lifebook p1120 - problemy i pytania.

  • 18 Odpowiedzi
  • 6296 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lifebook p1120 - problemy i pytania.
« dnia: Listopad 11, 2009, 21:54:10 »
witam.

udalo mi sie zanabyc Lifebooka P1120. piekny sprzet,malutki,cud miod i orzeszki. ogolnie jestem zadowolony,ale mam kilka problemow.

pierwszym jest instalacja systemu. dostalem go z zainstalowanym windowsem,ale byl tak zasyfiony,ze postanowilem go zreinstalowac.
dostalem go golego,tzn bez zewnetrznego napedu, ani fdd ,ani cd.  sterowniki mam,windowsa mam,checi sa. gorzej z mozliwosciami. z tego co zdazylem zauwazyc,to urzadzenie nie bootuje sie z usb z pomoca niczego innego,niz dedykowanych akcesoriow. instalowanie windows xp z pendrive odpada. kombinowalem z hp formattingtoolt, i cala reszta przepisow w internecie,ze 12 godzin dzis siedzialem i kombinowalem. niestety,nie ma opcji,aby notebook zauwazyl pendrive podczas startu. instalacja systemu na innym laptopie tez nie pomaga,normalnie moglem zaczac instalke w trybie tekstowym, na kazdym innym laptopie to sie udawalo, start instalki,kopiowanie plikow,pierwszy restart,i przelozenie dysku do innego laptopa i dokonczenie instalacji. a tu dupa.

wkladam dysk, wlaczam laptopa, w momencie poczatku bootowania czarny ekran  i znak zachety w lewym gornym rogu. i koniec wspolpracy.

przeczekanie tego tez nie zdalo egzaminu. jakies pomysly ?

kolejny problem to dotyk. pod tym system co jest aktualnie na laptopie [ mam kilka dyskow twardych ] dotyk i owszem,dziala,sterowniki sa,ale skalibrowac go nie moge.  na dole ekranu dotyk dziala idealnie,dokladnie w tym miejscu gdzie rysikiem nacisne jest kursor,ale im wyzej przesuwam rysik, tym bardziej jedno z drugim sie rozjezdza.rysik wyzej,kursor nizej. w poziomie dziala idealnie.

jakies pomysly ? programy " z zewnatrz" do kalibracji dotyku ?

z gory dzieki za odpowiedz !

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2009, 01:19:40 »
kolejny problem to dotyk. pod tym system co jest aktualnie na laptopie [ mam kilka dyskow twardych ] dotyk i owszem,dziala,sterowniki sa,ale skalibrowac go nie moge.  na dole ekranu dotyk dziala idealnie,dokladnie w tym miejscu gdzie rysikiem nacisne jest kursor,ale im wyzej przesuwam rysik, tym bardziej jedno z drugim sie rozjezdza.rysik wyzej,kursor nizej. w poziomie dziala idealnie.
jakies pomysly ? programy " z zewnatrz" do kalibracji dotyku ?

dotyk jest lub powinien byc tj w innych tabletach zaszyty w ROMie / BIOSie ... kalibracja tez, tej klasy sprzet powinien miec mozliwosc z poziomu zero po wlaczeniu go mozliwosc kalibracji ekranu
w gross tabletow jest to rozwiazane w ten sposob ze podczac startu przed wogole ladowaniem windowsa .. powinien pojawic sie rozwijajacy sie pasek na dole ekranu, w tym czasie trzeba kliknac w niego piorkiem z nacisnietym / wcisnietym drugim przyciskiem rysika, jesli to nie dziala to ustawic bios do opcji default ....
po kliknieciu rozwiaja sie menu gdzie oprocz innych opcji jest kalibracja ekranu .... jesli w windowsie to pomaga ponowne dogranie sterownikow ... i instalacja dotyku
pamietaj ze FSC ma rozne strony supportowe, ogolnie wersja US jest lepiej i bardziej bogato supportowana ...

a stad wynika przynajmnije jeden cdrom ..... ktory dziala
http://www.leog.net/fujp_forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=11144
http://www.leog.net/fujp_forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=7491
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2009, 01:35:19 wysłana przez andy_bez_wandy »

Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2009, 10:25:19 »
dzieki za odpowiedz. z instalka sobie poradzilem, rozwiazanie dosc proste bylo :) jesli ktos bedzie zainteresowany to opisze krok po kroku.
z kalibracja tez,po zainstalowaniu oryginalnych sterownikow znalazla sie aplikacja do kalibracji ekranu ,podoba do pocketowej. 12 krzyzykow,wykonalem dwa razy i jest juz idealnie.   w jaki sposob zoptymalizowac przegladarke,badz system,aby ogladanie filmow na Youtue bylo w miare komfortowe ?bo swiezo po zainstalowaniu systemu,wylaczeniu zbednych dodatkow takich jak przenikania etc,pozabijaniu paru procesow,zainstalowaniu opery i flasha filmow na yt nie da sie ogladac. rzna sie strasznie. dzwiek dziala, i tak dalej.
nie wierze ze na procku 800 mhz,co prawda nie za wydajnym,i na 256 mega ramu z 16 mb karta graficzna nie da sie ogladac filmow na yt. divx i reszta fruwa. jakies pomysly ?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2009, 02:13:01 »
dzieki za odpowiedz. z instalka sobie poradzilem, rozwiazanie dosc proste bylo :) jesli ktos bedzie zainteresowany to opisze krok po kroku.
z kalibracja tez,po zainstalowaniu oryginalnych sterownikow znalazla sie aplikacja do kalibracji ekranu ,podoba do pocketowej. 12 krzyzykow,wykonalem dwa razy i jest juz idealnie.   w jaki sposob zoptymalizowac przegladarke,badz system,aby ogladanie filmow na Youtue bylo w miare komfortowe ?bo swiezo po zainstalowaniu systemu,wylaczeniu zbednych dodatkow takich jak przenikania etc,pozabijaniu paru procesow,zainstalowaniu opery i flasha filmow na yt nie da sie ogladac. rzna sie strasznie. dzwiek dziala, i tak dalej.
nie wierze ze na procku 800 mhz,co prawda nie za wydajnym,i na 256 mega ramu z 16 mb karta graficzna nie da sie ogladac filmow na yt. divx i reszta fruwa. jakies pomysly ?

to nie jest procesor .. tylko transmeta crusoe 800mhz .... toz to nie jest nawet celeron :-)
wiec nie spodziewaj sie rewelacji, a juz tym bardziej filmow ....

Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 14, 2009, 12:40:00 »
 :)

no ja wiem, rozumiem,ale nie sadzilem ze filmy na youtubie wiecej mocy wymagaja niz rmvb ,ktore jednak  u mnie chodza :) nie wierze ze sie nie da nic z tym zrobic, cholera jasna,na zabytkowych pecetach  odpalali filmy na youtube.pl , musi sie dac ! :)
jak myslisz,przesiadka na win 2k cos zmieni ?

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 14, 2009, 13:00:47 »
To nie jest problem za wolnego procesora tylko kosmicznych wymagań flash playera. Niestety pod tym względem adobe dało ciała na całej linii. Ja z kolei posiadam Lifebooka p7120 i tam mam problem z filmami HD na youtubie, a nawet czasem z tymi lepszymi HQ. Przycinają się co uniemożliwia oglądanie. Procesor nie jest taki słaby bo trailery w MOV HD 720p chodzą płynnie, które mają tysiąc razy lepszą jakość od tych powiedzmy sobie szczerze syfiastych filmów 720p na YT. Rozwiązanie jest takie że trzeba pobrać filmiki na dysk i otwierać w standardowym playerze. Wtedy te "HD" z yt chodzą płynnie bez najmniejszego problemu.
Are you shpongled?

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2009, 02:08:27 »
To nie jest problem za wolnego procesora tylko kosmicznych wymagań flash playera. Niestety pod tym względem adobe dało ciała na całej linii. Ja z kolei posiadam Lifebooka p7120 i tam mam problem z filmami HD na youtubie, a nawet czasem z tymi lepszymi HQ. Przycinają się co uniemożliwia oglądanie. Procesor nie jest taki słaby bo trailery w MOV HD 720p chodzą płynnie, które mają tysiąc razy lepszą jakość od tych powiedzmy sobie szczerze syfiastych filmów 720p na YT. Rozwiązanie jest takie że trzeba pobrać filmiki na dysk i otwierać w standardowym playerze. Wtedy te "HD" z yt chodzą płynnie bez najmniejszego problemu.

tc1100 tego problemu u mnie nie mialo, i dzialalo ... mimo ze cpu to centrino 1,2ghz i grafika 32MB a nie 16MB
a ten sam niemal uklad bo tc1000 gdzie jest transmeta 1ghz z ponad 90% filmow mial problem .... ze nie wspomne o youtube
wniosek ? cpu  :P

fakt iz ogladanie z dysku loklanego wyglada inzcej .... ale tylko na tc1100 czyli centrino, na transmecie wszystko od divx 5.0 pierdzi (ze tak powiem) a nie sie odtwarza

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2009, 12:12:07 »
:)

no ja wiem, rozumiem,ale nie sadzilem ze filmy na youtubie wiecej mocy wymagaja niz rmvb ,ktore jednak  u mnie chodza :) nie wierze ze sie nie da nic z tym zrobic, cholera jasna,na zabytkowych pecetach  odpalali filmy na youtube.pl , musi sie dac ! :)
jak myslisz,przesiadka na win 2k cos zmieni ?
Znam ten sprzet jak wlasna kieszen i powiem tylko tyle ze win 2k nic tu nieda, jedyny patent na wymiare ok ottwarzanie filmikow to puppy linux w wersji 4.1.2, testowalem naprawde duza ilosc osow na tym sprzecie i powiem ze ciezko z jego wydajnoscia.

Poza tym jezeli masz orginalna karte wifi (prism) to zapomnij o 2k stery sa mega niestabilne i ciezko sie podlaczyc do czego kolwiek.

Poza tym mam zrobionego moda na BT wbudowanego jak ktos chce to dam opis, jak i cal instalacje puppiego lacznie z uruchomieniem odtyku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2009, 12:20:51 wysłana przez Wit^ »
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2009, 17:43:16 »
ucz mnie,, o Mistrzu :)

jesli tylko masz taka ochote,i chwilke czasu,to napisz co i jak , jedno mnie interesuje,i drugie. z checia sie pobawie:)

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2009, 20:47:54 »
Uwaga robisz to na wlasna odpowiedzialnosc

Na odstrzal poszla karta Wifi jako ze byla tragiczna a miejsce bylo wrecz idealne zeby wlozyc tam bluetooth, wiec wymontowalem karte Wifi ktora znajduje sie w dolnej czesci urzadzenia tam gdzie wejscia do modemu i do skretki. Jak juz pozbylem sie modemu zaczela sie wieksza zabawa rozebranie fujitsu wyciagniecie portu usb(jest wyprowadzony z tylu urzadzenia). Rozkladanie fujitsu zajelo mi pare chwile i kiedy juz wyciagnolem ta nieszczesliwa plytke z portami odlutowalem polaczenie z pierwszym portem i podgiolem druciki do gory tak zeby niestykaly sie z kabelkami ktore wlutujemy w miejsce drucikow od portu. Po wlutowaniu sie w plytke prowadze kable do huba usb(ktorego uwczesniejprzygotowalem) i z huba usb spowrotem do drucikow od portu usb(jednym slowem robimy kolo odplytkiz usb>do huba z Bt>spowrotem do portu USB). Na koniec skladamy i wkladamy plytke z hube w miejsce gdzie znajdowala sie karta Wifi.

Pewnie sie zastanawiasz dlaczego poswiecilem karte wifi?!
Poniewaz w Fujitsu jest wbudowany port pcmcia wiec zaden klopot zamontowac sobie karte w port.

Opis jak przygotowac huba:
1.rozbieramy go z obudowy
2. Odlutowujemy porty usb
3. Z jednego z odlutowanych portow sciagamy ogudowe i wlutowujemy go spowrotem
4. podpinamy malego dongla i na tym koniec

Dodam jeszcze ze im mniejsza plytka tym lepiej. Ostatnio rozbierajac fujitsu znalazlem jeszcze inne miejsce gdzie mozna wpakowac plytke z BT, ale to jest ciezkie do opisania, jezeli nie widzialo sie fujitsu rozebranym :P W razie czego jeszcze to opisze i moze dodam forki


Nastepne mozliwe modyfikacje:
Czytnik kart pamieci w miejsce portu VGA, ale to juz jest wiekszy hardcor bo trzeba pilowac port.

Opis instalacji puppiego dam puzniej  :grin:
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2009, 21:19:34 »
czytalem juz ten opis,nie sadzilem ze jestes jego autorem :))
zaczyna miec to rece i nogi.
w sumie przy dzisiejszych gabarytach modulow BT [ tych co to ledwo wystaja z portu usb, faktycznie mozna by zrobic takiego moda. kurcze,zastanawiam sie co by lepiej dzialalo,okrojony windows XP ,czy starsze ubuntu np, zakladajac ze udalo by mi sie zdobyc bootujacy cd rom na pcmcia ?
szkoda mi tej zabawki,bardzo sympatyczny sprzet,ale procesor to jakas porazka.nawet chlodzenia nie ma normalnego :)  jak by tam byl chociazby celeron 800 mhz, to bylby cudny laptop.dotykowa matryca,niezla rozdzielczosc, miejsce na normalne dyski twarde,znosna bateria,wygodna [ jak dla mnie  ] klawiatura, i lilipucie wymiary. cholera jasna , chyba czas uzbierac na jakiegos umpc fujitsu siemensa :) lub ich innego netbooka,calkiem ciekawe zabawki maja. juz nie chce nic co ma matryce wieksza nic 8,9 cala :)

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2009, 22:13:16 »
czytalem juz ten opis,nie sadzilem ze jestes jego autorem :))
zaczyna miec to rece i nogi.
w sumie przy dzisiejszych gabarytach modulow BT [ tych co to ledwo wystaja z portu usb, faktycznie mozna by zrobic takiego moda. kurcze,zastanawiam sie co by lepiej dzialalo,okrojony windows XP ,czy starsze ubuntu np, zakladajac ze udalo by mi sie zdobyc bootujacy cd rom na pcmcia ?

Niestety bootojacy cd pod port pcmcia nie znajdziesz bo fujitsu nie bootoje z pcmcia, ale wyjsciem jest stary cd podpinany pod usb Teac(niestetynie pamietam dokladnie jaki model) musi miec usb 1.1 a nie 2.0( juz sporo tesow robilem na ten temat).

No niestety, sprzet jest mocno mowiac powolny....radzil bym xp, niestety ubuntu nawet 6.10 jest mulaste, a jezeli chodzi o puppiego niestety jezeli chce sie miec system dostepny tak jak ubuntu(w sesie duzo palikacji i dobrze dzialajacy) to trzeba sie mocno nagimnastykowac zeby znalesc odpowiednio lekkie aplikacje(no i oczywiscie kompilowac je, bo raczej ich nie dorwiesz) :(
Sam mialem powiekszona baterie do fujitsu i zadziwiajaco dlugo mi trzymal do jakies 6-7h :D na tamte lata (czytaj 2002) sprzet byl niedoscigniony :D
Dla mnie duzym plusem tego sprzetu jest to ze jest mega cichy, jezeli wymontujesz dysk a zamiast niego wpakujesz cf'a z przejsciowka ide(nie polecam tego patentu sam go kombinowalem) to nic nie bedzie slychac :P

Jezeli chcesz fajnie korzystac z dotyku na windzie polecam oprogramowanie do kina domowego o nazwie medidio (z czego co pamietam dawno juz sie nie bawilem tym i nie pamietam nazwy) mozna go fajnie zedytowac i fajnie bawic sie jak touchflow :D

Kiedys zastnawialem sie nad zmiana ramu, ale niestety nie dorwalem odpowiedniehc kosci, duzymi minusem jest to ze kosci sa wlutowane bezposrednio w plyte glowna a wielkosc ramu musi sie zgadzac poniewaz emulator procesora x86 jest pakowany przy starcie do ramu(tak transmeta nie jest procesorem x86 ma wbudowany interprator ktory przeklada komendy x86 na jezyk transmetowy), dlatego tez niestety w tym sprzecie niema pelnego 256 mb ramu ale z czego co pamietam 250(albo 240).

Niestety wszytkie moje notatki na tema fujitsu poszly sie j..... wiec nie wszytko pamietam, a moj fuistu niestety juz jest lekko trupem :P(guzik zasilania ma duzy kaprys i odpala sie kiedy mu sie podoba) kidys go postawie na nogi....zastanawialem sie tez nad postawieniem windowsa CE ale to tez duzo zabawy :P
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 17, 2009, 12:45:25 »
widze ze ten lifebook to taki intermec z windowsem xp. niby fajne parametry, niby windows,ale poza podstawowymi aplikacjami k..ewsko ograniczony.  ale nie dam sie , postawie okrojonego windowsa XP :) i bede rzezbil,na razie to moj jedyny komputer,pominawszy wszystkie inne w pracy.  w dalszym ciagu nie moge uwierzyc ze procek ktory ciagnie pliki DivX w calkiem przyzwoitej jakosci, nie daje sobie rady z wieksza przegladarka niz k-meleon. juz nawet pal licho te filmy na youtube,ale najnowsza opera zabija ten sprzet... zaczynam sie cokolwiek irytowac.

*

Offline Wit^

  • ***
  • 326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ten co pakuje linux'a wszedzie
  • Sprzęt: Xperia Arc S
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 17, 2009, 13:15:51 »
Opera z czego co pamietam mi naprawde dobrze smigala, Chrome tez calkiem wydajny byl, ale  wstyd mi powiedziec IE najszybcieje sie odpalalo, niestety wydajnosc procka jest tragiczna....:P ale dobrze okrojony xp daje rade ja mialem mx7 i byl calkiem spoko.
We're off to see the Wizzard
The Wonderful Wizard of Htc
We hear he is a Whizz of a Wiz...

*

Offline Byku

  • 10
  • Sprzęt: Loox 600, Axim X51v, Fujitsu P1120, W960i, X2
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2010, 00:55:03 »
Witam, mam tego Lifebooka P1120 od jakiegoś czasu i jak go kupiłem to miał już zainstalowanego XP,  po zainstalowaniu od nowa windowsa 2000 i XP nie przyjmuje mi sterowników od dotyku i kalibracji i wyświetla mi coś takiego "The functionality required by this software is not supported on your system." :(
tu fotka pod tym linkiem : http://img205.imageshack.us/img205/132/fujitsutouch.jpg
i moje pytanie czy dotyk powinien działać bez zainstalowanych sterowników na czystym windowsie czy po zainstalowaniu ich, bo u mnie ten dotyk nie działa , czy może padł. ?

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2010, 22:46:42 »
Raczej nie padł

Jaki sterownik instalujesz do dotykowego?

Powinien działać na kazdym Xp nawet bez Sp

Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline Byku

  • 10
  • Sprzęt: Loox 600, Axim X51v, Fujitsu P1120, W960i, X2
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2010, 00:09:50 »
sterownik instalowałem z tej strony :
http://www.fujitsu.com/cn/services/hardware/pc/support/driver/lifebook/p/p1120.html
Touch Panel Driver : Driver for Windows 2000 Ver.1.9.3.8 pod win 2000, ten Driver for Windows XP Ver.1.9.3.8 pod xp

i w obu przypadkach ten sam efekt, czyli lipa jak by nie miał dotyku :(
może w BIOSie trzeba coś włączyć ? tylko że nic tam nie znalazłem do dotyku,
i ponawiam pytanie czy powinien działać dotyk bez tych sterowników po instalacji windowsa po pierwszym uruchomieniu czy też w trakcie instalacji windowsa już powinien działać, jak to jest w przypadku P1120 ? jak tak to objaw wskazuje, że się dotyk wysypał albo coś źle robie.

*

Offline cardax

  • ***
  • 303
  • Made in Japan
    • Reklama
  • Sprzęt: Jornada 720,Jornada 728,Htc Hero,Ipaq 914c,Sony U3
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 07, 2010, 00:48:54 »
Tu proszę zassać to raz

http://www.pc-ap.fujitsu.com/support/drv_lb_p1120.html

Dwa

:Jutro odpale moje dwie sztuki w biurze
Wiecej Ci napiszę

Mnie to wygląda na zwałkę systemu

Ja mam na obu sztukach windows Xp

Jakby to było hardware ale naprawa jest prosta
Poczytaj poniżej a ja jutro sprawdzę

http://www.leog.net/fujp_forum/topic.asp?TOPIC_ID=6510&whichpage=2

Dodano dziś

W biosie druga zakładka od lewej Advenced system settings

I masz w Biosie włączanie Panelu dotykowego

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2010, 22:05:03 wysłana przez cardax »
Htc Hero.Star Track ,Diamond,HTC TOUCH,HP914c
jaq3,dell Axim,Casiopeia,Ethen Obecnie mój kochany Imate 9502
Es400 Blackberry 9900 Android dla androidów :)

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: lifebook p1120 - problemy i pytania.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 16, 2010, 22:49:35 »
Jeszcze powrócę do bootowania w Lifebooku. W moim p7120 i być może w p1120 bootowanie z hdd na usb i pendrive jest możliwe. Przed uruchomieniem biosa trzeba je podłączyć i wejść w konfigurację biosa. Podłączone napędy pojawiają się na liście wyboru priorytetu bootowania dla dysków twardych. Też z początku się wkurzałem, że na liście bootowania nie ma urządzeń usb, a dopiero potem odkryłem, że się pojawiają na wcześniej wspomnianej liście. Trochę upierdliwe no ale jednak jest.
Are you shpongled?