Telefon sam wysyla smsy!!!!

  • 5 Odpowiedzi
  • 6569 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Telefon sam wysyla smsy!!!!
« dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:33:00 »
Witam.
Od jakis dwoch tygodni jestem posiadaczem HTC Diamond 2. Juz dwa razy zdarzylo sie ze telefon sam wyslal smy. Tzn. jeszcze raz wysylal smy ktore napisalem poprzedniego dnia. Np. jesli w poniedzialek wyslalem 3 smsy do trzech roznych osob to nastepnego dnia telefon sam wyslal te smsy jeszcze raz????!!!!! Gdyby to bylo jeszcze w Polsce to bym przebolal, ale wlasnie jestem za granica a to juz sa niepotrzebne koszty. Zdarzylo sie tak dwa razy po czym zrobilem mu hard reset. Czy to mogla byc wina jakiegos wirusa, ktorego zlapalem przy instalowaniu programow sciaganych z inernetu? czy raczej wina oprogramowania? jak na razie ( po hard resecie) to sie nie powtarza.
Jesli ktos z Was ma jakas sugestie, albo spotkal sie z taki przypadkiem to dajcie znac.
Pozdrawiam.
jproteus.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2009, 15:41:34 wysłana przez jproteus »

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Telefon sam wysyla smsy!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2009, 15:34:57 »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline cotvi

  • **
  • 202
Odp: Telefon sam wysyla smsy!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2009, 17:57:19 »
hehe może to transformer ? żyje własnym życiem :)

A poważnie to czy masz potwierdzenie wysłania za pierwszym razem ?
Sprawdzałeś czy wiadomość po wysłaniu przechodzi od kontenera wiadomości wysłanych ?
Omnia 2
HTC HD
HTC TD2
Omnia SAHJ1 > DXHK3 > DXHL2 > DXIA2_QB05M > 30.01.2009 (DXIA2 updates)
HTC Tytn II

*

Offline 110011

  • 13
  • Sprzęt: GT-N7000
Odp: Telefon sam wysyla smsy!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2009, 14:27:42 »
hehe może to transformer ? żyje własnym życiem :)

A poważnie to czy masz potwierdzenie wysłania za pierwszym razem ?
Sprawdzałeś czy wiadomość po wysłaniu przechodzi od kontenera wiadomości wysłanych ?

Sztuczna inteligencja, mój telefon jak jest sam, to sobie dzwoni do znajomych i nawija cichutko.... :O
To normalne, fonik wyjechał za granicę i chwali się wszystkim gdzie on teraz jest  :mrgreen:

sorki, nie mogłem się powstrzymać  :grin:

*

Offline Tytan

  • ****
  • 565
  • HTC Touch Diamond2 + 8GB + Krusell Orbit
    • Topaz ROM
Odp: Telefon sam wysyla smsy!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2009, 14:40:18 »
Też mam kreatywny telefon   :proud:
Zauwazyłem ze dwa razy podobny przypadek tylko wtedy nie był na wakacjach hmm i dlatego to się kupy nie trzyma  :E

A poważniej miałem coś takie ale postawiłem na winę sieci GSM gdzie system powtórzył dostarczenie SMS.
Do mnie też przychodziły czasem kilka razy te same chociaż nadawca przysięgał, że raz wysyłał i nie było to z topaza.
to pa z to je s to

Odp: Telefon sam wysyla smsy!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 30, 2009, 15:14:11 »
Sytuacja już się więcej nie powtórzyła. Ale te smsy naprawdę zostały wysłane i dostarczone ( wiem bo te osoby do których smsy zostały wysłane, potwierdzają to ) co oczywiście jest w billingu. Dziwne pierwszy raz z czymś takim się spotkałem. Pewnie nie zawracałbym tym nikomu głowy gdyby nie fakt że Era oczywiście wszystko skrzętnie podliczyła i wystawiła za to rachunek. A ja naprawdę tych smsów nie wysyłałem. Jednak skora sytuacja już tak długo się nie powtórzyła to temat uważam za zamknięty i niech będzie że wszystkiemu winna ERA ( albo włoska siec z której wtedy korzystałem ) .

Pozdrawiam.