Ankieta

Co myślisz o Androidzie 2.2 na Wildfire?

bardzo dobry
w pożądku
kiepsko
nie mam - chce miec
nie mam - nie chce

HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!

  • 14 Odpowiedzi
  • 11251 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gringol

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola A1000, HTC Wildfire.
HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« dnia: Grudzień 21, 2010, 10:46:28 »
Witam,

z UB'ckim zadowoleniem donoszę iż mój zacny HTC Wildfire zaktualizował się wczoraj do nowszego Androida ver 2.2.1 / 2.22.405.1. Wszystko działa tak jak powinno puki co nie odnalazłem jakichś problemów, aczkolwiek bez furory nie widze zadnych pozytywnych zmian. Na początku po pierwszym uruchomieniu był dość wolny ale po restarcie nabrał wiatru w żagle.

To narazie tyle z mojej strony. Pozdrawiam.
Regulamin

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 22, 2010, 20:59:45 »
Mam jednego Wildfire'a pod "opieką", więc dzięki za info  :ok:
A w samym systemie co się zmieniło? Można już instalować aplikacje na karcie?
Jak z żywotnością baterii? - czytałem, że na 2.2 powinna żyć dłużej...  :mysli:

*

Offline SAjM

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • MTK6589 Cortex A7 Quad-Core 1.2GHz™
  • Sprzęt: Jiayu G3S
Htc Wildfire oficjalny 2.2 Froyo
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 22, 2010, 22:39:22 »
Wczoraj zupełnie przypadkowo, nie wierząc w powodzenie sprawdziłem dostępną aktualizacje oprogramowania
dla mojego Htc Buzz'a i ku mojemu zdziwieniu, wyskoczył komunikat potwierdzający dostępność wspomnianej aktualizacji z 2.1 na dokładnie 2.2.1 :O~
Standardowo, pobrało się oprogramowanie, utworzył się backup i po kilkunastu minutach w moim posiadaniu stał się sprzęt ze świeżą wersją androida 2.2 Froyo :ok:

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale dla jasności jestem w PLAY.

Miłego testowania :ok:
4.1.2

*

Offline gringol

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola A1000, HTC Wildfire.
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 23, 2010, 10:57:40 »
nie odczułem zmian w żywotności baterii, narazie :) co do instalacji na karcie nie pojawiło się żadne menu z pytaniem przy instalacji i w ustawieniach telefonu również brak.



UP co do instalacji na karcie, bezpośredniej możliwości tak jak mówiłem nie ma. ALE po zainstalowaniu w menu USTAWIENIA / APLIKACJE / ZARZĄDZAJ APLIKACJAMI - jest możliwość przeniesienia zainstalowanej aplikacji na karte :))
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 21:06:14 wysłana przez gringol »
Regulamin

*

Offline SAjM

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • MTK6589 Cortex A7 Quad-Core 1.2GHz™
  • Sprzęt: Jiayu G3S
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 26, 2010, 21:36:27 »
Witam,

aczkolwiek bez furory nie widze zadnych pozytywnych zmian. Na początku po pierwszym uruchomieniu był dość wolny ale po restarcie nabrał wiatru w żagle.

To narazie tyle z mojej strony. Pozdrawiam.

Dokładnie mój entuzjazm też szybko opadł, gdy w miare użytkowania tak naprawdę nie wiele się zmieniło...
Tak jak było wyżej wspomniane, można przenosić aplikacje na karte, oraz bez root'a można utworzyć hotspot i to by było na tyle a wręcz zauważyłem problemy ze stabilnością działania niektórych programów między innymi:

Advanced Task Manager - przy braku aktualizacji, przy naciśnięciu end all nie kończy działania programu i niektórych aplikacji. Fakt po aktualizacji na najnowszy relese, wszystko wraca do normy,
Apn - wizualnie po wyłączeniu apn'ów w dalszym ciągu widać ikonke hsdpa mimo że net faktycznie został odłączony

Brak blokady ekranu z froyo, tylko htc sense - niby co kto lubi ale ta dedykowana froyo osobiście mi bardziej odpowiada..

Ale i tak nie ma co mówić, ja swój telefon kupiłem za 500zł - cały zestaw 8gb, 2 miesięczny !!! igiełka, zero rys dosłownie czyli reasumując totalny low end w wydaniu htc, a po kilku miesiącach mam najnowszy system :ok: wsparcie htc spełnia jak najbardziej moje oczekiwania :)
4.1.2

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2010, 21:06:57 »
Ile mniej wiecej mB zajmuje ta aktualizacja?

*

Offline robert4you

  • 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS P526, miO701, SAMSUNG i600, NUVI 250W, TomTom 720
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 29, 2010, 23:22:17 »
Mam wgrany VillainROM1.0.0. Jak wgrać oficjalny 2.2

*

Offline SAjM

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • MTK6589 Cortex A7 Quad-Core 1.2GHz™
  • Sprzęt: Jiayu G3S
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 30, 2010, 10:34:59 »
Mam wgrany VillainROM1.0.0. Jak wgrać oficjalny 2.2
Najprawdopodobniej będziesz musiał zrobić downgrade do niższego softu..
Nie pamiętam już dokładnie jak to się robiło, ale na pewno znajdziesz gdzieś wątek :)
4.1.2

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2010, 09:58:16 »
Nie polecam nikomu upgrade`u do najnowszej wersji systemu 2,2. Niestety ja również tak zrobiłem i okazało się że nie można zrootować telefonu po tym zabiegu. Przy poprzedniej wersji można bezproblemowo zrobić roota i wgrywać inne romy.
Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Trwają prace nad unrevoked i wildfire jest w kolejce ustawiony, więc możliwe że na nowy rok będzie już nowy flasher dla hboot 1.01 i będzie można na andku 2,2 również zrobić roota.
Pozdrawiam
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 31, 2010, 11:02:04 »
Nie polecam nikomu upgrade`u do najnowszej wersji systemu 2,2.
To napisz, że nie polecasz tym, którzy chcą rootować sprzęt. Mojej Pani wystarcza funkcjonalność oryginalnego systemu - i ta aktualizacja się na pewno przyda  :ok:
Ponawiam pytanie - jak wielka jest ta instalacja? Mam mobilny internet z limitami i się zastanawiam, czy warto to u siebie robić...  :S

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:23:17 »
Nie polecam nikomu upgrade`u do najnowszej wersji systemu 2,2. Niestety ja również tak zrobiłem i okazało się że nie można zrootować telefonu po tym zabiegu.
Człowieku, zlituj się! Przecież wiadomo, że każda (lub prawie każda) oficjalna aktualizacja OS (duża, nie jakiś hotfix) wiąże się z tym, że zablokowane zostają stare sposoby zrobienia roota. Niedługo potem pojawiają się nowe sposoby i tak w kółeczko. Co w tym dziwnego, że się producent zabezpiecza?
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline wojtekml

  • ***
  • 423
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt:HTC Buzz(Wildfire), LG GT540(Swift)
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 31, 2010, 15:30:59 »
Dobra dobra sorry że się w ogóle odzywam. Zapomniałem że na tym forum tak to jest właśnie  :ok:
HTC Buzz (Wildfire) , Android 2.2.1 (2.22.405.1), radio 3.35.20.10
LG GT540 (Swift) , v20A Eclair 2.1

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2011, 07:02:37 »
Zaktualizowałem, działa  :ok:
Ale dłuuuuuuugo się podnosił za pierwszym razem, już myślałem, że coś poszło nie tak  :O Jednak trzeba być cierpliwym  :ok:

*

Offline gringol

  • *
  • 72
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola A1000, HTC Wildfire.
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2011, 10:44:37 »
cos nie widze na forum alternatywnych dla orginału romów, ślepy jakis jestem?? szukam czegoś co by jakoś sensownie wykożystało te skromne zasoby Wildfire.
Regulamin

*

Offline SAjM

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • MTK6589 Cortex A7 Quad-Core 1.2GHz™
  • Sprzęt: Jiayu G3S
Odp: HTC Wildfire ANDROID 2.2 juz jest!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2011, 23:11:54 »
cos nie widze na forum alternatywnych dla orginału romów, ślepy jakis jestem?? szukam czegoś co by jakoś sensownie wykożystało te skromne zasoby Wildfire.
Posegregowane romy chronologicznie, znajomy testował CyanogenMod 6.1.0 (Stable) for HTC Buzz (Wildfire) i sobie zachwalał, ja już sciągnąłem go chwilę temu z zamiarem testowania aczkolwiek narazie czas nie pozwala a gdy już wytrzasnę chwile to odrazu zapodam roota :)

A tu jest ten link (mam nadzieje że nic się nie zmieniło i xda developers jest mile widziane :E)
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=822181



Właśnie znalazłem miejsce w którym możemy na bieżąco śledzić przybliżającą się datę wypuszczenia nowego One Click Root przez Unrevoked na officjalne Froyo, sam z niecierpliwieniem oczekuje :O~: http://twitter.com/unrevoked
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 19:07:29 wysłana przez SAjM »
4.1.2