e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb

  • 13 Odpowiedzi
  • 4529 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ED

  • 4
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« dnia: Sierpień 29, 2005, 20:48:58 »
Jestem początkującym  użytkownikiem PDA e400 soft 2003SE. bardzo mi się podoba. Do kabla host udało mi sie podłączyć klawiaturę, pada, mysz i czytnik kart. Nigdzie jednak nie udało mi się wyczytać czy do hosta USB mogę podłączyć bluetootha lub sieć wifi na USB. Byłaby to super alternatywa dla  sido. Szczególnie , że słyszałem ,że e400 ma problemy z wifi sido i zintegrowaną pamięcią na SD. Proszę o info czy ktoś może mi pomóc w tym temacie ?  

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2005, 22:48:16 »
Podobno jakos to dziala... BT:
http://www.pdaclub.pl/view.php?news_id=8184
WiFi tez gdzies bylo ale nie moge znalezc...

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2005, 22:55:58 »
Cytat: jakub kańczugowski
WiFi tez gdzies bylo ale nie moge znalezc...
Podałeś linka w wynikach do jednego z ostatnich konkursów, niestety te wiadomości zostały usunięte z bazy.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2005, 23:07:57 »
One sa w bazie... ale jako komunikaty, czyli stare sa po prostu wylaczone. Oto ten link:
http://discussion.brighthand.com/showthread.php?s=8f5f4a49ae9c4cd298720679af25b4f4&threadid=113899&perpage=10&pagenumb

*

Offline ED

  • 4
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2005, 14:26:31 »
Bardzo dziękuję. Super !!!

BT Działa wyśmienicie ( mam USB ednet BT 1.2 Broadcom )
Trochę zabawy jest z ustaleniem VID i PID ale działa super ! .  
Teraz zajmę sie kartą sieciową WIFI USB.

Mam jeszcze pytanie czy ktoś podłączył do e400 (lub innego PDA z Hostem)  Tuner TV na USB?  Proszę o info.

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2005, 15:48:28 »
Niestety brak sterownikow...

[Dodano: 2005-08-30 15:49:18]
Mam do Ciebie wielka prosbe... moglbys opisac w miare dokladnie jak polaczyles to BT na USB i jak polaczysz WiFi? Chetnie opublikowalbym taki artykul...

*

Offline ED

  • 4
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2005, 23:22:45 »
Podłączanie BT USB do PDA z Host USB.
(W moim przypadku PDA e400 i bluethoot USB ednet 1.2)

Przystępując do konfiguracji BT USB musimy dysponować edytorem rejestrów zainstalowanym na PDA,
Musimy ściągnąć sterowniki BT Toshiba (działają także z innymi PDA): http://support.toshiba-tro.de/tools/updates/bluetooth/stack/401pda/bltstk-401-en.zip
Potrzebujemy płytę CD dostarczoną razem z urządzeniem BT USB.

PDA nie może mieć zainstalowanych żadnych innych sterowników BT !!!(SIDO BT itd.)

Zaczynamy :
1. Określamy, jakim BT dysponujemy tym celu podłączamy BT USB do stacjonarnego PC. Po chwili pojawia nam się ikona BT w prawym rogu paska zadań (Win XP),klikamy na nią. Z okienka BT wybieramy zakładkę sprzęt. Widzimy urządzenia: pozycja pierwsza moduł wyliczający jest dla nas nieistotna. klikamy na pozycję drugą (w moim przypadku blutonium BCM 2035) i pojawiają nam się właściwości ogólne tego urządzenia i  rzecz najistotniejsza - producent (w moim przypadku Broadcom).
2.Instalujemy na naszym PDA sterowniki Toshiba BT. Na końcu instalacji soft pyta o hasło dla połączeń FTP. Wpisujemy cokolwiek co łatwo zapamiętamy. Po instalacji robimy soft reset PDA.
3.Określamy VID i PID naszego BT.W tym celu wkładamy płytę ze sterownikami do BT USB do naszego PC. Szukamy na niej pliku btwusb.inf . Otwieramy go za pomocą np WordPad. Plik zawiera między innymi listę USB Device VID&PID dla Win XP. Ma to mniej więcej taką strukturę:
%.Broadcom DeviceDesc%=BTWUSB, USB\VID_0A5C&PID_200A ;  Broadcom USB Device VID&PID
oczywiście lista zawiera kilkadziesiąt pozycji dla różnych dystrybutorów BT takich jak BELKIN, IBM, DELL itd. Każdy z nich ma inny VID&PID.
Nas interesuje tylko ten producent , którego znaleźliśmy w p.1
Dla mnie jest to Broadcom. Spisujemy VID (dla mnie ) 0A5C i PID  (dla mnie ) 200A. Oczywiscie wartości podane są w hex. Musimy zamienić je na decymalne. Wystarczy włączyć Microsoft kalkulator, przełączyć na naukowy i zamieniamy wartości Hex na Dec (dla mnie) VID 2652 , PID 8202.
4.Edytujemy plik rejestru naszego PDA. Idziemy do HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\USB\LoadClients , otwietamy go i widzimy pierwszy subkey który wygląda mniej więcej tak 2578_1 i drugi który wygląda mniej więcej tak 3088_1. Zamieniamy pierwszy wpisując odpowiednio VID i PID naszego urządzenia rozdzielone _ . U mnie 2652_8202.
5.Robimy soft reset naszego PPC. W momencie, kiedy zaczyna się ponownie włączać podłączamy nasz BT USB. Poprawną instalację można stwierdzić natychmiast , bo w dolnej prawej części ekranu pojawia się ikona antenki. (nie jest to typowa ikona BT, ale to nie jest istotne). Można przejść do konfiguracji połączenia BT
Start->Programs->Bluetooth Folder.  Można swobodnie włączać i rozłączać BT USB podczas pracy z PDA, jest ono automatycznie wykrywane po podłączeniu!

Uwaga. Niektórzy producenci mają więcej niż jedno urządzenie BT. To znaczy, że w pliku btwusb.inf znajdziemy np. 4 różne wartości VID i PID dla tego samego producenta.(dla Broadcom było ich 5) Wtedy zostaje nam tylko sprawdzanie kolejno każdej pary , wpisywanie do rejestru i soft reset. Oczywiście do momentu pojawienia się ikony antenki mówiącej o właściwej instalacji BT. Mnie udało się trafić za trzecim razem.

Prawdopodobnie istotnym jest aby BT USB było na chipsecie CSR (single chip wireless systems) . Większość BT USB jest tak zbudowana.

Powodzenia
ED (Krzysiek Zabrze)

Teraz ćwiczę kartę sieciową WiFi USB z e400.

*

Offline Dżem

  • 30
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 31, 2005, 07:29:54 »
Witam, mam pytanie do ED: możesz podzielić się informacją gdzie kupiłeś kabel typu host USB i w jakiej cenie?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2005, 09:31:22 »
Dzieki za opis! Zrobie z tego artykul do nowego dzialu pomocy.

*

Offline ED

  • 4
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2005, 10:43:56 »
Witam Dżem,

Dystrybutor Toshiby to Bielski Techmex. Strona www.techmex.com.pl .
Zadzwoń do nich i zapytaj o współpracujący z nimi sklep lub firmę w twojej miejscowości i poprostu zamów w niej host kabel PA3324E-1ETC.
Końcowa cena nie powinna przekroczyć 90 zł brutto.
Pozdrawiam.



   

*

Offline Cin-Cinek

  • *
  • 63
  • Sprzęt: E50
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2005, 19:46:16 »
Albo kup na angielskim eBayu. Mnie to wynioslo z przesylka 49zl.

e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2005, 13:48:56 »
no a co z tym wifi?

*

Offline lipciopda

  • ******
  • 6801
  • Płeć: Mężczyzna
e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2005, 03:50:26 »
Cytat: ciacho
no a co z tym wifi?
a czy zauwazyles link, ktory jest w 2 odpowiedzi Jakuba?

e400 i sieć wifi lub bluetoth na usb
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2005, 10:03:25 »
fakt, jest tam link ;)