[HOWTO] Upgrade MDAPro

  • 448 Odpowiedzi
  • 81320 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline pock

  • 17
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 23, 2007, 22:25:02 »
Dzięki !!!! :O~
Już zasysam.
Mam jeszcze jedno pytanko bo tak nie do końca tą cześć zrozumiałem.
Czy opcję "nie wgrania" całego Extended_Rom-u trzeba przebrowadzić bezpośrednio po wymianie ROM'u (pierwsze uruchomienie) czy można zrobić to póżniej?
Pozdrawiam.

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 25, 2007, 12:31:16 »
Po wgraniu Romu i odpaleniu urzadzenia masz 3 sekundy zanim zacznie się wgrywać Extended_Rom , jesli w tym czasie wciszniesz reset ( rysik w dziurkę ) to nie wgrają się te wszystkie śmieci z Extended Romu .
Napisane: Luty 23, 2007, 22:53:12
Pisze z PDA to linkow nie podam. Rozpakowujesz ten plik exe za pomoca zipa do katalogu. Sciagasz z xda-developers plik z taka czescia nazwy ...noId... z katalou universala, wrzuczas go do katalogu w ktorym masz rozpakowany wczesniej rom , uruchamiasz na kompie ten programik. On pozwala ominac ta blokade CID (Country ID).Przyda sie ten programik pozwala na wgrywanie Rom-ow ktore nie sa zgodne z Opertatorem twojego telefonu. Powodzenia :D
potrzebna zgoda

*

Offline pock

  • 17
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 25, 2007, 12:56:10 »
A jaki poczatek bo znalazłem tylko Ma.. ale czytałem że są Hi..?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 25, 2007, 14:00:18 »
potrzebna zgoda

*

Offline pock

  • 17
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 25, 2007, 14:05:12 »
A czy to ma jakieś znaczenie że się pojawia obazek powitalny z Compactem a nie z Pro??
I jakieś dziwne komunikaty w oknie dosa że cos tam se kasuje i chce dysk formatować?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 25, 2007, 14:25:45 »
Jest to program obchodzacy zabezpieczenie - a został przerobiony z Compacta .
Z formatowaniem dysku sie nie spotkałem.
potrzebna zgoda

*

Offline pock

  • 17
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 25, 2007, 15:09:39 »
Widział to juz ktoś? Takie to operacje wykonuje sobie programik w dosie po odpaleniu:

E:\MDA\ERA\mda_exec\RUU_TOOLS\Universal\PLK>start UpgradeUt_noID.exe
E:\MDA\ERA\mda_exec\RUU_TOOLS\Universal\PLK>del /ah /f /q "c:\ntldr"
Nie można odnaleźć c:\ntldr.
E:\MDA\ERA\mda_exec\RUU_TOOLS\Universal\PLK>del /ah /f /q "c:\*.sys"
Nie można odnaleźć c:\*.sys.
E:\MDA\ERA\mda_exec\RUU_TOOLS\Universal\PLK>del /ah /f /q "d:\ntldr"
Nie można odnaleźć d:\ntldr.
E:\MDA\ERA\mda_exec\RUU_TOOLS\Universal\PLK>del /ah /f /q "d:\*.sys"
d:\pagefile.sys
Odmowa dostępu.
E:\MDA\ERA\mda_exec\RUU_TOOLS\Universal\PLK>format c:/x/q
Typ systemu plików to FAT32.
Wpisz aktualną etykietę woluminu dla dysku C:

I co to ma być normalne?? :bored:

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 26, 2007, 10:48:46 »
Cytat: "pock"

...
E:\MDA\ERA\mda_exec\RUU_TOOLS\Universal\PLK>format c:/x/q
Typ systemu plików to FAT32.
Wpisz aktualną etykietę woluminu dla dysku C:

I co to ma być normalne?? :bored:


Jesteś pewien, że uruchamiasz odpowiedni plik i pobrałeś go z xda-dev... Bo oczywiście to co podajesz ma się nijak do tematu zmiany ROMu.
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline pock

  • 17
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 26, 2007, 13:51:23 »
Jestem pewien i pobrałem go z serwera xda tylko z innego katalogu ale nazwa identyczna jak ktoś sobie rzyczy moge podesłać  :)) Jedyna różnica to rozmiar większy o ok 10k. Nie wiem co to ma być uruchamia się jakis plik baczowy i programik do upgrade. Co w baczu to widać. Może to jakiś żart lub działanie celowe niszczycielskie bo nie chce mi się wierzyć żeby coś takiego było potrzebne w jakiejkolwiek innej sytuacji w powiązaniu z upgrade ROM.  :terrified:

*

Offline icemont

  • ****
  • 507
  • Sprzęt: HTC Touch Pro WM 6.5 WWE; HTC P3300 - WM 6.0 PL
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 26, 2007, 16:17:29 »
Pobierz ten z katalogu  XDA... /Universal/Tools_and_Programs/MaUpgradeUt_noID.exe u mnie działa.
Ewnetualnie Jak masz jakiś inny ROM np. Helmi czy Ivana tam na ogół jest dograny katalog Country_ID_Error i w nim upragniony plik.
max 4 linijki - Regulamin !!
Motorola A925 > MDA III (Blue Angel) > MDA Pro (HTC Universal) > HTC P3300 (HTC Artemis) & HTCTouch Pro (HTC Raphael)

*

Offline pock

  • 17
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 26, 2007, 17:01:47 »
Dzięki za podpowiedz próbował i tego pliku ale po uruchomieniu BT wywala ten sam komunikat. Wkońcu wgrałem sobie XDA_Exec_WWE_20108_20301_11300_wwe_ship oczywiście tu nie było rzadnych zgrzytów jak po maśle, ale wiele rzeczy mnie w nim conajmniej irytuje.
- Brak video rozmów
- Brak wybierania głosowego
- Przerywana muzyka po A2DP
ale pozatym jak narazie spoko.   :huh:

*

Offline toja

  • ***
  • 343
  • Płeć: Mężczyzna
  • POZNAŃ
  • Sprzęt: iPhone4S, iPad3
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 27, 2007, 12:06:06 »
No i udało mi się w końcu unieruchomić Mojego SPV M5000  :(
Dziesiątki razy zmieniałem już ROMy za pomocą MaUpgradeUt_noID.exe i nigdy nie miałem problemu. Ostatnio podkusiło mnie , żeby skorzystać z wersji"SPV_M5000_WWE_20108_20301_11300_wwe_ship", ale po kilku dniach stwierdziłem, że coś w niej jest nie tak (gubił połączenie ze słuchawką BT, potrafił się powiesić po SR, trzeba było robić 2 lub 3 razy SR).
Po wykonaniu kompletnej operacji zmiany nk.nbf wyciągniętego z innego ROMU WM6 (wcześniej już ją miałem i działała) mój PDA pozostaje na Splash screenie!
Qsqa w pierwszym poscie tego tematu napisał, że przygotuje helpik dla takiej właśnie sytuacji, ale chyba go nie zrobił a przynajmniej ja nie znalazłem.
Dodatkowo nie ładuje mi baterii więc nie mam zbyt wiele czasu na nieudane próby uratowania PDA.
Dobra wiadomość - wchodzi w tryb bootloadera.
Ktoś pomoże?

*

mpbc

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 27, 2007, 12:37:49 »
Czy bootloader przechodzi Ci na USB po podłączeniu do komputera?
Czy pozostaje na Serial????


Cytat: "toja"
No i udało mi się w końcu unieruchomić Mojego SPV M5000  :(
Dziesiątki razy zmieniałem już ROMy za pomocą MaUpgradeUt_noID.exe i nigdy nie miałem problemu. Ostatnio podkusiło mnie , żeby skorzystać z wersji"SPV_M5000_WWE_20108_20301_11300_wwe_ship", ale po kilku dniach stwierdziłem, że coś w niej jest nie tak (gubił połączenie ze słuchawką BT, potrafił się powiesić po SR, trzeba było robić 2 lub 3 razy SR).
Po wykonaniu kompletnej operacji zmiany nk.nbf wyciągniętego z innego ROMU WM6 (wcześniej już ją miałem i działała) mój PDA pozostaje na Splash screenie!
Qsqa w pierwszym poscie tego tematu napisał, że przygotuje helpik dla takiej właśnie sytuacji, ale chyba go nie zrobił a przynajmniej ja nie znalazłem.
Dodatkowo nie ładuje mi baterii więc nie mam zbyt wiele czasu na nieudane próby uratowania PDA.
Dobra wiadomość - wchodzi w tryb bootloadera.
Ktoś pomoże?

*

Offline toja

  • ***
  • 343
  • Płeć: Mężczyzna
  • POZNAŃ
  • Sprzęt: iPhone4S, iPad3
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 27, 2007, 12:41:16 »
Cytat: "mpbc"
Czy bootloader przechodzi Ci na USB po podłączeniu do komputera?
Czy pozostaje na Serial????


Przechodzi na USB.

*

mpbc

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 27, 2007, 12:46:13 »
To jest do zrobienia, kiedyś też tak miałem i znalazłem instrukcję tutaj na forum. Jak pamiętam (tak mi się wydaje), uruchomić bootloader, podłączyć do komputera i uruchomić powtórnie program z ROMem.

Nie pamiętam szczegółów ale mniej więcej do tego się to sprowadzało, pamiętam iż tylko długo to trwało (nagrywanie ROMu)



Cytat: "toja"
Cytat: "mpbc"
Czy bootloader przechodzi Ci na USB po podłączeniu do komputera?
Czy pozostaje na Serial????


Przechodzi na USB.

*

mpbc

[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 27, 2007, 12:58:30 »
To Ci nie pomogę, u mnie zadzaiłało. Po tym przypadku poczytałem trochę i dowiedziałem sie iż jest tam z czym problem i raz na 10 przypadków wgranie sie nie udaje i sprzęt idzie do serwisu, od tego czasu zostawiłem ostatni ROM helmiego i więcej nie eksperymentuję

*

Offline toja

  • ***
  • 343
  • Płeć: Mężczyzna
  • POZNAŃ
  • Sprzęt: iPhone4S, iPad3
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 27, 2007, 13:03:26 »
Chyba znalazłem pomoc, ale muszę poczekać aż wrócę do domu i naładuję akumulator z ładowarki sieciowej.

http://www.pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=59230&highlight=

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 27, 2007, 13:25:06 »
toja
Ładowarka sieciowa też nie pomoże , szukaj sprawnego aku naładowanego na co najmniej 70% - pożycz/ładuj poza Universalem - ale nie odpalaj jak ma mniej .
potrzebna zgoda

*

Offline toja

  • ***
  • 343
  • Płeć: Mężczyzna
  • POZNAŃ
  • Sprzęt: iPhone4S, iPad3
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 27, 2007, 13:38:39 »
Cytat: "jas_pik"
toja
Ładowarka sieciowa też nie pomoże , szukaj sprawnego aku naładowanego na co najmniej 70% - pożycz/ładuj poza Universalem - ale nie odpalaj jak ma mniej .


... a jak ładować poza Uniwersalem?, z tego co wiem nie ma stacji dokującej.

a, i drugie pytanie, czy po wykonaniu czynności: wpisz "set 14 0" enter, nie zamykam aplikacji mtty, i uruchamiam dowolny ROM ale w wersji ship, czy może być MaUpgradeUt_noID.exe i sam nk.nbf?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
[HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 27, 2007, 13:45:43 »
Idz do znajmego elektronika nich Ci naładuje ( ewentualnie zrobi przejścióweczkę aby móc ładować bezpośrednio aku - popatrz się - coś takiego jest zrobione/pokazane w serwisówce Universala - jako służące do pomiarów napięcia aku.
Możesz zamknąć  mtty , najlepiej wgraj jakiś standardowy ROM w wersji ship - pamietaj - część ROM-u zwana DOC jest zupełnie wyczyszczona a jakieś robione ROM-y mogą mieć błąd w zakresie zapisywania do tej części pamięci - bezpieczniej wgrać pełen ship bez konieczności uzywania ...MaUp....
Jeśli chcesz mieć WM6 to wgraj 2.01.06 - ja na nim zostałem - coś za dużo bugów z 2.01.08
potrzebna zgoda

*

Offline azmo

  • ***
  • 424
  • Płeć: Mężczyzna
    • szymtech.pl
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 25, 2007, 12:58:48 »
ostatnio zmienilem z 2.08 wwe na XDA_EXEC_WWE_20200_20305_11300 - czy ktos jeszcze testowal ten ROM ?
Sprzęt: HTC TP2, TyTN II, Toshiba G900, SPV m650, Xda Exec + TomTom MkII, SPV M3000, Acer n35, Motka A920

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 31, 2007, 13:44:22 »
Ja zaś rozpoczynam testowanie ( wygląda stabilnie i szybko)  2.10.02 WWE z 11/03/2007 Build 5.2.318 ( 15341)
Po SR Free RAM to około 28.7 MB
Po standardowej pracy - utrzymuje się na poziomie 25 MB
potrzebna zgoda

*

Offline Mr Groch

  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (I9000)
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 31, 2007, 13:54:16 »
ROM DarkForce'a? Tez go uzywam, stabilny jest do czasu :) Lubi sie czasem zawiesic przy zamykaniu niektorych
aplikacji i przy wlaczaniu/wylaczaniu GSM... Czasem tez po polaczeniu z wi-fi, activesync, itd, by polaczyc sie przez GPRS
tzreba wylaczyc i wlaczyc modul GSM... Poza tym jest spoko :) Troche denerwuje nie dajacy sie ani wykorzystac ani ukryc
widoczny extended_rom oraz brak Video rozmow....

PS. Jest jakis ROM, w miare nowy, ktory zapewnia nam te 30MB wolnego RAMu po hard resecie? Troche mnie meczy
teraz ciagla wlaka z RAMem i ciagle resety, by tylko udalo sie odpalic THPS2 (a jak juz sie odpali to chodzi super) :P

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 01, 2007, 12:15:50 »
Moje uwagi dla Mr Groch  extrom dziala tylko go odblokowac.
Video rozmowy na xda-developers chodzi jakis cab do video ale Mi nie dzialal co prawda nie kombinowalem z nim dlugo ...byc moze do rozmow przychodzacycy dziala ale jak mowie nie sprawdzalem.

     VM6 2.08 jest do kitu bo nie wiem czy to dzieje sie na Moim exec'u czy wam tez. Jak uruchomie jakis program i nadusze wylacznik i po paru sekundach go wlaczam to uruchomiony program wywala sie z pamieci zamiast byc w tle czy dzialac , nie dotyczy to programow systemowych:worlda czy notatnika tylko jakis zainstalowanych.

     VM6 10.02 juz takich problemow nie ma co prawda opera 8.65 dalej sie wylacza ale na razie tylko ten program Mi sie tak zachowuje to da sie przebolec.

     Pytanie jas_pik juz zaczol co sie dzieje z ta pamiecia  w 10.02 zaczynam od 43 a koncze na 25...cos tam mam zainstalowane ale po zsumowaniu katalogow nie moge sie doliczyc 10 MB lacznie z roznica katalogu WINDOWS co jest grane ?

Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 08, 2007, 19:43:33 »
A czy komuś oudało się poprawnie odpalić tryb VGA (żeby wszystkie ikonki były widoczne, i telefon działął w trybie pełnoekranowym?)
Z kąd zciągnoąć ikonki do AKU 3,5 (mam do aku 2.0) ale nie wszytko działą po wgraniu (np ikonka połączenia znika)
Wgrałem własnie tą wersję VM6 10.02.

*

Offline Baronik21

  • ***
  • 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Olsztyn kocham, moją małą Amerykę"
  • Sprzęt: Qtek 1010 (komplet erowy) i Qtek 9000
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 08, 2007, 21:32:22 »
troszkę możesz poczytać tu
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=59687.0

ale niestety pełny VGA systemu nie idzie tak jak należy

a z drugiej strony po co mieć na ekranie tak malutkie literki :?:
nie lepiej pozostać przy "normalnej" wielkości a pozostać przy dobrej ostrości i dokładnym wygładzaniu :?:
przecież filmy, obrazki i ... są wyświetlane w VGA
"Powinien być prosty jak zegarek świat Po każdym "tik" byłoby "tak""

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 11, 2007, 15:15:02 »
Nasz kolega z xda-developments Olipro przygotował nowy updater (  który nie bedzie prowadził do częstych uwaleń Universala tak jak stary patchowany ....noID... ).
Do pobrania z postu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=301662
potrzebna zgoda

*

Offline azmo

  • ***
  • 424
  • Płeć: Mężczyzna
    • szymtech.pl
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 11, 2007, 23:26:53 »
w poszukiwaniu romow do universala pomogla mi stronka :
http://www.micmeo.com/
a dokladnie dzial z romami do Universala:
http://www.micmeo.com/UNI/

wiec jesli ktos znajdzie podobna "skladnice" romow do Uni - niech sie podzieli :)
Sprzęt: HTC TP2, TyTN II, Toshiba G900, SPV m650, Xda Exec + TomTom MkII, SPV M3000, Acer n35, Motka A920

*

Offline murek

  • 25
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 12, 2007, 12:18:42 »
pytanie?

czy ktoś wie jak teraz na stronie ERY znaleźć oryginalne ROMy do MDA Pro?
zmienili stronę i podane poprzednio linki nie działaj a :(

dzięki i pzdr
murek

*

Offline Baronik21

  • ***
  • 382
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Olsztyn kocham, moją małą Amerykę"
  • Sprzęt: Qtek 1010 (komplet erowy) i Qtek 9000
Odp: [HOWTO] Upgrade MDAPro
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 12, 2007, 21:06:38 »
Nasz kolega z xda-developments Olipro przygotował nowy updater (  który nie bedzie prowadził do częstych uwaleń Universala tak jak stary patchowany ....noID... ).
Do pobrania z postu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=301662

Janusz - a jak wygląda sprawa oryginalnego ROMUpgradeUt (w moim przypadku ERY) wyciągniętego z Ship-a ale z podrzuconymi obrazami ROM-ów ??
Na ile takie coś jest bezpieczne ??
Bo prawdę mówiąc to od pierwszego (narazi jedynego i mam nadzieje ostatniego) wywaleniu ROM-u, ładuje to w ten sposób no i jest ok - ale czy na pewno ??
"Powinien być prosty jak zegarek świat Po każdym "tik" byłoby "tak""