UMPC / subnotebook do 4000zł

  • 6 Odpowiedzi
  • 2310 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kub11

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C600 > XDA Exec > XDA Flame > Nokia N900
UMPC / subnotebook do 4000zł
« dnia: Wrzesień 29, 2009, 16:52:13 »
Szukam subnoteboka/UMPC do 4000zł. Będzie używany głównie do internetu, Outlooka i innych programów pakietu Office i multimediów, czasami poczytam jakiegoś ebooka w PDFie, czy może nawet włączę jakąś starszą gierkę. Wszystkie netbooki odpadają bo to ma być sprzęt do kieszeni (do dużej wagi i rozmiarów jestem przyzwyczajony, mam Execa z powiększoną baterią :)). Dobrze by było jakby miał czas na baterii więcej nić często spotykane 2h, ew. bardzo tanie baterie, żebym mógł kupić kilka. Dobrze by było, gdyby miał klawiaturę, ale nie jest wymagana, mogę czasami podłączyć na USB. Urządzeniem które spełnia te wszystkie wymagania jest Sony Vaio P - do tego ma modem GSM i moduł GPS, które też są bardzo użytecznymi dodatkami. Obecnie zastanawiam się nad wersją z procesorem 1.6GHz i dyskiem 128GB SSD. Przy odrobinie szczęścia się zmieszczę, ew. mogę te 200-300zł dorzucić. Czy jest to dobry wybór, czy może lepiej wziąć coś typu Asus R2H (ostatnio chyba nawet pojawił się następca)?

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: UMPC / subnotebook do 4000zł
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2009, 18:51:15 »
Mysle ze gigabyte u60, albo m704 spelni Twoje wymagania. Sam bym kupil ten sprzet, ale po prostu mnie nie stac (nic dziwnego, jestem za mlody zeby pracowac).
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline kub11

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C600 > XDA Exec > XDA Flame > Nokia N900
Odp: UMPC / subnotebook do 4000zł
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 03, 2009, 22:31:15 »
U60 odpada: mało pamięci, niska rozdzielczość, niższy czas pracy na baterii od Vaio. M704 ciutkę lepiej: lepszy procesor, trochę lepszy czas na baterii, ale nadal nie jest to to co prezentuje Sony. Na razie zostaje Sony :)

*

Offline PyToN

  • **
  • 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell X51v 625MHz | Gigabyte U60 | HTC Touch Pro
Odp: UMPC / subnotebook do 4000zł
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2009, 08:15:08 »
Witam

Dodam że do U60 i jego następcy M704 wcale nie jest prosto dostać zamienną baterię... zamówiłem takowa ponad 1,5 miesiąca temu i do tej pory jeszcze paczka nie przyszła:/

Dysk to nie jest raczej problem zawsze można wymienić na inny... Co do czasu pracy na baterii jeśli się powyłącza niepotrzebne moduły... zjedzie z naświetleniem matrycy to całkiem długo sprzęcik może pochodzić.

Nie jestem pewny i na chwilowo nie mam czasu rozbierać urządzenia ale w U60 jest BT i nie pamiętam czy wbudowany na stale czy na mini pci czy jak tam to się nazywa, wtedy można by zawsze zamiast BT wstawić modem internetowy czy jaki kto chce. zawsze można dokupić jeszcze stacje dokującą oraz moduł GPS niestety są one dostępne jako opcja.

Testowałem na nim 2 systemy
XP i 7
Jak  na razie zostałem przy XP jednak tylko dla tego że nie mogę się przyzwyczaić do 7... jednak 7 jest znacznie stabilniejsza... i bardziej nadaje się do takich małych sprzętów choćby ze względu szybkości działania systemu, uruchamiania się net-booka, no i nie trzeba się męczyć z sterownikami.

Miałem także w rekach ASUS R2H w moich odczuciach klawiatura ekranowa to jest porażka... przeinstalowanie systemu... też nieco kłopotliwe.
Dalej już go nie testowałem.

Pozdrawiam

EDIT:

Sprostowanie: Jednak BT jest wbudowane a WI-FI jest na tym małym złączu.
Zrobiłem kilka fotek jak by ktoś chciał.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2009, 08:35:17 wysłana przez PyToN »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: UMPC / subnotebook do 4000zł
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2009, 08:23:45 »
http://www.umpcportal.com/products/ wybierz - show all
możesz segregować po kolumnach
i chyba każdy jest w Twoim zasięgu

Odp: UMPC / subnotebook do 4000zł
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2010, 09:09:32 »
http://www.umpcportal.com/products/ wybierz - show all
możesz segregować po kolumnach
i chyba każdy jest w Twoim zasięgu

Trochę nie rozumiem tej strony, między UMPC wrzuciłi parę palmtopów, parę netboków;)

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: UMPC / subnotebook do 4000zł
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2010, 09:14:56 »
tak, są tam błędy, ale są tez wszystkie modele UMPC