpoket  i niestety nie dziala
moze jakas lipna wersie mam tych komunikatorow
albo rzeczywiscie zle je konfiguruje
po kombinuje jeszcze
Dzieki za pomoc
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2008, 17:57:21 wysłana przez Trolls »

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Problem z x650
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2008, 18:12:45 »
A co dokładnie dzieje się z GG i skype? Uruchamiają się, ale nie łączą z serwerem?
U mnie bez problemu Skype stąd: http://www.skype.com/intl/en/download/skype/windowsmobile/
I GG stąd: http://pdaclub.pl/index.php?option=com_files&Itemid=54&cid=8&fid=263&srv=2 (choć ja mam starszą wersję, bez emotek)