Powiadomienie o nadejściu SMSa

  • 11 Odpowiedzi
  • 2787 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Powiadomienie o nadejściu SMSa
« dnia: Grudzień 29, 2010, 22:45:15 »
Witam
Mam ostatnio mały problem z powiadamianiem o nadejściu SMSa - miga dioda, ale nie ma dźwięku.
Mam oficjalny ROM HTC z Manilką 2.5. Powiadamianie popsuło się po wgraniu romu Duttys Topaz creme de la creme (V4) [5.2.23138.5.3.89, więc wróciłem do oficjalnego HTC. Jednak to nic nie dało. Teoretycznie wszystko w ustawieniach jest tak jak trzeba i włączone. Jest dźwięk po wyjściu SMSa, ale nie ma gdy przychodzi.
Może jest jakiś patent przez zmianę w rejestrze czy coś, żeby to przywrócić?

Dzięki
MarioM

*

Offline mrk26

  • *
  • 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG Optimus 2x
Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2010, 15:43:08 »
Ja raz tak miałem, prawie tydzień się męczyłem nie wiedziałem o co biega bo dioda migała a dźwięku brak albo się włączał dopiero jak włączyłem ekran ale to były czasy jak skakałem z romu 2.1 na 2.5 i w tedy sie okazało że jak robiłem backup sms-ów z romu 2.5 na 2.1 to takie cyry sie robiły a zwłaszcza jak zainstalowałem poprawkę do sms-ów od htc jak robiłem z 2.1 na 2.5 to spoko tak więc jak możesz to nie przywracaj sms-ów i zobacz
P.S. ja robiłem backup programem "SPB backup" tak że nie wiem czy i jakie ustawienia ten program przywracał
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2010, 15:56:21 wysłana przez mrk26 »

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2010, 17:33:31 »
Okazało się, że dźwięk SMSów mi zniknął gdy zmieniłem język HTC Sense na polski mając angielskie Windowsy. Gdy przywróciłem Manilce język angielski, czyli zgodny z systemem, dźwięki wróciły... dziwaczne.

Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2011, 22:22:22 »
ja z kolei mam problem taki że sms jak przyjdzie to nie raz telefon wibruje tak długo aż ja nie odblokuje ekranu...
kiedyś wróciłem do domu a akurat wyszedłem bez tela, patrze a skubany wibruje, czas przyjścia sms'a godzinę wcześniej, więc pewnie przez godzine wibrował...
system oryginalny z manila 2.5
spotkał ktoś się z czymś takim?

a przy okazji, zainstalowałem jakąś poprawkę do smsów ze strony HTC i pojawiła mi się opcja potwierdzenia że sms został wysłany, wie ktoś jak to wywalić?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2011, 22:24:36 wysłana przez watsonxxx »

*

Offline sosna@d2

  • **
  • 143
  • Sprzęt: HTC Diamond 2
Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2011, 21:26:53 »
To potwierdzenie jest od zawsze, nawet w starym WM było.

Z wibrowaniem, też miałem taką jazdę. Wyłączyłem wibrowanie przy sms....
Problem z brakiem dźwięku przy sms, tez mnie spotyka. Nic nie robię, ale zdarza się raz na jakiś czas...
Life's good ...

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2011, 12:23:58 »
Nic mądrego nie wniosę, ale ponieważ pytanie padło potwierdzam, że też miałem takie "zjawisko" dwa razy. Raz po około tygodniu, przy moich usilnych "manewrach" dźwięk smsa pojawił się ponownie, ale nie wiem w jaki sposób to zrobiłem (lub czy nastąpiło to samoczynnie),  a naczytałem się na różnych forach ... Za drugim razem już nie było tak fajnie i skończyło się HR, bo mimo, że nie jestem maniakiem esemesowym, ale pamiętam, że kilka razy nie przeczytałem wiadomości, a była związana z jakimiś ważnymi terminami.
watsonxxx: Co do wibracji, to są programy (z jednego nawet teraz korzystam), które mogą w zależności od ich konfiguracji co jakiś czas (lub ciągle), kilka razy (lub do skutku) przypominać dźwiękiem i/lub wibracjami o zdarzeniach w telefonie (połączenie, sms, kalendarz, alarm itp.). Być może masz gdzieś takie cudo i nawet o tym nie wiesz (np. wgotowane w ROM)

*

Offline mwas

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S4, HD2, MDA Compact V
Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2011, 16:37:09 »
Nie jesteście jedyni z tym problemem, mam identycznie. Również używam oficjalnego ROMu HTC ze strony Sunnysoft'u z nakładką spolszczającą i czasami się zdarza, że telefon przy odbiorze SMSa milczy, tylko wibruje i to też czasem wibruje ciągle a czasem wibruje przez chwilkę. Ale, żeby było ciekawiej, identycznie dzieje mi się z normalnym dzwonkiem, kiedy ktoś do mnie dzwoni, z tą różnicą, że wtedy wibracje występują jedynie przez czas dzwonienia. Zastanawiam się tylko, czy nie jest to spowodowane tym, że wszystkie dźwięki trzymam na kartę pamięci, rozważam przeniesienie ich do pamięci telefonu i sprawdzenie, czy to coś pomoże. A może ktoś z Was już to sprawdzał w ten sposób ?

Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2011, 22:16:10 »
To potwierdzenie jest od zawsze, nawet w starym WM było.

Z wibrowaniem, też miałem taką jazdę. Wyłączyłem wibrowanie przy sms....
Problem z brakiem dźwięku przy sms, tez mnie spotyka. Nic nie robię, ale zdarza się raz na jakiś czas...

nie mogę się zgodzić niestety, mam świadomość tego kiedy się pojawiło potwierdzenie i bankowo nie od początku.
co do wibracji - zrobię tak samo, wyłączę ją a co do dzwonka - problem ten sam co u was, nie raz jest tak że dopiero po odblokowaniu telefonu jest dźwięk. niby pierdołki a dość konkretne uchybienia moim zdaniem.

piechucki - niestety ale mam pewność że to jest wibracja spowodowana sms'em.

*

Offline mwas

  • 46
  • Sprzęt: Galaxy S4, HD2, MDA Compact V
Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2011, 17:52:19 »
Zrobiłem tak jak pisałem, czyli przeniosłem wszystkie używane dźwięki z karty pamięci do pamięci telefonu. Poustawiałem dźwięki od nowa i od ok 2 tyg wszystko śmiga jak trzeba.

*

Offline makgajwer718

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2011, 10:33:27 »
ja z kolei mam problem taki że sms jak przyjdzie to nie raz telefon wibruje tak długo aż ja nie odblokuje ekranu...
Mam to samo ale tylko wtedy jak przelacze na wibracje  Czasem jak przyjdzie sms nie ma dzwieku ani powiadomienia t.j. migania diody dopiero wtedy sie pojawia jak wlacze ekran.
System firmware oryginalne ang.

*

Offline piechucki

  • **
  • 206
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C600>Touch>Zest>Acer S200>V970>Coolpad F1
Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 23, 2011, 09:52:22 »
Tak mnie teraz naszło: Zdarzało mi się też, że szukałem, bo znikały dźwięki przypomnień (sprawa poruszana w innym wątku i na innym forum). Wszystko wskazuje na to, że problemem była zbyt duża liczba "przedawnionych", a nie skasowanych przypomnień. Wystarczyło te wszystkie historyczne wpisy skasować i ... dźwięki przypomnień pojawiały się na nowo. Może tak samo jest z smsami - wystarczy skasować ich nadmiar ze wszystkich folderów ... Sprawdźcie, sam jestem ciekaw ...

*

Offline makgajwer718

  • **
  • 106
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Powiadomienie o nadejściu SMSa
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2011, 08:34:54 »
Po resecie wszystkie wczesniej opisywane przeze mnie "objawy" zniknely :O~