GPRS w Qtek 9000

  • 4 Odpowiedzi
  • 1127 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GPRS w Qtek 9000
« dnia: Styczeń 30, 2006, 21:45:38 »
Czy mógłbym prosić o pomoc w skonfigurowaniu połączenia GPRS w Qteku 9000. Mam Plus GSM i coś nie potrafię tego ustawić.

Z góry dziękuję Stacho

*

Offline M@rk

  • *
  • 73
GPRS w Qtek 9000
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2006, 22:49:58 »
Start / Settings / Connection / Connections. W Ustawieniach My ISP zaznaczasz "Add a new modem connection" . W Enter a name for the connection wpisujesz nazwe polaczenia np.: 3G/GPRS a w select modem wybierasz "Cellular Line (GPRS, 3G)" , dalej Next i w Access point name wpisujesz internet lub www.plusgsm.pl (roznica jest 'prawie' zadna, ale ostatnio dostalem informacje  z Plusa ze w www.plusgsm.pl moze nie dzialac VPN oparty o GRE - o ile uzywasz). Dlatego proponuje wpisac internet. Dalej klikasz next i finish (bez wpisywania login i password).

Oczywiscie upewnij sie ze masz wlaczona usluge transmisji danych GPRS u operatora.

Pozdrawiam
M@rk

GPRS w Qtek 9000
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2006, 23:15:56 »
to ja sie podlaczam i prosilbym o ustawienie neta i mms`ow w orange...
Mam niby oryginalny od orange ale nie chca mi sie mmsy wysylac ;/
Chcialbym przed dadaniem tych sesji internetowych skasowac wszystkie stare - jak to sie robi?

UDAŁO SIĘ !!! Dziękuję !
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2006, 07:26:33 »
Dodam tu tylko, że w ISP to się nie udało bo zrywało połączenie a musiałem to zrobić w SETTINGS - CONNECTIONS - CONNECTIONS - My Work Network - Add a new modem connections - i tutaj zrobiłem tak : Enter e name = GPRS, Select e modem - Cellular line (GPRS, 3D), Acces point name = www.plusgsm.pl (pewnie dla innych operatorów będzie inna strona www).

Teraz walczę z MMSami

*

Offline M@rk

  • *
  • 73
GPRS w Qtek 9000
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2006, 23:38:27 »
Cytat: "Denver87"
Chcialbym przed dadaniem tych sesji internetowych skasowac wszystkie stare - jak to sie robi?


oj chlopaki, jak to admin zobaczy to od razy Was wysle do dzialu dla poczatkujacych i czytac instrukcje!.

Nalezy wejsc do ... /  Connections / Manage existing connections nastepnie przytrzymac rysikiem dane polaczenie (az pojawi sie podreczne menu). I tam wybierz DELETE.

APN dla Pomaranczowych ustawiasz internet . MMSami sie nie bawie, bo aplikacja ktora synchronizuje mi zdalnie poczte firmowa ma jakis konflikt.

Pozdrawiam
M@rk