BSoD 0xD1 [USBSTOR.SYS]

  • 0 Odpowiedzi
  • 1925 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

PiotrXxx

BSoD 0xD1 [USBSTOR.SYS]
« dnia: Luty 21, 2010, 04:03:10 »
Witam.
Czy ktos pomoze mi w sprawie bledu 0x000000D1 (driver IRQL not less or equal) z pliku usbstor.sys? Taki BSoD wystepuje u mnie przy probie podlaczenia zewnetrznej nagrywarki na usb. Nagrywarka ta dzialala bez problemu z moim notebookiem- do czasu. W pewnym momencie zaczal pojawiac sie ten blad natychmiast po podlaczeniu nagrywarki. Dzialo sie tak juz wczesniej na Viscie [ale jeszcze wczesniej na Viscie bylo ok!]; dzieje sie tak tez ostatnio na Win 7. Cofnalem sterowniki usb do poprzedniej wersji- nic to nie pomoglo. Ogolnie rzecz biorac nagrywarka jest w pelni sprawna (zaktualizowalem w niej firmware), netbook tez jest sprawny, i nie jest to raczej wina Win 7. Wyczytalem, ze najprawdopodobniej jest to spowodowane "wyscigiem do zasilania" w kontrolerze usb- kiedy BIOS ma kilka tablic "rozkladu" napiecia na usb [sorry, jak cos przekrecilem troche, ale pisze to z pamieci, a tez nie jestem takim "wyjadaczem", ktory to dokladnie rozumie]. Microsoft wypuscil nawet jakas poprawke na to, ale do XP, wiec nie zainstaluje sie to na Sevenie- prawda?. Poza tym poprawka ta byla, na ile pamietam, "do pliku" g3.sys (czy cos takiego  ), i chodzilo tam raczej o sytuacje przy przelaczaniu zasilania z AC na DC.
A teraz niech ktos zarzuci konkretny support, please! 
Dodam,ze sprawa dotyczy subnotebooka Flybook_V5. W zalaczniku przesylam spakowany plik minidump z ostatniej "katastrofy" spowodowanej wyzej opisanym..
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.