FAQ HTC Universal

  • 77 Odpowiedzi
  • 36775 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
FAQ HTC Universal
« dnia: Październik 12, 2008, 01:18:53 »
Pozwoliłem sobie zebrać trochę informacji o Uni, ot takie małe FAQ, jeśli czegoś brak- dopisujcie, coraz więcej zbłąkanych duszyczek z tym sprzętem się meczy, nie jest to FAQ dla debili "wciśniesz ten guziczek to włączy się aparat", bardziej taka konsolidacja najważniejszych rzeczy i w niektórych przypadkach uaktualnienie. Przy pisaniu poniższego tekstu posiłkowałem się głownie informacjami zebranymi na forum. Uni był zawsze dla bardziej zaawansowanych userów ale wiadomo, niewysoka cena i możliwości jakimi nęcą sprzedający na aukcjach zachęcają ludzi do kupna tego pocket. Liczę na sugestie co dopisać/poprawić.

1. Dane techniczne
2. Wersje
3. Obsluga SDHC
4. Zmiana ROM-u
4.1 WM 6.0 i WM 6.1
5. MMS
6. Polskie fonty
7. Zmiana splash screena
8. LINUX
9. Problemy
10. RealVGA
11. Inne



1.Dane techniczne:
Wymiary: 131.6 mm x 79 mm x 21.6 mm
Waga: 285 gram
Ekran: przekątna 3,7’, (9,4 cm) Transflective, o rozdzielczości VGA(640x480), obracany.
Procesor: Intel Bulverde (PXA270) 520 mhz
Pamięć: Flash ROM: 128 MB, RAM: 64 MB, slot kart SD z obsługa rozszerzeń SDIO, opcjonalnie obsługa SDHC(czytaj niżej)
Wireless: IrDA, WiFi 802.11b IEEE 802.11b (128- bit WEP & WPA), moduł 3G, GPRS class 10, Bluetooth 1,2
System: Windows Mobile 5.0 (istnieje możliwość upgrade’u do WM 6.X- czytaj niżej)
Bateria: 1620 mah (opcjonalnie wieksza)
Aparat foto: 1,3 Mpx z opcja interpolacji do 2 Mpx, wbudowana dioda flash, możliwość nagrywania video.
oraz: wyjscie mini USB(bez funkcji hosta), wyjscie audio 3,5 mini jack, wbudowane głośniki stereo, 62 klawiszowa klawiatura QWERTY, podswietlana.

2.Wersje:
HTC Universal z tego co mi wiadomo nigdy nie okazał się niebrandowany(z logiem HTC), istnieją jego rożne wersje kolorystyczne, zależne od brandingu operatorów.

Czarne:
Qtek 9000


(O2) XDA EXEC (jedyna wersja z niebieskim podświetleniem klawiszy)


Srebrne:
(T-MOBILE/ERA) MDA PRO (inaczej MDA 4)

(VODAFONE)VPA 4 (wygląda jak biała)
 

Grafitowe: (ciemno-srebrne jak kto woli)
(ORANGE)SPV M5000

I-Mate JASJAR

GRUNDIG GR980

DOPOD 900




3. Obsluga kart SDHC
By Universal obsługiwał karty wieksze niż 4 GB należy doinstalowac patch:
http://rapidshare.com/files/150641016/UNI_SDV20Support.CAB.CAB.html

istnieja ROM-y z wbudowana obsluga kart SDHC, zanim zainstalujesz patch upewnij się, czy ROM jaki posiadasz na swoim Universalu takiej obsługi „wgotowanej” w ROM już nie posiada.

4. Zmiana ROM-u, Radio-ROM-u etc.

Zmiana ROM-u w tym urządzeniu nie należy do trudnych, robisz ja jednak na własną odpowiedzialność. Opis za tematem kolegi qsqa, pozwoliłem sobie odświeżyć linki jak i opis (zawierał starsza metodę z noID). Zmieniaj ROM na komputerze z Windowsem XP!

1.   Najpierw tworzymy katalog np. "C:\Upgrade"
2.   Kopiujemy do niego pliki z tego linku: http://rapidshare.com/files/153095528/upgrade.rar.html
3.   Następnie ściągamy z http://forum.xda-developers.com/
       interesujący nas ROM, np.


Ostatni WM 5.0 od T-Mobile z dograną m.in. obsługą SDHC i pełną obsługą sprzętową(w większości ROM-ow WM 6.X videorozmowy kuleją): http://rapidshare.com/files/131592008/UNI_TMO_20041_200147_11700_D3DM_WIFI_SDHC_WWE_Ship.zip.html

ROM-y z WM 6.X będą omówione w dalszej części FAQ

4. Po ściągnięciu klikamy prawym klawiszem na ściągnięty plik *.exe i rozpakowujemy go
5. Następnie z rozpakowanego katalogu kopiujemy 3 pliki(lub np. tylko plik z ROM-em czyli nk) do "C:\Upgrade"

ms_.nbf         ----------------------  plik do upgrade EXT ROM
nk.nbf          ----------------------  plik do upgrade Windows Mobile
radio.nbf       ---------------------   plik do upgrade Radio

6. Przy odłączonym PDA od kompa klikamy prawym klawiszem myszki na ikonkę ActiveSync i wybieramy "Ustawienia połączenia"
7. Odznaczamy "Zezwalaj na połączenie USB" i "OK."
8. Wprowadzamy PDA w tryb bootloadera czyli naciskamy jednocześnie klawisz "ON/OFF" , podświetlenia i reset.
9. Teraz podłączamy PDA do kompa (pamiętaj żeby bateria była naładowana na 100%) przedtem wyjmując z niego kartę SIM i SD
10. Wchodzimy do "C:\Upgrade" i uruchamiamy "ROMUpgradeUt"
11. Pojawi się okienko z informacja do jakiej wersji robimy upgrade, klikamy "OK." i rozpoczyna się proces flashowania - powinien trwać około 20 min.

12. Po zakończeniu flashowania zamykamy okienko, odłączamy PDA od kompa i resetujemy PDA - od tej pory mamy nowy ROM w naszej zabawce :-)


Nie zawsze trzeba wypakowywać plik .exe, szczególnie w przypadku nowszych ROM-ow. Wówczas, proces flasowania Universala możemy zaczac od punku 6.
PAMIĘTAJ BY BATERIA BEZWZGLĘDNIE BYŁA NAŁADOWANA NA 100% A KARTY SIM I SD BYŁY WYJĘTE
Przy okazji zmiany Radio ROM-u polecam od siebie wersje 1.17

4.1 Windows Mobile 6.0 i 6.1
 Na Universala nigdy nie powstał oficjalny WM 6.X. ROM-y z ta wersja systemu mogą zawierać niedoróbki i nie zawsze być stabilne. Poza tym na WM 6.X urządzenie zużywa szybciej baterie.
ROM-ow z najnowszym Windowsem Mobile na Universala szukaj tutaj: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=357

Od siebie polecę ROM-y Mo3ulla oraz Tomal/Ranju.

5. Brak obsługi MMS
 Niektóre ROM-y nie zawierają oprogramowania do obsługi wiadomości MMS.
Należy doinstalować zewnętrzne oprogramowanie, możesz je pobrać pod linkiem niżej:
http://rapidshare.com/files/118808381/QVGA_Arcsoft_MMS_5.0.27.25.CAB

6.    Polskie fonty
Odsyłam: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=102569.0

7.    Zmiana SPLASH SCREENA (obrazka podczas ładowania systemu)
Pobieramy to: http://rs51.rapidshare.com/files/116613893/HTC_Universal_bootsplash_changer.rar

Wypakowujemy, wszystkie pliki muszą być w tym samym folderze. Dowolnym programem graficznym tworzysz bitmapę (.bmp) o rozdzielczości 480x640, docelowo plik musi nazywać się logo.bmp (bitmapa), możesz wykorzystać także pliki już gotowe .uruchamiasz rsbbmp.exe, wybierasz następnie plik logo.bmp i klikasz na convert all. W międzyczasie instalujesz plik SdkCerts.cab na swoim Universalu. Następnie klikasz na write_logo.bat i postępujesz wg tego co ci się pojawi na ekranie. Gotowe!

8.    LINUX na Universalu.
 Istnieją dwie wersje Linuxa działające na Universalach: Angstrom i Titchy.
Po dokładniejsze informacje odsyłam do wątku: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=104484.0

9. PROBLEMY.
Pozbieram tu najczęściej pojawiające się problemy i odpowiedzi do nich, do konkretnych wątków by nie szukać po całym forum.

a) Błędy przy flashowaniu, uwalenie sprzętu, PDA staje na ekranie startowym.
Zazwyczaj pomoga proba ponownego wgrania ROM-u, wgranie oficjalnego ROM-u (często pomaga tu wgranie oficjalnego ROM-u od T-Mobile)
Ostatecznie: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=59230.0

b) Universal wyłącza się przy naładowanej baterii, wyłącza się przy wysokiej liczbie procent naładowanej baterii etc.

Rozwiązanie problemu jest tak prozaiczne jak jego przyczyna – zdechnięta bateria, która należy wymienić. Jeśli kupujesz baterie staraj się kupić oryginał Dyna, zamienniki w większość to szmelc. Jedyne zamienniki jakie mogę polecić to baterie Batimex.
Jeśli Twoja bateria jest napuchnięta wymień ja w miarę szybko.

10. Real VGA
Real VGA umożliwia nam zmianę rozmiarów belek, taskbara etc. poprzez zmianę dpi
Wygodne w przypadku przeglądania Internetu lub jeśli belki z softkeyami i taskbar zajmują za dużo miejsca.
http://rapidshare.com/files/153108044/real_vga.rar.html

11.Inne
a) SIMLOCK
Odsyłam do linka: http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=11608

Zasadniczo większość Universali jakie spotykałem nie miała blokady SIMLOCK, z tego co kojarzę to zmiana ROM-u taka blokadę zdejmuje.

b) wypadający luźny rysik:
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=98596.0
bądź okleić końcówkę rysika kawałkiem przezroczystej taśmy klejącej.

c) 128 MB RAM
 Istnieje możliwość powiekszenia RAM-u w Universalu.
Dokładniejsze info: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=76651.0
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=98424.0

d) powiększone baterie
istnieje możliwość dokupienia większej baterii, zapewniającej dłuższy czas pracy.
Taka bateria powiększa i tak niemałego Universala ale zapewnia większą mobilność.

e) test Universala ze zdjęciami:
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=11376:qtek-9000,-czy-warto?&catid=33:sprzet&Itemid=89
tu trzeba zaznaczyć, ze wiele wiele niedogodności jakie występowały w teście zostało poprawionych.

Polska instrukcja obsługi duża 

Polska  skrócona instrukcja obsługi
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2009, 15:15:58 wysłana przez jas_pik:: Janusz Piwiński »

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2008, 10:16:40 »
11. Inne
f) smycz
Jak wiadomo Universal nie ma miejsca przypięcie smyczy. Można sobie z tym łatwo poradzić wyciągając zaślepki złącz antenowych i zaplatając ją tam. Złącza są dość głęboko więc ich nie uszkodzimy. Nie testowałem wytrzymałości, ale mi od kilku miesięcy się trzyma dobrze i nie widać żadnych pęknięć.






-- rezerwacja miejsca --

dobra inicjatywa, ale nie jest to prawie to samo jak w wątku HOWTO ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2008, 22:32:14 wysłana przez 12nala34 »
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2008, 11:22:42 »
Nieco poprawiłem stylistycznie FAQ  :wink:

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2008, 13:28:15 »
dzieki kitor, o tamtej porze juz wymiekalem.

12nala34 - i tak i nie. napisalem na poczatku ze jest to takie zebranie wszystkiego w calosc, poszukiwania czegos przez newbie konkretnego czesto koncza sie dziesiatym z kolei takim samym tematem. nie jest to takie typowe FAQ, tylko zebranie wszystkiego w jedno miejsce i uaktualnienie(HOWTO byl na prawde lekko zdezaktualizowany a przekopanie sie przez caly temat zajmuje troche czasu, pomyslalem, ze to takie ulatwienie) :)

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 12, 2008, 17:37:05 »
dzieki kitor, o tamtej porze juz wymiekalem.

12nala34 - i tak i nie. napisalem na poczatku ze jest to takie zebranie wszystkiego w calosc, poszukiwania czegos przez newbie konkretnego czesto koncza sie dziesiatym z kolei takim samym tematem. nie jest to takie typowe FAQ, tylko zebranie wszystkiego w jedno miejsce i uaktualnienie(HOWTO byl na prawde lekko zdezaktualizowany a przekopanie sie przez caly temat zajmuje troche czasu, pomyslalem, ze to takie ulatwienie) :)

ważne, żeby ludzie korzystali :) a nie zadawali pytania "czy pójdzie mi XP na tym"  :evil: choć dawno takich nie widziałem  :) - moderatorzy szybko działają  :ok:

--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2008, 18:17:13 »
Cytuj
"czy pójdzie mi XP na tym"

Ostatnio na xdadev się pytali

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 12, 2008, 18:18:31 »
Przez pulpit zdalny jak najbardziej :evil:
Na VGA i wyżej idzie pracować.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2008, 13:41:52 »
Jest jeszcze jedna mniej znana wersja Uni: Grundig GR980

http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=1027

*

Offline analfabeta

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: spv m5000
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2008, 14:26:47 »
a jakiego programu używacie do oglądania filmów (na razie używałem Windows Media Playera, ale w trybie pełnoekranowym zawsze haczyło, próbowałem formaty *.mp4 i *.wmv)?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2008, 14:55:04 »
a jakiego programu używacie do oglądania filmów (na razie używałem Windows Media Playera, ale w trybie pełnoekranowym zawsze haczyło, próbowałem formaty *.mp4 i *.wmv)?
to nie jest temat do takich pytan. a o takich programach bylo na forum :)
http://pdaclub.pl/forum/index.php?action=search tu znajdziesz odpowiedz :)

*

Offline analfabeta

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: spv m5000
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2008, 16:16:11 »
żeby nie było: szukałem już na forum ale nie natknąłem się wcześniej na niego i dopiero kiedy napisałeś, ze już był,  zawziąłem się i znalazłem   :ok: chociaż i to nie tak od razu ( a żadnej awersji do "szukajki" nie mam) jeżeli kogoś to interesuje: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=108503.0 a w ogóle to dzięki za utworzenie takiego wątku  :ok:

*

Offline puniu

  • **
  • 109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA EXEC, Toshiba g810, SPV c600
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 14, 2009, 21:40:27 »
nie wiem czy dyna to to samo co dynapack ale ten producent juz nie produkuje bateryjek do uni

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 15, 2009, 20:44:52 »
nie wiem czy dyna to to samo co dynapack ale ten producent juz nie produkuje bateryjek do uni
a jaki to ma zwiazek z tym tematem?

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2009, 16:09:17 »
nie wiem czy dyna to to samo co dynapack ale ten producent juz nie produkuje bateryjek do uni
a jaki to ma zwiazek z tym tematem?

polecasz baterie tej firmy, więc jakiś związek jest  :E
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline ReiLord

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Universal
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2009, 18:41:41 »
"PAMIĘTAJ BY BATERIA BEZWZGLĘDNIE BYŁA NAŁADOWANA NA 100% A KARTY SIM I SD BYŁY WYJĘTE"

A dlaczego naladowana w 100%? Ja nie wiem gdzie sprawdzic procenty naladowania, bo moj qtec jest "Password protected" i dlatego chce zrobic update do romu Tomal 8.5. Byl ladowany.
A cos bedzie nie tak jesli bedzie 50%? Prosze o szybka odp, bo jestem na etapie ekrany update z wersji XXX na XXX "Please click update to continue".

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2009, 19:18:09 »
nie wiem co to "qtec"...

naladuj go po prostu do pelna az dioda zaswieci sie na zielono :) to tylko dla twojego bezpieczenstwa, ze jak cos sie schrzani to starczy baterii na kolejna probe wgrania romu, dalsze ratowanie itd itd...

*

Offline ReiLord

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Universal
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2009, 19:37:49 »
No QTEC to Universal, MDA PRO i M5000 - kolejna nazwa. Juz mam update do najnowszego Tomal, ale zauwazylem , ze Radio mam stare (chyba cos kolo 1.0.9, czy cos takiego). Jak zaktualizowac samo radio? Wlasnie sciagnalem 1.15.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 03, 2009, 19:54:20 »
No QTEC to Universal, MDA PRO i M5000 - kolejna nazwa. Juz mam update do najnowszego Tomal, ale zauwazylem , ze Radio mam stare (chyba cos kolo 1.0.9, czy cos takiego). Jak zaktualizowac samo radio? Wlasnie sciagnalem 1.15.

procedura jeszcze raz, tyle, że usuwasz plik z romem i wklejasz radio - w HOWTO masz opisane :)

nie ma czegoś takiego jak Qtec, jest (był?) Qtek, ale to firma. HTC Universal to Qtek 9000... re_ czepiasz się  :E  ale jak już przestrzegamy ortografii to i tego też :)

Co do baterii - raczej dla bezpieczeństwa. Niektórzy też mają problem z baterią po niewłaściwym (takim) wgraniu romu. Nie wiem na ile to wina procedury, a baterii.
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline ReiLord

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Universal
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 03, 2009, 20:21:33 »
Przepraszam, faktycznie przez "k". :) Kupilem dzis nowke, jeszcze nierozpakowany, prosto z DE.
Zaraz postaram sie wgrac Radio, cokolwiek to jest i cokolwiek robi :)

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 03, 2009, 20:25:02 »
Przepraszam, faktycznie przez "k". :) Kupilem dzis nowke, jeszcze nierozpakowany, prosto z DE.
Zaraz postaram sie wgrac Radio, cokolwiek to jest i cokolwiek robi :)

jak nówkę kupiłeś i grzebiesz w romie to raczej już po gwarancji...
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline ReiLord

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Universal
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 03, 2009, 20:27:42 »
Nowke fabrycznie, ale gwarancja jedynie serwisowa 30 dni, ale dostalem info, ze jak cos rozwale to za 30 zl  mi naprawia (jesli bedzie to dotyczylo softu), wiec sobie pogrzebie :) A tak w ogole to co jest w tym Radio (co w romie to wiem)?
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 20:36:53 wysłana przez ReiLord »

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2009, 20:42:01 »
Nowke fabrycznie, ale gwarancja jedynie serwisowa 30 dni, ale dostalem info, ze jak cos rozwale to za 30 zl  mi naprawia (jesli bedzie to dotyczylo softu), wiec sobie pogrzebie :) A tak w ogole to co jest w tym Radio (co w romie to wiem)?

radio jest odpowiedzialne za obsługę GSM, UMTS, WLAN i chyba bt...
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline ReiLord

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Universal
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 03, 2009, 20:52:44 »
Juz wgralem. Poszlo bez problemu. Zastanawiam sie tylko czy na tym radio romie bedzie dzialac video call, ale to nie odpowiedni topic. Dziekuje za pomoc! (BTW: napisalem qtec, bo tak jest napisane w temacie "MDA IV / qtec 9000 /xda exec POLISH PROJECT :)" i tak mi sie rzucilo w oczy).

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 03, 2009, 20:54:51 »
Jest tylko i wyłącznie jeden ROM z WM6.1 na którym działają videorozmowy. I działają totalnie do kitu.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2009, 21:04:10 »
wideo rozmowy nie zależą od radia, tylko od romu. Najlepszy dla wideorozmów to T-Mobile.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2009, 21:08:54 wysłana przez 12nala34 »
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline ReiLord

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Universal
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 03, 2009, 21:07:08 »
Aha :) Bede musial troche jeszcze poczytac.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2009, 23:04:09 »
Witam,
zabralem sie do update ROMu, uni w trybie loadera, activesync "odptaszkowane", karty wyjete, podlaczam do PC (wykrywa nowe urzadzenie smartphone), potem wlaczam ROMUpgradeUt.exe i na drugiim ekranie mam cos takiego:


Czy to normalne, ze nie wyswietla obecnych wersji image? Mam Mda Pro z oryginalnym, czystym romem ery chce wgrac UNI_TMO_20041_200147_11700_D3DM_WIFI_SDHC_WWE_Ship.

Czy proces updateowania romu mozna przeprowadzic bezposrednio na "czystym" romie ery, bez zadnych modyfikacji i kombinowania? Naczytalem sie na xda developers o ówczesnym unlockowaniu urzadzenia przed wgraniem nowego (innego) romu.
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2009, 23:06:55 »
Tak, to normalne; mnie nigdy RUU nie wyświetliło wersji aktualnych

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 08, 2009, 16:06:02 »
Tak, to normalne; mnie nigdy RUU nie wyświetliło wersji aktualnych

potwierdzam - u mnie też zawsze pusto...  :S
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 09, 2009, 00:42:14 »
Dzięki, u mnie  przy trzech nowych romach również nie pokazuje.
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G