ad-hoc internet w wizardzie

  • 11 Odpowiedzi
  • 704 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ad-hoc internet w wizardzie
« dnia: Grudzień 18, 2008, 06:28:41 »
Witam .znalazłem na tym forum pare poradników w jaki sposób bez routera (przez karte sieciową) przekazać urządzeniu internet. Moja karta to D link 520+ podłączyłem antene zainstalowałem sterowniki i w systemie (vista) utworzyłęm sieć Ad-hoc ip karty sieciowej to 192,168,0.1 ustawiłem ssid jako mateusz i ok, teraz w wizardzie gdy włącze wifi wykrywa sieć ale łączy się z nią bardzo długo i albo połączy albo nie (zasięg pełny) a jeśli już połączy to na minute w czym dalej nie ma internetu. Biore się dalej do roboty program który jest na płycie instaluje i tam już jest bardziej zaawansowana konfiguracja,ustawiam ssid (ten sam co systemowy) klucz też ten sam (próbowałem bez i też nic z tego)kombinuje od wczoraj. W karcie sieciowej urządzenia ustawiłem ip 192.168.0.2 ale wtedy nigdy się nie połączył natomiast gdy daje aby sam wykrył ip to wtedy jakoś się na chwile połączy. Pozdrawiam i dzięki

*

Offline pavlick

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC wizard G3
    • pavlick site
Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2008, 15:59:26 »
ustaw sobie na dhcp jak nie umiesz manualnie.

ip muszą się wymieniać. tj na bramke w pc ustaw sobie pda, a w pda ustaw na bramke pc. Tylko jeszcze co Ty chcesz udostępnić? neo?
i sprawdź sobie na jakimś hotspocie czy Ci chodzi. Jak nie to zmień rom
---
pozdrawiam, pavlick
tu była strona... była

Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2008, 16:35:26 »
na innym działa, nie neo mam sieć lokalną.gdzie to dhpc jest (mam viste)

Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2008, 15:13:17 »
ok mniej więcej ustawiłem wszystko co potrzeba telefon się łączy raz dwa ale 1 sprawa. błąd podczas udostępniania połączenia internetowego... na obrazku widać:
co na to poradzić? Pozdrawiam

udostępniłem Połączenie lokalne 2 bo tak chyba trzeba było zrobić. Telefon się łączy z komputerem widać jak wysyła dane w systemie, gdy wchodze na internet Explorer w pda pisze trwa łączenie, zaraz trwa lokalizowanie i błąd "nie można odnaleźć strony. sprawdź poprawność nazwy i ponów próbę.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 16:01:19 wysłana przez nextus3 »

*

Offline pavlick

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC wizard G3
    • pavlick site
Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2008, 20:39:03 »
Nie wiem jak jest w Sriście, ale przy udostępnianiu połączenia w xp komputer automatycznie zmienia ip, bo inaczej Ci tego nie zrobi.
Jak ja nie miałem routera to korzystałem z udostępniania proxy, bo inaczej nie chodziło
---
pozdrawiam, pavlick
tu była strona... była

Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2008, 10:45:15 »
więc tak, pomyślałem że na 2 kompie (z windows xp) to zrobię,tylko jak udostępnić udostępnione polaczenie? w vista ip musi być 192.169.0.1 a tu nie mozę być takie same...

*

Offline pavlick

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC wizard G3
    • pavlick site
Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 20, 2008, 11:59:11 »
zmień pule adresową. żeby w każdej sieci była inna.
---
pozdrawiam, pavlick
tu była strona... była

Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 20, 2008, 12:59:20 »
jak? ;] napisz po kolei w jakim komputerze co ustawić. Pozdro

*

Offline pavlick

  • ***
  • 467
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC wizard G3
    • pavlick site
Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 20, 2008, 13:18:47 »
normalnie!
jak masz w jednej sieci ip 192.168.xxx.xxx to w drugiej musisz ustawić inną pulę np. 166.166.xxx.xxx
---
pozdrawiam, pavlick
tu była strona... była

Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 20, 2008, 17:57:11 »
ok robie jak ty mówisz daje ip 192.168.0.1 dla komputerów teraz na 2 który będzie udostępniał wizardowi na karcie sieciowej ustawiłem 192.166.0.1 ale gdy chce udostępić to wyskakuje błąd że nie można i karta musi być przestawiona w tryb 192.168.0.1 co poradzić? Pozdro

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2008, 18:38:55 »
Haj Ci tak powie to zrobic ok, po czym z reki zmienic adres IP w ustawieniach karty.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

Odp: ad-hoc internet w wizardzie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2008, 18:44:07 »
nie wiem jak. Pisze tylko że wystąpił bład podczas udostępniania, bo adres 192.168.0.1 istnieje już w sieci. Pozdro