Toshiba E330 a znikający GPS

  • 2 Odpowiedzi
  • 2281 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Toshiba E330 a znikający GPS
« dnia: Maj 18, 2006, 14:40:06 »
Mam e330 z GPS Holux 213, działa to bardzo ładnie z nawigacją samochodową tylko że często się zdarza, że po odłączeniu pocketa od GPS na jakiś czas i ponownym podłączeniu przestaje on widzieć GPS. Nie pomaga soft reset, a czasem pomoże odinstalowanie i ponowne zainstalowanie sterowników. Jest to trochę wkurzające szczególnie, że to się dzieje zwykle gdy potrzebuję gdzieś dojechać i przydałaby się nawigacja. A znowu zdarzało sie że zaczynało działać bez żadnego powodu  i mojej interwencji. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Zaznaczam że na pewno nie jest to wina aplikacji do nawigacji bo w tym samym czasie sprawdzałem z Tomtom oraz z Automapą i nie chciało działać z żadnym.
Pozdrawiam

Toshiba E330 a znikający GPS
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2006, 19:58:31 »
Mając Toshibe e335 spotykalem sie wielokrotnie z tym samym problemem. Szczegolnie gdy korzystalem z destinatora i automapy. Po pewnym czasie znalazlem rozwiazanie.:
1- Robisz Hard reseta - Wszystko kasujesz
2- Instalujesz NAJPOTRZEBNIEJSZE programy i sterowniki do gpsa
3- Robisz Data backup ( to chyba jest w programach ) i zgrywasz to na karte pamieci.

Jesli gps przestaje byc wykrywany robisz znow hard reseta i wchodzisz w Databackup, ale wybierasz Restore.

W moim przypadku zgranie kopii trwalo jakies 3-4 minuty, natomiast wykonanie hardreseta i przywrocenie plikow z kopii jakies 2 minuty i palmtop pieknie smigal.

Wymagane jest oczywiscie troche miejsca na karcie ( u mnie 4,5 MB) :)

Pozdrawiam

JA mam patent na 35 SEK
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2006, 23:33:32 »
toshiba e330 gps rikaline serial przez konwerter usbser 2303
Sterownik USBSER działa do 1 resetu aby działał ponownie należy:

1-Odłączyć kabel od PocketPC
2-uruchomić RegKiller i wcisnąć OK
3-skopiować USBSER.ARM i uruchomić jego kopię Pryciskamy: OK, Nein, Nein
4-Soft Reset
5-Poczekać, aż system siś załaduje i podpiąć kabel

Działa ponownie do pierwszego resetu