[g810] nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???

  • 22 Odpowiedzi
  • 5853 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
[g810] nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« dnia: Sierpień 04, 2009, 08:13:24 »
Witam

Więc mam taki problem: kupiłem ładowarkę samochodową, chyba TF1, czy Forever (coś takiego http://www.allegro.pl/item702223761_eurotell_pl_tf1_v3_v3i_v3x_v3xx_v6_l6_l7_k1_k3.html). używałem jej w sumie z 6h (2x po 3h). W ciągu pracy toshiba zachowywała się normalnie - nie grzała się za bardzo, GPS działał i bateria troszkę się podładowała. Jakieś dwa dni później zauważyłem, że strasznie szybko ucieka mi poziom naładowania baterii, tzn. w ciągu nocy (około 8h) potrafi spaść o jakieś 9%-11%. Dodam, że wcześniej przy identycznej konfiguracji, poziom baterii spadł o jakieś 3%. Nie wiem ile ta ładowarka samochodowa ma mA na wyjściu, a czytałem że to ma znaczenie. Czy mogłem uszkodzić jakiś układ odpowiedzialny za pobór mocy? Czy mogę to jakoś sam sprawdzić dokładnie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 12:41:20 wysłana przez wojtasemaj »

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2009, 16:30:29 »
Naładuj baterię ładowarką sieciową z zestawu.
Ja, jak ładuję np. przez USB z kompa to też się zdarza, że potem szybko się rozładowuje bateria.
No i miałem taki przypadek z ori ładowarką samochodową, że po 6 h pracy, bateria Tosi, padła w pół zdania pani z GPSu.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2009, 20:54:32 »
wlasnie jestem w trakcie formatowania baterii i zobaczymy co to da.wlasnie teraz lezy podpieta do kabla i sie laduje. jak sie naladuje to odlacze i sprawdze jaki bedzie stan baterii rano
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2009, 08:24:53 wysłana przez wojtasemaj »

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2009, 22:40:36 »
Eeee... to nie zrobiłeś formatowania na dzień dobry, po zakupie  ???

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2009, 08:23:58 »
sorki, źle napisałem - format był zaraz po zakupie i teraz pomyślałem, że sformatuję baterię jeszcze raz. Tak więc w nocy ładowałem ją 3 raz na max. Odłączyłem od ładowarki około 0.30. Rano przed 6 patrzę na stan baterii a tu 60%  :O  TOSHIBO GDZIE JEST MOJE 40%   :] chyba bez CCS się nie obejdzie..... Dodam, że robiłem SR, HR i nic to nie dało

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:23:57 »
Ja swoją formatowałem ze 4 razy. I z tego co wyczytałem i sprawdziłem to bateria nie pociągnie więcej jak 100 h. Dwa dni to jest średnia dla PDA z telefonem.  >:(

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2009, 13:48:29 »
mi wcześniej trzymała 3 dni. rozmawiałem z gościem na innym forum i mówił, że miał tak samo, tylko że on podłączał jakąś przerobioną ładowarkę z toshiby g500. najpierw bateria zaczęła krótko trzymać, później restarty, aż toshiba się w ogóle nie włączyła. wysłał do ccs i wymienili płytę główną. zobaczę co jeszcze przez weekend będzie się działo z tel - jeżeli nic się nie zmieni to w poniedziałek wysylam

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2009, 20:54:23 »
rozmawiałem z gościem na innym forum i mówił, że miał tak samo, tylko że on podłączał jakąś przerobioną ładowarkę z toshiby g500. najpierw bateria zaczęła krótko trzymać, później restarty, aż toshiba się w ogóle nie włączyła. wysłał do ccs i wymienili płytę główną. zobaczę co jeszcze przez weekend będzie się działo z tel - jeżeli nic się nie zmieni to w poniedziałek wysylam
W takim razie powinni również zakazać ładowania przez USB, bo co komputer to teoretycznie inna "ładowarka"  :wink:, albo ten gość przerobił tak ładowarkę, że coś sfajczył na płycie głównej  :mysli:
Generalnie, za wstawianie kitu o 240 h czuwania, Toshiba powinna zostać pozwana do sądu!!

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2009, 08:08:05 »
no z tym czuwaniem to faktycznie żenuła. Ten chłopak z którym rozmawiałem, mówił że podał prąd 1,5 mA a w g810 dopuszczalny jest 1 mA. muszę zmierzyć miernikiem ile ta moja ładowarka daje. dobrze, że gwarancje mam, a minus tego wszystkiego jest taki, że ten gość 3 tygodnie czekał na powrót toshiby z serwisu....

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2009, 08:57:14 »
Ten chłopak z którym rozmawiałem, mówił że podał prąd 1,5 mA a w g810 dopuszczalny jest 1 mA.
Te wartości to na pewno w miliamperach a nie w amperach Ci podał?? Ładowarka sieciowa ma coś, do 1 A.
Z drugiej strony, za kontrolę ładowania to chip na baterii odpowiada. Więc jeżeli miał walnięty, to po wymianie płyty dalej mogą być problemy...
Zwłaszcza jeżeli przekombinował i na stałe było 1,5 A z ładowarki, nawet po zakończeniu ładowania baterii ...

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2009, 11:21:06 »
podał mi w mA, a wydaje mi się, że A to chyba duży prąd jak na telefon  :mysli: Jak wrócę do domu to sprawdzę na ładowarce sieciowej jakie są wartości. Co do jego ładowarki to sam nie wiem jak długo się nią bawił, a po wymianie płyty pisał że jest ok. Rzekomo wcześniej też miał problem z kręceniem filmów 640x480 a teraz wszystko lata jak ta lala

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2009, 13:10:19 »
No to jak miał 1,5 mA to telefon musiał mu się ładować z tydzień, bo nawet samochodowa ładowarka ma 550 mA.
Rzekomo wcześniej też miał problem z kręceniem filmów 640x480 a teraz wszystko lata jak ta lala
Nooo jak wymienili płytę główną ... to i pewnie nowszą wersję ROMu dali ...  :O~

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 06, 2009, 17:59:48 »
no faktycznie to a amperach  :oops: ale coś chyba powoli wszystko wraca do normy - odłączyłem rano toshibe od ładowarki, troszkę dzwoniłem i kilkanaście smsów poszło a do tej pory mam 70% baterii. nie rozkminie tej maszyny

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 06, 2009, 22:31:20 »
Żeby jeszcze zaoszczędzić prądu, nie zapomnij poustawiać odpowiednio podświetlenia, trybu sieci i reszty.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 07, 2009, 07:55:23 »
no jasne. zawsze podświetlenie mam minimalne, tryb gsm, ręczne wyszukiwanie sieci i wszystkie procesy zakończone. a możesz mi jeszcze jedno powiedzieć: skoro na ładowarce sieciowej jest 1A a napisałeś, że samochodowa daje 550mA, to czy taka różnica może powodować jakieś uszkodzenie?

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 07, 2009, 09:20:55 »
Ładowarka samochodowa ma po prostu mniejszą moc maksymalną. Może przez to nie dało rady doładować baterii do końca i się rozkalibrował licznik pojemności ( bateria cały czas uczy się swojej pojemności nie tylko podczas tzw formatowania ). Uszkodzić ani słabsza ani mocniejsza ładowarka niczego nie powinna. To telefon steruje natężeniem pobieranego prądu.

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 07, 2009, 09:21:27 »
skoro na ładowarce sieciowej jest 1A a napisałeś, że samochodowa daje 550mA, to czy taka różnica może powodować jakieś uszkodzenie?
Tylko wolniejsze ładowanie baterii w samochodzie  :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2009, 09:25:48 wysłana przez Dżej »

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 07, 2009, 09:49:19 »
no dzięki wielkie chłopaki za pomoc i rady. wszystko mam juz jasne. jezeli jest taka potrzeba to temat można zamknąc. pozdrawiam

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 07, 2009, 10:11:21 »
Ktoś może mieć podobny problem akurat, więc nie ma chyba co zamykać. Tylko dobrze byłoby dopisać do tematu typ telefonu żeby łatwiej było znaleźć wątek innym użytkownikom.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: [g810] nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 07, 2009, 12:41:53 »
poprawione  :ok:

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: [g810] nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 08, 2009, 15:29:36 »
W ramach poprawy moja toshiba wysłana poczta PL do serwisu wróciła po 7dniach a nie 3tygodniach
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline lolekanabolek

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 06, 2009, 10:21:35 »
Ja swoją formatowałem ze 4 razy. I z tego co wyczytałem i sprawdziłem to bateria nie pociągnie więcej jak 100 h. Dwa dni to jest średnia dla PDA z telefonem.  >:(
u mnie bateria trzyma ok 4-5 dni, no ale żeby uzyskać taki wynik musiałem zmienić tryb sieci z UMTS na GSM. Wcześniej, na UMTS bateria wytrzymywała tylko 2 dni

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: [g810] nieoryginalna ładowarka samochodowa - uszkodzenie pda???
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 08, 2009, 17:04:04 »
Też mam GSM i podświetlanie na minimum.