treo 600 i jego natura czyli o problemach z uzytkowaniem

  • 2 Odpowiedzi
  • 1537 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline grimor

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
treo 600 i jego natura czyli o problemach z uzytkowaniem
« dnia: Czerwiec 06, 2007, 20:18:38 »
Witam !!

Mianowicie mam problem z wspanialym pda jakim jest treo 600, jako PDA jest uzyteczny i niezly to jako telefon juz nie zbardzo :/
Otoz mam problem podczas polaczen telefoniczny, a mianowicie:

1. Gdy juz polacze sie z kims i (chce ) przeprowadzic rozmowe, moj rozmowca skrazy sie na "brzeczenie/buczenie" w telefonie, i ze mnie nie slyszy (choc ja go wyraznie i dokladnie). Problem znika gdy podlacze telefon pod ladowarke.
2. Dziwnie sie zachowuje gdy np. wysylalm sms'a czasami nie moze go wyslac i ekran czasami przyciemnia sie albo rozjasnia, po czym nastepuje blad w wysylaniu, choc zasieg sieci mam na maxa. Problem znika po podlaczeniu pod ladowarke.
3. Gdy pruboje sie poalczyc z kims pokazuje sie okno jest napisane "dialing" po czym wywala mnie spowrotem do menu i przerywa laczenie. (jescze nie zdaze uslyszec nawet sygnalu). Problem znika po podlaczeniu pod ladowarke.
4. Czasami gdy chce właczyc "wireless mode" po wpiosaniu pinu szuka sieci po czym sie rozlacza i gubi siec. Problem znika po podlaczeniu pod ladowarke.

Pytanie jest proste i "dosc" oczywiste.
Czy jest to wina baterii ?? Czy mzoe softu?? Hard-reset nie pomaga w tyhc kwestiach.

aaa i jescze jedno czasami telefon dziwnie sie zachowujac, przy baterii naladowanej 100% (tak podaje telefon) w 2sek. zejsc do 20-40%

*

lucass

Odp: treo 600 i jego natura czyli o problemach z uzytkowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2007, 21:08:30 »
procz baterii moze to byc jakis problem ze sprzetem, moze cos nie styka albo cos innego...mialem chyba z 5 sztuk Treo 600 i jedna T650 i nigdy takich problemow nie mialem..no niestety jakosc rozmow nie ma co porownywac do np Nokii 6230i .... ale to palmfon a nie telefon.... byl to powod do rezygnacji z palmfonow i zmiany na tandem palm i telefon

*

Offline grimor

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: treo 600 i jego natura czyli o problemach z uzytkowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2007, 22:42:42 »
Hmmm zrobilem battery connection reset czy jakos tak nie pamietam xDD metoda zostala opisana na palm.com i pomoglo w pewnym stopniu. Przy rozmowach "brzeczenie" wystepuje rzadziej, a jesli wystepuje to rozmowca mnie slyszy. Wyswietlanie stanu baterii tez sie polepszo. Moze to komus sie przyda.

Metoda wykonia takiego resetu:

1. Odlaczamy treo od ladrowarki/kabla.
2. Wciskamy RESET z tylu Treo
3. Przyciskamy jednoczesnie K i BACKSPACE (zanim zresteuje sie tel.)
4. treo sie nie wlacza?? I dobrze xDD Teraz podlaczamy ladowarke i czekamy az nasz Treo sie wlaczy.
5. Cieszymy sie swiezo zresetowanym TREO XD

UWAGA !!! TEN TYP RESETU KASUJE WSYZTKEI DANE I POWRACA DO USTAWIEN FABRYCZNYCH JAK PRZY HARD RESECIE. !!!