Aktywny uchwyt samochodowy do QEK 9000

  • 3 Odpowiedzi
  • 539 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aktywny uchwyt samochodowy do QEK 9000
« dnia: Grudzień 26, 2006, 09:16:22 »
Witam,
chciałbym zakupić aktywny uchwyt samochodowy do mojego QTEK-a 9000. Ponieważ jest on dość ciężki , zastanawiam się czy oferowane uchwyty z elastycznym wysięgnikiem na przyssawkę do szyby zdadzą egzamin. Może ktoś używa uchwytu i doradzi co się sprawdziło?
Pozdrawiam.
Sławomir

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Aktywny uchwyt samochodowy do QEK 9000
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 26, 2006, 13:12:46 »
Nie spotkałem się jeszcze z aktywnym uchytem do MDA Pro ( nie ma ich bo gniazdo miniUSB jest z boku).
Jeśli chcesz być pewny mocowania na 100% to masz do wyboru uchwyty dedykowane firm HR i Brodit.
Miałem oba i oba z czystym sumieniem mogę polecić.
Niestety nie są najtańsze  :(  ale warte swojej ceny)
Używasz dowolnego zasilacza - ale pamiętaj o wydajności prądowej minimum 1 A ( przy mniejszych jest problem z ładowaniem - zwłaszcza działającego Universala z uruchomioną nawigacją )
potrzebna zgoda

Re
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 26, 2006, 15:01:06 »
Witaj, dziękuję za odpowiedź. Uchwyty aktywne są. Koszt około 400 zł. Ale mam wątpliwości jak to będzie pracować. Najgorzej jest z zasilaniem tego MDA. Jeśli się sam nie rozładuje podczas jazdy to rozładuje się odbiornik.
Napisz jakiego typu używałeś? Czy ten przyklejany na przyssawkę do szyby przy wadze tego MDA się nie odklejał?
Sławek

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Aktywny uchwyt samochodowy do QEK 9000
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 26, 2006, 15:30:20 »
Żadna poważna firma ( a do nich zaliczam wymienione) nie posiada w sojej ofercie tzw aktywnych uchwytów dla tego modelu - ze względu na gniazdo które nie jest umieszczone zgodnie z kierunkiem wkładania do uchwytu - chyba że uważasz iż gniazdo aktywne musi mieć wbudowany zasilacz.
Ja używałem zarówno uchwytu firmy HR -i potwierdzam iż jest ono bardzo solidne - i mimo pokonania z tym uchwytem z Universalem kilkunastu tysięcy kilometrów nie zdarzyło się wysunięcie czy odklejenie od szyby.
Równie dobrze działa uchwyt firmy Brodit - wersja dla Universla.
tu masz uchwyt Brodit   Brodit
a tu HR HR
Aktywność uchwytu polega na dołączonym zasilaczu z miniUSB.
Jeśli chcesz kupić taki za 400 zł to twój wybór - a ja radzę kupno za około 100 zł u dystrybutorów.
potrzebna zgoda