Prędkość zapisu.

  • 4 Odpowiedzi
  • 762 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline NewOne

  • 35
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Prędkość zapisu.
« dnia: Kwiecień 14, 2009, 19:31:32 »
Witam mam pytanie, ile u was trwa kopiowanie pliku ok 10 mb z PC na Eten'a a dokładniej na SD ??

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Prędkość zapisu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2009, 19:57:17 »
18 sekund, przez Active Sync po kablu, win XP SP3, komp z USB2.0.
Czemu tak wolno? A to normalne, bo w Etenie (jak i w 90% pozostałych PDA na świecie) jest USB1.1, które gwarantuje maksymalny transfer 11Mb/s.

*

Offline NewOne

  • 35
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Prędkość zapisu.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2009, 22:57:26 »
WOLNO??!! U mnie przesyłanie 9,8 mb trwalo 3:40  :O :/ activesynciem kabelkiem i PC z USB 2.0 ma ktoś pomysł czemu tak wolno ?? Aha moja karta to "Kingston MicroSDHC 4 GB, class 4 /chyba/ " aha nie formatowalem jej czy to może być przyczyną ?? jeśli tak to jak sformatować ??

*

Offline ravros

  • Ekspert Eten
  • ****
  • 903
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X800
Odp: Prędkość zapisu.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2009, 23:19:54 »
A jaką prędkość osiągasz przy zapisie na dysk twardym itp? Tutaj może też mieć znaczenie, czy komputer nie jest zamulony (stary system, wirusy).
Co do formatowania, no to nie ma takiej potrzeby. Bo taka karta zapewne była sformatowana do FAT32. Ale z biegiem czasu i użytkowaniem karty (jak i każdego nośnika) dane fragmentują się. Czyli trzeba zrobić proces defragmentacji. A w przypadku kart flash wygląda on następująco:
1. zgrywasz całą zawartość na komputer
2. formatujesz kartę
3. kopiujesz z powrotem na kartę.

Czemu nie zwykłe defragmentowanie? Bo tak będzie szybciej i zdrowiej dla karty.

Sformatować kartę możesz z poziomu PPC. Ale mniej roboty będzie jak włożysz ją w jakiś czytnik (np kartę do adapteru na SD i do aparatu foto). Szybciej zgrasz i potem formatowanie w windowsie do FAT32.

*

Offline NewOne

  • 35
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Prędkość zapisu.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:55:07 »
ja zawsze miałem taki zapis :/ a co do kompa to Win XP BEZ WIRUSOW i dysk sata ponad 10000 kb/s