Zakładka Pogoda w Diamond 2

  • 27 Odpowiedzi
  • 3484 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Scottti

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Legend
Zakładka Pogoda w Diamond 2
« dnia: Maj 24, 2009, 15:02:48 »
Witam czy ktoś już może poradził sobie z dodawaniem nowych miast w zakładce pogoda. Stare sposoby znane z Diamonda i HD nie działają, po zainstalowaniu programu poprzez który dodawałem w HD tu w Diamond2 jak wchodzę na zakładkę pogoda następuje reset TF3D. Próbowałem również instalować program z forum xda pod ROM Rhodium też lipa nic nie pomogło. Gdyby ktoś sobie z tym poradził będę wdzięczny za pomoc. Hey  :ok:

*

Offline AdamCichy

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note 3
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2009, 16:41:21 »
Jezeli ktos jest zainteresowany to :

Add your own city to weather tab:
Credit to turnstar
1. Copy 2330fc3c_manila from your windows directory onto your PC
2. Download SQLite Administrator.
3. Download WeatherDatabaseEditor 1.2 and install to your device (you won't actually be using this but it adds a reg key that is essential to making this work. (I'm not sure what it adds but this is what the orig instructions I read said to do))
4.Open the manila file using SQLite Administrator on your PC (make sure you select all files when trying to open or it wont show up) then select the "Edit Data" tab and highlight cities in the tree on the left, all you gotta do now is pick a city you'd never use and edit the CityName, Country and accuweathercode to match the city you plan to add.
5. Place the edited copy of 2330fc3c_manila into your windows directory and soft reset the device.
6. Go into the TF3D weather tab and select your city from the list (this will also add your city to the calender tab)

SQLite Administrator - http://sqliteadmin.orbmu2k.de/
WeatherDatabaseEditor - http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=104045&d=1217922081


Zaczerpniete z - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=498019

Działa na 100% - wiem bo mojego miasta nie ma na oryginalnej liście pogody  :ohreally:

Ja po prostu edytuję inne miasto wpisując dane mojej miejscowości (jakieś niemieckie  :P).Pamiętać trzeba żeby zdjąć atrybut "tylko do odczytu" bo nie zapiszemy zmian.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2009, 16:47:00 wysłana przez AdamCichy »
RaveN

*

Offline Scottti

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Legend
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2009, 01:26:21 »
Wielkie dzięki, po pewnych kombinacjach udało się :ok: Jeżeli możesz to oświeć mnie jeszcze w temacie: dlaczego jak podłącze Diamonda 2 do laptopa z systemem Vista to kiedy wchodzę poprzez laptopa na zawartość katalogu Windows w Diamondzie 2 to nie znajduje mi tego pliku, po prostu go nie ma. Musiałem na urządzeniu odnaleźć plik i wysłać go poprzez Bluetoth do laptopa. Po drugie jak naniosłem zmiany to nie mogłem podmienić plików, wyskakiwał mi komunikat że nie ma uprawnień do zmiany tego pliku. Poradziłem sobie dopiero w momencie kiedy zainstalowałem na Diamondzie 2 Total Commander i dopiero za pomocą niego udało mi się podmienić pliki. Czy ty miałeś również takie problemy? Czy to ja jestem nowicjuszem i nie wiem o pewnych kwestiach i dlatego się motałem? Pozdrawiam i dzięki bo w końcu moje miasto jest na liście.  :O~

*

Offline AdamCichy

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note 3
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2009, 08:49:55 »
O ile dobrze pamiętam to trzeba w opcjach (tego czegoś co jest w Viście do podłączenia urządzeń mobilnych)ustawić żeby pokazywało pliki ukryte.Teraz jestem w pracy i mam Xp więc dokładnie nie odpowiem , dopiero jak wrócę do domu (po 17)mogę coś więcej powiedzieć.

Przy podmianie jak najbardziej trzeba użyć TC   B)
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2009, 08:54:25 wysłana przez AdamCichy »
RaveN

*

Offline Scottti

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Legend
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2009, 19:36:04 »
Już doszedłem o co chodzi z widocznością plików, po prostu trzeba w opcjach folderów nie tylko zaznaczyć żeby pokazywał ukryte pliki bo to miałem akurat odznaczone. Trzeba jeszcze odznaczyć aby pokazywał pliki systemowe. :)

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2009, 23:51:23 »
Witam wszystkich... jestem tu nowy i po praz pierwszy mam coś do dzwonienia z WM  :D

Potwierdzam, działa  :ok:
Zrobiłem poprzez edycję istniejącego miasta w Algerii, przy czym zmieniłem kraj: Algeria na Polska. Teraz dodatkowe miasta będę miał w liście krajów drugie od góry (tak jak by to była Algeria), tyle że pod nazwą Polska. Trzeba zmienić Algeria na Polska we wszystkich miastach Algerii w tabeli Cities i w tabeli  Countries Algieria na Polska. Teraz pozostaje zmienić na potrzebne miasta polskie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 15:19:42 wysłana przez sosna@d2 »
Life's good ...

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2009, 15:20:19 »
Miasta mi się dodały do listy, ale się nie aktualizują :-(

Co trzeba zmienić w Tabelach aby się aktualizowały i czy konieczne jest instalowanie na urządzeniu Edytora pogody ??? Czy wystarczy tylko edytować plik z bazą i go podmienić ???
Life's good ...

*

Offline Bysio

  • *****
  • 3655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone, iPad, MacBookPro, AppleWatch
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2009, 16:02:07 »
Witam wszystkich... jestem tu nowy i po praz pierwszy mam coś do dzwonienia z WM  :D

Potwierdzam, działa  :ok:
Zrobiłem poprzez edycję istniejącego miasta w Algerii, przy czym zmieniłem kraj: Algeria na Polska. Teraz dodatkowe miasta będę miał w liście krajów drugie od góry (tak jak by to była Algeria), tyle że pod nazwą Polska. Trzeba zmienić Algeria na Polska we wszystkich miastach Algerii w tabeli Cities i w tabeli  Countries Algieria na Polska. Teraz pozostaje zmienić na potrzebne miasta polskie.

Zeby miec POLSKĘ na samej górze w zakladce pogoda/dodaj lokalizacje -  wystarczy dodac lub zmienic  wpis w rejestrze

[HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila]
"Weather_Focus"="Poland"
OD ZADAWANIA PYTAŃ JEST FORUM, A NIE PW

*

Offline AdamCichy

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note 3
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 16, 2009, 16:12:27 »
Miasta mi się dodały do listy, ale się nie aktualizują :-(

Co trzeba zmienić w Tabelach aby się aktualizowały i czy konieczne jest instalowanie na urządzeniu Edytora pogody ??? Czy wystarczy tylko edytować plik z bazą i go podmienić ???

Musi byc zainstalowany WeatherDatabaseEditor. Sprawdz czy masz dokladnie zapisany kod swojego miasta np. moje miasto to Wieluń a kod EUR|PL|PL003|WIELUN|.Kody sprawdz na stronie http://www.accuweather.com/ (gorny lewy rog strony)
RaveN

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 16, 2009, 16:58:48 »
Kod miasta skopiowałem z paska adresu po wyszukaniu. EUR|PL|PL003|SIERADZ (całkiem blisko).
Dla pewności czy po zainstalowaniu WeatherDatabaseEditor coś trzeba jeszcze tym programem robić, jak już jest wpisany kod miasta w bazie ???

Edit: Po zainstalowaniu WeatherDatabaseEditor wszytko stało się jasne :-)

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2009, 17:11:54 wysłana przez sosna@d2 »
Life's good ...

*

Offline AdamCichy

  • *
  • 79
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Note 3
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 16, 2009, 21:02:26 »
No calkiem blisko  :D
RaveN

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2009, 07:53:55 »
Taki mały gwoździk jeszcze  :mrgreen:
W lewym górnym rogu pod temperaturą podane są wartości np.: W25 stopni i N12 stopni.
Iiii dla następnych dni też jest to podawane, tylko że dla konkretnego miasta te wartości są dla każdego dnia inne....
Pierwsza myśl że to "namiary na miejsce" ale skoro są rożne dla każdego dnia????  


Edit: To raczej maxymalna i minimalna temperatura danej dobie W-wysoka N-niska...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2009, 08:00:37 wysłana przez sosna@d2 »
Life's good ...

*

Offline Szkot

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2009, 19:03:20 »
Witam,
Ja nie mam tyle szczęścia co Wy. Dodałem miejscowość, gdzie wybieram się na urlop, zrobiłem to dokładnie wg opisu. Niestety wyskakuje mi komunikat "Wystąpił błąd połączenia w trakcie ściągania danych pogodowych". Poza tą miejscowością nie mam żadnych problemów ze ściąganiem aktualnej pogody.
Co może być przyczyną problemu?

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2009, 21:50:17 »
A zainstalowałeś WeatherDatabaseEditor i zrobiłeś Soft Reset ??
Life's good ...

*

Offline Szkot

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 21, 2009, 22:30:19 »
A zainstalowałeś WeatherDatabaseEditor i zrobiłeś Soft Reset ??


Wielkie dzięki!
WeatherDatabaseEditor miałem na komputerze, po zainstalowaniu na Diamonda ruszyło od razu :ok:

*

Offline uspcomp

  • **
  • 197
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2009, 13:50:50 »
Panowie!
znalazłem Wasz wątek i go odświeżę, jako nowy użytkownik D2 , proszę o pomoc, zainstalowałem WeatherDatabaseEditor , zrobiłem Soft reset i wyskakuje komunikat :File write protection of database could't removed ?Proszę poradźcie, co mam dalej robić, aby zainstalować swoja lokalizacje, mam kod swojego miasta, ale co dalej ?

ps. patrząc na watki, to myślę, ze przydał by się dział gdzie, dla osób mniej zorientowanych w obsłudze, znalazły by się /proste/ porady jak ustawić/zainsatlować najwazniejsze aplikacje. Nie kazdy tak zna sprzęt , aby wszystko z nim zrobić.
pozdrawiam i liczę na pomoc  :)

*

Offline uspcomp

  • **
  • 197
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2009, 09:09:49 »
Nikt, nie pomoże :( pliss 

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2009, 12:49:21 »
Z edycją miast jest trochę mieszania...

Zwróć uwagę, że aktualną pogodę masz pod nazwą Moja Lokalizacja (czyli w miejscu w którym się znajdujesz).
Czasami się pojawia zamiast Moja Lokalizacja, właściwa nazwa miasta w którym się znajdujesz
(automatycznie, jeśli jest możliwość uzyskania takiej informacji z stacji nadawczych GSM... czy coś w tym guście)  :ok:
Life's good ...

*

Offline uspcomp

  • **
  • 197
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2009, 16:44:17 »
Tak , ale automatycznie w mojej lokalizacji, nie pokazuje się żadne miasto, tak więc jak by nie patrząc nie mam pogody  :(  proszę o pomoc, chciałbym aby zaczęło to działać, może jednak wytłumaczy mi ktoś, jak to ustawić ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2009, 16:50:40 wysłana przez uspcomp »

*

Offline uspcomp

  • **
  • 197
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 24, 2009, 08:33:17 »
Koledzy nikt nie pomoże, no nie wierze,  ze nikt nie wie  :wink:

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 24, 2009, 12:55:20 »
Toż właśnie napisałem, że MojaLokalizacja pokazuje dane o pogodzie dla miejsca gdzie ostatnio robiłeś aktualizację pogody (pozycję - można sprawdzić włączając Google Maps z aktywną funkcją Lokalizacja w Google Maps, powinno wskazywać na mapie Twoje aktualne położenie-naturalnie musisz mieć jakieś połączenie z internetem GPRS/WiFi....)

Czasami pojawia się nazwa miasta ale u mnie pojawiła się  tylko raz, generalnie mam nazwę : Moja Lokalizacja.
Life's good ...

*

Offline uspcomp

  • **
  • 197
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 24, 2009, 14:11:52 »
oczywiście,  uaktualniłem , włączyłem   lokalizacje, ale pogoda mi się nie uaktualnia i nadal d... ma ktoś pomysł ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2009, 14:17:37 wysłana przez uspcomp »

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 24, 2009, 22:24:46 »
To w końcu pogoda Ci się nie uaktualnia czy Miasto, bo już nie łapie ??

 Jeśli miasto to "normalne" a jeśli pogoda to może z połączeniem internetowym coś nie tak ...  U mnie po WIFi aktualizacja idzie bez problemów, u kolegi po GPRSie też be problemu...
 
Life's good ...

*

Offline uspcomp

  • **
  • 197
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 25, 2009, 09:28:03 »
Masz racje, sprecyzuje, nie uaktualnia się pogoda, pomimo prób, ale jednocześnie chciałem zmienić w opcji wybory miasto, ponieważ mojego na liście nie ma, mam kod, lecz nie wiem jak go zainstalować. Z automatu, lokalizacji brak, jak mówiłem poprzednio wchodziłem guglem, lokalizując miasto, ale to nic nie pomaga, dlatego szukam Waszej pomocy?

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 25, 2009, 11:40:30 »
To wejdź w połączenia w zakładkę zaawansowane  Wybierz sieć i zmień na Siec w firmie pierwsze a drugie ERA lub swoja sieć Internet Restart podłącz kabelkiem do kompa poczekaj aż sią połączy za ActiveSync i zrób aktualizacje
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline uspcomp

  • **
  • 197
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 25, 2009, 19:02:56 »
Zrobiłem i nic  :( chyba muszę do autora romu napisać, może On coś zasugeruje, nie wiem czy ma to wpływ, że mam sieć w Pleyu
Zapomniałem dodać, że jeśli ustawie dodatkowe miasto, to ono aktualizuje się, natomiast moja aktualizacja nie?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2009, 19:19:09 wysłana przez uspcomp »

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 26, 2009, 20:18:40 »
A masz włączone Usługi Lokalizacyjne HTC ?? Możliwe że domyślnie są wyłączone u Ciebie i dla tego nie "lokalizuje" i nie uaktualnia "Moja Lokalizacja"
Life's good ...

*

Offline uspcomp

  • **
  • 197
  • Sprzęt: HTC D2
Odp: Zakładka Pogoda w Diamond 2
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 27, 2009, 18:59:05 »
oczywiście, że mam  :( już nie wiem co zrobić ?