Pomocy - kłopot z Treo 180

  • 5 Odpowiedzi
  • 1973 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pomocy - kłopot z Treo 180
« dnia: Wrzesień 10, 2003, 16:40:50 »
Witam !
od niedawna jestem wlascicielem tego cuda i w ogóle mam stycznosc z palmem
moj problem polega na tym ze chyba przez przypadek skasowalem jakis plik odpowiedzialny za klawiature(to jest treo z klawiatura) i teraz zamiast niemieckiej dziala mi amerykanska czy angielska w kazdym badz razie poprzestawialy mi sie literki i znaczki
co mozna z tym zrobic i jak??

*

Offline lkluj

  • 44
Pomocy - kłopot z Treo 180
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2003, 13:03:47 »
1. Sprawdz w PREFS (preferancjach) czy mozesz zmienic jezyk.
2. Jesli nie mialbys takiej opcji, to powstaje pytanie czy ta obsluge klawiatury miales zainstalowana jakimc innym programem (HACKMASTER?) czy tez urzadzenie bylo sprzedane w Niemczech i mialo "defaultowo" wybrany jezyk niemiecki. W tym drugim wypadku sprawe zalatwilby hard reset (w instrukcji jest informacja jak go wykonac).
3. A tak ogolnie radzilbym przyzwyczaic sie do amerykanskiego ukladu klawiatury - jest najpopularniejszy ;] Taka zmiana przyzwyczajen szybko sie oplaci...


Pomocy - kłopot z Treo 180
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2003, 22:32:53 »
chętnie bym się przyzwyczaił ale po co się uczyć na pamięć iluś tam znaków które nie wiadomo gdzie są jak można normalnie z klawiatury klepać:)
tak jest on z Niemiec i ma niemiecka klawiaturę.
wiesz mi to tam aż tak nie przeszkadza bo z niemiecka klawiatura mam już do czynienia od x lat wiec pisanie na takiej czy takiej to nie problem równie dobrze mi to idzie na US jak i na niemieckiej:)
dzięki za pomoc już sobie poradziłem, a w zasadzie kto inny się za to zabrał pod moja nieobecność i jednoczenia naprawił i zepsuł:(

mianowicie problem polega teraz na tym ze urwał jeden kabelek z głośniczka bo rozkręcił żeby wyjąc baterie i zresetowac go grrr
wiec czy wie ktoś czy trudno się dostać do tego głośniczka żeby to jakoś połatać ?????

dzięki za jakakolwiek odpowiedz :)

*

Offline lkluj

  • 44
Pomocy - kłopot z Treo 180
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2003, 16:53:58 »
"mianowicie problem polega teraz na tym ze urwał jeden kabelek z głośniczka bo rozkręcił żeby wyjąc baterie i zresetowac go grrr"...

A pisalem: sprawdzic w instrukcji... :)

*

Offline pati

  • *
  • 64
Pomocy - kłopot z Treo 180
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2003, 14:12:56 »
Cześć, Connor przejżyj, przecież to nie jest żadne cudo. Ja też byłem zaślepiony na początku, kiedy zaczynałem z palmem, teraz już wiem, że treo w takich cenach to brrrrrrrrr, chyba, że kupiłeś jakoś inaczej. Aha i nie otwieraj za często klapki, co by ci nie pękła, no ale jak masz wtedy korzystać z telefonu. Pozdrawiam (były sympatyk treo)

Pomocy - kłopot z Treo 180
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2003, 11:55:08 »
hm.. no przyznam ze jesli chodzi o jakosc dzialania to sie zawiodlem zdziebko.. troszke wolno to to dziala