radiorom

  • 20 Odpowiedzi
  • 1832 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radiorom
« dnia: Październik 08, 2008, 21:03:33 »
Witam Wszystkich!!! Mam prośbę. Zakupiłem sobie urządzenie HTC Trinity od kolegi, wszystko fajnie chodzi, tylko nie jestem zadowolony z telefonu tzn. w budynku traci sygnał jest przez minutke i go wywala. Czytałem na forum że pomóc może wymiana radioromu. nie mam pojęcia jaki ja posiadam i nie wiem jak to sprawdzić. Więc jeśli ktoś byłby tak miły opisać mi krok po kroku jak to zrobić byłbym wdzięczny (szukalem po forum ale albo słabo albo nie ma) i jeszcze pytanie czy jak wymieniam radio rom czy formatuje mi sie urządzenie czy wszystko zostanie na miejscu. Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: radiorom
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2008, 01:04:00 »
Procedura upgrade-u Radia do nowszego jest opisana tu:
http://trinityguides.info/index.php?option=com_content&task=view&id=38&Itemid=66

Jak robić upgrade, to do najnowszej i (jak dla mnie) najlepszej wersji 1.56.70.11:
http://www.mediafire.com/?ny92dwkg6zd

Wersję jaką posiadasz obecnie sprawdzisz wchodząc w:
Start->Ustawienia->System->Informacja o urządzeniu

Przy robieniu upgrade'u, rom właściwy jest nietknięty, a co za tym idzie wszystkie informacje pozostają :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: radiorom
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2008, 04:06:26 »
inne telefony 3maja w tym miejscu zasieg bez problemow?
jezeli problem dotyczy tylko trinki to radio moze pomoc.
pamietaj o naladowaniu baterii do pelna przed flashowaniem.
instrukcja podana przez Tomiego jest najlepsza :ok:
ja z kolei polecilbym radio 1,38 - znajdziesz je na stronie trinityquides...
pozdrawiam.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline tomson

  • **
  • 198
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Note 2
Odp: radiorom
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2008, 09:06:10 »
Witam, Przełącz telefon z auto na GSM, testowałem wszystkie radia i telefon jak i GPS najlepiej sprawują się na radiu 1.41.

Odp: radiorom
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2008, 21:01:29 »
radiorom gotowy. Ale nadal gubie sygnał w mieszkaniu, tak że chyba nici z telefonu na moim HTC chyba że macie jeszcze jaieś pomysły. Po  załadowaniu karty sim na górze ekranu pojawiła mi się literka E w żółtym kwadraciku . Co ona oznacza? Pozdrawiam
PS. a przed chwilą ta literka zmieniła kolor na fioletowy i G hmm
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2008, 21:11:39 wysłana przez cisek00 »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: radiorom
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2008, 06:01:05 »
g oznacza dostepnosc gprs,e-adge,3g lub u oznacza umts,podczas transferu danych nad kreskami pojawia sie 2-gi taki sam symbol,dodatkowo moze sie zmienic na h-hsdpa ktore pojawia sie wylacznie podczas transferu danych przy dostepnosci tej uslugi w zasiegu umts...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline .toby.

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc p3600
Odp: radiorom
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2008, 22:32:10 »
wszystko z trinką ok, sprawa jest prosta.
Jak ktos wyżej zauwazył telefon masz w trybir auto  a ten słaby zasięg to zasięg UMTS, przełącz na GSM i będziesz miał fuul chyba że naprawdę wykorzystujesz 3G . Tryb Auto w niczym nie przeszadza, jak tylko zgubisz UMTS automat przełączy cię na gsm.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: radiorom
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 11, 2008, 04:08:16 »
skoro wyswietla mu ''g''lub''e'' to nie doswiadczyl jeszcze umts,zmiana z auto na gsm nie poprawi jakosci sygnalu ktory automatycznie sie przelacza na najwyzszy obecnie dostepny.
skoro nie masz w zasiegu umts to przelacz jednak na gsm ,trinka nie bedzie go probowala szukac i powinno ci to choc troche ozczedzic baterie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: radiorom
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 11, 2008, 21:21:36 »
Już mam na GSM i dalej to samo. Ale zauważyłem coś ciekawego po dalszym użytkowaniu mianowicie; Ustawiłem dzis ze 2 razy zegar na odpowiednia godzine i samo urządzenie po jakimś czasie (ok 5min ) przestawiło sobie zagar na godzinę wstecz i tak za kazdym razem ja daje godzine do przodu urządzenie przestawia sobie wszecz. W automapie jak ustawie sobie np. głos Chołowczyca i aby czytał port w oddzielnym wątku i obojętnie co to po restarcie AM ustawienia sie resetują do poprzednich. Czyli krótko mówiąc cokolwiek ustawie to po przejściu ( w stan uśpienia urządzenia) wszystkie prawie wszystkie moje ustawienia sie resyartują. Więc tak na chłopski rozum coś nie tak jest z systemem nie wiem czy nie będe zmuszony przeinstalować systemu. I tu pytanie do znawców bo ja jestem początkujący co o tym myślicie i jakie macie dla żółtobodzia wskazówki. Z góry dziękuje, również za poprzednie odpowiedzi

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: radiorom
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 11, 2008, 23:48:42 »
Ustawiłem dzis ze 2 razy zegar na odpowiednia godzine i samo urządzenie po jakimś czasie (ok 5min ) przestawiło sobie zagar na godzinę wstecz i tak za kazdym razem ja daje godzine do przodu urządzenie przestawia sobie wszecz. W automapie jak ustawie sobie np. głos Chołowczyca i aby czytał port w oddzielnym wątku i obojętnie co to po restarcie AM ustawienia sie resetują do poprzednich. Czyli krótko mówiąc cokolwiek ustawie to po przejściu ( w stan uśpienia urządzenia) wszystkie prawie wszystkie moje ustawienia sie resyartują. Więc tak na chłopski rozum coś nie tak jest z systemem nie wiem czy nie będe zmuszony przeinstalować systemu. I tu pytanie do znawców bo ja jestem początkujący co o tym myślicie i jakie macie dla żółtobodzia wskazówki.
Co do przestawiającego się zegara to jest to chyba wina zaznaczonej opcji: Start->Ustawienia->Osobiste->Telefon->Time Zones-> Automatic change time zone clock. Co do reszty to faktycznie wygląda na to, że jest jakiś problem z systemem. Zmiana romu powinna pomóc

*

Offline misioooo

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moja marka - HTC!
  • Sprzęt: HTC Touch Dual & HTC Trinity
Odp: radiorom
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2008, 08:45:31 »
Miałem radio chyba 1.41. Teraz mam od tomiego 1.56. I na kiepski zasięg nie narzekam :D Nie ma co pisać, że to czy tamto najlepsze - trzeba wrzucić w urządzenie i sprawdzić, bo wygląda na to, że u każdego inaczej się to sprawuje (lub każdy inaczej ocenia pracę urządzenia).
HTC Touch Dual: WM6.1 Phoenix
HTC Trinity: WM 6.1 PL by Tommi 020
Motorola F3, Nokia 6280 oraz Nokia 6020
Kiedy będzie słuchawka na 4 SIM karty?

Odp: radiorom
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2008, 11:37:42 »
Zabieram sie za instalowanie romu od tomme45i  . Mam nadzieje że nic nie uwale bo to mój 1 raz :). Czy mam to zrobić tak samo jak z radio romem czyli podpiąc urządzenie activesync i odpalić plik ROMUpdateUtility.exe i klikać dalej dalej dalej czy muszę jakoś usunąc poprzedni rom który też jest 6.1 ale nie wiem od kogo i jak to sprawdzić. A wyczytałem że radi rom można zostawić. Pozdrawiam

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: radiorom
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2008, 11:43:09 »
Czy mam to zrobić tak samo jak z radio romem czyli podpiąc urządzenie activesync i odpalić plik ROMUpdateUtility.exe i klikać dalej dalej dalej czy muszę jakoś usunąc poprzedni rom który też jest 6.1 ale nie wiem od kogo i jak to sprawdzić.
Po to powstał FAQ, który jest nawet przypięty. Skorzystaj z niego ;)

Odp: radiorom
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 12, 2008, 14:06:17 »
OK! Sorki faktycznie wszystko opisane tak że bez problemu załadowałem roma niestety jestem zmuszony do przetestowania innych radio romów bo znów to samo sygnał zanika i jest strasznie słaby zacznę od 1.41. I jeszcze chciałem zapytać , miałem na tamtym romie taki programik że podczas uruchomienia urządzenia musiałem odblokować tel przesuwając palcem taką strzałke jak mam czegoś takiego szukać jak to sie może nazywać pozdrawiam

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: radiorom
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2008, 14:45:07 »
podczas uruchomienia urządzenia musiałem odblokować tel przesuwając palcem taką strzałke jak mam czegoś takiego szukać jak to sie może nazywać

S2U2

Odp: radiorom
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 12, 2008, 17:12:13 »
A więc z tym zasięgiem nic się nie zmieniło wszystkie ustawienia posprawdzane i na każdym dostępnym radiu z forum . Na zewnątrz czasami pokaże mi 4 kreski ale przeważnie cały czas jest 2 a w mieszkaniu tak jak pisałem 1 kreseczka zasięgu a do tego cały czas sie rozłancza. Kolega coś wspominał mi że można coś wkleić na baterie w celu zwiększenia zasięgu. Nie spotkałem się z tym nigdzie ale może faktycznie coś takiego istnieje. Ja już straciłem nadzieję że będe korzystał z telefonu na Trinity.

*

Offline pood181

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro 2
Odp: radiorom
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 12, 2008, 17:19:35 »
Jak dla mnie problemem jest tu uszkodzona antena. Skoro wykonałeś tyle prób z softem to nie może być to jego wina. Oddaj sprzęt do naprawy tam gdzie go kupiłeś lub oddaj do serwisu.
Phone: HTC Touch Pro 2
Radio: 4.49.25.91
Rom: Jackos S3 JackFULL 1.7.1 PLK

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: radiorom
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 12, 2008, 18:31:27 »
no,polecaj nowym serwisy,bedzie tak jak u Satrapy,oddal i tylko pogorszyli.jak cie nie stac na CRC to nie oddawaj wcale,chybe ze komus zaufanemu z forum.
co do zasiegu trin to nie licz na cuda bo ona generanie nie ma zbyt silnej antenki.typowo miejskie urzadzenie.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline misioooo

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moja marka - HTC!
  • Sprzęt: HTC Touch Dual & HTC Trinity
Odp: radiorom
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 13, 2008, 11:10:15 »
co do zasiegu trin to nie licz na cuda bo ona generanie nie ma zbyt silnej antenki.typowo miejskie urzadzenie.
Ciekawe... Ja na trzech innych aparatach (motorola i dwie nolkie - 4-letnia i nowsza jakaś) w pewnym miejscu mam zaniki zasięgu, a trinka trzyma elegancko. Generalnie z moich obserwacji wynika, że trinka ma jednakowoż dobry zasięg jak inne słuchawki, a w niektórych miejscach nawet lepszy.
HTC Touch Dual: WM6.1 Phoenix
HTC Trinity: WM 6.1 PL by Tommi 020
Motorola F3, Nokia 6280 oraz Nokia 6020
Kiedy będzie słuchawka na 4 SIM karty?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: radiorom
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 14, 2008, 03:22:59 »
nie twierdzeze trinka zostaje w tyle za innymi urzadzeniami ale tez specjalnie nie wyprzedza ich jakoscia sygnalu.
plusy lapie za mnogosc pasm w ktorych dziala i moze tu lezy klucz do problemu?
ktores z pasm moze nie dziala?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: radiorom
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 14, 2008, 09:54:02 »
Koledzy !! Zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Mianowicie, w pasku u góry ekranu gdzie pokazuje siłę sygnału jest bez zmian czyli max 2 kreski na zewnątrz, a w budynku 1 i urywa. Ale za to w (wygaszaczu ekranu) S2U2 z lewej strony pisze PLUS i sygnał tam jest na MAX czyli tak jak ma być, tylko że głównym miernikiem jest ten w pasku. Myślałem, że w S2U2 ten miernik zawsze jest na max ale nie, jak wszedłem do budynku to też w nim o 1 kreseczkę sygnał poleciał.  Ma ktoś może coś takiego, tzn czy u kogoś w S2U2 pokazuje więcej niż w pasku???

Ps. Dodam że byłem w u kolegi który naprawia telefony aby sprawdził antenkę i z niż jest wszystko OK
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 10:05:01 wysłana przez cisek00 »